Štyri kategórie veriacich

Aká je, čomu veríme, sila viery, pravosť viery
Používateľov profilový obrázok
Aniko
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Ut Okt 19, 2010 8:55

Re: Štyri kategórie veriacich

Príspevok od používateľa Aniko »

marymagdalene11 napísal:Ako to viem? Logicky uvažujem?
Ak by sme mali všetci istú spásu, tak na čo žiť po kresťansky, tak sa na to vyserme, veď spásu máme istú , nie?

Treba si uvedomiť, že "pobyt v nebi", čiže večný život nie je žiadna odmena za naše skutky tu na zemi, je to len dobrá vôľa Pána, a Pán sa na poslednom súde rozhodne, či nám túto odmenu daruje alebo nie, a to som si nevymyslela, to mám od kňaza...
Veriaci si isto nehovorí, že spásu ma v kapse a môže si teraz robiť čo len chce. Veriaci je vďačný Kristovi, miluje ho a z tohto vzťahu pramenia aj veci ktoré v živote uskutočňuje. Z Božej strany je spasenie tiež vlastne výsledkom toho vzťahu - Kristus ťa pozná.

marymagdalene11
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ut Apr 05, 2011 16:32

Re: Štyri kategórie veriacich

Príspevok od používateľa marymagdalene11 »

Aniko napísal:
marymagdalene11 napísal:Ako to viem? Logicky uvažujem?
Ak by sme mali všetci istú spásu, tak na čo žiť po kresťansky, tak sa na to vyserme, veď spásu máme istú , nie?

Treba si uvedomiť, že "pobyt v nebi", čiže večný život nie je žiadna odmena za naše skutky tu na zemi, je to len dobrá vôľa Pána, a Pán sa na poslednom súde rozhodne, či nám túto odmenu daruje alebo nie, a to som si nevymyslela, to mám od kňaza...
Veriaci si isto nehovorí, že spásu ma v kapse a môže si teraz robiť čo len chce. Veriaci je vďačný Kristovi, miluje ho a z tohto vzťahu pramenia aj veci ktoré v živote uskutočňuje. Z Božej strany je spasenie tiež vlastne výsledkom toho vzťahu - Kristus ťa pozná.

to je všetko pekné, ale ani ty ani ja, ani nikto na tomto svete netuší či bude spasený alebo nebude... o tom sa rozhodne až po smrti... trošku menej naivity a fanatizmu do toho života

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Štyri kategórie veriacich

Príspevok od používateľa mil »

marymagdalene11 napísal:Ako to viem? Logicky uvažujem?
Ak by sme mali všetci istú spásu, tak na čo žiť po kresťansky...
Kto sú to všetci? A či vieš čo je to láska Božia, ktorá u skutočného veriaceho je jediným motívom a pohnútkou ku všetkému čo robí a je odpoveďou na milosť Božiu.
Človek ktorý si je istý spásou, tak vie že je z milosti spasený a nie zo svojich skutkov, vie o obeti Ježiša Krista za naše hriechy a je za to nekonečne vďačný jedine Bohu.

Podľa zvrátenej logiky človeka, ktorý v plnosti neuveril evanjeliu Ježiša Krista a teda nepozná milosť a lásku Božiu, je uvažovanie nasledovné: „raz spasený, navždy spasený“ podporuje človeka, aby žil v hriechu, pretože ak vieme, že nemôžeme byť stratení, nemáme už žiadnu pohnútku k tomu, aby sme žili svätý život.

Táto zvrátená logika pramení z absencie skutočnej viery v Božie Slovo – teda ignorovanie toho čo nám zvestuje pravé evanjelium Ježiša Krista. Kde absentuje skutočná viera, tam niet ani Lásky Božej v srdci človeka, ktorá je ovocím Ducha Svätého. Skutočná viera nesie v sebe skutky viery a ovocie Ducha. Toto sa nedá oddeliť. Ak jedno od druhého oddelíme, tak nehovoríme už o skutočnej viere ale o fikcii.

Človek ktorý v plnosti uveril Božiemu Slovu je už novým človekom, narodeným z Ducha, a teda aj s obnovenou mysľou ktorá nemyslí takýmto spôsobom. Práve naopak! Pri istote spasenia a vedieť, že je človek bezpečný na veky, poskytuje neskonalú vďačnosť a jediným motívom pre život hodný svojho postavenia v Kristu je Láska Božia.

