Výrok Boží ,ktorý spochybňuje učenie o istote spásy.

Človek z pohľadu samého seba a z pohľadu Boha, Svätého Písma
marek
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Okt 11, 2010 6:45

Re: Výrok Boží ,ktorý spochybňuje učenie o istote spásy.

Príspevok od používateľa marek »

pavel
Takže v čom nekorešponduje?
Si naivný pavel. Snáď si nemyslíš, že sa teraz budem s tebou naťahovať a dookola prieť o to, v čom nekorešponduje.
Ty vo svojom výklade prirodzene žiadne rozpory nenachádzaš a v čo ich nachádzam ja, to dobre vieš.
A ja ti nebudem teraz nasilu dokazovať, že sa mýliš a že ja mám pravdu...
A nechápem prečo to chceš robiť ty?

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Výrok Boží ,ktorý spochybňuje učenie o istote spásy.

Príspevok od používateľa pavel »

Tak počkaj Marek

Padli tu slová o tom že:
Naviac učenie, ktoré zastávaš, zastávaš najmä preto, lebo ty sám si sa nikdy nedostal ďalej a preto si ani ty sám nedovidíš ďalej, ako na špičku svojho nosa...

Zvláštne, že za celý čas si nepochopil ani tú jednu jedinú vec, že hriech je smrť a človek, ktorý hreší, sotva teda prešiel zo smrti do života. A preto človek, ktorý to tvrdí, je klamár a klame proti pravde... A otcom lži je satan... Lebo satan klamal od počiatku...
A keď Ťa vyzvem, aby si podložil svoje narčenia mojej osoby z klamstva, ďalej pokračuješ:
Si naivný pavel. Snáď si nemyslíš, že sa teraz budem s tebou naťahovať a dookola prieť o to, v čom nekorešponduje.
Zaujímavý prístup kresťana k pravde... očakával by som, že ak nesúhlasíš s tým čo ja tvrdím na základe viacerých veršov z Písma, ktoré sa čítajú v kontexte, že jednoducho poukážeš na to, kde a v čom sa mýlim... keď už pre nič iné, tak len pre lásku medzi blížnymi, aby som (ak máš pravdu ty a nie ja), nezavádzal ostatných, či neuberal sa cestou širokou do zatratenia ...

Tliachanie bez znalosti Písma a oháňanie sa formulkami vypočutými kdesi v kostole, to nie je znalosť pravdy a viera Bohu, ale iba viera v náboženstvo...

marek
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Okt 11, 2010 6:45

Re: Výrok Boží ,ktorý spochybňuje učenie o istote spásy.

Príspevok od používateľa marek »

pavel
Zaujímavý prístup kresťana k pravde... očakával by som, že ak nesúhlasíš s tým čo ja tvrdím na základe viacerých veršov z Písma, ktoré sa čítajú v kontexte, že jednoducho poukážeš na to, kde a v čom sa mýlim... keď už pre nič iné, tak len pre lásku medzi blížnymi, aby som (ak máš pravdu ty a nie ja), nezavádzal ostatných, či neuberal sa cestou širokou do zatratenia ...


Pavel nezavádzaj. Ty predsa dobre vieš, v čo si myslím, že sa mýliš a nejde ti o nič iné, iba dokázať, že máš pravdu ty.
Chceš sa iba nasilu hádať a naťahovať o slovíčka... A to by kresťan naozaj robiť nemal...
Tliachanie bez znalosti Písma a oháňanie sa formulkami vypočutými kdesi v kostole, to nie je znalosť pravdy a viera Bohu, ale iba viera v náboženstvo...
Na jednej ma vyzývaš...
A na druhej strane označíš to, čo píšem, iba ako také tliachanie a oháňanie sa formulkami vypočutými kdesi v kostole... A keď je to pre teba iba také tliachanie, tak je jasné, že si si z toho veľa k srdcu nezobral. A tak čo ty vlastne teraz odo mňa chceš?
Veď toto ťa usvedčuje z toho, že iba rýpeš a provokuješ... A najhoršie je to, že nedokážeš prežrieť, že by si niekto mohol naozaj myslieť, že mám pravdu ja a mohol tak považovať tvoje učenie za lož...

No toho sa neboj. Lebo ktoré učenie sa ľahšie prijíma?

To že hriechu sa aj tak nikdy nezbavíš, ale spasenie máš aj tak isté?

