Damašský oltár

Aká je, čomu veríme, sila viery, pravosť viery
rybar
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Ne Jan 09, 2011 14:12

Damašský oltár

Príspevok od používateľa rybar »

1 Januv 4:18 Bázne nieto v láske, ale dokonalá láska vyháňa bázeň, pretože bázeň má trápenie, a ten, kto sa bojí, nie je dokonaný v láske.


Nebudem uvádzať celý text 2 Kral.16 kap. Pokúsim sa prvú čásť kap.opísať vlastnými slovami.

V Judsku kraľoval kráľ Achaz bol to veľmi bezbožný kráľ a Boh oprávnene takýchto kráľov trestal vojnou.Poslal proti judském kráľovi izraelského a sýrskeho kráľa.
Achaz v strachu s týchto dvoch kráľov poslal poslov k asýrskemu kráľovi o pomoc a pslal mu aj dar striebro a zlato z domu Hospodinovho.
Potom sa stetol Achaz s asýrskym kráľom v Damašku .

Keďže je tento odstavec dôležitý uvádzam ho z Písma:

10 A kráľ Achaz išiel vústrety Tiglat-pilezerovi, assýrskemu kráľovi, do Damašku a videl oltár, ktorý bol v Damašku. Vtedy poslal kráľ Achaz ku kňazovi Uriášovi podobu oltára a jeho vzor podľa všetkého toho, jako bol spravený.
11 A kňaz Uriáš vystavil oltár podľa všetkého toho, čo poslal kráľ Achaz z Damašku, tak urobil kňaz Uriáš, kým neprišiel kráľ Achaz z Damašku.
12 Potom prišiel kráľ z Damašku a videl oltár, a kráľ pristúpiac postavil sa nad oltár a obetoval na ňom.
13 A pálil svoju zápalnú obeť a svoju obilnú obeť, lial svoju liatu obeť a kropil krv svojich pokojných obetí na oltár.
14 A medený oltár, ktorý bol pred Hospodinom, preniesol z prednej strany domu, zpomedzi oltára a zpomedzi domu Hospodinovho, a postavil ho po boku oltára na sever.
15 A kráľ Achaz prikázal kňazovi Uriášovi povediac: Na veľkom oltári obetuj zápalnú obeť rannú a obilnú obeť večernú a zápalnú obeť kráľovu a jeho obilnú obeť ako aj zápalnú obeť všetkého ľudu zeme a ich obilnú obeť a ich liate obeti a všetku krv zápalnej obeti a všetku krv bitnej obeti naň budeš kropiť, ale medený oltár bude mne, dopytovať sa Boha.
16 A kňaz Uriáš urobil všetko tak, ako prikázal kráľ Achaz.
17 A kráľ Achaz osekal doštice podstavcov a odstránil s nich s vrchu umyvák a složil more s medených volov, ktoré boly pod ním, a položil ho na kamennú dlažbu.
18 I strešinu na sobotu, ktorú boli postavili v dome, i kráľovo vchodište zvonku preložil do domu Hospodinovho zo strachu pred assýrskym kráľom.

Kráľ Achaz stratil vieru v moc izraelského Boha a začal veriť že asýrský bohovia
majú väčšiu moc, preto zo strachu pred asýrskym kráľom sa snažil prispôsobiť izraelskú bohoslužbu pohanskej bohoslužbe asýrskeho kráľa


Tento príbeh sa dá aplikovať na dnešnú dobu v tom, že protestanske ekumenicko satanistické církve sa snažia
na doporučenia pápeža ubytovávať mohamedánov – satanistov.
Registrované protestanské církve to robia zo strachu ,aby neboli obvinení z netolerancie ,xenofobie a hlavne majú strach z reštrikcii zo strany štátu.
Kresťania z protestantských církvi ignorujú viaceré varovania z Biblie,že sa nemáme spolčovať s neveriacimi a najme nie s mohamedánskými stanistami.