Ako môže človek, ktorý skutočne uveril Božiemu Slovu, ktorý je znovuzrodený a je novým človekom narodeným z Ducha, tak ako môže takýto nový človek takto uvažovať: hrešme lebo sme bezpečne spasení!? Je to nemysliteľné u znovuzrodeného kresťana a takéto myšlienky napádajú jedine falošných kresťanov. Ak niekto takto zmýšľa, tak je falošný a niet v ňom Boha.
marymagdalene11 napísal:Treba si uvedomiť, že "pobyt v nebi", čiže večný život nie je žiadna odmena za naše skutky tu na zemi, je to len dobrá vôľa Pána, a Pán sa na poslednom súde rozhodne, či nám túto odmenu daruje alebo nie, a to som si nevymyslela, to mám od kňaza...
Zvláštne. Ako by si nevedela aká je závislosť veriaceho na KC. Predpokladám že si z KC, alebo jej podobnej. Ak je ten kňaz katolíckym kňazom, tak by ti mál vymenovať čo všetko veriaci KC a to už od narodenia musí urobiť a robiť, aby si vôbec vybudoval nejakú tu nádej na spásu ktorú vkladá v prvom rade do rúk KC a nie do rúk Boha.
marymagdalene11 napísal:to je všetko pekné, ale ani ty ani ja, ani nikto na tomto svete netuší či bude spasený alebo nebude... o tom sa rozhodne až po smrti... trošku menej naivity a fanatizmu do toho života
Zdá sa že úplne ignoruješ to čo je napísané v Písme a na tento verš upozornila aj Aniko

1 JAN 5 13To som napísal vám veriacim v meno Syna Božieho nato, aby ste vedeli, že máte večný život a aby ste verili v meno Syna Božieho.

KC neučí , že veriaci je spasený raz a navždy skrze skutočnú vieru. Pre RKC je neprijateľné, aby veriaci KC žil vo vedomí, že je naveky spasený skrze spasiteľnú vieru a to jedine z milosti Božej bez skutkov a vlastného pričinenia. Padol by totiž celý systém skutkov, zásluh, ospravedlňovania, spovedí, sviatosti a pod. Ak by to odpadlo, tak čo by vlastne zostalo? RKC by prestala existovať v tej podobe akú má, teda s jej celým systémom skutkov, hierarchiou moci a bohatstva.

Taktiež je pre RKC neprijateľná predstava Cirkvi Kristovej, ako neviditeľnej. A vieme prečo, lebo ona samú seba prehlásila za viditeľnú a pravú Cirkev Kristovu z viditeľnou hlavou pápežom.

Neprijateľné pre RKC je aj to, že nás Boh z milosti skrze spasiteľnú vieru bez zásluh, zdarma a bez vlastného pričinenia uviedol do postavenia dieťaťa Božieho a to k jedinému cieľu - zdokonaľovať sa v Kristu na oslavu Boha a nie dosahovať spasenie, lebo už je spasený. A v tom je dokonalosť obeti Ježiša Krista, ktorý dokončil raz a navždy svoje dielo a povedal dokonané je.

RKC popiera túto dokonalosť Božieho diela svojím učením.

Na čom RKC vlastne stojí? No predsa na neistote spasenia svojich veriacich. Musíte robiť toto, inak nebudete spasení, musíte urobiť tamto, inak zomriete v hriechu. Aby boli závislí na skutkoch, úkonoch a mali istotu v RKC a nie v Boha, že sa im zkrze RKC zaistí spása. Ak nie, tak je tu ešte vymyslený očistec. Ak by tú istotu spásy skrze spasiteľnú vieru pripustila, tak by prestala existovať v tej podobe aká je. Zamlčujú dôležitú časť pravdy evanjelia, aby mohli existovať.

Ak by sme dosahovali spasenie skutkami, bolo by to skôr zúfalstvo a utrpenie v neistote, samé pochybnosti – koľko skutkov a akých mám urobiť a či vôbec budem schopný dosiahnuť spásu. Či ma snáď Mária, alebo iný Svätý vypočuje a odpustí mi? To je radosť, tŕpnuť v neistote? Kde je tu spasiteľná viera?

