Výroky o stave dnešného kresťanstva

Aká je, čomu veríme, sila viery, pravosť viery
rudinec
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 11:56

Výroky o stave dnešného kresťanstva

Príspevok od používateľa rudinec »

Ktorý kazateľ napísal následovné výroky ?


Ak by Ježiš kázal to isté posolstvo, aké dnes kážu služobníci, nikdy by nebol ukrižovaný.

Stoja veci, pre ktoré žiješ za Kristovu smrť?

Muž, ktorý hreší sa prestáva modliť... muž, ktorý sa modlí, prestáva hrešiť.

Zábava (v Cirkvi) je diablovou náhradou za radosť.

Želám si, aby sme v Amerike boli tak ustarostení oddelenosťou Cirkvi s hriechom, ako sa zaujímame o oddelenosť Cirkvi so štátom.

Cirkev a hriech- to je monštruózny problém.

Dávid mal jeden z najpožehnanejších zážitkov na svete. A tá požehnanosť spočívala v tom, že bol veľmi utrápený nad svojim vlastným hriechom.

Je nám ľúto, že zarmucujeme Božie srdce...že zapierame Bohu právo vlastniť našu osobu...vlastniť našu myseľ...vlastniť naše myšlinky... vlastniť naše emócie? Ak nie, okrádame Boha.

Ježiš neprišiel na tento svet preto, aby urobil zo zlých ľudí dobrých. Prišiel na tento svet, aby z mŕtvych ľudí urobil živých!

Niekto sa ma opýtal: Modlíš sa za mŕtvych? Povedal som mu: Nie, kážem im! Myslím si, že každá lavica v každom kostole je radu mŕtvych. Premýšľaj o tom!...Sú mŕtvi! Spievajú o Bohu, hovoria o Bohu, ale sú mŕtvi! Vôbec nemajú živý vzťah s Bohom.

Ranná Cirkev bola vydatá za chudobu, väzenie a prenasledovanie. Dnes je Cirkev vydatá za prosperitu kariérizmus a popularitu.

Ako môžete mať mŕtve bohoslužby so živým Kristom?

Pred 50-timi rokmi nebolo ani slychu o rozvode v kresťanskom zhromaždení. Dokonca nebolo ani počuť o manželskom poradenstve v Cirkvi. Začali sme hriech v Cirkvi tolerovať.

Verím tomu, že každý kresťanský zbor je buď nadprirodzený, alebo povrchný. Neverím tomu, že existuje niečo medzi tým.

Počuješ ľudí v Cirkvi hovoriť:Pane! Si vítaný! Ale ak by Svätý Duch prišiel do niektorých zborov, ľudia by sa splašene hrnuli von dverami.

Som omráčený, zmetený vyvedený z miery, keď mi ľudia hovoria, že v Amerike je 75 miliónov ľudí naplnených Duchom Svätým, a pritom sme najskazenejším národom na zemi.

Túžim vidieť spoločenstvo, kedy sa vaše bremená stanú mojimi! Váš žiaľ nad vašimi deťmi sa stane mojím trápením! Kde skutočne nesieme bremená jedni druhých...kde sa navzájom milujeme a dovolíme svetu, aby sa prišiel pozrieť na to, že sme nasledovníkmi pokorného Ježiša, ktorý sa staral len o to, aby konal vôľu Svojho Otca.

Podľa môjho názoru by najlepším názvom pre dnešnú (vyznávajúcu) Božiu Cirkev bol:,,Neveriaci veriaci’’.

Hanbím sa byť dnes súčasťou (takzvanej) Cirkvi Ježiša Krista, pretože verím, že je to tiež hanbou Svätému Bohu!

Som chorý na smrť z takzvaného Kresťanstva dneška.Čo je na ňom nadprirodzené?

Keď ľudia vyšli zo svätyne plný bázne a neschopní hodinu hovoriť, pretože Boh tam bol prítomný vo Svojej sláve?

Drahý Bože, v tom momente ako idú von, hneď sa rozprávajú o futbale, športoch, alebo o tom, že sa chystá byť niekde v meste nejaký veľký výpredaj. Nie sme vtiahnutí do večnosti!

Už som počul milión slov, kázní a čítal som knihy... A som zodpovedný pred Bohom za všetko, čo mám. Za každý moment môjho života, každý cent z mojich peňazí.

Nedokážež ovplivniť to, čo počuješ, ale môžeš ovplivniť to,čo hovoríš. Pred Bohom budeš vydávať počet za každučké slovo, ktoré si kedy vyslovil.

Ten pomätený svet vonku si myslí, že s Ježišom Kristom je skoncované, no on s Ním ešte ani nič nezačal.

Desať milónov rokov ani len nepohne ručičkou na hodinách večnosti.

Tou najistejšou vecou na svete nie je smrť a dane, je to ale smrť a večnosť. Napriek tomu sme stále voči tomu ľahostajný. Nežijeme dostatočne s uvedomím večnosti.

