Kazme skutky diablove

Aká je, čomu veríme, sila viery, pravosť viery
rudinec
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 11:56

Kazme skutky diablove

Príspevok od používateľa rudinec »

Keď položíte otázku :Prečo prišiel P.J.Kristus na túto zem,tak vo väčšine dostanete odpoveď,že prišiel
zomierať za naše hriechy.A je to pravda ktorá nás teší.

Lenže Mesiáš prišiel aj pre iné príčiny o ktorých sa hovorí veľmi málo,alebo vôbec.

V 1ep.Jána 3,8 sa píše: Nato sa ukázal Syn Boží, aby zkazil diela diablove.
Ďalej chcem ukázať ako náš Spasiteľ túto činnosť robil:
Keď P.Ježíš hovorí zákonníkom a farizeom,že sú z otca diabla a robia jeho vôľu,tak vieme ,že zákonníci a
farizovia falšovali Slová Božie ,a zbavovali ich moci,tiež vymýšľali rôzne prikázania,ktoré z Biblie
nemali opodstatnenia a tak konali nie vôľu Božiu ,ale vôľu diablovu. viď 15 kap.ev.Matúša

Kto sú dnešní zákonníci a farizeovia.Podľa mňa všetci,ktorí odvrhli, ako najvyššiu autoritu Bibliu.

Tiež prišiel Boží syn nato, aby vydal svedectvo pravde:
37 Vtedy mu povedal Pilát: Teda si ty predsa kráľ? Ježiš odpovedal: Ty dobre hovoríš, že som ja kráľ. Ja som sa nato narodil a nato som prišiel na svet, aby som vydal pravde svedoctvo. Každý, kto je z pravdy, čuje môj hlas.
38 Pilát mu povedal: Čo je pravda?

Takmer,každý človek si vo svojom živote už položil túto otázku ,včetne Pontského Piláta.
Odpoveeď je tak prostá: Ján 14:6 A Ježiš mu povedal: Ja som cesta i pravda i život; nikto neprijde k Otcovi, len skrze mňa.
Keď P.Ježíš hovorí o sebe,že On je pravda,tak tomu teba veriť,pretože ďalej P.Ježiš hovorí,že kto v neho verí pozná pravdu a ta ho vyslobodí.
M.J.Hus by doplnil: Protož věrný křesťane,hledej pravdy,slyš pravdu,uč se pravde,miluj pravdu,prav pravdu,
drž pravdu,braň pravdu až do smrti: neboť pravda tě vysvobodí od hřícha,od ďábla,
od smrti duše a konečne od smrti věčné,jenž je odlúčenie věčné od milosti božie...

Zlorečený,kto pre skyvu chleba opustí pravdu.

Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Kazme skutky diablove

Príspevok od používateľa javen »

Kto sú dnešní zákonníci a farizeovia.Podľa mňa všetci,ktorí odvrhli, ako najvyššiu autoritu Bibliu.
Zdravím ťa bratu, mám len jednu takú malú poznámočku, oni neodvrhli autoritu biblie pretože tej veria a šli by sami proti sebe keby autoritu biblie ako Slova Božieho popierali, oni zavrhli autoritu Pána Ježiša Krista a zamenili ju za prirodzené obrazy, viď Mária, jej uctievanie, uctievanie svatých atd... Všetci vieme, že RKC si z toho urobila peleš lotrov a nie dom modlitby ako chcel Pán Ježiš. Nemám viac čo dodať.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Kazme skutky diablove

Príspevok od používateľa pavel »

To: Javen

Prekrúcať, využívať len niektoré state, prispôsobovať si výklad Božieho Slova nie je jeho odvrhnutie? Podľa mňa je. A o to horšie, ako keby ju celú nerešpektovali, lebo sa stavajú do pozície Boha odvolávajúc sa na autoritu Tradície cirkvi... Podľa toho žial aj dopadnú, a na ešte väčší žial, aj milióny veriacich, ktorí sa nechali zlákať falošným učením a falošnou prezentáciou Písma.

Ak by ju nevyužili pre svoje cieľe, ale použili by iba svoje dogmy, potom by mal hľadajúci viac šancí poznať kde je pravda a vybrať si. Tým, že ju prekrúcajú, stavajú sa do pozície falošného proroka... pred ktorým samotným Písmo varuje! Satan vie, že Sväté Písmo sa mu nikdy nepodarí zničiť, tak ho využíva vo svoj prospech, pretvarujúc sa za anjela svetla.

Je zaujímavé, že verše o falošných prorokoch, neodvracaní sa od pravdy, o antikristovi, šelme a o dopadoch takejto "viery", som ešte v žiadnom katolíckom prejave, ani v kostole, ktorý som voľakedy navštevoval, nepočul.

rudinec
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 11:56

Re: Kazme skutky diablove

Príspevok od používateľa rudinec »

javen napísal:
Kto sú dnešní zákonníci a farizeovia.Podľa mňa všetci,ktorí odvrhli, ako najvyššiu autoritu Bibliu.
Zdravím ťa bratu, mám len jednu takú malú poznámočku, oni neodvrhli autoritu biblie pretože tej veria a šli by sami proti sebe keby autoritu biblie ako Slova Božieho popierali, oni zavrhli autoritu Pána Ježiša Krista .
Pan Ježíš je Slovo Božie v tele a Biblia je Slovo Božie ako kniha.
Medzi nimi niet žiadneho rozdielu.

Potvrdzuje to aj kniha Zj.Jana:19,11 A videl som nebo otvorené a hľa, zjavil sa biely kôň, a ten, ktorý sedel na ňom, volal sa Verný a Pravdivý a v spravedlivosti súdi i bojuje.
12 A jeho oči boly jako plameň ohňa a na jeho hlave mnoho diadémov, a mal napísané meno, ktorého nikto nevie, iba on sám.
13 A bol oblečený v rúchu, pokropenom krvou, a jeho meno sa zovie:Slovo Božie.
14 A vojská, ktoré sú na nebi, išly za ním na bielych koňoch, odiati kmentom, bielym a čistým.
15 A z jeho úst vychádzal ostrý meč, aby ním bil národy. A on ich bude pásť železným prútom a on bude šliapať lis vína prchlivosti a hnevu všemohúceho Boha.

Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Kazme skutky diablove

Príspevok od používateľa javen »

Prekrúcať, využívať len niektoré state, prispôsobovať si výklad Božieho Slova nie je jeho odvrhnutie? Podľa mňa je.
Je to tak, len ma prekvapilo ako nedelu čo nedelu čítajú bibliu a tvária sa pri tom tak vážne, škoda len, že podla nej neriadia aj svoj život.

Kód: Vybrať všetko

Pan Ježíš je Slovo Božie v tele a Biblia je Slovo Božie ako kniha.
Tak je.

Napísať odpoveď