Božie kráľovstvo je Kráľovstvo Pokoja, no a popretím pokoja je neistota. Ako teda vstúpim do Kráľovstva pokoja cez vieru v RKC ak toto učenie najprv zasieva nepokoj a neistotu v srdci človeka ohľadom spásy a následne systémom skutkov, zásluh a sviatostí a pod. má sa k nej blížiť, nikdy nevediac či bude spasený a tak celkom závisieť na autorite cirkvi, ktorá samu seba prehlásila za pravú Cirkev Kristovu. Tú neistotu KRC preklenula tým, že vymyslela očistec a seba prehlásila ako Kristovu Cirkev na čele s pápežom ako viditeľnou hlavou a tým vytvorila falošnú nádej.

marymagdalene11
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ut Apr 05, 2011 16:32

Re: Štyri kategórie veriacich

Príspevok od používateľa marymagdalene11 »

v poriadku, takže keď je spása taká istá, tak od dnes kašlem na všetko, veď spása je istá...


och, akí ste naivní... ale aby ste neboli raz prekvapení

marymagdalene11
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ut Apr 05, 2011 16:32

Re: Štyri kategórie veriacich

Príspevok od používateľa marymagdalene11 »

mimochodom, ten kňaz bol evanjelický kňaz

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Štyri kategórie veriacich

Príspevok od používateľa mil »

marymagdalene11 napísal:v poriadku, takže keď je spása taká istá, tak od dnes kašlem na všetko, veď spása je istá...
A či vieš kto takto zmýšľa? Je to niečo podobné ako keď niektorí prekrúcali to, čo apoštol Pavol učil - teda o spasení z viery:Rim 3:8 A či potom nemáme radšej robiť zlé, jako sa nám rúhajú, a jako niektorí vravia o nás, že hovoríme, robme vraj zlé, aby prišlo dobré? Ktorých odsúdenie je spravedlivé.
marymagdalene11 napísal:och, akí ste naivní... ale aby ste neboli raz prekvapení
A čo nás prekvapí? Že sa splní to, čo nám Ježiš zasľúbil. Alebo chceš z Ježiša urobiť klamára? Teda že nesplní to čo zasľúbil?

"Ján 11:25 Ježiš jej povedal: Ja som vzkriesenie i život; ten, kto verí vo mňa, aj keby zomrel, žiť bude."
"Ján 11:26 A nikto, kto žije a verí vo mňa, nezomrie na veky; či veríš tomu?"


Mala by si sa radovať v Duchu Svätom - chváliť Boha na nebesiach a v tej radosti aj žiť. No na túto radosť potrebuješ skutočne uveriť Slovám evanjelia Ježiša Krista, ktoré nám túto istotu v Kristu zvestujú. Zdokonaľovanie sa v Kristu je celoživotný proces no v istote spasenia a to je pevné zasľúbením Božím.

To nie je naivita, ale viera v Božie Slovo ktoré je Pravda a život!

marymagdalene11
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ut Apr 05, 2011 16:32

Re: Štyri kategórie veriacich

Príspevok od používateľa marymagdalene11 »

mil napísal:
marymagdalene11 napísal:v poriadku, takže keď je spása taká istá, tak od dnes kašlem na všetko, veď spása je istá...
A či vieš kto takto zmýšľa? Je to niečo podobné ako keď niektorí prekrúcali to, čo apoštol Pavol učil - teda o spasení z viery:Rim 3:8 A či potom nemáme radšej robiť zlé, jako sa nám rúhajú, a jako niektorí vravia o nás, že hovoríme, robme vraj zlé, aby prišlo dobré? Ktorých odsúdenie je spravedlivé.
marymagdalene11 napísal:och, akí ste naivní... ale aby ste neboli raz prekvapení
A čo nás prekvapí? Že sa splní to, čo nám Ježiš zasľúbil. Alebo chceš z Ježiša urobiť klamára? Teda že nesplní to čo zasľúbil?

"Ján 11:25 Ježiš jej povedal: Ja som vzkriesenie i život; ten, kto verí vo mňa, aj keby zomrel, žiť bude."
"Ján 11:26 A nikto, kto žije a verí vo mňa, nezomrie na veky; či veríš tomu?"


Mala by si sa radovať v Duchu Svätom - chváliť Boha na nebesiach a v tej radosti aj žiť. No na túto radosť potrebuješ skutočne uveriť Slovám evanjelia Ježiša Krista, ktoré nám túto istotu v Kristu zvestujú. Zdokonaľovanie sa v Kristu je celoživotný proces no v istote spasenia a to je pevné zasľúbením Božím.

