Katolícka cirkev má moc zatvoriť nebeské kráľovstvo pre protestantov.

Otázky, príspevky z KC/RKC a vaše reakcie umiestňujte sem
Používateľov profilový obrázok
Tomas12345
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Pi Máj 15, 2020 18:34

Katolícka cirkev má moc zatvoriť nebeské kráľovstvo pre protestantov.

Príspevok od používateľa Tomas12345 »

Darmo sa protestanti snažia odčleniť od katolíckej cirkvi, darmo si myslia že mimo katolíckej cirkvi dojdu ku spáse, pokial sa katolícka cirkev rozhodne zatvoriť nebeské kráľovstvo pre protestantov, tak pre nich nebeské královstvo bude zatvorené - nevstúpia don. Svoje tvrdenie viem aj dokázať :

1) Evanjelium podľa Matúša 16:18
A ja ti hovorím: Ty si Peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev a pekelné brány ju nepremôžu.

Ježiš zmenil Petrovo meno na Kéfas, čo znamená skala Jn 1:42. Ježiš teda postaví svoju cirkev na Petrovi (skale) a skala predstavuje pevný základ, bez ktorej sa celá stavba zrúti :

Evanjelium podľa Matúša 7:25
Spustil sa lejak, prihnali sa vody, strhol sa víchor a oborili sa na ten dom, ale NEZRUTIL SA, lebo mal základy na SKALE.

Skala teda predstavuje pevný základ, na ktorom celý dom stojí. Bez pevného základu sa celý dom zrúti, a teda bez Petra by sa celá cirkev zosypala a nemohla by existovať. Tu sa ukazuje Petrov primát. ostatní apoštoli predstavovali len základ budovania - stavbu postavenej na skale. Lenže ked vytiahnem zopár tehál zo stavby, dom sa nezrúti, ale ked pohnem pevným základom - skalou, celý dom sa zrúti a zostane z neho len VELKE RUMOVISKO. Mt 7:27

Niekto však može namietnúť že skalou je Ježiš (Ef 2:20). To je samozrejme pravda, lenže musíme si uvedomiť že Ježiš sa nachádza jedine v Petrovej cirkvi, a preto sa Petrova cirkev premenila na Ježišovu cirkev a stala sa skalou. Peter sa teda nestal skalou sám od seba, ale tým, že (iba) do Petrovej cirkvi vstúpil Ježišov Duch.
===================================================================================================

Mal Peter svojich nástupníkov ?

Niektorí však povedia : " v poriadku, jedine Petrovi Ježiš zveril kľúče nebeského královstva, jedine jemu povedal "pas moje ovce", jedine jemu povedal "na tebe postavím svoju cirkev" lenže toto všetko sa týkalo len Petra, a nikoho iného, žiadnych jeho nástupcov. "
Lenže to nie je pravda :

Kniha proroka Izaiáša 22 : 14-22

"14 I zaznelo mi v ušiach, Pane zástupov: „Veru vám nebude odpustený tento hriech, pokiaľ neumriete“ - hovorí Pán, Jahve zástupov. 15 Toto hovorí Pán, Jahve zástupov: „Choďže k tomu úradníkovi, k SOBNOVI, správcovi domu: 16 »Čože tu máš a kohože tu máš, že si si tu vytesal hrob?« Vysoko vytesal svoj hrob, v skale si vydlabal príbytok. Hľa, Pán ťa rozmachom odvrhne, silák, a pevne ťa zohne, 18 silno ťa zakotúľa, ako sa kotúľa lopta do šírošírej krajiny. Tam zomrieš a tam budú tvoje skvostné vozy, ty hanba domu tvojho pána! 19 Odstránim ťa z tvojho miesta a zvrhnem ťa z tvojho postavenia. 20 V ten deň zavolám svojho služobníka Eliakima, syna Helkiáša, 21 a oblečiem ho do tvojho rúcha, opášem ho tvojím pásom a dám mu do rúk tvoju MOC. I BUDE OTCOM OBYVATEľOM JERUZALEMA A JUDOVHO DOMU 22 Dám mu na plece KLUC DAVIDOVHO DOMU, keď otvorí, nikto nezavrie, a keď zavrie, nikto neotvorí."