Stále verím v majestátnosť toho nádvoria večnosti. Ó tá jeho vznešenosť...Boh niektorým povie: Poďte, vy požehnaní! A zvyšku: Odíďte odo mňa!

Premýšľam o jednej veci: Keď pristúpim k súdnemu stolcu a Ježiš sa dole pozrie a povie: Chcel som Ti toho mnoho povedať, ale nemohol si to zniesť.

Sme príliš zanepráznení vedením našich vlastných životov, modlením sa vtedy, keď sa vy chcete modliť, jedením, keď vy chcete jesť, chodením tam, kde vy chcete ísť, míňaním toho, čo vy chcete minúť, čítaním toho, čovy chcete čítať. Toto nazývate duchovným životom? Bratu, je to tak telesné ako sama telesnosť!

Keď sa raz dostaneme do večnosti, budeme veľmi zahanbení malosťou našej viery.Čo budeš robiť keď sa dostaneš do večnosti ak o Boha ani len hodinu nezakopneš už tu dole? Pre Božie meno, čo budeš robiť počas milóna rokov v Božej prítomnosti?! Budeš čakať nejaké správy zo Zeme o Futbale a podobne?

Biblia, celá Biblia a nič iné len Biblia je náboženstvom Kristovej Cirkvi.

Dnešným diablovým úsilím je zadržať človeka od Biblie. Buď ťa hriech zadrží od tejto knihy, alebo ťa táto kniha zadrží od hriechu.

Väčšina ľudí je znepokojených z tých pasáží Biblie,ktorým nerozumejú, ale tie časti Božieho Slova, ktoré sú najväčším problémom pre mňa, sú Písma, ktorým ROZUMIEM.

Modlidba hriešnika (spasenia) poslala viac ľudí do pekla než všetky krčmy v Amerike.

Šli sme do iných krajín...Vzali sme so sebou evanjelium? Nie! Nevzali sme si so sebou evanielium, prinášame im americké, alebo anglické kresťanstvo!

Biblické Kresťanstvo, to je tá najvzácnejšia vec na sveťe, je to tá najkrajšia vec na svete a je tá najslávnejšia vec na svete.

Jedinú víziu, ktorú majú mnohí z vás je tele-vízia.

Amerika nezomiera kôli sile humanizmu,ale zomiera kôli slapote evanielizácie! Privádzame ľudí ku krížu, ale nevedieme ich NA kríž.

Myslím si, že jedna z vážnych chýb v modernej evanjelizácii je toto: Ponúka príliš veľa za príliš málo. To, čo väčšinou robíme je, že ponúkame odpustenie. My potrebujeme OČISTENIE! Neexistuje žiadne skutočné obrátenie kým človek neväzme svoj kríž.

Kazatelia s mokrými očami nikdy nekážu suché kázanie.

Máme príliš veľa kazatelíčkov kazajúcich tak veľa kázničiek veľa kresťančekom fajčiacim cigarety.

Som presvedčený, že tou najväčšou vecou na puritánskych kazateľoch je to, že žili vo večnosti šesť dní do týždňa a zostúpili dole na Zem v siedmy!

Dosadzujeme mužov za kazateľne pretože majú tituly. No môžeš ich mať aj 32 a stále byť zmrznutý.

Dostali sme sa tak ďaleko od robenia vecí Božím spôsobom-myslíme si, že nejaký človek je dobrým, keď dnes dokáže viesť zástupy...Dnes dokážem len kôli dvom príčinám: Buď ich moje kázanie vyženie zúrivých von dverami, alebo budú žiariť pokojom Svätého Ducha! To je celé!

Ak niet žiadnej zlomenosti za kazateľnicou, prečo by mala byť nejaká zlomenosť v laviciach?

Predivný zázrak Božej milosti je, že Boh vie vziať nesvätého človeka z nesvätého sveta a urobiť z tohto človeka svätého, vrátiť ho späť do nesvätého sveta a udržať ho svätým!

Tento svet čaká na praktický prejav Evanjelia Božej milosti!

Viera znamená vziať Boha za slovo.

Viera...to je stávať sa dôveryhodným a byť v tom skúšaný.

Snažíme sa o to, aby boli spasení ľudia, ktorí ani neveria, že sú stratení.

Sú len dva druhy ľudí na svete, len dva druhy. Ani čierni, alebo bieli, ani bohatí, alebo chudobní, ale tí, ktorí sú buď mŕtvi v hriechu, alebo mŕtvi hriechu.

Už sa viac nepýtam ľudí, či sú spasení; no pozriem sa im priamo do očí a poviem:,,Žije v tebe Kristus?“

Počujte, ak je človek naozaj znovuzrodený z Ducha Božieho, je to tá najradikálnejšia vec na tejto strane večnosti...Stáva sa novým stvorením! Má nové srdce! Má novú myseľ!

Napísať odpoveď