To nie je naivita, ale viera v Božie Slovo ktoré je Pravda a život!
môj zlatý, to bol iba príklad toho čo tu podaktorí píšu /v poriadku, takže keď je spása taká istá, tak od dnes kašlem na všetko, veď spása je istá.../... lebo to tu predkladáte nepriamym spôsobom... ak by platilo, že každý kto verí bude spasený a len viera stačí na spasenie, tak to by bolo velice málo

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Štyri kategórie veriacich

Príspevok od používateľa svklampard »

pavel
ty veris hlavne biblii ....ktoru vyhlasujes za bozie slovo ....teda tvoja viera vpociva v tom ze veris tej knihe

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Štyri kategórie veriacich

Príspevok od používateľa pavel »

To: Marymagdalene11

Cit: ak by platilo, že každý kto verí bude spasený a len viera stačí na spasenie, tak to by bolo velice málo

Vidieť, že o princípe záchrany vieš veľmi málo... Čo musel urobiť lotor na kríži, vedľa Pána Ježiša? Ruky mal priklincované, nohy tiež a smrť na krajíčku... a predsa sa dopočul:

Ešte dnes budeš so Mnou v raji...

Vieš, Boh prišiel na túto zem sám, aby učinil zadosť absolútnej spravodlivosti Stvoriteľa, lebo vedel, že človek sám sa nikdy NIKDY nedokáže sám v ponímaní tejto spravodlivosti ospravedlniť. Boh sa vo svojej Láske sklonil k nám a udelil Milosť všetkým, ktorí o to požiadajú.

Je smutné, že človek sa stále snaží dostať k Bohu zo zeme, kým Boh na túto zem prišiel.

Je smutné, že človek si dokáže namýšľať, že na základe nejakých skutkov, pochybných úkonov a dodržiavaním nariadení iných ľudí, môže mať NÁDEJ na to, že raz hádam sa niekto uľútostí a otvorí zadné dvierka do neba...

Tým popiera to, čo sa stalo na Golgote, čo je faktom, zdokumentovaným činom, to čo obrátilo celý svet naruby. Jedinečná, dokonalá a DOKONANÁ obeť, ktorá dáva istotu mať Večný život s Bohom všetkým, ktorí Krista prijmú ako svojho osobného Spasiteľa, záchrancu a Boha.

Skús sa začítať do Biblie, a používaj rozum, logiku a modlitby. Zistíš, že cesta po ktorej ideš vedie do tmy... Vráť sa z nej.

marymagdalene11
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ut Apr 05, 2011 16:32

Re: Štyri kategórie veriacich

Príspevok od používateľa marymagdalene11 »

pavel napísal:To: Marymagdalene11

Cit: ak by platilo, že každý kto verí bude spasený a len viera stačí na spasenie, tak to by bolo velice málo

Vidieť, že o princípe záchrany vieš veľmi málo... Čo musel urobiť lotor na kríži, vedľa Pána Ježiša? Ruky mal priklincované, nohy tiež a smrť na krajíčku... a predsa sa dopočul:

Ešte dnes budeš so Mnou v raji...

Vieš, Boh prišiel na túto zem sám, aby učinil zadosť absolútnej spravodlivosti Stvoriteľa, lebo vedel, že človek sám sa nikdy NIKDY nedokáže sám v ponímaní tejto spravodlivosti ospravedlniť. Boh sa vo svojej Láske sklonil k nám a udelil Milosť všetkým, ktorí o to požiadajú.

Je smutné, že človek sa stále snaží dostať k Bohu zo zeme, kým Boh na túto zem prišiel.

Je smutné, že človek si dokáže namýšľať, že na základe nejakých skutkov, pochybných úkonov a dodržiavaním nariadení iných ľudí, môže mať NÁDEJ na to, že raz hádam sa niekto uľútostí a otvorí zadné dvierka do neba...

Tým popiera to, čo sa stalo na Golgote, čo je faktom, zdokumentovaným činom, to čo obrátilo celý svet naruby. Jedinečná, dokonalá a DOKONANÁ obeť, ktorá dáva istotu mať Večný život s Bohom všetkým, ktorí Krista prijmú ako svojho osobného Spasiteľa, záchrancu a Boha.

Skús sa začítať do Biblie, a používaj rozum, logiku a modlitby. Zistíš, že cesta po ktorej ideš vedie do tmy... Vráť sa z nej.


ja asi chodím do zlého kostola potom... alebo neviem kde je chyba... ak by stačilo len veriť, na čo potom spoveď, na čo žiť podľa pravidiel, podľa Desatora, na čo sa modliť, na čo prijímať Telo Kristovo,... na čo ? šak mi stačí viera...

