Ateisti verzus veriaci

Človek z pohľadu samého seba a z pohľadu Boha, Svätého Písma
dedo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št Okt 14, 2010 10:16

Ateisti verzus veriaci

Príspevok od používateľa dedo »

No uveriť evanjeliu Ježiša Krista, mení človeka na podobu Božieho syna. To všetko sa deje na slávu Božiu.
Ak čítam nejakú knihu, tá vyvoláva vo mne predstavy, niekedy reálne inokedy abstraktné, neskutočné, nereálne - rozprávkové a tu sa objavuje tvrdenie, že takýmto textom by som mal uveriť a zmením svoju podobu na podobu božieho syna, čiže ponúka sa tu ďalšia nezmyselná abstrakcia, ale dostatočne tajomná, aby upútala ľudskú myseľ. Považujem to za prefíkaný psychologický ťah a tlak na ľudské vedomie. Pýtam sa prečo to robíš? Či je to v duchu hesla: Keď ja som vo vreci , nech sú tam všetci . A už keď veríš v boha, to si tak naivný, že predpokladáš u vševedúceho, všemocného boha potrebu pocitu slávy od tvora ktorého údajne mal stvoriť. To takýmito nezmyslami chceš balamutiť racionálne mysliacich ľudí a seba samého? Zobuď sa a začni myslieť logicky!!

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: O Kristu a Jeho obeti

Príspevok od používateľa pavel »

To: Dedo, Lubon
Cit: Považujem to za prefíkaný psychologický ťah a tlak na ľudské vedomie. Pýtam sa prečo to robíš? Či je to v duchu hesla: Keď ja som vo vreci , nech sú tam všetci . A už keď veríš v boha, to si tak naivný, že predpokladáš u vševedúceho, všemocného boha potrebu pocitu slávy od tvora ktorého údajne mal stvoriť. To takýmito nezmyslami chceš balamutiť racionálne mysliacich ľudí a seba samého? Zobuď sa a začni myslieť logicky!!

Zabúdate na jednu základnú vec... VY ste sem prišli a pýtali sa. Dostalo sa Vám odpovedí. VY nás označujete za mierne povedané slaboduchých manipulátorov. Aký dôvod VÁS k tomu vedie, aby ste sa neustále vracali do priestoru, kde podľa VAŠICH slov vládne balamutenie a nelogika?

Mne keď sa niekde nepáči, tak tam nechodím, a naopak chodím tam, kde som medzi svojimi... ;)

lubond
Príspevky: 24
Dátum registrácie: So Nov 06, 2010 13:42

Re: O Kristu a Jeho obeti

Príspevok od používateľa lubond »

To mil:
Chceš mi tým povedať, že ja som ten skeptik???...no nuž som, pretože teraz keď je na svete toľko náboženstiev,šarlatánov, ktorý ti chcú riadiť život tak aby si neupadol do sídiel týchto vecí tak musíš byť skeptik.
Neviem čo ti povedať na ten príklad...deti v maternici nemajú vedu aby zistili tieto veci takže aj ako príklad je to od veci ale musím ťa pochváliť si vytrvalý a vyučený veriaci...nie si náhodou farár či niečo podobné? :D

To Dedo:
Vďaka za tvoj príspevok...aspoň sa vyrovnali sily

To Pavel:
Ale nám sa tu páči...u nás nemáme také bojisko, pretože tam máme všetci otvorené oči. Nás to jednoducho baví sa s vami hádať o týchto veciach keďže sa s týmito vecami musíme stretávať deň čo deň.
V našich slovách vládne nelogika a balamutenie???...ak by na svete nebolo ateistov tak by ste žili v kostoloch na plochej zemi!

Už 2000 rokov sa tu nemáme žiadnych Bohov ani dôkazy o nich ani to, že nám riadia život a nemyslím si že boli niekedy takže máme práve byť skeptikmi keďže to v 21.storočí musíme trpieť.

