Antikoncepcia, manželstvo, choroba

Človek z pohľadu samého seba a z pohľadu Boha, Svätého Písma
Jurip
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Pi Jan 27, 2012 9:42

Antikoncepcia, manželstvo, choroba

Príspevok od používateľa Jurip »

Príjemné popoludnie. Som rád, že som objavil toto fórum.
Mám jednu zložitú otázku. Mám 24 rokov, som veriaci a mám priateľku, s ktorou chodím viac než 5 rokov. Na jeseň pripravujeme svadbu. Ešte keď sme začali spolu chodiť rozhodli sme sa, že sex si necháme až pre život v manželstve. Nie sme žiadny fanatici, ale cítime, že tak je to správne. Sme ešte mladí a priateľka študuje, preto sme sa zhodli, že dieťatko by sme radi mali až keď moja nastávajúca manželka školu skončí. Mám výhrady voči hormonálnej ale aj bariérovej antikoncepcii a nesúhlasím s ich používaním. Zhodli sme sa teda so snúbenicou, že budeme používať prirodzené metódy. Tu však nastal problém, pretože snúbenici diagnostikovali chronické ochorenie kĺbov a musí užívať lieky, ktoré majú aj abortívne účinky. Tie by teda mohli spôsobiť potrat, alebo poškodiť "dieťatko v brušku". No a tu je problém: Pri prirodzených metódach je odloženie tehotenstva založené na poznaní svojho tela a na rešpektovaní prírody, lenže v prípade chronickej choroby, kedy nie je zriedkavá zvýšená teplota, ale aj iné prejavy, je veľmi náročné vysledovať informácie , ktoré sú potrebné.
Keď budeme chcieť mať "bábätko" partnerka vysadí tri mesiace predtým lieky (a až dokým sa nenarodí, lieky nebude užívať) a bude všetko v poriadku. Ale čo hneď po svadbe? Antikoncepciu nechceme, prirodzené metódy sú takmer nepoužiteľné, snúbenica musí užívať lieky, inak trpí a zo všetkého najviac sa bojíme, že by sme ublížili dieťatku, ktoré by sme počali. Chceme žiť pekným kresťanským manželským životom a chceme si užívať aj radosti manželstva. Poraďte mi prosím. Budem rád za každú laickú a odbornú radu.
Ďakujem

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Antikoncepcia, manželstvo, choroba

Príspevok od používateľa pavel »

Osobne sa domnievam, že používanie antikoncepcie nie je v rozpore s Písmom Svätým. Boh dal mužovi ženu, a žene muža. Dal nám aj sexualitu a dal nám aj radosť z nej:

Príslovia 5:18  Nech je tvoj prameň požehnaný, a raduj sa zo ženy svojej mladosti.
19  Jako ľúbezná laň a utešená srna; nech ťa opájajú jej prsia každého času; v jej láske sa kochaj ustavične.
20  A prečo by si sa kochal, môj synu, v cudzej a prečo by si objímal ňádra cudzozemky?


Nenabáda nás k cudzoložstvu ale k láske ku partnerovi. Výmysly RKC, že antikoncepcia je diablov vynález, že by ju v normálnych rodinách nemali používať, je zavádzanie a zvod. To by už mohli zakazovať a aj zakazujú všeličo iné..., stačí si dať vygúgliť pôst, obmedzenie mäsa alebo farebné a inými prídavnými menami obohatené dni v týždni ... zelený štvrtok ..., popolcová streda, škaredá streda atd... dnes, keď dokonca posväcujú homosexuálne manželstvá, je tento ich príkaz ohľadom antikoncepcie, toto nariadenie dokonale smiešne...

Pokojne sa obráťte k dostupným prostriedkom a keď už ste vydržali až do svadby, teda zvládli nehrešiť v rámci predmanželského styku, nevynechajte žiadnu príležitosť milovať sa (nielen ale aj) fyzicky navzájom po tom ako ste sa stali jedným telom, mužom a ženou....

Matúš 19:4  A on odpovedal a riekol im: Či ste nečítali, že ten, ktorý ich učinil, od počiatku učinil ich muža a ženu
5  a povedal: Preto opustí človek otca i mať a bude sa pridŕžať svojej ženy, a tí dvaja budú jedno telo?
6  Takže nie sú viacej dvoje, ale jedno telo. A tedy toho, čo Bôh spojil, človek nech nerozlučuje!

Napísať odpoveď