čítate sa vôbec?

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Štyri kategórie veriacich

Príspevok od používateľa mil »

marymagdalene11 napísal:ja asi chodím do zlého kostola potom... alebo neviem kde je chyba... ak by stačilo len veriť, na čo potom spoveď, na čo žiť podľa pravidiel, podľa Desatora, na čo sa modliť, na čo prijímať Telo Kristovo,... na čo ? šak mi stačí viera...

čítate sa vôbec?
A či vieš, čo znamená v plnosti uveriť Pravde Božieho Slova?

Zdá sa ako by si nečítala to čo sa ti píše. Áno, stačí uveriť Slovu Božiemu. Ako sama vidíš na sebe, tak nie je to jednoduché prijať takúto Pravdu, že: Ef2 8Lebo ste milosťou spasení skrze vieru, a to nie zo seba, je to dar Boží, 9nie zo skutkov, aby sa niekto nechválil. 10Lebo sme jeho dielom, stvorení v Kristu Ježišovi nato, aby sme konali dobré skutky, ktoré Bôh vopred prihotovil, aby sme v nich chodili.

Tak rozumieš tomu čo píše apoštol Pavol? Ak rozumieš, tak prečo sa tak pýtaš?

--------------------

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Štyri kategórie veriacich

Príspevok od používateľa mil »

svklampard napísal:pavel
ty veris hlavne biblii ....ktoru vyhlasujes za bozie slovo ....teda tvoja viera vpociva v tom ze veris tej knihe
Tak nám oznám niečo z Božieho Slova - niečo čo nikto ešte nepočul a nezapísal. Ak máš zjavenie od Boha, tak chcem to vidieť svklampard ako nám oznámiš Boží výrok, ktorý ti zjavil Boh a čo ešte nie je zapísané v Biblii. Ak to nemáš, tak čo nám tu stále vytýkaš, že sa držíme Svätého Písma - Biblie v ktorej sú zapísané Božie Slová a teda všetko potrebné na vynaučovanie, karhanie, naprávanie, na výchovné káznenie v spravedlivosti 2Tim 3:16 Každé písmo, vdýchnuté Bohom, je aj užitočné na vynaučovanie, karhanie, naprávanie, na výchovné káznenie v spravedlivosti,

marek
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Okt 11, 2010 6:45

Re: Štyri kategórie veriacich

Príspevok od používateľa marek »

Marymagdalene11
ja asi chodím do zlého kostola potom... alebo neviem kde je chyba... ak by stačilo len veriť, na čo potom spoveď, na čo žiť podľa pravidiel, podľa Desatora, na čo sa modliť, na čo prijímať Telo Kristovo,... na čo ? šak mi stačí viera...
A keď chodíš do kostola, spovedáš sa, žiješ podľa desatora, modlíš sa a prijímaš telo Kristove, robíš to z viery a skrze vieru, alebo z nevery?

A keď toto všetko robíš, sú to skutky viery a z viery, alebo skutky z nevery?

A bez ohľadu na to, či tieto skutky sú tie pravé, ospravedlňujú ťa skutky samotné, alebo viera, skrze ktorú tie skutky konáš?

A konala by si všetky tieto skutky bez viery....?

A preto pravdou je, že nás ospravedlňuje viera. A všetci, ktorí veria, konajú vo viere a skrze vieru skutky... A teda prinášajú ovocie... A to ovocie viery potom svedčí o tom, či je viera pravá alebo falošná....

Lebo falošná viera prináša a plodí falošné skutky.
Pravá viera plodí a prináša pravé skutky.

A podľa teba pravou vierou žije človek, ktorý chodí do kostola a spovedá sa...?
Alebo človek, ktorý je plný milosrdenstva, lásky, dobroty a dobrotivosti, pokoja, zhovievavosti a trpezlivosti a toto všetko prenáša aj do svojho praktického života?

A ktorí z týchto dvoch má v srdci podľa teba Krista a teda ktorí podľa teba naozaj uveril?

Hoci aj človek, ktorý chodí do kostola môže mať tieto dobré vlastnosti, ale aj nemusí...
A práve tak človek, ktorý nechodí do kostola, môže mať tieto vlastnosti, ale samozrejme aj nemusí...

Každopádne toto sú tie vlastnosti, ktoré sú darom viery a človek ich získava ako dar skrze vieru od samotného Boha Otca a preto toto sú tie vlastnosti, ktoré svedčia...

A preto o viere človeka nesvedčí chodenie do kostola, ale srdce človeka...

