O viere a našej hriešnosti

Aká je, čomu veríme, sila viery, pravosť viery
Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

O viere a našej hriešnosti

Príspevok od používateľa pavel »

Zlozvyky ako fajčenie, podobne ako záľuba v sladkostiach, používanie auta, ktoré produkuje spaliny a škodí okoliu, alebo záľuba v pozeraní televízie, pitie alkoholu v rozumnej miere, nie sú hriechy, ktoré by boli Bohom odsudzované priamo a mali by význam či dopad na spásu človeka. Spomenuté činnosti spadajú do tzv. šedého spektra Biblie, ku ktorým sa jednoznačne Písmo nevyjadruje. Naše slabosti sa majú spomínať v modlitbách Rim 8:26. Naše slabosti a hriechy nás majú viesť k pokore po tom ako si uvedomujeme, že sami bez Krista s hriechom nič neurobíme! Hrešenie je v našich životoch v niektorých prípadoch nevyhnutné, a človek sa ho dopúšťa podvedome. Zoberte taký príklad dlhov. Písmo zakazuje byť niekomu niečo dlžný... Rim 13:7-8. To sa nedá dodržať. Na dlh čerpáš energie, na dlh máš úver, na dlh-leasing máš predsa chladničku...

Tak dokedy nám má Boh odpúšťať naše hriechy?
Odpustenie hriechu, ktorý vedie do zatratenia vykonal Boh skrze Pána Ježiša na Golgote a ten kto prijme Ježiša za svojho osobného Spasiteľa má večný život a prešiel zo smrti do života. Znovuzrodenie, je narodením sa nového človeka. Tento znovuzrodený človek je zrodený duchovne. Zostáva naďalej vo svojom tele. Naše telo je niečo porušiteľné, slabé, so svojimi žiadosťami, slabosťami. Znovuzrodený si uvedomuje svoje konanie vo svetle Písiem, no sú veci, napr. spomenuté fajčenie, ktoré nevie okamžite vyriešiť. Keď vyrieši jeden hriech, objaví sa ďalší, a ďalší.... Dokonalý, bezhriešny nebude nikdy. Tak dokedy mu má Boh odpúšťať? Do jeho smrti, alebo do Pánovho príchodu v udalosti popísanej ako vychvátenie, vytrhnutie, rapture. Treba si uvedomiť, že Pán Ježiš zaplatil moje, naše hriechy dávno predtým, než som sa ja, my narodili, a zaplatil za všetkých, ktorí sa ešte len narodia, s podmienkou, že Jeho prijmú do svojho srdca. Boh zaručuje odpustenie všetkých hriechov tým ľuďom, ktorí Ho o to žiadajú s Pánom v srdci. Odpustenie sa deje vyznávaním hriechov v modlitbách priamo Bohu, na to kňaza nie je treba. Ak človek chce, môže hriechy vyznať aj verejne, ale stačí ak to urobí ako ten publikán....

Lukáš 18:10 Dvaja mužovia išli hore do chrámu modliť sa. Jeden bol farizeus a druhý publikán.
11 Farizeus si zastal a takto sa modlil u seba: Bože, ďakujem ti, že nie som ako ostatní ľudia, dráči, nespravedliví, cudzoložníci alebo aj ako tento publikán.
12 Postím sa dva razy do týždňa a dávam desiatky zo všetkých príjmov.
13 A publikán stojac zďaleka nechcel ani len oči pozdvihnúť k nebu, ale sa bil do pŕs a hovoril: Ó, Bože, buď milostivý mne hriešnemu!
Hovorím vám, že tento odišiel ospravedlnený dolu do svojho domu a nie tamten. Lebo každý, kto sa povyšuje, bude ponížený; a kto sa ponižuje, bude povýšený.


A teraz, kto je bez hriechu, nech hodí kameňom ...

Napísať odpoveď