O človeku...

Človek z pohľadu samého seba a z pohľadu Boha, Svätého Písma
marek
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Okt 11, 2010 6:45

Re: O človeku...

Príspevok od používateľa marek »

svklampard
pre vas absolutnym zakladom viery ježišova smrt a nasledne zmrtvychvstanie...pre mna je dolezitejsia cesta ako ho nasledovat ....
to je zvláštne. totiž, aby si mohol Ježiša nasledovať, musíš najskôr prijať a pochopiť jeho smrť a zmŕtvychvstanie... bez tohoto je nasledovanie Ježiša ako keby si chcel dosiahnuť vyššiu duchovnú úroveň, ale pritom si stále nepochopil, že si hriešnik.
to akeho ma kto ducha take robi skutky to mi je jasne ....
to je opäť zaujímavé. totiž na inom mieste píšeš zase "ako v tebe moze niekto zit druhy ? asi by si to nebol uz ty ......"

na jednej strane, nechápeš ako v tebe môže žiť niekto iný, na druhej strane podľa skutkov posudzuješ ducha... teda nie telo, ale to akého má v tele ducha?

veď človek je živý skrze dve veci. skrze telo, ktoré je vlastne živou dušou a tento život je dočasný...
a potom je živý skrze ducha a tento život je večný... a skrze tohoto ducha budú raz všetci ľudia vzkriesení. ibaže tento duch je buď Kristov a teda Boží a to je večný život, ale je aj satanský a to je smrť a tento duch je už odsúdený... a teda v tele človeka prebýva duch a ten môže byť dvojakej povahy. a o tomto nakoniec svedčíš aj ty, keď podľa skutkov posudzuješ ducha... a pretože tento duch je dvojaký, tak je aj dvojaké vzkriesenie... a zatiaľ čo jeden duch je život, tak druhý je smrť. na počiatku v človeku prebýval prirodzene duch večného života, ale potom tomuto duchu človek zomrel a začal v človeku prebývať duch večnej smrti, teda duch odsúdenia... a preto sa človek musí znova narodiť. lebo od tohoto času sa prirodzene človek rodí s duchom večnej smrti a teda duchom odsúdenia... a v tomto je tajomstvo a pochopenie znovuzrodenia... znovuzrodenia do večného života... s duchom večného života sa človek prirodzene nerodí a preto sa do tohoto ducha musí narodiť znova...

a tak ty sám píšeš o nasledovaní Ježiša. a teraz keď Ježiša nasleduješ a žiješ podľa Ježišových prikázaní, tak predsa nežiješ podľa seba a podľa vlastných prikázaní, ale podľa prikázaní Ježiša. a takto ty potom žiješ v Kristovi a Kristus žije v tebe a preto už nie si ty a nie si sám svoj, ale si Boží, lebo skrze toho, koho počúvaš, skrze toho žiješ a si sním zajedno a pokiaľ si skrze Krista zajedno s Bohom, tak si s Kristom jedno telo a teda už nie si zajedno s telom zatratenia, lebo si duchovne ožil a stal si sa zajedno s duchom života a preto už nie si zajedno s duchom večného zatratenia, čo je vlastne smrť...

teda v základe je duch dvojitej povahy. Božej povahy a satanskej povahy...
a práve tak sú na svete dva druhy tiel, do ktorých sa človek narodí...
prvé telo je telo zatratenia, do ktorého sa človek rodí skrze Adama...
druhé telo je telo večného života, do ktorého sa človek rodí skrze Krista...
prvé telo je vonkajší svet a hoci sú to milióny tiel, tieto telá sú jedno, lebo ich spája jeden duch a tento duch je hriech a hriech je smrť...
druhé telo je Božia cirkev a Božia cirkev je telo Kristove a spája ju jeden Duch, Duch Boží a tento Duch je život a v tomto Duchu nie je žiadna smrť, lebo v tomto Duchu nie je žiadny hriech... lebo je to Svätý Duch...

marek
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Okt 11, 2010 6:45

Re: O človeku...

Príspevok od používateľa marek »

???

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: O človeku...