Ukončím to výrokom :lol:
Skutočnosť, že veriaci je šťastnejší než skeptik nevraví nič viac než to, že opitý človek je šťastnejší než triezvy.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: O Kristu a Jeho obeti

Príspevok od používateľa pavel »

Cit: To Pavel:
Ale nám sa tu páči...u nás nemáme také bojisko, pretože tam máme všetci otvorené oči. Nás to jednoducho baví sa s vami hádať o týchto veciach keďže sa s týmito vecami musíme stretávať deň čo deň.


Díky za vysvetlenie. Ja sa ale nehádam, ja len dôvodím.... ;-)

lubond
Príspevky: 24
Dátum registrácie: So Nov 06, 2010 13:42

Re: O Kristu a Jeho obeti

Príspevok od používateľa lubond »

Aspoň som troška oživil toto forum keďže ako vidieť tak babky sa tu nejak nebijú o lavičky :P

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: O Kristu a Jeho obeti

Príspevok od používateľa svklampard »

lubond:
na com potom zakladas svoje hodnoty? a ma to vobec niaky zmysel toto cele podla teba?

lubond
Príspevky: 24
Dátum registrácie: So Nov 06, 2010 13:42

Re: O Kristu a Jeho obeti

Príspevok od používateľa lubond »

Žijem ako vy len bez obmedzení...netrápi ma svedomie, že nechodím do kostola a ráno si pospím že nežijem podľa cnosti cirkvi a podobné veci pokiaľ tým neubližujem ostatným ...tiež ma občas trápi, že nie som nesmrteľný ale za to nezasvätím svoj život nejakým bludám ktoré by ma mali ešte obmedzovať...priznám sa čítam nejaké knihy ohľadne dlhšieho života a podobne ale žiadna mágia ako biblia...preto som vám tu dával stránku rael.org
Možno je ten človek ktorý to náboženstvo založil veľký šarlatán ale za to učí pekné veci ktoré nám majú zlepšiť život a všetko je vedecky možné a zhoduje sa to aj s históriou náboženstva ale aj tak som tomu nezasvätil svoj život

micron
Príspevky: 42
Dátum registrácie: St Okt 20, 2010 13:40

Re: O Kristu a Jeho obeti

Príspevok od používateľa micron »

TO Lubond: Ja som si už skôr prečítal od Realianov tu knihu čo tomu ich vodcovi ten mimozemšťan vysvetľuje bibliu.Musím uznať,že bibliu dokázali majstrovský prekrútiť.Ak si dobre pamätám tak tam okrem iného píšu,že zhromaždili Izraelsky národ do svojej zeme tak ako sa to píše v biblii.Len škoda,že nenapísali ako to urobili.Je to perfektný satanov zvod.Najme to,že by sme mohli žiť 1000 rokov a ty najinteligentnejší ktorí si to zaslúžia večnosť.A najúžasnejšie je to,že ti dokážu vytvoriť umelú partnerku presne podľa tvojich predstav,ktorá ti nebude nikdy odporovať,len plniť tvoje priania.Hádam tomu neveríš?

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: O Kristu a Jeho obeti

Príspevok od používateľa svklampard »

Žijem ako vy len bez obmedzení...netrápi ma svedomie, že nechodím do kostola a ráno si pospím že nežijem podľa cnosti cirkvi a podobné veci pokiaľ tým neubližujem ostatným ...tiež ma občas trápi, že nie som nesmrteľný ale za to nezasvätím svoj život nejakým bludám ktoré by ma mali ešte obmedzovať...priznám sa čítam nejaké knihy ohľadne dlhšieho života a podobne ale žiadna mágia ako biblia...preto som vám tu dával stránku rael.org
Možno je ten človek ktorý to náboženstvo založil veľký šarlatán ale za to učí pekné veci ktoré nám majú zlepšiť život a všetko je vedecky možné a zhoduje sa to aj s históriou náboženstva ale aj tak som tomu nezasvätil svoj život
to uz mozem rovno verit versmirnym ludom :D aj ked clovek nikdy nevie ,okrem toho ma to dalsie trhliny odkial su ty mimopzemstania ako vznikly?a povedat ze ide o ciklus :D ....a mna viera skor oslobodila ......a vobec nechodim do kostola ani nikde kde kazdy vykrikuje ze je boh medzi nimi .....staci ze bude u mna ...

