O čom premýšľaš ?

Človek z pohľadu samého seba a z pohľadu Boha, Svätého Písma
rudinec
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 11:56

O čom premýšľaš ?

Príspevok od používateľa rudinec »

Počiatok každého hriechu je zlá myšlienka./Mat.15:19-20/Keď s ňou už v zárodku nezačneme bojovať po čase nás premôže. Diabol ju v nás začne živiť tak dlho, kým sa nedopustíme hriechu.
Náš Pán pozná káždé hnutie našej mysle a žiaľ,že si túto skutočnosť veľmi zriedka uvedomujeme.Preto sa nám stáva, že často hrešíme, a svojimi hriechmi zarmucujeme Ducha Božieho.Uvádzam príbeh brata, ktorý sa dopustil veľkého hriechu z dôvodu ľahkovážneho prístupu k zlej myšlienke.Tento príbeh pochádza z knihy „O čom premýšľaš“napísal ju;
Merlin Choroters.
„Naproti mně seděl Boží služebník a po tváři mu stékali slzy jako kdyby přišel o všechno,načem mu ve světe záleželo.A opravdu stratil téměř vše,co celý život budoval.Život oběti,ťežké práce a pomoci druhým se měl rozpadnout na kusy.Pověděl mi následujíce příběh:
Sekretářka potvrdila schůzku, na níž měl poskytnout duchovní radu nejpřitažlivější žene ve sboru.Byl rád že přijde.Kdykoli se objevila muži na ní mohli oči nechat.Věnovali ji obdivné pohledy a často z ni nemohli odtrhnout zrak.Žena si byla pozornosti očividne vědoma a plně si ji vychutnávala.Pastorovi však nebylo známo,že by měla zájem o úzky vztah s nějakým mužem.
Pastor popsal,že když vstoupila do kanceláře,pocítil její fyzickou přitažlivost.Vždy se považoval
za šťastně ženatého a pečlivě se vyhýbal všemu,co by mohlo poskvrnit jeho pověst „Božího muže“.S manželkou vychovávali několik dětí v rodině,kterou považovali za výjimečné šťastnou.Členové sboru o nich často mluvili jako o“ ideální rodině“.
Žena přišla na schůzku s dosti neobvyklým problémem.Žila s pocitem viny za své ustavičné touhy po sexuálním vztahu s různimi muži.Nečistá touha ji pronásledovala dnem i nocí.Zmínila několik podrobností ze své nepěkné minulosti.Pastora ujistila,že od doby kdy se před několika lety stala křesťankou ,měla vášně pod kontrolou;až doposud.
Kritický okamžik schůzky nastal,když mu řekla,že ze všeho nejvíce touží po fyzickém vztahu s se svým pastorem.Místo toho,aby ji okamžitě přerušil seděl a poslouchal její podrobné vyprávění,co všechno by s ním chtěla prožít.
Pastor mi řekl,že musel sebrat veškerou sílu,aby ji dokázal vyprovodit z kanceláře.Několik týdnu nemohl jinak,než o této ženě přemýšlet.Opakovaně se ujišťoval,že případné další schůzky se zúčastní s manželkou.Jenomže žena přišla bez ohlášení,a skretářka ji uvedla přímo do pastorovy kanceláře.Tentokrát popisovala svá přáni mnohem konkrétněji.Vysvětlil ji ,že to jsou špatné touhy a že si potřebuje najít dobrého manžela,který její potřeby naplní.Potom ale použila zbraň,která vyvede z rovnováhy většinu mužů- začala plakat.Přistoupil k ní aby ji,utišil a položil ji ruku na rameno.V tu chvíli vstala a objala ho.Události rychle nabrali špatný směr.Záhy otěhotněla a začala požadovat aby se rozvedl se svou ženou a oženil se s ní.
Bylo mi jasné,že pastor činil úpřimné pokání a že by udělal cokoli,aby mohl dát svůj život do pořádku.Otázkou zůstavalo,co měl udělat.Žena trvala na tom,že pokud se s ní neožení,oznámí ve zboru,že otcem nenarozeného dítěte je právě on.
Chtěl sem porozumět,co pastora do této situace přivedlo.Co zapříčinilo po letech snahy být vzorným manželem,otcem a Božím služebníkem takovou tragickou chybu?Byl to zlý člověk?Naopak,vše nasvědčovalo tomu,že byl bezúhonným a čestným mužem.Do zboru přišel před dvanácti lety.Do zboru přišel před dvanácti lety,kdy shromáždění navštěvovalo méně než padesát členů.Stal se takovým vzorem a inspirací,že se návštěvnost zvýšila na více než dva tisíce lidí.Také se mu podařilo dokončit dva stavební projekty.S rodinou žil v nádherném domově,a každé tři roky měl k dispozici nový automobil.Děti navštěvovali křesťanskou školu.To vše za podpory sboru.Nyní měl všechno ztratit-možná i svou rodinu a pověst.
Jaký byl jeho duchovní život?Z jeho odpovědi jsem zjistil,že byl úpřimný.,Pánu cele vydaným člověkem Bůh používal jeho nedělní kázaní,aby získal lidi pro Krista.Pastor se věnoval vyučováni a vedl posluchače k hledáni ovoce Ducha svatého.Kde byla chyba?
Jelikož jeho součastná situace byla spůsobena nečistým vztahem,zeptal sem se,zdali byl již někdy předtím nevěrný své žene.Ujistil mne,že od vstupu do služby poprvé udělal skutek,za který se musel stydět.Překvapila mně slova “udělal skutek“,a tak sem se zeptal proč je použil.“Protože do té doby jsem o jiných,ženách pouze přemýšlel.“