A preto ak je srdce človeka dobré, je dobré aj chodenie do kostola...

Ale ak je srdce človeka skazené a falošné, je skazené a falošné aj chodenie do kostola...

A tak najskôr si treba upratať a vyčistiť srdce. Ale to človek nedokáže sám a nerobí to sám od seba. Lebo to je to, čo skrze Pána Ježiša Krista urobil Boh. A tak si spomeň ako Ježiš vyčistil chrám s bičom v ruke.... A pochop, že aj ty si ten chrám a preto ak si naozaj uverila v Ježiša, pustila si ho do svojho srdca a Ježiš vymietol všetku špinu z tvojho srdca a teda aj všetku zlobu, pýchu, závisť, nepokoj a nenávisť a namiesto nich ti do srdca zasial lásku, pokoj, zhovievavosť, trpezlivosť, dobrotu a dobrotivosť a takto si sa ty sama stala chrámom, v ktorom prebýva Kristus.... A toto z teba robí viera v Pána Ježiša Krista. Chrám Boží. A toto je tá viera, ktorá ťa ospravedlňuje...

A tak neospravedlňuje ťa viera, skrze ktorú chodíš do kostola (do chrámu), ktorý si postavil človek, ale viera, skrze ktorú z teba samotnej urobil chrám Boh a v tomto chráme prebýva Kristus a Kristus je pokoj, láska, trpezlivosť, zhovievavosť, milosrdenstvo, dobrota a dobrotivosť a teda toto je to, čo svedčí a toto sú tie skutky viery a skrze vieru, ktorá nás ospravedlňuje... A podľa tohoto potom aj poznáme, kto je pravý a kto falošný... A v kom prebýva Kristus a v kom prebýva satan... A podľa tohoto aj my sami môžeme na sebe pozorovať, kto sa v nás a v našom srdci formuje. A či ten kto je v nás, či je to naozaj Kristus. Veď predsa dobre vieme, podľa čoho Pána poznáme. A podľa toho, podľa čoho poznávame Pána, podľa toho predsa pozná Pán aj nás....

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Štyri kategórie veriacich

Príspevok od používateľa svklampard »

Tak nám oznám niečo z Božieho Slova - niečo čo nikto ešte nepočul a nezapísal. Ak máš zjavenie od Boha, tak chcem to vidieť svklampard ako nám oznámiš Boží výrok, ktorý ti zjavil Boh a čo ešte nie je zapísané v Biblii. Ak to nemáš, tak čo nám tu stále vytýkaš, že sa držíme Svätého Písma - Biblie v ktorej sú zapísané Božie Slová a teda všetko potrebné na vynaučovanie, karhanie, naprávanie, na výchovné káznenie v spravedlivosti 2Tim 3:16 Každé písmo, vdýchnuté Bohom, je aj užitočné na vynaučovanie, karhanie, naprávanie, na výchovné káznenie v spravedlivosti.
mil
ale to je vasa viera - ze to co sa pise v biblii je bozie slovo , viera v to ze biblia je bozie slovo a bodka(takto veris ty )a ked uz davas ten vyrok tak ako vies ze cela biblia je vdychnuta bohom? nechcem narazat na vasu vieru, len netrepte hovadiny ........radsej napiste verim v bibliu a nie bozie slovo....pokial viem uz davno k nam boh nerozpraval....

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Štyri kategórie veriacich

Príspevok od používateľa pavel »

svklampard napísal:
Tak nám oznám niečo z Božieho Slova - niečo čo nikto ešte nepočul a nezapísal. Ak máš zjavenie od Boha, tak chcem to vidieť svklampard ako nám oznámiš Boží výrok, ktorý ti zjavil Boh a čo ešte nie je zapísané v Biblii. Ak to nemáš, tak čo nám tu stále vytýkaš, že sa držíme Svätého Písma - Biblie v ktorej sú zapísané Božie Slová a teda všetko potrebné na vynaučovanie, karhanie, naprávanie, na výchovné káznenie v spravedlivosti 2Tim 3:16 Každé písmo, vdýchnuté Bohom, je aj užitočné na vynaučovanie, karhanie, naprávanie, na výchovné káznenie v spravedlivosti.
mil
ale to je vasa viera - ze to co sa pise v biblii je bozie slovo , viera v to ze biblia je bozie slovo a bodka(takto veris ty )a ked uz davas ten vyrok tak ako vies ze cela biblia je vdychnuta bohom? nechcem narazat na vasu vieru, len netrepte hovadiny ........radsej napiste verim v bibliu a nie bozie slovo....pokial viem uz davno k nam boh nerozpraval....