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: O Kristu a Jeho obeti

Príspevok od používateľa mil »

dedo napísal: Ak čítam nejakú knihu, tá vyvoláva vo mne predstavy, niekedy reálne inokedy abstraktné, neskutočné, nereálne - rozprávkové a tu sa objavuje tvrdenie, že takýmto textom by som mal uveriť a zmením svoju podobu na podobu božieho syna, čiže ponúka sa tu ďalšia nezmyselná abstrakcia, ale dostatočne tajomná, aby upútala ľudskú myseľ. Považujem to za prefíkaný psychologický ťah a tlak na ľudské vedomie. Pýtam sa prečo to robíš?

To čo píšem je pravda no nie je to moja pravda, ale Božia Pravda. Nikdy by som si neuvedomil takúto vec sám od seba. Boh mi to zjavil vo svojom Slove – v zasľúbení Božom, ktorému som uveril.

1Ján 3:2 Milovaní, teraz sme deťmi Božími, a ešte sa neukázalo, čo budeme. Ale vieme, že keď sa ukáže, budeme jemu podobní, lebo ho budeme vidieť tak, ako je".

Zdokonaľovanie sa v Kristu je proces do konca života s plným vedomím istoty spasenia ktoré nám Boh zasľúbil z milosti skrze vieru na oslavu Boha.

Rim 8:14 Lebo všetci, ktorí sú vedení Duchom Božím, tí sú synmi Božími
Gal 3:26 Lebo všetci sme synmi Božími skrze vieru v Kristu Ježišovi


Preto keď sa modlíme hovoríme – „Otče náš, ktorý si v nebesiach...“.

Už som to raz písal no napíšem znovu, možno sa niekomu vyjasní.

Ako vidíš je tu postavenie veriaceho ako dieťaťa Božieho, ktoré je pevné zasľúbením Božím z milosti, skrze vieru. Uvedomovanie si tohto pevného postavenia voči Bohu skrze spasiteľnú vieru z moci Ducha má za následok zosúladenie stavu veriaceho tak, aby zodpovedal postaveniu dieťaťa Božieho a to je cesta v milosti Božej k dokonalosti v Kristu. No nikdy nie naopak. Nemôže najprv nastať zosúladenie stavu s postavením, ak do tohto postavenia dieťaťa Božieho Boh ešte človeka neuviedol. Príklad: človek sa nemôže správať ako skutočný riaditeľ, keď ho nikto do postavenia riaditeľa neuviedol. Najprv musí byť uvedený do postavenia riaditeľa a až potom nastáva zosúladenie stavu, aby zodpovedal postaveniu riaditeľa.

To, že je tu milosť Božia, tak postavenie veriaceho v ničom nie je podmienené jeho stavom a predsa je medzi týmito dvomi úzky vzťah. Je to postavenie, od ktorého závisí existencia stavu. Aby mohol človek žiť duchovným životom, musí sa najprv z Ducha narodiť. No najprv musí nastať zmierenie a prijatie. Metóda milosti vyučujúcej spočíva v tom, že milosť najprv poukazuje na to, čo Boh vykonal pre naše postavenie pred tým, ako nás uviedol do tohto postavenia a potom je tu výzva k životu, ktorý má byť s týmto postavením v súlade.

Z toho vyplýva, že toto postavenie musí Boh najprv realizovať a až potom ho môže uplatniť ako motív veriacemu k dosahovaniu dokonalosti v Kristu — stavu veriaceho. Ďalej toto postavenie dieťaťa Božieho musí byť dokonalé vo všetkých detailoch. Toto vylučuje akúkoľvek možnosť prispenia zo strany človeka, ktoré by bolo vždy poznačené nedokonalosťou. Ak niekto opovrhuje milosťou a tvrdí, že najprv je nutný stav, aby sa konečne mohlo uskutočniť aj postavenie, znamená trvať na prispievaní ľudských zásluh Božiemu dokonalému dielu a poprieť absolútnu dokonalosť tohto diela a tým aj poprieť milosť a uznať zásluhovosť.