Alebo že ten, kto sa narodil z Boha, nehreší, lebo ani nemôže, lebo sa narodil z Boha.
A tak vieme po čom poznať deti Božie a deti diablove... Alebo vari ten istý prameň môže vydávať aj teplú aj studenú vodu?

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Výrok Boží ,ktorý spochybňuje učenie o istote spásy.

Príspevok od používateľa pavel »

Dobre, daj sem argumenty, z Písma ktoré hovoria o tom, že znovuzrodený je pod otroctvom hriechu, ktorý znamená smrť a zatratenie, respektíve o tom, že znovuzrodený, sa narodil z Boha a UŽ NEHREŠÍ... a ak náhodou zhreší, ide do pekla.

Ja ti na druhej strane dám argumenty, verše zo Slova Božieho z Písma, ktoré hovoria o tom, že znovuzrodením prešiel jednotlivec do večného života...

Tak sem s nimi... aby sme sa pochopili, o čom hovorím ja a o čom hovoríš ty.

marek
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Okt 11, 2010 6:45

Re: Výrok Boží ,ktorý spochybňuje učenie o istote spásy.

Príspevok od používateľa marek »

pavel
Dobre, daj sem argumenty, z Písma ktoré hovoria o tom, že znovuzrodený je pod otroctvom hriechu, ktorý znamená smrť a zatratenie, respektíve o tom, že znovuzrodený, sa narodil z Boha a UŽ NEHREŠÍ... a ak náhodou zhreší, ide do pekla.

Ja ti na druhej strane dám argumenty, verše zo Slova Božieho z Písma, ktoré hovoria o tom, že znovuzrodením prešiel jednotlivec do večného života...

Tak sem s nimi... aby sme sa pochopili, o čom hovorím ja a o čom hovoríš ty.
8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)

micron
Príspevky: 42
Dátum registrácie: St Okt 20, 2010 13:40

Re: Výrok Boží ,ktorý spochybňuje učenie o istote spásy.

Príspevok od používateľa micron »

Chcel by som vstúpiť do vašej diskusie.Môj názor je taký , že človek po obráteni , ktorí obdrži ducha svätého sa snaži žiť príkladný kresťanský život , ale to neznamená , že nikdy nezhreši.Ale ak má v sebe ducha svätého ten ho na to upozorni a dôležite je aby si ten hriech uvedomil a hneď ho oľutoval.Pokial tak neurobí tak ho satan zviedol a spásu stratí. Ako príklad by som uviedol apoštola Petra ktorého musel napomenuť Pavol a Peter si to uvedomil a dal mu za pravdu.Ja som až doteraz odkedy som na tomto fore považoval príspevky Mil za správne a poučne ale s tým že Mil spochybnuje slobodnu vôľu človeka nesuhlasím. Preto by som chcel vyzvať admina Pavel aby sa jasne vyjadril či súhlasi s Mil , ktorí spochybnuje slobodnu vôľu človeka,pretože to nieje len taká nejaká odchýlka od evanjelia , ale je to zásadna vec !Veď na svojom fore jasne píšeš o podstate spásy toto : Spasenie človek dosiahne za určitých daných podmienok, ktoré viac či menej závisia od nášho slobodného rozhodnutia a od neovplyvniteľného Božieho zámeru a zásahu.

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Výrok Boží ,ktorý spochybňuje učenie o istote spásy.

Príspevok od používateľa mil »

marek napísal: Totiž napríklad, keď napíšem že upieraš ľuďom akúkoľvek slobodnú vôľu, tak ty zareaguješ a napíšeš, že neupieraš ľuďom vôľu, teda šikovne vynecháš to slovko slobodnú...

A taktiež je napísané, že Boh ľuďom ponúka východisko z pokušení, čo neznamená, že týmto, ktorým toto východisko ponúka, sú tí, čo vyslovene aj pokušeniam podliehajú... Ty si si to celé trochu prispôsobil opäť k obrazu svojmu a slovo východisko si šikovne aplikoval iba doslova ako východisko už zo samotného podľahnutia pokušeniu a teda východisko z hriechu, aby si nakoniec opäť dokázal, že vyvolení aj keď neprestajne podlieha a hreší, tak nakoniec predsa len bude bude spasení...
marek
Práve naopak! Upozornil som, aby vás ani nenapadlo si myslieť, že apoštol Pavol nabáda k hriechu pri istote v Kristu. Je tu totiž nový človek, narodený z Ducha, ktorého Boh formuje a neustále sa zdokonaľuje v Kristu. No s falošným to ide stále dolu vodou a nakoniec jeho posledné veci budú horšie ako prvé.

