Neznalosť diablovej taktiky,sa nám môže stať osudným

Človek z pohľadu samého seba a z pohľadu Boha, Svätého Písma
rudinec
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 11:56

Neznalosť diablovej taktiky,sa nám môže stať osudným

Príspevok od používateľa rudinec »

Veľa krát som zhrešil pretože som dobre nepoznal diablovu stratégiu nalákať nás na veci,které Boh zakázal. Akonáhle vznikne túžba /a ten zlý dobe pozná naše slabosti/,satan ju trpezlivo posilňuje.Opakovane nám ju predkladá,pokiaľ není silnejšia,než naša túžba poslúchať Boha.

Luboš Pavel Křesina napísl knihu:“První Pavlova modlitba v listu Efezským“Jeho pohľad na diabla stojí za zamyslenie:

„Jak mnoho je lidí,kteří jsou otroky totalitních náboženských,politických i ekonomických systémů a neuvědomují si to! Z hlediska duchovního je celé lidstvo v otroctví,kromě těch,kteří již poznali Boží spasitelnou milost a moc v Kristu Ježíši.
Kromě toho člověk je v otroctví Satana.Pavel napsal Efeským:“Vy jste kdysi chodili podle ducha soudobého světa a podle mocného vládce v povětří,který niní působí v synech neposlušnosti“/Ef.2,2/
Satanova moc nad lidmi je tak mohutná ,že není oblasti,kde jeho vliv by nebyl patrný.Původ modlářství,kultů a pověr bychom vystopovali až k němu.Všechny rozbroje a války ,všechny politické intriky,všechny lsti,lži,podvody,neřesti, pohlavní úchylnosti,chtíče,přetvářky,násilí pocházejí z pramenů které jsou jim otrávené. Nedivím se,že je nazván „bůh tohoto světa“.V Kalifornii je mu zasvěcena i“církev“ Jeho vladadařství je tak důmyslné,že ti,kdo jsou jeho otroky,ani o tom nevědí! Z takového otroctví, jen „nesmírně veliká Boží moc“ je schopná“propustit jaté na svobodu“Jen Boží všemohoucnost může otevřít oči otroků,aby se“obrátili od temností k světlu a od moci Satanovy k Bohu“/Sk.26,18/
Satan si je dobře vědom Boží všemohoucnosti,a proto jakmile zjistí,že Bůh zasahuje k osvobození někoho,je ihned přítomen se svými démony,aby hatil Boží dílo.Nikdo nemluvil o Satanovi a jeho úmyslech více,než sám Boží Syn.On mluvil o jeho královstí./Mat.12,26/
Ve svém podobenství o rozsévači řekl:“Každý,kdo slyší slovo o tom království a nerozumí,přichází ten zlý a uchvacuje to,co je vsáto v jeho srdce“/Mat.13,19/A co v případe onoho člověka posedlého démonem,který bydlel v hrobech?Ani řetězy ho již nikdo nemohl zneškodnit,protože když jej svázali pouty a řetězy,on je strhal.Nikdo neměl sílu ho zkrotit.Pořád ve dne a v noci mezi hroby a na horách řval a tloukl se kamením /Mar.5,3-5/ Co mohl tady člověk dokázat proti takové Satanově nadvláde?Musel přijít někdo silnejší než Satan aby vyvrátil jeho moc.Pán to řekl při jiné příležitosti:
„Když si ozbrojený silák hlída svůj dům je jeho majetek v pokoji.Ale překvapí –li ho větší silák a přemůže ho,vezme mu jeho zbroj, v kterou důvěřoval, kořist jeho rozdá“/Luk.11,21-22/.
Ono,tím“větším silákem“ myslel Pán Ježíš sebe.On jediný byl a je schopen zbavit člověka satanských pout.
Pavlova prosba za poznáni Boží moci také naznačuje,že i křesťané,kteří již byli osvobozeni ze Satanových pout a z moci hříchu sami o sobě jsou neschopni vítězne odolat všem útoků a léčkam Satana a jeho démonům.Jsou to právě křesťané,kteří jsou terčem útoků.Zaslepeni otroci,neteční k svému otrockému údělu a smíření s ním,nejsou Satanovi nikterak nebezpeční.Ale ti jichž zrak byl otevžen,a kteří byli osvobozeni a jsou na straně Vítěze ,jimž jsou zmocneni a spolu s nimž boří Satanovy pevnosti /2Kor.10,4.5/,ti jsou mu nebezpeční,a proto je chce zneškodnit.Jak je důležité znát tohoto nepřítele a jeho taktiky.