Ak sa nedospeje najprv k poznaniu, že postavenie v žiadnom prípade nezávisí od stavu, ale že stav je úplne závislý od postavenia, tak sme neporozumeli dielu Milosti.

Teda všetko, čím veriaci je a všetka práca, ktorú v láske koná je výsledkom Božej milosti. Oddelene od Jeho milosti sa pre Boha nemôže konať nič. V Božej milosti je zahrnuté všetko čo Boh vykonal pre našu spásu, teda aj obeť za naše hriechy.

Rim 8:2929Lebo ktorých predzvedel, tých aj predurčil za súpodobných obrazu svojho Syna, aby on bol prvorodeným medzi mnohými bratmi. 30A ktorých predurčil, tých aj povolal, a ktorých povolal, tých aj ospravedlnil, a ktorých ospravedlnil, tých aj oslávil. 31Čo tedy povieme na to? Ak je Bôh za nás, kto proti nám?! 32Ktorý to neušetril vlastného Syna, ale ho ta dal za nás za všetkých, ako by nám s ním potom i všetkého nedaroval!? 33Kto bude žalovať na vyvolených Božích? Bôh je, ktorý ospravedlňuje. 34Kde kto odsúdi? Kristus Ježiš je, ktorý zomrel, a viacej, ktorý aj vstal z mŕtvych, ktorý aj je po pravici Božej, ktorý sa aj prihovára za nás.

35Kto nás odlúči od lásky Kristovej? Či súženie alebo úzkosť alebo prenasledovanie alebo hlad alebo nahota alebo nebezpečenstvo alebo meč? 36Ako je napísané: Pre teba sme usmrcovaní celý deň; považovaní sme za ovce na zabitie. 37Ale v tom vo všetkom statne víťazíme skrze toho, ktorý nás zamiloval. 38Lebo som presvedčený, že ani smrť ani život ani anjeli ani vrchnosti ani moci ani prítomné ani budúce veci 39ani vysokosť ani hlbokosť ani niktoré iné stvorenie nebude môcť odlúčiť nás od lásky Božej, ktorá je v Kristu Ježišovi, našom Pánovi.

dedo napísal: Považujem to za prefíkaný psychologický ťah a tlak na ľudské vedomie.

Aká prefíkanosť je v Milosti Božej? Ak ti niekto zachraňuje život tým, že sa obetuje aby si žil, tak mu hodíš do tváre obvinenie z manipulácie?
Predstav si prezidenta, ktorému odsúdený na jeho milosť odpovie pohŕdavým spôsobom. A ja tu píšem o živote večnom z milosti Božej skrze vieru bez našich skutkov a nášho pričinenia, pretože ináč by tu nešlo o milosť ak by sme najprv museli činiť skutky a čakali či vôbec budeme spasení. Bola by to zásluhovosť, no kde je potom milosť? Spasenie máme už vybojované Bohom a naše hriechy sú zmyté krvou Ježiša Krista raz a navždy, ale aj toto všetko je pre mnohých málo a pohŕdajú milosťou Božou.
dedo napísal: Pýtam sa prečo to robíš? Či je to v duchu hesla: Keď ja som vo vreci , nech sú tam všetci

Predstav si zamestnanca, ktorý je veľmi spokojný s prácou u svojho zamestnávateľa ktorý vyrába lieky na smrteľnú chorobu. Má možnosť zavolať aj ostatných na túto prácu. Celý šťastný hľadá koho by našiel.
Pýtam sa, čo je na tom zlé?
dedo napísal: A už keď veríš v boha, to si tak naivný, že predpokladáš u vševedúceho, všemocného boha potrebu pocitu slávy od tvora ktorého údajne mal stvoriť. To takýmito nezmyslami chceš balamutiť racionálne mysliacich ľudí a seba samého? Zobuď sa a začni myslieť logicky!!
Rim 14:11 Lebo je napísané: Jako že ja žijem, tak isté je, hovorí Pán, že mne sa skloní každé koleno, a každý jazyk bude oslavovať Boha.

Zmysel všetkého čo existuje slúži na oslavu Boha stvoriteľa.

