Je viera potrebná pre spásu človeka?

Aká je, čomu veríme, sila viery, pravosť viery
brotherrr
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Št Nov 17, 2011 19:54

Je viera potrebná pre spásu človeka?

Príspevok od používateľa brotherrr »

Áno. Viera je nevyhnutne potrebná ku spáse človeka.
Ježiš hovorí: „Kto verí, bude spasený, ale kto neverí, bude odsúdený.“

Môže byť spasený človek, ktorý nikdy nepočul o krste ani o Kristovi?
Áno, človek, ktorý nikdy nepočul o krste ani o Kristovi, môže byť spasený, a to vtedy, ak žije podľa svedomia.
Nikto sa s vierou nerodí. Je to nezaslúžený dar, ktorý nám Boh dáva počas života.
Človek nemôže sám získať vieru. Viera je milosť, ktorú nám daruje Boh. (Viera je Božím darom).
„Veriť značí uznávať za pravdu všetko, čo Pán Boh zjavil a čo hlása katolícka Cirkev ako Božiu náuku“
Viera je odpoveďou človeka na Božie zjavenie, na iniciatívu Boha. Viera je Boží dar, nadprirodzená čnosť, ktorú vlieva Boh.

Rozpor medzi rozumom a vierou neexistuje, lebo svetské skutočnosti a skutočnosti viery majú svoj pôvod v tom istom Bohu. Aj veda dokáže hľadajúcim ľuďom ukázať cestu k Bohu.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Je viera potrebná pre spásu človeka?

Príspevok od používateľa pavel »

Cit: „Veriť značí uznávať za pravdu všetko, čo Pán Boh zjavil a čo hlása katolícka Cirkev ako Božiu náuku“

Medzi KATOLICKU "božiu" náuku patrí:

Mária vstúpila na nebesia .... Kde je to v Písme?
Pán Ježiš nemal súrodencov ... Kde je to v Písme?
Udeľovanie odpustkov za finančnú úplatu ... Kde je to v Písme?
Dočasný pobyt v očistci ... Kde je to v Písme?
Transsubstanciácia ... Kde je to v Písme?

A mohol by som pokračovať ... ako teda vidieť, nie všetko čo učí KATOLICKA cirkev je od Boha... a to už nie je v poriadku!

Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Je viera potrebná pre spásu človeka?

Príspevok od používateľa javen »

Viera je základ, bez viery je človek ponechaný na obyčajnú náhodu. kde kurz je 50 na 50, pri viere je to 100% istota.

stefan
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po Nov 01, 2010 17:57

Re: Je viera potrebná pre spásu človeka?

Príspevok od používateľa stefan »

Je viera potrebná pre spásu človeka? ...znie v titulku...
Áno, človek, ktorý nikdy nepočul o krste ani o Kristovi, môže byť spasený, a to vtedy, ak žije podľa svedomia.
...a prosím ťa v čo verí, keď o krste a Kristovi ešte ani nepočul?
Aj ten najväčší zločinec a hriešnik žije podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia ... dosiahne spásu? Bez Viery? Napísal si že Áno.
Možno si to nemyslel zle, ale tak to stojí v tvojom texte, jedine, že si to odniekial opísal a bezrozmyslu zavesil.
Ako si to myslel?

-----
javen, trošku ťa opravím.:
bez viery je to 0 ku 100
s vierou je to 100 ku 0
----
je potrebné rozvinúť učenie/slovo o tom, kedy sa stáva človek spravodlivým. (???)

Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Je viera potrebná pre spásu človeka?