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Neznalosť diablovej taktiky,sa nám môže stať osudným

Príspevok od používateľa svklampard »

pokuasju ta tvoje vlastne ziadosti nic viac nic menej

rudinec
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 11:56

Re: Neznalosť diablovej taktiky,sa nám môže stať osudným

Príspevok od používateľa rudinec »

svklampard napísal:pokuasju ta tvoje vlastne ziadosti nic viac nic menej
Kto pokúšal Evu v raji ? Bola to len jej vlastná žiadosť ,alebo jej k tomu hriech dopomohol aj diabol.

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Neznalosť diablovej taktiky,sa nám môže stať osudným

Príspevok od používateľa svklampard »

no treba sa na to pozriet s pohladu .....bol tam had a ten jej to nepchal priamo do ust .....povedal jej ak sa dobre nemylim ze budu taky ako boh....takze islo tam iba o jej vlastnu ziadost ...byt ako niekto

5Ale Bôh vie, že toho dňa, ktorého by ste jedli z neho, otvoria sa vaše oči, a budete jako bohovia, ktorí vedia, čo je dobré i zlé. 6A žena videla, že je strom dobrý na jedenie z neho, že je žiadosťou očiam a že je to prežiadúcny strom, aby urobil človeka rozumným, tak tedy vzala z jeho ovocia a jedla a dala spolu i svojmu mužovi, a jedol. 7Vtedy sa otvorily oči obidvoch, a poznali, že sú nahí.


ked uz sme pri tom zaujimave je napriklad toto:
21A Hospodin Bôh učinil Adamovi a jeho žene odev z kože a odial ich. 22Vtedy povedal Hospodin Bôh: Hľa, človek sa stal ako jeden z nás, aby vedel dobré i zlé. A tak teraz, aby nevystrel svojej ruky a nevzal ešte aj zo stromu života a nejedol, a žil by potom na veky, vyžeňme ho! 23A Hospodin Bôh ho poslal preč z raja, zo zahrady Édena, aby obrábal zem, z ktorej bol vzatý. 24A vyhnal človeka a osadil cherubínov od východnej strany zahrady Édena, a to s plamenným mečom plápolajúcim strážiť cestu ku stromu života.

tuna sa popisuje boh ako urcita bytost ,......ale to necham na vas pociarkol som vam slova ktore k tomu smeruju

a k tomu ako vidis evu dostala vlastna ziadost nic viac ,tak aj nas pokusaju nase vlastne ziadosti, sex, peniaze ,veci ,su to ziadosti ...........aj ked radsej by sme mali rozvijat cnosti ako pravdivost,zdrzanlivost, laskavost.......a podobne ......

samotne myslienky mas len ty v hlave.....ci vari ti diabol dava myslienky? alebo len tvoje vlastne ziadosti ?ak niesi panom svojej mysle ako mozes byt panopm svojho tela?

rudinec
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 11:56

Re: Neznalosť diablovej taktiky,sa nám môže stať osudným

Príspevok od používateľa rudinec »

a k tomu ako vidis evu dostala vlastna ziadost nic viac
1 Korintským 7:5  Neukracujte sa navzájom, iba ak čo z obapolného súhlasu na čas, aby ste stihli na pôst a na modlitbu, a zase sa vedno sídite, aby vás nepokúšal satan pre vašu nezdržanlivosť.