ZJ 11Hoden si, Pane a náš Bože, vziať slávu a česť a moc, lebo ty si stvoril všetky veci, a pre tvoju vôľu sú a boly stvorené.

lubond
Príspevky: 24
Dátum registrácie: So Nov 06, 2010 13:42

Re: O Kristu a Jeho obeti

Príspevok od používateľa lubond »

micron napísal:TO Lubond: Ja som si už skôr prečítal od Realianov tu knihu čo tomu ich vodcovi ten mimozemšťan vysvetľuje bibliu.Musím uznať,že bibliu dokázali majstrovský prekrútiť.Ak si dobre pamätám tak tam okrem iného píšu,že zhromaždili Izraelsky národ do svojej zeme tak ako sa to píše v biblii.Len škoda,že nenapísali ako to urobili.Je to perfektný satanov zvod.Najme to,že by sme mohli žiť 1000 rokov a ty najinteligentnejší ktorí si to zaslúžia večnosť.A najúžasnejšie je to,že ti dokážu vytvoriť umelú partnerku presne podľa tvojich predstav,ktorá ti nebude nikdy odporovať,len plniť tvoje priania.Hádam tomu neveríš?
No nejako sa musí dať poraziť smrť a ak je to možné vedecky tak nič proti tomu nemám len mi na tom vadí to že ľudí hádže na 2 strany...na ľudí s IQ pod 120 ktorý nemôžu ani voliť a majú menšiu šancu že ich znovu zrodia na planéte našich stvoriteľ kde údajne žije Ježiš,Alah a mnohý ďalší a tu mu nepredĺžia život pretože je tu preľudnenie ale (2. strana tí nad IQ 120 ktorý majú lepšie šance) nečítal by som to ak by to nedávalo taký zmysel...možno je to krutá pravda ale pravda.
Ale od niekadiaľ musia pochádzať tie vesmírne lode toľko prorokov a ďalšie veci.

To SVK:
Na tvojom mieste by som sa nesmial! :twisted:
Nepochopím ľudí ktorý sa držia svojho Boha keď je ich toľko a myslíš si, že ten tvoj je správny a to si neprečítal o tých ostatných o ktorých sa píše skoro to rovnaké.
Je vysoko pravdepodobné, že existuje život na iných planétach keďže nie sme ani bodkou vo vesmíre!
Tu máš a dúfam, že budeš mať zlé sny keď veríš takýmto bludom! :lol:
http://cestovanie.aktuality.sk/destinac ... y-z-pekla/
http://www.youtube.com/watch?v=SHbyRkkl ... r_embedded...ak si si prečítal článok tak na videu klikni asi tak na piatu minútu :twisted:
G. B. Shaw: Človek, ktorý verí v existenciu pekla, je schopný uveriť hocičomu.

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: O Kristu a Jeho obeti

Príspevok od používateľa svklampard »

-.pozor ja som nenapisal nieco take ze neni zivot inde vo vesmire.....je velmi logicke ze by mohol existovat...avsak ci na rovnak baze ako na nasej zemi je zatial otazny .....moze ist o zivot na zaklade inych molekularnych zlucenin......ak si videl film vojna svetov tam to bolo dost pekne vysvetlene co ich vlastne zabilo ,neboli to ziadne zbrane ale len obycajna bakteria ,proti ktorej sme my imuny ....

okrem toho zivot ma 4 zakladne vlastnosti:
Každopádně život v této definici je mnohem širší pojem, než si obyčejně představujeme. Tento život potřebuje jen několik základních podmínek:

o Zdroj energie (pro život na Zemi je to energie chemické vazby nebo světlo)

o Médium přenosu informace (pro nás DNA a RNA)

o Hardware umožňující přežití a replikaci (pro nás proteiny, lipidy a sacharidy, ale potenciálně může být tento hardware totožný s informačním médiem samotným)

o Prostředí umožňující optimální mobilitu jednotlivých komponent (pro nás je to, jak jinak, voda)

http://www.distantworlds.wz.cz/DisWorld ... finice.htm
ako vidis zivot na inych planetach moze mat dost odlisne vlastnosti ...
ja ta o svojej viere nepresviedcam...nenapisal som ti chod tam alebo tam.....