Príspevok od používateľa mil »

svklampard napísal:otazka o apokryfoch? tam su tiez jezisove slova ....
Biblia je dostatočná vo všetkom podstatnom a nič iné čo by ju nahradilo, alebo povedalo niečo viac podstatného než to, čo tam už je, nech nikto neočakáva. Apokryfy nedokázali poprieť autoritu sformovaného Nového zákona. Boh nedopustil aby sa to stalo!

Pozri sa, Ježišove Slová sú aj na internete, v rôznych knihách a časopisoch. No vždy je tu Biblia s čím ich porovnávam a to nie len jednotlivé Slová, ale aj v akom kontexte sú použité a v akom duchu vykladané.

Zoberme si príklad vykladu týchto Ježišových slov: Mat 16:18 A ja ti tiež hovorím, že si ty Peter, Skala, a na tej skale zbudujem svoju cirkev, a nepremôžu jej ani brány ríše smrti

Podľa výkladu RKC je to jednoznačné, že týmto poveruje Ježiš apoštola Petra. Zavádzajúcim výkladom týchto veršov legitimizujú existenciu titulu pápeža a teda všetkého okolo toho.

No ako vieme, tak všetko je ináč!

Moja Skala spasenia - to čo vyznávam, to predsa nie som ja, no je to to s čím sa stotožňujem, čo som prijal do srdca, čo vyznávam. To aj Peter vyznal, teda kto je preňho skalou spasenia cit: “ Ty si Kristus, Syn živého Boha!" Keď hovorím o svojej Skale, je to niečo čo bolo mimo mňa a čo som prijal, v čo verím, na čo sa môžem spoliahnuť, nádejať, oprieť. Ježiš mi dáva piť vodu života zadarmo ( nepodmieňuje to nijakými činmi, skutkami, aby som sa mohol napiť, ale dáva ju každému kto žízni) – je to Slovo Božie a ten kto pije túto vodu života, ktorá je zadarmo bude žiť naveky. Je to každé Slovo Božie, čo prijímame po čom žíznime.

To že ho Ježiš nazval Peter - Skala a Peter ho vyznal, tak jeho meno použil na objasnenie toho, na čom zbuduje svoju Cirkev – na Skale, ktorou bol on sám - Ježiš v srdciach tých, ktorí ho milujú a teda ho aj vyznávajú. Ježiš sa stal v ich srdciach Skalou spasenia a to tvorí telo Církvi Kristovej. Áno, na tom čo pre Petra znamená Skala - teda Ježiš syn živého Boha. Veď aj to Peter vyznal, kto je pre neho Skala spasenia“ Ty si Kristus, Syn živého Boha!" A tak pre všetkých skutočných veriacich nemá byť Skala spasenia Peter, ani žiadny jeho následník, ani ktokoľvek iný jedine Boh v Kristu - Ježiš.

Ako vidíš, tak v jednom výklade je vyvyšovaný človek a v druhom výklade je oslávený Boh vo všetkom. A tak sláva jedine Bohu a nie človeku. Tu platí toto: 1Kor 10:4 a všetci pili ten istý duchovný nápoj, lebo pili z duchovnej skaly, ktorá išla za nimi, a tou skalou bol Kristus
1Sam 2:2 Nie je svätého, jako je Hospodin, lebo nie je nikoho krome teba; a nie je skaly, jako je náš Bôh!
Ž 18:32 Lebo kde kto je Bohom krome Hospodina, a ktože je skalou mimo nášho Boha?!


A tak skala spasenia v našom srdci musí byť iba jedna - nie Peter, nie Mária a pod., ale jedine Ježiš Kristus Syn živého Boha.
Ak Ježiš odchádzal k Otcovi na nebesiach, tak nám poslal v zasľúbení Božom Tešiteľa - Ducha Pravdy, aby nás uvádzal do každej Pravdy. Nepovedal, že to má byť nejaký apoštol, jeho následníkom na zemi, ale Svätý Duch, ktorý bol poslaný Slovom zasľúbenia. On zvoláva a utešuje svojím Slovom. Preto sa aj radujeme a máme pokoj v srdci. Chvála jedine Bohu za všetko!
----------------------------

Napísať odpoveď