Efezským 2:1  Aj vás, ktorí ste boli mŕtvi vo svojich previneniach a vo svojich hriechoch,
2 v ktorých ste kedysi chodili podľa veku tohoto sveta, podľa kniežaťa mocností povetria,
ducha to, ktorý teraz pôsobí v synoch neposlušnosti,

Pri každom ľudskom hriechu ma svoju účasť diabol a jeho démoni.

Efezským 6:12  Lebo nie je nám zápasiť s krvou a s telom, ale s kniežatstvami, mocnosťami, so svetovládcami temnosti tohoto veku, s duchovnými mocami zlosti v ponebeských oblastiach.
13  Preto vezmite na seba celú zbraň Božiu, aby ste mohli odolať v ten zlý deň a vykonajúc všetko stáť.
14  Tedy stojte majúc svoje bedrá opásané pravdou a súc oblečení v pancier spravedlivosti
15  a majúc nohy obuté v hotovosti evanjelia pokoja.
16  A pritom pri všetkom vezmite štít viery, ktorým budete môcť uhasiť všetky ohnivé šípy toho zlého.

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Neznalosť diablovej taktiky,sa nám môže stať osudným

Príspevok od používateľa svklampard »

si si neprecital co som ti napisal?
bez ludskej spolupatricnosti nemas sancu vykonat zle .....bdej .......

vari diabol a jeho demoni sidlia v tvojej hlave? ......si vari slobodny?
Pri každom ľudskom hriechu ma svoju účasť diabol a jeho démoni.
pri kazdom hriechu si je clovek sam na vine .....ma slobodnu volu .....

marek
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Okt 11, 2010 6:45

Re: Neznalosť diablovej taktiky,sa nám môže stať osudným

Príspevok od používateľa marek »

rudinec
Pri každom ľudskom hriechu ma svoju účasť diabol a jeho démoni.
Boh neodsúdi nakoniec človeka za to, že satan človeka zvádzal a zviedol...
Ale za to, že sa človek nechal zviesť a za to že zhrešil...

Žena v rajskej záhrade mala moc satana poraziť. Lebo Boh človeku zakázal jesť ovocie zo stromu poznania... A žena to vedela... Keby to nevedela, mohla by sa vyhovárať... Ale kto je satan, ktorý zviedol ženu? Predsa tá samotná túžba po ovocí stromu poznania je satan...

Veď satan nebol predsa samotný had. Ale v tom, čo had povedal bol satan...

Satan predsa nebol samotný Judáš. Ale v Judášovej túžbe bol satan...

Satan predsa nebol sv.Peter, ktorého tak Ježiš v jednej chvíli nazval. Ale v tom, čo Peter v tej chvíli povedal, keď sa tým snažil Ježiša odradiť... v tom bol satan...

A práve tak. V človeku buď prebýva satan. Alebo v ňom prebýva Kristus.

Ak v niekom prebýva Kristus, tak nehreší, lebo v Kristu človek nemôže zhrešiť, lebo v Kristu netúži hrešiť...

Naopak, ak v niekom prebýva satan, tak je plný hriechu, lebo satan je v základe ten hriech, satan je tá túžba ktorá je v tebe...

A preto ty chceš snáď povedať, že za tebou príde satan, poklepe ti na rameno a povie, choď a urob to, alebo tamto...

Sotva. Je to tvoja myseľ. Ktorá je buď v Bohu. Alebo v satanovi.
A si to ty, ktorý buď slúžiš Bohu, alebo satanovi...

Lebo nemôžeš slúžiť dvom Pánom.

A tak keď teraz zatúžiš po cudzej žene, môžeš práve tak povedať, že je to satan, ktorý ťa zvádza, ako aj, že je to tvoja vlastná túžba, ktorá ťa zvádza...

Lebo táto tvoja túžba je tvoja myseľ a táto tvoja túžba je satanská, alebo ak chceš satan...