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: O Kristu a Jeho obeti

Príspevok od používateľa svklampard »

Nepochopím ľudí ktorý sa držia svojho Boha keď je ich toľko a myslíš si, že ten tvoj je správny a to si neprečítal o tých ostatných o ktorých sa píše skoro to rovnaké.
je rozdiel uverit rozumovo alebu fakt mat vieru ,nieje to to iste....v prvom rade ja sa s nikim nenatahujem viera je osobna vec skor sa tu hadame ako to kto chape....niesom manipulovany a ani voci netaham mec....skor mec slovom....pre mna nieje viera taka vec ze sa priklonim k niekomu hladam sam ,lebo ak si clovek neoveri informacie moze byt casto krat oklamany...

nezakladam novu vieru nic ani nikoho nepresviedcam ak sa ma niekto pyta vyjadrim svoj nazor.

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: O Kristu a Jeho obeti

Príspevok od používateľa mil »

A to najpodstatnejšie si zabudol uviesť aby život mohol existoval - je to Boh Stvoriteľ a jeho vôľa. Nemáme žiadne vedomosti od Boha že stvoril ešte aj iné planety mimo našej zeme. Ak by to bolo dôležité, tak určite by sme o tom vedeli.

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: O Kristu a Jeho obeti

Príspevok od používateľa mil »

lubond napísal: No nejako sa musí dať poraziť smrť
Zj 20:6Blahoslavený a svätý, kto má diel na prvom vzkriesení. Nad tými druhá smrť nemá moci

Ten ktorý zvíťazil nad smrťou je Ježiš. Kto v neho verí nad tým druhá smrť nemá moci. Lebo tak ako on vstal z mŕtvych aj my tak vstaneme v oslávených telách na oslavu Boha.

1Tes 4 13Ale nechceme, bratia, aby ste nevedeli o tých, ktorí zosnuli, aby ste sa nermútili jako aj ostatní, ktorí nemajú nádeje. 14Lebo ak veríme, že Ježiš zomrel i vstal z mŕtvych, tak i Bôh tých, ktorí zosnuli, skrze Ježiša privedie s ním. 15Lebo to vám hovoríme slovom Pánovým, že my živí, ponechaní do príchodu Pánovho, istotne nepredstihneme tých, ktorí zosnuli. 16Lebo sám Pán s veliteľským povelom, s hlasom archanjela a s trúbou Božou sostúpi s neba, a mŕtvi v Kristu vstanú najprv; 17potom my živí ponechaní budeme razom s nimi vychvátení v oblakoch v ústrety Pánovi do povetria. A takto budeme vždycky s Pánom. 18Takže sa potešujte navzájom týmito slovami.

Buď tomu veríte a budete sa radovať nad týmito slovami, alebo neveríte a ste tie najbiednejšie stvorenia ktoré o tom počuli no neuverili. Akú budete mať výhovorku?

-----

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: O Kristu a Jeho obeti

Príspevok od používateľa svklampard »

myslim ze nie ak si vzemes ze vsetykm zivim prudi energia nezabudol som nic.....

lubond
Príspevky: 24
Dátum registrácie: So Nov 06, 2010 13:42

Re: Ateisti verzus veriaci

Príspevok od používateľa lubond »

Hádať sa budeme vždy ale musí to byť s toleranciou.
Vás štve, že robíme veci proti vášmu náboženstvu a že ak by sme boli všetci kresťania tak by tu bol raj na zemi a s nami je to rovnako. Ide ma poraziť keď počujem tie staré babky hovoriť že za všetko vďačíme bohovi a podobné reči a keď nás ohovárajú pretože pre nich je aj to že večer ideme po ulici to je pre nich už hriech.

Záhada vzniku vesmíru to je otázka na tisíce milióny rokov...s tým nepochodíte že hmotu vesmíru ktorý je pravdepodobne nekonečný niekto musel stvoriť nejaký Boh pretože potom nastáva otázka kto stvoril Boha a čo robil do vtedy a kedy stvoril anjelov a prečo mu vadí sex!