Teda ide o zdokonaľovanie sa v Kristu ako proces do konca života no v istote spasenia. Je to podobné ako to mám v rodine. Môj syn bude stále mojím synom a ja budem stále jeho otcom, pretože som ho splodil. Tak podobne je to s naším Otcom na nebesiach, ktorý nás splodil svojím Duchom. Preto že svojho syna milujem, tak svojho syna aj vychovávam. Je to napomínanie dobrým slovom, karhanie, ale aj telesný trest ak dôjde k vážnejšiemu priestupku. Z času na čas niečo vyparatí, no stále je mojím synom.
Tak podobne u Nášho Otca na nebesiach. Napomína, karhá a trestá Otcovským trestom no stále sme jeho deťmi.

Napísal som to správne a mal si to odcitovať aj ďalej cit: Ja neupieram človeku vôľu, ale píšem, že človek je slobodný iba v Bohu a nikdy nie mimo Boha - bez Boha, pretože iba Boh má úplne slobodnú vôľu a nikto mu nezabráni v naplnení jeho neobmedzenej vôle. Keď teda človek nemôže byť slobodný bez Boha - je otrokom svojho zvráteného srdca a hriechom zotročenej vôli, tak ani sám od seba sa nemôže slobodne rozhodnúť žiť s Bohom. Tu je potrebný Boží oživujúci zásah ináč to nejde.
---------------------------------
Vyhýbam sa používať slovo slobodná vôľa. Lebo vôľa je závislá od srdca – čím je naplnené. Ak je srdce slobodné v Kristu, tak aj vôľa je v súlade z Božou vôľou. Používam skôr vôľa človeka, alebo sloboda v Bohu. Pretože ide o srdce človeka, či je slobodné, alebo nie a vôľa je vždy v súlade s týmto stavom srdca. Všade v Písme nachádzam sloboda, slobodný človek alebo Božia vôľa, moja vôľa atd :
Gal 2:4 ale pre vlúdivších sa falošných bratov, ktorí postranne vošli vyšpehovať našu slobodu, ktorú máme v Kristu Ježišovi, aby si nás podmanili,
1Pet 2:16 Jako slobodní, a nie ako takí, ktorí majú slobodu na zásteru zlosti, ale jako sluhovia Boží.
2Pet 2:19 ktorí im sľubujú slobodu, oni, ktorí sú sami otrokmi zkazy. lebo kým je ktosi premožený, tomu je i rabom.


Z milosti Božej skrze vieru je oslobodené srdce od hriechu a vôľa ho nasleduje, teda je v súlade s Božou vôľou. Rim 6:14 lebo hriech nebude panovať nad vami, pretože nie ste pod zákonom, ale pod milosťou

Nemože sa človek slobodne rozhodnúť pre Boha, keď srdce je otrokom hriechu a je duchovne mŕtve. Musí najprv nastať oživenie a oslobodenie v milosti Božej .Rozhodnutie záleží na srdci človeka. Ak je oslobodené milosťou skrze vieru, tak sa aj rozhoduje - čím je naplnené, to z neho aj vychádza.

Aby si ma rozumel. Ak by som hovoril o slobodnej vôli u človeka ktorý nemá v srdci Boha, tak by som zavádzal. Srdce človeka môže byť slobodné jedine v Bohu, kedy jeho vôľa je v súlade s Božou vôľou.

Ak hovorím o srdci bez Boha zotročené hriechom, tak vôľa vždy vykonáva iba to čo sa tam nachádza.

Ak by bolo prirodzené hriešne srdce človeka slobodné aj bez Boha, tak by sa malo bez Boha rozhodnúť prijať Boha samo od seba. No ako vieme tak nie je slobodné! Tak ako sa môže slobodne rozhodnúť pre Boha? Čo zo srdcom zotročeným hriechom? Ak je teda zotročené, tak ako sa môže samo od seba rozhodnúť pre Boha, keď je v zajatí hriechu a smrti?

Potom sa pýtam! Človek ktorý nemá v srdci Boha je slobodný? Ak povieme že nie je, tak sa nemôže aj slobodne rozhodnúť.

------------------

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Výrok Boží ,ktorý spochybňuje učenie o istote spásy.