A tak ako je nazvaný satanom Judáš, tak ako Ježiš nazval satanom Petra, práve tak môžeme pre takúto túžbu nazvať satanom teba... Alebo ženu, ktorá za tebou príde a ponúkne sa ti... Kľudne jej môžeš povedať, satan choď preč... Ale je na tebe a je v tvojej moci buď podľahnúť, alebo ju poslať preč... A túto moc poslať ju preč máme skrze vieru v Pána Ježiša Krista. A ten kto to urobí, tak ten nad satanom víťazí a v takomto človeku je potom Kristus. A takýto človek má potom myseľ Kristovu. Nie myseľ satanovu. Ale Kristovu...

A preto v tom je tá milosť Božia. A na počiatku ju človek mal. Človek mal moc zhrešiť. A človek mal moc nezhrešiť...

A bolo iba na človeku, či chce slúžiť Svätému, Bohu a životu...

Alebo či chce slúžiť hriechu na smrť...

A preto satan bol a je odsúdený od počiatku... Lebo satan je ten hriech... A čo má hriech, ktorý je zločin a ktorý je neprávosť spoločné z Bohom? A preto každý kto zostáva v hriechu, zostáva v satanovi a tento satan je už odsúdený...
Naopak kto viac nehreší, je v Kristovi a je zachránení...

Satan je smrť. A smrť je hriech.

Naopak Kristus je život.

A preto skrze satana má človek moc hrešiť...

A skrze Pána Ježiša Krista moc nehrešiť...

A túto moc mal na počiatku aj Adam. Teda človek.

A preto skrze Adama človek poznal hriech. A skrze hriech človek poznal satana...
Alebo, skrze satana človek poznal hriech a skrze hriech smrť...
Alebo, hriech je smrť a smrť a hriech je satan...

Naopak Kristus je život. A čo má Kristus a život spoločné zo satanom? A teda čo má Kristus spoločné s hriechom a zo smrťou?

A znova. Ako môžem v jednom tele slúžiť dvom Pánom? Životu a smrti...

A znova. Ako môžem v jednom tele slúžiť spaseniu a odsúdeniu zároveň?

A preto buď prebývam a som jedno telo s Kristom...

Alebo som jedno telo zo satanom...

Jedno telo je pravá Cirkev Božia...

Druhé telo sú falošní proroci....

V jednom tele sme spasení....

V druhom tele odsúdení...

A tak nakoniec. Nie je úplne jedno, či napíšeš, že bojuješ proti satanovi, alebo že bojuješ proti svojím túžbam? Veď tvoje túžby sú buď satan, alebo Kristus. A aké sú tvoje túžby, také je aj tvoje srdce. A ty najlepšie vieš, ako meno majú tvoje vlastné túžby...

natasha
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po Okt 25, 2010 19:00

Re: Neznalosť diablovej taktiky,sa nám môže stať osudným

Príspevok od používateľa natasha »

Vie diabol citat myslienky?

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Neznalosť diablovej taktiky,sa nám môže stať osudným

Príspevok od používateľa pavel »

natasha napísal:Vie diabol citat myslienky?
Myslím, že dokonale!

natasha
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po Okt 25, 2010 19:00

Re: Neznalosť diablovej taktiky,sa nám môže stať osudným

Príspevok od používateľa natasha »

Ja som niekde citala, ze nevie. Mno, a zas som zmetena :(

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Neznalosť diablovej taktiky,sa nám môže stať osudným

Príspevok od používateľa svklampard »

diabol exestituje pokial nie takeho vnimame........diabol nieje vec alebo bytost s rohmi a uplne najpudivejvsi vzhlad....aj ked ja pochybujem o niakej jeho niakej citani myslienok pretoze on neni ten co moze citat myslienky ...mysleinka je zrod cinu ..

pavel myslienky su tvoja ziadost a bud sa jej zbavis alebo nie (to plati aj pre mna)

ak su dvaja vladcovia su 2 bohovia co nieje mozne.......