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Ateisti verzus veriaci

Príspevok od používateľa svklampard »

lubond
Hádať sa budeme vždy ale musí to byť s toleranciou.
Vás štve, že robíme veci proti vášmu náboženstvu a že ak by sme boli všetci kresťania tak by tu bol raj na zemi a s nami je to rovnako. Ide ma poraziť keď počujem tie staré babky hovoriť že za všetko vďačíme bohovi a podobné reči a keď nás ohovárajú pretože pre nich je aj to že večer ideme po ulici to je pre nich už hriech.
ak by boli krestania skutocny bol by veruze raj na Zemi.....avsak to je jadro samotnej viery lebo ak ten kto ma v srdci boha jedine ten nehresi alebo pri najmensom nesnazi sa o to(lebo to co mas v srdci o tebe svedci -skutky su len nasledok) alebo dokaz ako ked kupis dievcatu kvet je to smybol skutok ktory odzrkadluje tvoju naklanost ,pritalstvo lasku ...avsak to len pocitis ....viera nieje chodenie niekam ....jezis nikdy nepovedal zeby si mal niekde chodit...avsak je dobre ked sa stretnes s rovnako zmyslajucimi ludmi ....rovnako ucenie sa predavalo ustne potom sa to zapisalo a pisat nevedel kazdy (nasledne ani citat)utvarali sa spolocenstva a cirkvi( to uz ci tieto spolocenstva maju este k uceniu blizko nech kazdy uvazi sam)(aj ked moj nazor je ze ked sa 80% percent hlasi k niakej viere mala by nasa krajina aj nejak vyzerat avsak nevyzera )

stare babky nechaj starymi babkami ...nepomoze ti rozoberat ineho zivot ,ten zivot je len tvoj to ako s nim nalozis je len tvoja vec...len tym stracas svoj cas...
Záhada vzniku vesmíru to je otázka na tisíce milióny rokov...s tým nepochodíte že hmotu vesmíru ktorý je pravdepodobne nekonečný niekto musel stvoriť nejaký Boh pretože potom nastáva otázka kto stvoril Boha a čo robil do vtedy a kedy stvoril anjelov a prečo mu vadí sex!
v biblii je jedna zaujimava veta :jan 1
1Na počiatku bolo Slovo a to Slovo bolo u Boha a to Slovo bol Bôh. 2Ten, to Slovo bolo na počiatku u Boha. 3Všetko povstalo skrze neho, a bez neho nepovstalo ani jedno z toho, čo povstalo. 4V ňom bol život, a ten život bol svetlom ľudí, 5a to svetlo svieti vo tme, a tma ho nezadržala.

tuna sa dostavame k veci ktora vrta v hlave aj tebe ako mohol nieco vzniknut ? a kto stvoril boha? vsteko co jestvuje ma v sebe urcitu eneregiu ....takze ta energia musi od nekial pochdzat ...slnko skadial ma energiu-s galaxie a galaxia odkial ....musi byt zdroj pretoze enegria sa len meni...takze boh je podla mna v urcitom sposobe vo vsetkom....

apokryf tomasov:
77 Ježíš řekl: Já jsem to světlo, které je nade všemi. Já jsem vším. Vše ze mne vyšlo, vše se ke mně navrací. Rozštípněte dřevo, já jsem tam. Zvedněte kámen a také tam mne naleznete.

micron
Príspevky: 42
Dátum registrácie: St Okt 20, 2010 13:40

Re: Ateisti verzus veriaci

Príspevok od používateľa micron »