14 Neťahajte cudzieho jarma s neveriacimi. Lebo čo má spoločného spravedlivosť s neprávosťou? Alebo jaké je obecenstvo svetla s temnosťou?
15 A jaký súhlas Krista s Beliálom? Alebo jaký má podiel verný s neverným?
16 A jaká je shoda medzi chrámom Božím a medzi modlami? Lebo veď vy ste chrámom živého Boha, jako povedal Bôh: Budem bývať v nich a prechádzať sa, a budem ich Bohom, a oni mi budú ľudom.
17 Preto vyjdite zpomedzi nich a oddeľte sa, hovorí Pán: a nedotýkajte sa nečistého, a ja vás prijmem
18 a budem vám za Otca, a vy mi budete za synov a za dcéry, hovorí Pán, všemohúci.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 571
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Damašský oltár

Príspevok od používateľa pavel »

Prosím ťa pekne, to kde si vyčítal, že protestnatské cirkvi sa spolčujú s neveriacimi? Môžeš konkrétne menovať tie spolky? Dať linky, hneď bude vidieť o koho ide... ;-)

rybar
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Ne Jan 09, 2011 14:12

Re: Damašský oltár

Príspevok od používateľa rybar »

pavel napísal:Prosím ťa pekne, to kde si vyčítal, že protestnatské cirkvi sa spolčujú s neveriacimi
To spolčovanie je zlé, ale toto je ďaleko horšie: citacia z webu, protiproud

Jen namátkou: Švédská luteránská církev, s níž se papež František cítí být sjednocen v jediném Těle Kristově, se sice oficiálně hlásí k víře v Nejsvětější Trojici, většina jejích „pastýřů“ však v božství Ježíše Krista nevěří. Každý, kdo se v ní uchází o „kněžskou“ službu, musí souhlasit se svěcením žen či sňatky osob stejného pohlaví. Kdo je opačného názoru, „vysvěcen“ jednoduše není.

V čele této sekty stojí „arcibiskupka“ Jackelénová, žehnající homosexuálním párům. Její pravá ruka, „biskupka“ ze Stockholmu Eva Brunneová, se nedávno rozvedla se svojí lesbickou „manželkou“, rovněž v „kněžské službě“. Ta samá osoba se loni dožadovala toho, aby byly z kostelů odstraněny všechny křesťanské symboly, včetně křížů, neboť prý urážejí city příchozích islámských migrantů.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 571
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Damašský oltár

Príspevok od používateľa pavel »

Priateľu môj...

každý kto trošku pozná Bibliu vie, že RKC na čele s Papežom je falošnou cirkvou... a kto sa zjednocuje s ním, ja keď sú to luteráni (alebo si tak hovoria) sú na jeho ceste...

Vieš ty čo je protestantizmus, dnes rozdelený na tisíce cirkvičiek? Ten protestantizmus, ktorý kedysi neuznával pápeža? Ktorý trval na Písme?

Dnes sa len nosí nápis protestansky ale s pôvodným zameraním to už nemá nič spoločné, podobne ako dnes si cirkvi hovoria kresťanské a sú ochotné pripustiť spolčovanie s budhizmom, dalamankom, alebo islamom pod hlavickou ekumeny... cirkvi ktoré už pojem kresťan degradovali na najnižšiu hranicu. Je to choré a prevrátené. Keby sa držali Božieho Slova, neprekrúcali ho, žili každý z nich na obraz Boha, to by bola cirkev.

Je mi z toho smutno, ale asi to tak má byť, Verím však, že Boh má svoj plán, ktorý uskutočňuje bez ohľadu na to, čo ľudia robia. Veď z hľadiska času je to len okamih nejaké to storočie... ľudský život... Každý je zodpovedný sám za seba a keď sa raz postaví pred Boha, nebude tam stáť ako oklamaný, ale ako ten, ktorý nechcel hľadať Božie pravdy a spokojil sa s vysvetlením ľudí a vierou ľudí...

Napísať odpoveď