Nevhodný odkaz, vymazané adminom prečítajte si čl. V. Pravidiel fóra
osobne si myslim ze pride vely clovek na svet :)

natasha
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po Okt 25, 2010 19:00

Re: Neznalosť diablovej taktiky,sa nám môže stať osudným

Príspevok od používateľa natasha »

no super ;) ... chcela som si to precitat a je to vymazane :o

admin
Site Admin
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Pi Okt 01, 2010 9:19

Re: Neznalosť diablovej taktiky,sa nám môže stať osudným

Príspevok od používateľa admin »

natasha napísal:no super ;) ... chcela som si to precitat a je to vymazane :o
Nehnevajte sa, Matrix na tieto stránky nepatrí... Tu sa nebavíme o scifi ala Hollywood, ale o viere a všetkom čo ju charakterizuje...

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Neznalosť diablovej taktiky,sa nám môže stať osudným

Príspevok od používateľa svklampard »

matrix bol v tomto pripade pouzity abstraktne

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Neznalosť diablovej taktiky,sa nám môže stať osudným

Príspevok od používateľa pavel »

natasha napísal:Vie diabol citat myslienky?
Trošku som sa popýtal, prečítal a záver ti predkladám. Diabol alebo Satan, iste vie čítať myšlienky človeka. Dôvody pre to sú naporúdzi. Človek je najzraniteľnejší práve v tom, čo sa snaží pred svetom utajiť. V tom, čo osobne prežíva a čomu podriaďuje svoje konanie. Práve toto využíva diabol, aby človeka zviedol a nastražil mu pokušenia, ktoré by ho od Boha a čistoty odviedli.

Vie o našich snoch, vyplývajúcich z našej telesnosti... peniaze, sex, slasti života.. vie o našich túžbach, ktoré sme nikdy pred nikým nevyslovili, utvrdzuje nás v tom, že splnením si týchto túžieb, len napĺňame to, k čomu sme boli predurčení...

Satan vie o našich myšlienkach, i žiadostiach... nevie však ako zareagujeme a či podľahneme, teda nevie to čo vie Boh... nevie budúcnosť, iba prítomnosť... a tak skúša a pokúša, skúša a pokúša... prečítaj si knihu Jób... to ti viac napovie.

micron
Príspevky: 42
Dátum registrácie: St Okt 20, 2010 13:40

Re: Neznalosť diablovej taktiky,sa nám môže stať osudným

Príspevok od používateľa micron »

Mnoho kresťanov tvrdi,že satan nepozná naše myšlienky.Osobne si však myslím,že satan musí poznať naše myšlienky,keď nás chce pokúšať prostredníctvom našich žiadosti v našej mysli.Inak by k nám musel prísť osobne aby nás pokúšal.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Neznalosť diablovej taktiky,sa nám môže stať osudným

Príspevok od používateľa pavel »

micron napísal:Mnoho kresťanov tvrdi,že satan nepozná naše myšlienky.Osobne si však myslím,že satan musí poznať naše myšlienky,keď nás chce pokúšať prostredníctvom našich žiadosti v našej mysli.Inak by k nám musel prísť osobne aby nás pokúšal.
Som rád, že to, že satan vie čo si myslíme, si uvedomujú viacerí, vrátane teba.... ;)

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Neznalosť diablovej taktiky,sa nám môže stať osudným

Príspevok od používateľa svklampard »

osobne si myslim ze hlavne ide o ludske ziadosti...neviem asi som to pisal mozno aj tu .....

vpodstate nejde o to aby diabol cital myslienky ...ide o to ze to co je v nasej hlave je len nase a ak niekto nieje panom svojich myslienok jednoducho nemoze byt panom nad nicim........ako chcete dosiahnut to aby ste podla vas sluzili bohu ked ani nemate moc nad vlastnou myslou(mna nevymijajuc)

AKO PODNETY SU Z VONKA a kazdy sa uci najlepsie na vlastnych chybach.....takze pre mna je uplne nepodstatne ci diabol vie alebo nevie ...on mi tu myslienku neda do hlavy....mne sa rodi samemu v hlave....takze prvorade je naucit ovladat sa....a myslim ze sa o tom dost pise aj v biblii

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Neznalosť diablovej taktiky,sa nám môže stať osudným

Príspevok od používateľa pavel »

Biblia vo svojej výrazovej klasifikácii nepovažuje za centrum myslenia mozog, ale srdce...

