Aká je naša viera?

Človek z pohľadu samého seba a z pohľadu Boha, Svätého Písma
Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Aká je naša viera?

Príspevok od používateľa pavel »

Tento príbeh nie je z mojej hlavy, niekde som ho čítal a i sem prepísal... Podstata je inde, vedeli by ste aj dnes sa zachovať ako hlavná postava tohoto príbehu i v bežnom živote pri obhajobe svojej viery? Ja sám o sebe dosť pochybujem ... Často zlyhávam ...

Bedřich Veliký si veľmi vážil svojho generála von Ziethena. Bol častým hosťom pri kráľovskom stole. Raz von Ziethen odmietol pozvanie kráľa s tým, že ide aby sa zúčastnil Večere Pána. Kráľ ho pozval k sebe hneď nasledujúci deň. „Tak čo Ziethene, bolo jedlo Pána lepšie ako toto tu“? Všetci prítomní sa dali do smiechu. Ziethen sa zdvihol a pevným hlasom panovníkovi odpovedal: „Vaša jasnosť vie, ako si Vás vážim a akej oddanosti som schopný, aby som Vás uspokojil. Ale je niekto, kto je nad Vami, je to Spasiteľ sveta. Nedovolím, aby sa mu niekto posmieval, v Ňom spočíva moja viera i nádej“. Všetci prítomní poplašene pozerali na kráľa. Kráľ položil ruku von Ziethenovi na rameno a povedal: „Šťastný Ziethene, obdivujem Vašu vieru. Nech Vás neopúšťa“. Na to opustil sál a vyzval Ziethena, nech ho nasleduje do jeho kancelárie. Nikto sa nikdy nedozvedel, čo si tam tí dvaja povedali.
Je to pekný príklad pre všetkých kresťanov. Nechýba nám často odvaha, keď je nám daná príležitosť aby sme povedali čím je pre nás náš Pán Ježíš?

Matúš 10:32 Každého tedy, kto mňa vyzná pred ľuďmi, vyznám i ja pred svojím Otcom, ktorý je v nebesiach.
Ján 12:42 No, zároveň aj mnohí z kniežat uverili v neho, ale pre farizeov nevyznávali, aby neboli vyobcovaní zo synagógy,
43 lebo viacej milovali slávu ľudí ako slávu Božiu.

Napísať odpoveď