Príspevok od používateľa javen »

Presne, tak je to správne.
bez viery je to 0 ku 100 s vierou je to 100 ku 0
je potrebné rozvinúť učenie/slovo o tom, kedy sa stáva človek spravodlivým. (???)
Netreba, odpovede na všetky naše otázky nám dáva nový zákon. Skôr by som povedal: vedeli by sme odpovedať novodobým pohanom a vysvetliť im napr. také Zjavenie Jána?
A odniesol ma v duchu na púšť. Uvidel som ženu, ako sedí na šarlátovej šelme, ktorá bola plná rúhavých mien a mala sedem hláv a desať rohov. Žena bola odetá do purpuru a šarlátu, ozdobená zlatom, drahým kameňom a perlami; v ruke mala zlatú čašu plnú ohavnosti a nečistoty svojho smilstva a na čele napísané meno, tajomstvo: Veľký Babylon, mater neviestok a zemských ohavností. Tú ženu som videl spitú krvou svätých a krvou Ježišových mučeníkov. Keď som ju uzrel, veľmi som sa čudoval. Anjel mi však povedal: Čo sa čuduješ? Ja ti vysvetlím tajomstvo ženy a šelmy, ktorá ju nesie a má sedem hláv a desať rohov. Šelma, ktorú si videl, bola, a niet jej, ale má vystúpiť z priepasti a ísť do zatratenia. Obyvatelia zeme, ktorých mená nie sú zapísané v knihe života od založenia sveta, už žasnú, keď uvidia šelmu, preto, že bola, niet jej, ale zasa príde. Kto je múdry, tu má vysvetlenie: sedem hláv je sedem pahorkov, na ktorých žena sedí; a to je sedem kráľov; piati padli, jeden je, iný ešte neprišiel, a keď príde, má ostať len nakrátko. Šelma, ktorá bola, a niet jej, je sama ôsmym (kráľom), ale je z tých siedmich a ide do zatratenia. (ZJ 17,3-11)

stefan
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po Nov 01, 2010 17:57

Re: Je viera potrebná pre spásu človeka?

Príspevok od používateľa stefan »

Skôr by som povedal: vedeli by sme odpovedať novodobým pohanom a vysvetliť im napr. také Zjavenie Jána?
...pravdupovediac, nevedeli. Akékoľvek vysvetlovanie je pre nich hádzanie hrachu na stenu. Oni nevnímajú povedané slovo prorokov a samého Ježiša ako niečo, čo sa skutočne má stať, alebo sa už stalo. Slepota jak vráta. Okuliare so zváračským sklom.
No dobre a keďže ten koniec časov je predo dvermi, by si mi vedel popísať podobnosť Jánovej šelmy a ženy so súčasným svetovým dianím a napríklad s touto platnou a nefalšovanou mincou gréckej dvojeurovky? tu.:
http://novovek.szm.com/greckeeuro.jpg
Odpovede sú obsiahnuté v Písme a paralela v gréckych bájach.

Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Je viera potrebná pre spásu človeka?

Príspevok od používateľa javen »

vedel popísať podobnosť Jánovej šelmy a ženy so súčasným svetovým dianím a napríklad s touto platnou a nefalšovanou mincou gréckej dvojeurovky? tu.:

Grécko je len jedno z kráľovstiev šelmy. Vysvetlím, alebo sa o to aspoň budem snažiť.
Šelma, ktorú si videl, bola, a niet jej, ale má vystúpiť z priepasti a ísť do zatratenia. (Zj 17,8)
Myslím si, že Grécko bude hrať dôležitú úlohu v posledných časoch, súčasné svetové dianie veľa hovorí o kríze ktorá sa dotkla nie len Grécka. Všetko smeruje ku celosvetovej kríze ktorá nakoniec zasiahne všetkých. Dám pár zaujímavých veršov na preštudovanie: (Dan 11,1-45) (Zj 17,1-18)
Jedna kríza nasleduje druhú, v týchto dvoch prorockých knihách možno vidieť čo nás nakoniec čaká. Dôležitý verš: Šelma, ktorú si videl, bola, a niet jej, ale má vystúpiť z priepasti a ísť do zatratenia (Zj 11,8) Ako vidno šelma ukáže znovu svoju silu aj napriek kríze ktorá je skoro všade vo svete, ale najviac je viditeľná v Grécku. Niekto sa snaží skrotiť tú šelmu ktorá má ešte len prísť, prečo to robí? prečo ju zdržuje aby sa zjavila svojím časom? pretože ešte neprišiel jej čas. Grécko je v kríze, ale táto kríza je dočasná, Grécko aj keď je v kríze zhromažďuje potajomky obrovské bohatstvo, každý sa teraz snaží pomáhať Grécku akoby bolo v kríze, ale je to skutočne tak? Nezhromažďuje len obrovské bohatstvo ktoré potom využije? Šelma, ktorú si videl, bola, a niet jej, ale má vystúpiť z priepasti a ísť do zatratenia.
Vtedy povedal: Vieš, prečo som k tebe prišiel? Teraz sa vrátim bojovať s perzským kniežaťom. Ja odchádzam, a práve prichádza grécke knieža. Ale oznamujem ti, čo je napísané v knihe pravdy. Nikto ma neposilňuje proti nim, iba vaše knieža Mícháél. (Dan 10,20-21)
To by znamenalo, že Grécko a možno aj iné národy vytiahnu do boja proti Izraelu, alebo Božiemu ľudu čo je v podstate jedno a to isté. Ešte by som rád vedel, kto je to vaše knieža Mícháél, je to nejaký mocný Žid? Možno už po tomto súčasnom prezidentovi štátu Izrael spoznáme kto to je knieža Mícháél, to by však muselo Grécko vyhlásiť vojnu štátu Izrael, stane sa to? Šelma zo Zjavení Jána, ktorá bola, nie je, ale príde, žeby odkaz na budúce Grécko?

Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Je viera potrebná pre spásu človeka?

Príspevok od používateľa javen »

A ešte jeden môj pohľad na túto tému, je to len môj názor, zvážte za a proti.

V Zjavení Jánovom vidíme šelmu ktorá dostala smrteľnú ranu, žeby tu bol obraz v akom stave sa Grécko momentálne nachádza? Šelma vystupuje z mora, poloha Grécka o tom hovorí dosť veľavravne, alebo sa mýlim?
Videl som vystupovať z mora šelmu. Mala desať rohov a sedem hláv, na rohoch desať diadémov a na hlavách rúhavé mená. Šelma, ktorú som videl, bola podobná leopardovi, nohy mala ako medveď a tlamu ako lev. Drak jej dal svoju silu, svoj trón i veľkú moc. Jednu z hláv mala ako na smrť dobitú, ale smrteľná rana sa jej zahojila. Celá zem obdivovala šelmu; klaňali sa drakovi, že dal šelme svoju moc, klaňali sa aj šelme a hovorili: Kto je podobný šelme a kto bude môcť proti nej bojovať? Mala aj tlamu, aby hovorila veľké veci a rúhala sa; dostala moc pôsobiť štyridsaťdva mesiacov. A aj otvorila tlamu, aby sa rúhala Bohu, aby sa rúhala Jeho menu a Jeho stanu, aj tým, ktorí majú v nebi svoje stany. Dostala moc aj bojovať proti svätým, aj víťaziť nad nimi. Dostala i moc nad všetkými kmeňmi, ľuďmi, jazykmi a národmi. Aj jej sa budú klaňať všetci obyvatelia zeme, ktorých mená nie sú zapísané od počiatku sveta v knihe života zabitého Baránka. (Zj 13,1-8)

tomix
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Pi Jún 22, 2012 14:48

Re: Je viera potrebná pre spásu človeka?

Príspevok od používateľa tomix »

javen napísal:A ešte jeden môj pohľad na túto tému, je to len môj názor, zvážte za a proti.

V Zjavení Jánovom vidíme šelmu ktorá dostala smrteľnú ranu, žeby tu bol obraz v akom stave sa Grécko momentálne nachádza? Šelma vystupuje z mora, poloha Grécka o tom hovorí dosť veľavravne, alebo sa mýlim?
Javen, a myslis si,ze iba Grecko ma "smrtelnu" ranu? A co take Spanielsko? Taliansko ma svoje problemy, hovori sa o krachu Slovinska, Slovensko nie je na tom uplne dobre, Cechy su v recesii. Nemyslim,ze Grecko ako take "zomrie', skratka maximalne vystupy z Europskej unie, zavedie svoju menu a bude tam hyperinflacia. Maximalne.Krachy statov su sice neobvykle ale deju sa. Spomenme napriklad Argentinu. Ale su informacie, ze nie vsetky informacie o stave Grecka su pravdive a je na tom lepsie. Ale situacia je vazna. To je fakt.