Príspevok od používateľa mil »

micron napísal:Ja som až doteraz odkedy som na tomto fore považoval príspevky Mil za správne a poučne ale s tým že Mil spochybnuje slobodnu vôľu človeka nesuhlasím.
Ak teda nesúhlasíš, tak som zvedavý ako mi odpovieš na túto chúlostivú otázku!

Je hriešny človek, ktorý nemá v srdci Boha - slobodný?

-------------------

micron
Príspevky: 42
Dátum registrácie: St Okt 20, 2010 13:40

Re: Výrok Boží ,ktorý spochybňuje učenie o istote spásy.

Príspevok od používateľa micron »

mil napísal:Je hriešny človek, ktorý nemá v srdci Boha - slobodný?
človek ,ktorí nemá v srdci boha je otrokom hriechu , ale kedykoľvek sa môže vzoprieť satanovi tak že si uvedomí svoju hriešnosť na základe toho, že boh každemu Človeku svoj zákon spísal do srdca a prijme spásu od boha.A vtedy sa boh skrze jeho vieru nad nim zmiluje a dá mu svojho ducha.Ale nieje to zásluha človeka , že je spasený pretože tu zásluhu vybojoval ježiš na kríži.Takže je to jeho zásluha.Človek ju len svojou vierou v Ježiša prijal.

core
Príspevky: 95
Dátum registrácie: So Dec 18, 2010 20:40

Re: Výrok Boží ,ktorý spochybňuje učenie o istote spásy.

Príspevok od používateľa core »

Nemože sa človek slobodne rozhodnúť pre Boha, keď srdce je otrokom hriechu a je duchovne mŕtve. Musí najprv nastať oživenie a oslobodenie v milosti Božej .Rozhodnutie záleží na srdci človeka. Ak je oslobodené milosťou skrze vieru, tak sa aj rozhoduje - čím je naplnené, to z neho aj vychádza.
Mil, vravis ze to rozhodnutie zalezi na cloveku a pritom vravis ze to rozhodnutie nezalezi na cloveku, iba na bohu lebo clovek sa sam rozhodnut nemoze ked je otrokom hriechu. To je cely tvoj problem, ak to nie si schopny vidiet nema zmysel sa o niecom s tebou bavit.

marek
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Okt 11, 2010 6:45

Re: Výrok Boží ,ktorý spochybňuje učenie o istote spásy.

Príspevok od používateľa marek »

mil
Potom sa pýtam! Človek ktorý nemá v srdci Boha je slobodný? Ak povieme že nie je, tak sa nemôže aj slobodne rozhodnúť.
"mil" pletieš si tu pojmy. Nejde tu predsa v základe ani tak o to, či je, alebo do akej miery je človek slobodný. Je samozrejmé, že človek je buď otrokom hriechu, alebo je otrokom Božím. Inak povedané, človek je buď služobníkom satana, alebo je služobníkom Božím. A teraz to podstatné, čo treba rozsúdiť je toto: Až do momentu takéhoto poznania je človek prirodzene nevedomým otrokom hriechu a teda aj keby si takýto človek namýšľal, že je slobodný a že neslúži ani Bohu, ani satanovi, tak žije v omyle, lebo absolútnu slobodu človek nemá a niekomu, alebo niečomu slúžiť musí... A teraz to dôležité a podstatné je, že skrze Pána Ježiša Krista prichádza poznanie a uvedomenie si tohoto stavu a to, čo chcem od teba počuť je, či má človek slobodnú vôľu, alebo ak chceš možno presnejšie, možnosť slobodnej voľby rozhodnúť sa skrze toto poznanie, či bude naďalej služobníkom hriechu (teda satana a smrti), alebo či sa rozhodne nasledovať a ísť po ceste svetla, teda ísť po ceste života k Bohu?

Ty totiž túto slobodu slobodného výberu, voľby, človeku upieraš a robíš z človeka iba akúsi hračku v rukách Boha.