Mark 2:6  Lež sedeli tam niektorí zo zákonníkov a rozmýšľali vo svojich srdciach:
7  Čo tento tak hovorí? Rúha sa. Kto môže odpúšťať hriechy krome jedného Boha?
8  A hneď poznal Ježiš svojím duchom, že takto rozmýšľajú v sebe, a povedal im: Čo to rozmýšľate vo svojich srdciach?


K biblickému vyjadreniu "srdce", má najbližšie slovo "Myseľ". Ak si teda dosadíme namiesto slova srdce slovo myseľ, bude nám to dávať takmer rovnaký význam, veď aj človek bez viery bežne užíva zvrat, kedy svoju lásku vyjadruje za pomoci srdca, kedy tvrdí, že ho srdce bolí, alebo že celým srdcom miluje, raduje sa, teší...

Na viacerých miestach Písma sa hovorí o tom, koho v srdci máme, či toho zlého, alebo Krista a Ducha Svätého. Ak si vymeníme srdce za myseľ, otázka je, koho máme v mysli, ktorá ovláda naše konanie..? Krista a Ducha Svätého, alebo diabla?

Takže hovoriť o tom, že myšlienky sa rodia samé, že ich do hlavy nevkladá ani jeden z menovaných, je čistý egoizmus, kedy človek stavia svoje ego, živočíšnosť, nad všetko iné. Svet a dianie okolo spoznáva človek svojimi zmyslami, ktorými nositeľmi je ich vlastné telo. Svoje ja, spoznávame prostredníctvom duše. Človek je ale oveľa viac, než vnímajúci článok prírody; je dokonalým JA, vlastnou osobnosťou. Aby mohol byť človek v kontakte so svojím Stvoriteľom, dal mu Boh i Ducha Žid 4:12; 1Tes 5:23. Práve Duch človeka je orientovaný na božskosť a nadzmyslovosť, kým duša je orientovaná na pozemskosť a živočíšnosť. Práve skrze Ducha človeka môže človeka ovplyvniť i satan a veľmi rád tak robí ak mu dáme čo len najmenšiu šancu...

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Neznalosť diablovej taktiky,sa nám môže stať osudným

Príspevok od používateľa svklampard »

Takže hovoriť o tom, že myšlienky sa rodia samé, že ich do hlavy nevkladá ani jeden z menovaných, je čistý egoizmus, kedy človek stavia svoje ego, živočíšnosť, nad všetko iné. Svet a dianie okolo spoznáva človek svojimi zmyslami, ktorými nositeľmi je ich vlastné telo. Svoje ja, spoznávame prostredníctvom duše. Človek je ale oveľa viac, než vnímajúci článok prírody; je dokonalým JA, vlastnou osobnosťou. Aby mohol byť človek v kontakte so svojím Stvoriteľom, dal mu Boh i Ducha Žid 4:12; 1Tes 5:23. Práve Duch človeka je orientovaný na božskosť a nadzmyslovosť, kým duša je orientovaná na pozemskosť a živočíšnosť. Práve skrze Ducha človeka môže človeka ovplyvniť i satan a veľmi rád tak robí ak mu dáme čo len najmenšiu šancu...
TAKYTO POSTOJ VYLUCUJE :1 slobodnu volu,lebo si ovladany ......beriem to ze viera pomaha dusi dostat sa do stavu kedy ju napadaju svetle myslienky ...kazdopadne to je duch ..

nezda sa mi to vobec egoistycke jedine co mame je prave ludska dusa a duch(tvoja mysel-ktoru mas aj nato zeby si rozmyslal)
myslou sa da spoznavat veci hmotne ....duchom(srdcom)veci duchovne pretoze lasku sa neda hmotne zaznamenat ...skor len abstraktne vyjadrit alebo pocitit.......pripadne to vyjadris cinom ,clovek obdaruje niekoho z lasky aj ked niekedy je viacej uprimne objatie .....

Napísať odpoveď