Alternatívna liečba?

Technické poradenstvo
einstein
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St Mar 16, 2016 6:57

Alternatívna liečba?

Príspevok od používateľa einstein »

Existuje nejaká alternatívna liečba, ktorá je z pohľadu kresťanstva akceptovateľná? Mám chorobu, ktorú moderná medicína nedokáže vyliečiť. Za nejakým ľudovým šarlatánom, sa tiež bojím ísť. Čo sa dá ešte robiť, skúsiť?

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 571
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Alternatívna liečba?

Príspevok od používateľa pavel »

Každý človek na tomto svete zakúša zlyhania svojho tela, ktoré podlieha vplyvu okolia a starnutiu. Časy kedy uzdravoval Pán Ježiš, Ním poverení učeníci, kedy sa dary uzdravovania prejavovali v prvotnej cirkvi sú preč. Namiesto neho prišli postupne ľudoví liečitelia, bylinkári, ktorých v našich časoch vystriedala veda a moderná medicína. Stále však ostávajú choroby na ktoré je aj ona krátka.

V Písmach máme radu ako bojovať s chorobou:

Jakub 5:14  Je niekto nemocný medzi vami? Nech si zavolá starších sboru, a nech sa modlia nad ním pomažúc ho olejom v mene Pánovom.
15  A modlitba viery uzdraví chorého, a Pán ho pozdvihne, a jestli urobil hriechy, odpustí sa mu.
16  Teda vyznávajte si jeden druhému hriechy a modlite sa druh za druha, aby ste boli uzdravení. Mnoho vládze modlitba spravedlivého pôsobiaca.


Musím jedným dychom dodať, že aj napriek početným modlitbám nemusí prísť k vyzdraveniu, na druhej strane je veľa prípadov, kedy k uzdraveniu prišlo. V každom prípade, Boh dáva múdrosť liečiteľom, aby pomáhali chorým. Spôsob uzdravenia LEN modlitbami môže byť zavádzajúci. Je známy prípad veriaceho, kedy otec zakázal podávať lieky na cukrovku svojmu dieťaťu s tým, že Boh ho uzdraví na základe modlitieb. Dieťa umrelo. Na druhej strane, spoľahnúť sa len na Boha a odmietať pomoc tých, ktorým dal Boh možnosť vyštudovať, ktorým dal múdrosť a prostriedky na liečbu, alebo čo len na tlmenie príznakov chorôb, je tiež nesprávnym prístupom.

Na tvojom mieste by som hľadal pomoc jak u lekárov a liečiteľov (aj ľudových, ktorí nepoužívajú zaklínadlá, čary a formulky, ale napr bylinky), tak aj pomoc u Boha skrze modlitby.

stefan
Príspevky: 176
Dátum registrácie: Po Nov 01, 2010 17:57

Re: Alternatívna liečba?

Príspevok od používateľa stefan »

@ einstein,

chcel by som ti trochu, ako sa povie "otvoriť oči" z pohľadu kresťanstva, pretože to, čo my teraz v tejto dobe hovoríme "alternatívna liečba", kedysi, v časoch, keď Ježiš chodil pomedzi ľudí, bol normálny zjav v kruhu okolo Ježiša, žiadna alternatíva.
V Skut.Ap. 19:5-6 stojí....:
Dali sa pokrstiť na meno Pána Ježiša
A keď vložil Pavel na nich ruky, prišiel na nich Duch Svätý a hovorili jazykmi a prorokovali

V Skut.Ap. 3:6-7 stojí....:
V mene Ježiša Krista Nazaretského vstaň a choď, naskutku mu spevneli nohy a členky
a vyskočiac vstal si a chodil...

Toto citované z písma už konali sami učeníci, ale Ježiš to bol, ktorý tento spôsob priniesol svetu. Žiaľ na tieto spôsoby liečby cez vieru sa nedostalo priestoru, ba ani schopnosti.
Meno JEŽIŠ ako slovo, má nesmiernu moc v duchovnom svete, ako vtedy, tak aj podnes.
Hľadáš možný spôsob liečby, je jedno akej choroby, ale podstatná je vôľa byť zdravý - dostať sa z toho, že?
citujem ťa.:
ktorá je z pohľadu kresťanstva akceptovateľná?
Tu by som povedal, že si sa už asi zaujímal o možné alternatívy, žiaľ asi neúspešne. Nič ti nevyčítam, sám som postihnutý chorobou a volil by som asi ten istý postup.
Ako silne veriaci pod vplyvom mojich osobných skúseností poznania a rozhľadu v tejto otázke ti môžem len doporučiť pozrieť si toto video -
The Last Reformation - The Beginning (2016) - FULL MOVIE .
Preklikni sa na české titulky - bolo preložené už do 39 rečí ...:
https://www.youtube.com/watch?v=zka4DUYeJ5g
Doporučujem sledovať s bibliou v ruke a pochopíte aký je rozdiel medzi Krstom a Krstom a mnoho ďaľších podrobností zo života Pavla a jeho učeníkov.
Pomôcka.:
Ján Krstiteľ, nemohol použiť klausulu "v mene J.Krista" Ježiš ešte sám nebol pokrstený a meno Kristus sa mu dostalo až po jeho smrti. Ap.Pavel bol prvý, ktorý túto klausulu mohol v plnej moci účinnosti vysloviť a praktizovať (liečiť v mene J.K.).
S veľkým záujmom viem sledovať všetky videjká od Torben Søndergaard-a, ktoré ma stále spájajú so Skutkami Apoštolov a Pavlom samotným.
Určite som ťa nevyliečil, ale možno som ti dodal trochu sily sledovať, že kresťania to boli, čo liečili slovom-menom, nie liekami, ktoré mnohokrát privádzajú človeku nepríjemnosti a beznádej.
Všetko najlepšie praje podobný osud zdielajúci,
stefan

Napísať odpoveď