Tady to je! Jediné co dělal, bylo „jen přemýšlení“ o jiných ženách.Po třiceti letech „pouhé myšlenky“přerostly ve skutek.Byl jeho čin následkem toho,že do kanceláře přišla krásna žena?Těžko! K činu došlo následkem mnoha roků myšlenek.Jak to mohu vědět?Protože přesně to říká Bible v Matoušově evangeliu 15:19-20.Ze srdce totiž vycházejí zlé myšlenky…, cizoložství, smilstvo …Tyto věci špiní člověka.“Tento příběh není ojedinělý.Ačkoli se podrobnosti liší,podobné smutné případy se v křesťanském prostředí stávají pravidelně.
Zeptal sem se pastora co podle něj říká Bible o žádostivých myšlenkách.Odpověď ukázala,že si je dobře velmi vědom biblických varováni před cizoložstvím.Chyběl mu však důraz na myšlenky.Překvapilo mě,jak málo toho tento služebník ví o Božích požadavcích na čisté a svaté myšlení.Možná bych neměl říkat,že mně to překvapilo,protože sem pozoroval,že průměrný křesťan ví o důležitosti obsahu našeho myšlení velmi málo.Chtějí křesťané vůbec vědět,co Bůh žádá? Jednodušší je přijmout skutečnost,že jsme nedokonalí,a spokojit se s tím,že chodíme do sboru a děláme,co umíme.
Pastorovi,který žádal o radu,jsem navrhl,aby odešel ze služby,přestěhoval se co nejdál a dal si život do pořádku.Odpověděl,že došel ke stejnému závěru,pouze se zdráhal opustit bezpečí svého sboru.Služba byla celý jeho život,a uměl jediné- být pastorem.
Nakonec souhlasil,že pro všechny zúčastnené je to nejlepší řešení.O několik měsíců později jsem se dozvěděl,že svůj pád vyznal manželce a ona mu odpustila.Vyznal se ze svého hříchu před církví s vědomím,že od něj to lidé mohou přijmout lépe než od kohokoli jiného.Odpustili mu? Někteří ano,jiní zřejmě ne.Pro členy sboru je ťežké byt svědky pádu svého pastora z piedestálu- z místa uctívaní a obdivu.Mě by být dokonalý.Všichni vědí,že není.Měl by však alespoň budit ten dojem.
Tento muž má nyní nové zaměstnání a snaží se co nejlépe zabezpečit svou rodinu i druhou ženu s dítětem.Stále ho velice bolí,když pomyslí na to,co udělal,a kolik lidí zranil.
Prosil jsem Ducha aby my zjevil,zdali ve mne neleží semena nečistoty čekající na příležitost k rozkvětu.Jsou-li ve mně přinesou své ovoce!Prosím také vás abyste prozkoumali své srdce pod drobnohledem Božího slova.Máš tajné touhy,skryté tužby nebo žádosti,které nejsou morálně čisté?Pokud tomu tak je,pravděpodobně si je ve skutečnosti nikdy nezamýšlel naplnit.Jenže každá myšlenka spojená s nedovoleným sexem je jako příšera připravená zmocnit se toho co chce.Může být držena ve skrytu mnoho let,ale v pravou chvíli se vynoří.Táto zlá moc je ochotna čekat na tu nejvhodnější chvíli.Jejím cílem je zkáza co největšího počtu lidí.Děsí vás to?
Chci vás ujistit,že nemluvím o posedlosti křesťanů zlými Duchy.Na tomto světe však existuje zlá síla,jejíž touhou je zničit všechno,co chce Bůh postavit.Tato síla,satan,je mnohem chytřejší než si průměrný křesťan připouští.Satan vede své lidi do otevřené vzpoury proti Bohu.Zároveň je však spokojený,může-li pracovat skrytě uvnitř křesťanů.Satanovou strategií nalákat nás na věci,které Bůh zakázal. Jakmile vznikne touha,satan ji trpělivě posiluje.Opakovaně nám ji připomíná,dokud není silnější než naše touha poslouchat Boha.
Pastor chtěl poslouchat Boha,ale zároveň se pouštěl do světa snů- světa svých představ.Často snil o sexuálním vztahu z jinými ženami.Svůj svět představ mněl rád,ale nikdy nepředpokládal,že by něco takového udělal.Pochybuji,že by někdy šel hledat ženu s níž by spáchal cizoložství.Jako vždy Satan musel připravit situaci na míru pastorově osobnosti.Satan zná každého z nás lépe,než mi známe sami sebe! Se skoumaním lidstva má tisíciletou zkušenost.

rudinec
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 11:56

Re: O čom premýšľaš ?

Príspevok od používateľa rudinec »

Chci vás ujistit,že nemluvím o posedlosti křesťanů zlými Duchy.Na tomto světe však existuje zlá síla,jejíž touhou je zničit všechno,co chce Bůh postavit.Tato síla,satan,je mnohem chytřejší než si průměrný křesťan připouští.Satan vede své lidi do otevřené vzpoury proti Bohu.Zároveň je však spokojený,může-li pracovat skrytě uvnitř křesťanů.Satanovou strategií nalákat nás na věci,které Bůh zakázal. Jakmile vznikne touha,satan ji trpělivě posiluje.Opakovaně nám ji připomíná,dokud není silnější než naše touha poslouchat Boha.
Škoda,že na tento fakt ,tak často zabúdame.

Napísať odpoveď