Nehovoril si, že už sem nebudeš prispievať? :roll: Čítaš sám po sebe čo napíšeš??? :?:

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Štyri kategórie veriacich

Príspevok od používateľa pavel »

To: Marek

Tentoraz s Tebou plne súhlasím. A mám dojem, že sa začíname chápať, v čom bol medzi nami spor práve v otázke istoty spásy.

Iste, kto riadi tvoj život, ten je zároveň pánom tvojho života. Môže to byť satan a na druhej strane Duch svätý. Dôvod prečo zlyhávame a hrešíme, spočíva v slobodnej vôli človeka na ktorú ani Boh nikdy nešiahne. Jeden brat to popísal slovami:

Po znovuzrodení, obrátení sa človeka prichádza k tomu, čo je zasľúbené v Evanjeliách a k čomu došlo v Skutkoch. Prišiel Tešiteľ, a radca, Duch svätý. Prišiel do srdcí mnoha veriacich. A Vstupuje tam dnes a denne po tom ako sa človek obráti. Jeho úloha však nie je uzurpovať si celé srdce na úkor slobodnej vôle človeka. Ak by ho opanoval naplno, to by bol ideálny stav, ktorý by však popieral slobodu v konaní jednotlivca. V praxi to teda vyzerá tak, že obrátený človek sa nechá viesť Duchom Svätým... avšak pri tom, ako ešte žije tu na zemi, ktorá je pod vládou kniežaťa temnoty, toto vedenie Duchom Svätým preberá v určitých okamihoch pod svoje vedenie. Je to ako keby si vodičovi (DS), ktorý vedie auto (teba), po ceste do večného života v Božej prítomnosti, sa občas na ten volant sápal...

Skús to niekedy v reálnom živote... cesta vedie rovno, ale ty ako spolujazdec, človek, chceš zatočiť, trošku odbočiť na cestu, ktorú lemujú sláva, peniažky, baby, všetky lákadlá dnešného sveta... Duch Svätý nie je uzurpátor, nechá ťa tým volantom pootočiť... ale ako zasľúbil Pán Ježíš, nikto nás nemôže z JEHO ruky vytrhnúť. A o to skôr príde náraz, katastrofa, kde sa opäť v plnej moci ujme volantu Duch Svätý, lebo mu ho jednoducho odovzdáme preto, lebo nemáme silu ani chcenie uberať sa cestou do záhuby (preto, lebo sme obrátení, veriaci).

Tak to funguje. Obrátený človek v podstate chce ísť tou správnou cestou. Snaží sa nehrešiť, snaží sa žiť podľa toho, ktorého má v srdci. Niekedy sa však stane, že podľahne. NIE PRETO, ŽE BY TO ROBIL PRETO, LEBO JE SPASENÝ, ERGO ZA VODOU!, proste zlyhá... Boh Mu v tom nebráni a ani nikdy nebude, ak je však jeho dieťa, vie, že toto zlyhanie vedie napokon k návratu na správnu cestu. Už len preto, lebo veriaci NIČ lepšieho nepozná ako je Božia Láska.

Človek, ktorý nepoznal Boha, nevie a neprežil si obrátenie, kedy si plne uvedomil Lásku, hodnotu toho aký je drahý v očiach Boha, Otca, žije len v tom čo pozná. Nech žije sebadôstojnejšie a sebaspravodlivejšie, nevedie to nikam. Môže si nohy ušúpať po kolená na schodoch k oltárom sveta, môže byť na omšiach od rána do noci každý deň, môže dodržiavať pôsty, sviatky, sypať si na hlavu popol a jesť oplátky od samotného pápeža, je mu to nanič. Božie zákony postavil Boh, ktorý ako dokonalosť a spravodlivosť sama stojí nad všetkým ľudským chápaním a snahou naplniť plnosť Jeho zákonov. Jedine Milosť môže byť tou cestou, pravda Milosť, za dodržania nariadení Boha, ktoré však pochádzajú od Neho nie od ľudí.

Práve tá Milosť, ktorá ospravedlnila lotra na kríži. Ktorý nemohol urobiť jediný skutok. (Toto RKC ignoruje). Milosť, ktorá sa vzťahuje na všetkých, ktorí o ňu prejavia záujem.