lubond napísal:No nejako sa musí dať poraziť smrť a ak je to možné vedecky tak nič proti tomu nemám len mi na tom vadí to že ľudí hádže na 2 strany...na ľudí s IQ pod 120 ktorý nemôžu ani voliť a majú menšiu šancu že ich znovu zrodia na planéte našich stvoriteľ kde údajne žije Ježiš,Alah a mnohý ďalší a tu mu nepredĺžia život pretože je tu preľudnenie ale (2. strana tí nad IQ 120 ktorý majú lepšie šance) nečítal by som to ak by to nedávalo taký zmysel...možno je to krutá pravda ale pravda.
Ale od niekadiaľ musia pochádzať tie vesmírne lode toľko prorokov a ďalšie veci.
Nemyslím si,že to ich usporiadanie by bolo správne.predstav si,že by nám mali vládnuť ľudia s IQ nad 150.Keby si zmysleli,že sú nadradený ako by sme ich dokázali kontrolovať,keď by nám menej inteligentným dokázali vo všetkom prejsť cez rozum? Nemyslíš že by sa to mohlo zvrhnúť na diktatúru ? A kladiem si otázku,keď sa s nami chcú skontaktovať prečo neoslovia oficiálnych predstaviteľov,ale si vytváraju svojich privržencov.Veď takýto spôsob by mohol v budúcnosti viesť ku konfliktom. A čo sa týka Tých ukazov o mimozemštanoch netvrdím,že nemôžu byť. Veď napr.keď si zoberieme fakt,že Boh stvoril vesmír,tak si kladiem otázku prečo by stvoril tie ostatne planéty a hviezdy,keď by na ních nemal byť život ? Určite nie preto aby sme sa mi za jasnej oblohy mali v noci na čo pozerať.Boh nerobí nič len tak,ale biblia nám na to odpoveď nedáva.A tie svetelné úkazi čo majú byť akože lode môže kľudne vytvárať satan veď on bol aniel svetla tak by s tým nemal mať problem.Aj na tých akože zjaveniach Márie vydieť často svetelné úkazi Skús si pozrieť zaujímave videa na stránke: http://kvs.websnadno.cz/Blizime-se-ke-konci.html?V biblii sa dokonca píše,že satan alebo antikrist dokáže robyť také zázraky že oheň z oblohy dokáže zoslať.

micron
Príspevky: 42
Dátum registrácie: St Okt 20, 2010 13:40

Re: Ateisti verzus veriaci

Príspevok od používateľa micron »

lubond napísal:Záhada vzniku vesmíru to je otázka na tisíce milióny rokov...s tým nepochodíte že hmotu vesmíru ktorý je pravdepodobne nekonečný niekto musel stvoriť nejaký Boh pretože potom nastáva otázka kto stvoril Boha a čo robil do vtedy a kedy stvoril anjelov a prečo mu vadí sex!
Neveríš v boha,lebo sa to nedá dokázať,ale vedcom veríš aj keď tiež mnohé veci nemôžu dokázať napr.vznik vesmíru. A keď tvrdia,že vznikol veľkým treskom čo bolo predtým? To mi pripomína jednu paralelu z minulosti,keď sme ešte nedokázali obísť celú zem a už sme tvrdili,že je rovná doska,je stredobodom vesmíru a všetko sa toči okolo nej.Dnes taktiež ešte ani nevieme poriadne lietať v našej slnečnej sústave čo je v porovnaní z vesmírom zrnko piesku a už chceme tvrdiť ako vznikol. Len jeden logický dôkaz by som ti chcel dať,že vesmír nevznikol veľkým treskom.Keďže veľký tresk je obrovský výbuch, tak aj rýchlosť častíc od epicentra z ktorých vznikla aj naša zem musela byť obrovská.A keďže podľa fyzikálnych zákonov vo vesmíre sa všetky častice pohybujú takou rýchlosťou akou bol ich počiatočný impuls až kým nenarazia na nejakú prekážku,tak by sme sa od ostatných telies museli vzdiaľovať veľmi rýchlo. A vzhľadom na počet rokov,koľko podľa nich vesmír trvá by sme už dnes vedľa seba žiadne hviezdy nevideli iba tie ktoré sú pred nami a za nami od epicentra výbuchu.Keďže svetlo z hviezd po určitej vzdialenosti zanikne.Napr.keď je hviezda bližšie tak žiari jasne a keď je ďalej,tak ju sotva vydieť.Vedci síce tvrdia,že sa vesmír rozpína,ale vzhľadom na veľkosť výbuchu by to muselo byť oveľa rýchlejšie.

Napísať odpoveď