Potrat nemôže byť právom! Takto rozhodol súdny dvor v Štrasb

Človek z pohľadu samého seba a z pohľadu Boha, Svätého Písma
brotherrr
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Št Nov 17, 2011 19:54

Potrat nemôže byť právom! Takto rozhodol súdny dvor v Štrasb

Príspevok od používateľa brotherrr »

Podľa Európskeho dohovoru o ľudských právach potrat nemôže byť právom - rozhodol vo štvrtok 16. decembra Súdny dvor v Štrasburgu vydaním rozhodnutia o troch prípadoch žien žijúcich v Írsku. Horná komora Európskeho súdu tým vyhlásila, že írsky ústavný zákaz potratov nie je v rozpore s Európskym dohovorom o ľudských právach, ktorý zdôrazňuje právo na rešpektovanie súkromného a rodinného života. Žalobu proti írskemu zákazu potratov vzniesli v decembri minulého roku tri ženy žijúce v Írsku, údajne „nútené“ vycestovať do Veľkej Británie kvôli prerušeniu tehotenstva, ktoré podľa ich slov ohrozovalo ich zdravie. Podľa ich žaloby tak bolo "porušené právo na rešpektovanie súkromného a rodinného života".

K zhodnoteniu verdiktu generálny riaditeľ Európskeho centra pre právo a spravodlivosť so sídlom v Štrasburgu Gregor Puppinck povedal:

„Je to veľmi dôležité vyjadrenie, lebo je jednoznačne vysloveným „áno“ a to je veľmi dôležité, pretože dalo jasnú odpoveď. Mnoho ľudí, mnoho politikov sa snažilo vyvíjať tlak na súd, ktorý by vytvoril právo na potrat, pretože väčšina európskych krajín má zákonný potrat. A tieto skupiny tvrdia, že vzhľadom k tomu by mali byť krajiny, vrátane Írska, Malty a Poľska, ktoré ho zakazujú, donútené k legalizácii.“

Ďalším pozitívnym prvkom – ako uviedol riaditeľ Európskeho centra pre spravodlivosť a ľudské práva - je, že prvýkrát Horná komora uznala pojem „právo nenarodeného dieťaťa na život“. Súd teda uznal, že existuje právo dieťaťa, ktoré sa ešte nenarodilo, právo na život. Doteraz totiž Súdny dvor dôsledne odmietal uznať toto právo samotné ako autonómne.

Aký to bude mať teraz dôsledok na svedomie tej osoby, ktorá ide na potrat?

Napíš aký máš ty na toto rozhodnutie názor.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Potrat nemôže byť právom! Takto rozhodol súdny dvor v Št

Príspevok od používateľa pavel »

Napíš aký máš ty na toto rozhodnutie názor.
Myslím si, že je zbytočné riešiť potraty u veriacich, obrátených, tam nie je čo riešiť! Nuž a u sveta? Aj tak si budú robiť čo chcú, tak ako v propagácii užívania si jeden druhého, tak ako v homosexuálnych manželstvách, tak ako v násiliach a trestoch ...

Čo tam chceš meniť? K čomu sa vyjadrovať? Satan je pánom tohoto sveta a všetci neobrátení mu slúžia. Hlásajme Evanjelium a ostatné ponechajme v rukách Boha, ktorý sám dopúšťa v rámci zasľúbených hodnôt a plánu ktorý má s týmto svetom to čo dnes a denne vidíme, dopúšťa slobodné rozhodovanie neveriacich i falošne zvedených, či formálnych kresťanov.

Ja to riešiť nechcem a nebudem. Ja budem hovoriť o tom, kade vedie cesta. Cez Pána Ježiša Krista!

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Potrat nemôže byť právom! Takto rozhodol súdny dvor v Št

Príspevok od používateľa svklampard »

s tymto rozhodne suhlasim s pavlom---u ludi ktory maju urcitu moralku take nieco neurobia u ludi ,ktory nemaju budu to robit ...radsej vynalozene prostriedky a energia by mala byt vlozena do propagacie a podpori zdraveho rodineho zivota ... :!:

Napísať odpoveď