Ani jednu z týchto dvoch možností si človek sám nevytvoril a preto ani na jednej z nich nemá žiadnu zásluhu, lebo boli človeku jednoducho dané od Boha. A tie dve možnosti sú večný život alebo večná smrť. A ja chcem od teba iba počuť, že ak Boh tieto dve možnosti človeku dal už na počiatku a je zrejmé, že Adam tieto dve možnosti mal, tak či sa Adam rozhodol sám, alebo či za Adama ešte pred tým ako ho stvoril, rozhodol sám Boh? A teda či Adamov osud a pád bol predurčený, alebo či nesie zodpovednosť za svoje rozhodnutie sám? A otázka je myslím položená dosť jasne a tak to prosím ťa nekomplikuj, nefilozofuj, nebalamuť a nezatieňuj. Iba jednoducho odpovedz na otázku, či podľa teba človek má možnosť slobodnej voľby zvoliť si medzi životom a smrťou a nesie tak plnú zodpovednosť za to čo si vyberie, alebo či ju nemá, lebo o tomto výbere rozhoduje iba sám Boh? Alebo je pre teba problém odpovedať priamo?

Je hriešny človek, ktorý nemá v srdci Boha - slobodný?
A je bezhriešny človek, ktorý má v srdci Boha - slobodný?

"mil" otázka nestojí takto ako ju kladieš, ale tak ako som ti ju položil vyššie...

marek
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Okt 11, 2010 6:45

Re: Výrok Boží ,ktorý spochybňuje učenie o istote spásy.

Príspevok od používateľa marek »

Lebo toto "mil", čo píšeš tu, je iba tvoja prázdna, nedomyslená a bezduchá filozofia.
Ak by bolo prirodzené hriešne srdce človeka slobodné aj bez Boha, tak by sa malo bez Boha rozhodnúť prijať Boha samo od seba.
Lebo toto by už bola aká sloboda? Sloboda je totiž, keď sa slobodne môžem rozhodnúť nie len pre, ale aj proti. Inak tu nemôže byť o slobode ani len reč....
Nerozumiem prečo píšeš takéto nezmysli.
No ako vieme tak nie je slobodné! Tak ako sa môže slobodne rozhodnúť pre Boha? Čo zo srdcom zotročeným hriechom? Ak je teda zotročené, tak ako sa môže samo od seba rozhodnúť pre Boha, keď je v zajatí hriechu a smrti?
Ale "mil" ak srdce človeka nie je slobodné, tak sa nemôže ani slobodne rozhodnúť pre zotročenie hriechom? Na toto mi odpovedz. Je človek na základe svojej vlastnej voľby zotročený hriechom sám, alebo si človeka vypočítavo zotročil Boh? A nezabudni na jednu vec. Adam nemal srdce zotročené hriechom a cez to všetko si Boha nevybral, ale naopak, Boha zavrhol. Odkiaľ sa vzala v jeho srdci pýcha? Sú iba dva vysvetlenia. Buď mu ju tam vložil zákerne Boh, aby naisto padol, alebo v tom bola tá možnosť jeho osobnej voľby a moc, byť poslušný a bezhriešny, alebo neposlušný a hriešny. A nemýľ sa, aj keby Adam zostal poslušný, nemal by na tom žiadnu zásluhu, lebo moc vybrať si poslušnosť si nevytvoril sám, dal mu ju Boh. Ale ja práve tak verím, že Boh dal Adamovi moc byť neposlušným. A v tomto je skutočná sloboda človeka, ktorú ty človeku upieraš. V možnosti voľby. A preto ak Adam padol z vlastnej vôle, tak má plnú zodpovednosť a vinu. Ale ak padol z vôle Božej, tak nenesie žiadnu zodpovednosť a nemá vinu...

Potom sa pýtam! Človek ktorý nemá v srdci Boha je slobodný? Ak povieme že nie je, tak sa nemôže aj slobodne rozhodnúť.
Človek slobodu stratil skrze Adama a skrze Adama sme sa stali otrokmi hriechu a nemali sme možnosť voľby. Naopak skrze Krista Boh človeku slobodu vrátil a v tom je tá milosť Božia, ktorú sme skrze Pána Ježiša Krista dostali, že máme opäť slobodu voľby a už nie sme iba hračkami v rukách nemilosrdného osudu. A teda byť, či nebyť? Život, alebo smrť? Adam, alebo Kristus? A nedomnievaj sa "mil", že toto rozhodnutie za teba urobí Boh a preto sa ani nedomnievaj, že tvoj hriešny život ťa spasí, lebo si vyvolený. Tvoje srdce je totiž skrze Pána Ježiša Krista opäť slobodné a môžeš slobodne hrešiť a byť mŕtvy a odsúdený vo vinách, alebo môžeš byť slobodne poslušný a viac nehrešiť... To je totiž tá skutočná sloboda, ktorú v Kristu máme...

admin
Site Admin
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Pi Okt 01, 2010 9:19

Re: Výrok Boží ,ktorý spochybňuje učenie o istote spásy.