Milosť, ktorá prišla a i dnes prichádza z nenazdajky. Si na súde, si obžalovaný, sudca vysloví rozsudok: vinný. V tom príde niekto (Ježiš), ktorý povie: všetko za neho som odčinil, stačí ak načiahne ruku a prijme to. Sudca uznáva, a vraví odsúdenému: Vaša vina je odčinená, spravodlivosti bolo učinené zadosť. Ak prijímate ponuku cudzinca ste slobodný...

Veľa ľudí na tomto, dnes duševnom súde, ale v budúcnosti v obraze spätne reálnom súde, túto ponuku odmieta. Prečo? Majú ľudí, ktorí im hovoria čo treba robiť, aby sa SAMI ospravedlnili, majú kňazov, ktorí im hovoria ako treba žiť, koľkokrát treba na spoveď, koľko krát vhodiť do zvončeka, prispieť na cirkev, koľko treba za požehnanie pri svadbe, koľko za krst, koľko za omšu na pohrebe... NO NEKÚP TO!!!! Keď na to máš!!!!

Nejako som sa rozkecal.... sorry....

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Štyri kategórie veriacich

Príspevok od používateľa mil »

marymagdalene11 napísal:môj zlatý, to bol iba príklad toho čo tu podaktorí píšu /v poriadku, takže keď je spása taká istá, tak od dnes kašlem na všetko, veď spása je istá.../... lebo to tu predkladáte nepriamym spôsobom... ak by platilo, že každý kto verí bude spasený a len viera stačí na spasenie, tak to by bolo velice málo
Kto nepozná lásku Božiu, teda ani nepočíta s láskou Božou, ktorá sa prenáša skrz skutočnú vieru do srdca človeka, tak potom sa ani nečudujem, že vznikajú takéto názory na istotu spásy.

Tu nejde o hocijakú vieru, ako keď verím že Ježiš niekedy žil na zemi, ale v plnosti uveriť slovám Ježiša Krista. Až vtedy takáto viera je vierou a nesie so sebou všetko čo s ňou súvisí.
Ján 6:63 Duch je, ktorý oživuje; telo nič neosoží. Slová, ktoré vám ja hovorím, sú duch a sú život
Ján 14:10 Či neveríš, že ja som v Otcovi a Otec vo mne? Slová, ktoré vám ja hovorím, nehovorím sám od seba, ale Otec, ktorý prebýva vo mne, on činí tie skutky


Teda každý kto v plnosti verí Slovám Ježiša Krista, teda nepochybuje o nich ani v najmenšom a prijíma ich do srdca, prijíma Boha do svojho srdca. Ak človek niečo z tohto Slova neprijíma, alebo prekrúca, tak už nejde o skutočnú vieru, ale skôr ide o opovrhnutie Božím Slovom.

Mnohí napr. veria že Ježiš žil, no ignorujú jeho slová, že je synom Božím, neveria že sa obetoval za naše hriechy. Aj islam uznáva Ježiša ako jedného z prorokov no neveria jeho slovám. Mnohí neveria že vstal z mŕtvych. Z obeti na kríži za naše hriechy robia vraždu, ktorá podľa nich nemusela byť atd. atd. Mnohí ho uznávajú ako človeka, ktorý síce správne hovoril ako ľudia majú žiť, no odmietajú uveriť, že je synom Božím, obetoval sa za naše hriechy, vstal z mŕtvých a je pri svojom Otcovi v nebesiach.

A preto je tu Biblia, aby sme sa držali Ježišových slov, aby nás nikto nezmiatol.

----------------------------

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Štyri kategórie veriacich

Príspevok od používateľa svklampard »

mil :
Jezisove slova su aj v inych knihach alebo inych spisoch.....

pavel:
viem ze som to napisal , pretoze s vami nemam o com diskutovat kedze mate vieru taku ako mate.... avsak toto co tu niekedy pisete hranici s fanatyzmom a cele to ma velmi hlinene nohy (myslim historiu a vznik biblie-vy vravite ze je duch svaty ja mam pochybnosti pretoze nehladim na tu knihu len skrze vieru ale aj s realneho historickeho kontextu-vznik jednotlivych knih, doba jednotlivych knih, a ucel ....,pretoze napriklad listy pavlove su skor o fungovani cirkvy ako o rozpravani zivota Jezisa....nehovoriac o tom ze pavol nikdy Jezisa ziveho nevidel .......)ale to je moj osobny nazor pristupujem k tomuto kriticky ....

Napísať odpoveď