Sobna je správca kralovskeho domu (dnes by sme asi povedali premiér) Izraelského krála a dediča Davidovho tronu Ezechiáša. Sobna má však byť nahradený Eliakimom, ktorý prevezme Dávidove klúče od Sobnu, a tým i všetku moc s tým spojenú ( moc zatvárať a otvárať, otec cirkvi)

Podobná situácia nastala aj u Petra. Ježiš dal Petrovi svoje kľúče (Dávidove kľúče) od nebeského kráľovstva, a s nimi aj celú moc s nimi spojenú. Peter sa teda stal správcom nebeského kráľovstva, a ako už z Písma a historie vieme, spravcovska úloha (moc kľúčov) bola prenosná a dedila sa z generácie na generáciu. Tak ako moc Dávidových kľúčov a správcovstvo Sobna prevzal Eliakim, tak isto aj Petrove správcovstvo a moc Dávidových kľúčov prevzali jeho nasledovníci. Rímska cirkev (Petrovi nástupcovia) teda majú podobne ako u Eliakima moc kľúčov, zatvárať a otvárať, (Tebe dám kľúče od nebeského kráľovstva: čo zviažeš na zemi, bude zviazané v nebi, a čo rozviažeš na zemi, bude rozviazané v nebi.“) a teda ked sa RKC rozhodne zatvoriť nebeské kralovstvo pre tých čo sú mimo cirkvi ( už to i spravila - dogma o mimo cirkvi niet spásy,) nebeské královstvo pre nich bude zatvorené.

Protiargumenty :

Ježiš dal moc rozväzovať a zväzovať, aj ostatným apoštolom a nie len Petrovi.

Mt 18:18 - Veru, hovorím vám: Čo zviažete na zemi, bude zviazané v nebi, a čo rozviažete na zemi, bude rozviazané v nebi.

Odp : Ano, to však nič nemení na fakte, že moc kľúčov a správcovstvo nebeského kráľovstva s tým spojené je prenosne, a teda znamenalo by to, že nielen Petrovi nástupcovia, ale aj nástupcovia ostatných apoštolov majú moc kľúčov ktoré v sebe zahrnuje (odpúštať hriechy, vylučovať z cirkvi, vykladať Písmo, atd). Ok, to by však ale stále znamenalo, že len katolícka cirkev dostala moc klúčov, pretože len katolícka cirkev dokáže preukázať apoštolskú postupnosť, a teda že len jej povod siaha k apoštolom.

Lenže ked moc klúčov dostala aj rímskokatolícka aj pravoslávna cirkev (obidve dokážu preukázať apoštolsku postupnosť) ktorá z nich má vyššie postavenie ? No podla všetkého rímskokatolícka, pretože Ježiš len Petrovi povedal "pas moje ovce", "na tebe postavím svoju cirkev", len Petrovi odovzdal Dávidov klúč (i ked moc z neho mohli využívať i ostatné cirkvi ktoré sa spojili s rímskou cirkvou, ale ked sa od nej odpojili prestalo toto platiť, a tie cirkvi sa zrútili a stalo sa z nich rumovisko, pretože sa odtrhli od pevného nevyhnutného základu - Petrovej cirkvi - skaly) len Petra nazval "skalou" (pevným nevyhnutným základom), a je ešte mnoho dalších vecí (napr. Písmo hovorí o Petrovi ako o najväčšom apoštolovi).

Záver : Robte pokánie a zmierte sa s rímskokatolíckou cirkvou, inak do nebeského královstva nevstúpite, pretože nebeské kralovstvo bude pre vás zavreté. Dávidove klúče ktorými disponuje Rímska cirkev, vám nebeské kráľovstvo zavrú.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 570
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Katolícka cirkev má moc zatvoriť nebeské kráľovstvo pre protestantov.

Príspevok od používateľa pavel »

Darmo sa protestanti snažia odčleniť od katolíckej cirkvi, darmo si myslia že mimo katolíckej cirkvi dojdu ku spáse, pokial sa katolícka cirkev rozhodne zatvoriť nebeské kráľovstvo pre protestantov, tak pre nich nebeské královstvo bude zatvorené
Muahahahahahaááááááááá

Daj ešte nejaký vtip...

marrek
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut Júl 28, 2020 17:59

Re: Katolícka cirkev má moc zatvoriť nebeské kráľovstvo pre protestantov.

Príspevok od používateľa marrek »

Oceňujem Tomas12345 tvoju snahu evanjelizovať tu na tomto fóre a vysvetľovať katolícku náuku. Chcem Ťa však povzbudiť, aby si bol trochu menej horlivý. Téma ktorú si načrtol je totiž ekleziologická v celej svojej podstate a do hĺbky. Dogma extra Ecclesiam nulla salus síce platí, ale tiež by sme ňou asi nemali narábať ako so zbraňou hromadného ničenia. Ja verím, že Boh každému dá svojim vlastným spôsobom lístok do neba. Otázka je čo ľudia s tým lístkom urobia. Bez Cirkvi to nepôjde, ale nechajme to na Boha, aby sme sa náhodou nestali skutočne len vrátnikmi, ktorí sami cez tú bránu neprejdú. ;)

Napísať odpoveď