Príspevok od používateľa admin »

Rozhodli sme sa zaviesť sekciu, kde budú uvádzané články na podporu a vysvetlenie zložitejších teologických otázok. Ako prvý je článok o Slobodnej vôli človeka. Prečítať si ho môžete v sekcii Články a prílohy alebo kliknite na http://1net.sk/krestanskeforum/viewtopic.php?f=20&t=86

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Výrok Boží ,ktorý spochybňuje učenie o istote spásy.

Príspevok od používateľa mil »

Ako je vidieť, tak tomu nechcete rozumieť. Hovoril som Vám, aby ste nerobili predčasné závery k tomu čo píšem, lebo píšem iba v Duchu Písma. Tak si pomaly a viackrát prečítajte článok, ktorý tam dal admin a vyjadrite sa k tomuto článku.

Som zvedavý na vaše vyjadrenia

core
Príspevky: 95
Dátum registrácie: So Dec 18, 2010 20:40

Re: Výrok Boží ,ktorý spochybňuje učenie o istote spásy.

Príspevok od používateľa core »

Podla mna uz bolo povedane dost. Mil, ak si si taky isty ze mas pravdu a mi si to len nechceme priznat tak sa nemusis bat pretoze to mozes nechat na Boha. On spravodlivo posudi teba aj nas a dostaneme co si zasluzime, takze ty mozes byt spokojny. Tymto to mozme uzavriet.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Výrok Boží ,ktorý spochybňuje učenie o istote spásy.

Príspevok od používateľa pavel »

Tak to vidíš Mil. Argumentuješ, dôvodíš, uvádzaš verše... a nula od nuly pošla... presne ako sa píše v uvedenom článku... pokiaľ Boh nedá milosť poznania, neobreže srdce, vždy bude On i Jeho Slovo a Pravda odmietané... keď už ničím iným tak nezáujmom a odmietaním, či ukončením diskusie... a to všetko v rámci slobodnej vôle!

Takže potvrdilo sa, čo si tvrdil a s čím i ja súhlasím. Napokon je to uvedené aj v spomínanom článku ...

Pekný večer prajem a nič si z toho nerob... máme síce siať, ale vzrast zasiateho a nesenie ovocia už nemá byť našou starosťou...

core
Príspevky: 95
Dátum registrácie: So Dec 18, 2010 20:40

Re: Výrok Boží ,ktorý spochybňuje učenie o istote spásy.

Príspevok od používateľa core »

(tak, Pavel nam tuto diskusiu laskavo zakoncil poslednym slovom, heh .. Prosim zamknut toto vlakno)

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Výrok Boží ,ktorý spochybňuje učenie o istote spásy.

Príspevok od používateľa pavel »

Cit: Prosim zamknut toto vlakno

A prečo????

core
Príspevky: 95
Dátum registrácie: So Dec 18, 2010 20:40

Re: Výrok Boží ,ktorý spochybňuje učenie o istote spásy.

Príspevok od používateľa core »

pretoze sme sa zhodli ze to nikam nevedie, nie?
Tak to vidíš Mil. Argumentuješ, dôvodíš, uvádzaš verše... a nula od nuly pošla... presne ako sa píše v uvedenom článku... pokiaľ Boh nedá milosť poznania, neobreže srdce, vždy bude On i Jeho Slovo a Pravda odmietané... keď už ničím iným tak nezáujmom a odmietaním, či ukončením diskusie... a to všetko v rámci slobodnej vôle!

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Výrok Boží ,ktorý spochybňuje učenie o istote spásy.

Príspevok od používateľa svklampard »

mil ten clanok je tak zlozity ze az .....
a zaraza ma ze sa tam uplne prekruca vec z matusa 12 kde je to napisane proste a jasne bez akylkolvek zahmlievani .....
a k tomu dorazene ine verse vytrzene z kontextu ...podobne ako manipulacia s cislami aby vysiel pozadovany vysledok...

dokonca sa to tam prekruti tak ze clovek staci iba uveril ale ani to sam nemoze lebo ten dar mu musi dat boh ze dokonca akokolvek by sa snazil bez boha by to neslo .....a ze vlastne len boh urci kto je spaseny .....

kam sa podela slobodna vola?

Napísať odpoveď