Nie je nutne vidiet za kazdou katastrofou alebo krizou vidiet hned znamenie o konci sveta. Ekonomicke krizy boli, su a budu. Za niektore si mozeme sami - privelke zasahovania statu do trhu , za niektore moze ekonomicky system aky tu je.

Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Je viera potrebná pre spásu človeka?

Príspevok od používateľa javen »

Javen, a myslis si,ze iba Grecko ma "smrtelnu" ranu? A co take Spanielsko? Taliansko ma svoje problemy, hovori sa o krachu Slovinska, Slovensko nie je na tom uplne dobre, Cechy su v recesii. Nemyslim,ze Grecko ako take "zomrie', skratka maximalne vystupy z Europskej unie, zavedie svoju menu a bude tam hyperinflacia. Maximalne.Krachy statov su sice neobvykle ale deju sa. Spomenme napriklad Argentinu. Ale su informacie, ze nie vsetky informacie o stave Grecka su pravdive a je na tom lepsie. Ale situacia je vazna. To je fakt.
Presne tak, situácia je vážna, nielen pre Grécko. Grécko reprezentuje len jedno z kráľovstiev šelmy, dostane smrteľnú ranu, tak ako aj Taliansko, Rím a všetci čo sa pridajú na stranu šelmy. Môžu prísť ďalšie krízy, to sa nevylučuje, ako dlho to bude trvať vie len Boh. Ale vidíme tú šelmu, ktorá mala smrteľnú ranu, ale smrteľná rana sa jej zahojila, to by znamenalo, že národy sa pod vládou antikrista zjednotia, antikrist bude chcieť zničiť Boží ľud, to je tá šelma.

tomix
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Pi Jún 22, 2012 14:48

Re: Je viera potrebná pre spásu človeka?

Príspevok od používateľa tomix »

javen napísal:
Javen, a myslis si,ze iba Grecko ma "smrtelnu" ranu? A co take Spanielsko? Taliansko ma svoje problemy, hovori sa o krachu Slovinska, Slovensko nie je na tom uplne dobre, Cechy su v recesii. Nemyslim,ze Grecko ako take "zomrie', skratka maximalne vystupy z Europskej unie, zavedie svoju menu a bude tam hyperinflacia. Maximalne.Krachy statov su sice neobvykle ale deju sa. Spomenme napriklad Argentinu. Ale su informacie, ze nie vsetky informacie o stave Grecka su pravdive a je na tom lepsie. Ale situacia je vazna. To je fakt.
Presne tak, situácia je vážna, nielen pre Grécko. Grécko reprezentuje len jedno z kráľovstiev šelmy, dostane smrteľnú ranu, tak ako aj Taliansko, Rím a všetci čo sa pridajú na stranu šelmy. Môžu prísť ďalšie krízy, to sa nevylučuje, ako dlho to bude trvať vie len Boh. Ale vidíme tú šelmu, ktorá mala smrteľnú ranu, ale smrteľná rana sa jej zahojila, to by znamenalo, že národy sa pod vládou antikrista zjednotia, antikrist bude chcieť zničiť Boží ľud, to je tá šelma.
Problem Knihy Zjavenia spociva v tom, ze je plna symboliky a ked by sme isli uplne do dosledkov da sa aplikovat uplne na vsetko - na kazdu katastrofu alebo krizu, ktora kedy bola a kedy este v buducnosti bude. Preto by som bol velmi opatrny v jeho aplikacii na sucasnu situaciu alebo na akukolvek inu, pretoze to naozaj moze sediet ako sa ludovo hovori "zadok na nocnik" (slusne povedane), byt velmi presvedcive ale v realite je vsetko inac . KZ sa uz aplikovala na vselico mozne a este sme tu, ze ano. Preto treba zachovat chladnu hlavu a menej paranoje.

Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Je viera potrebná pre spásu človeka?

Príspevok od používateľa javen »

KZ sa uz aplikovala na vselico mozne a este sme tu, ze ano. Preto treba zachovat chladnu hlavu a menej paranoje.
Len sa treba mať stále na pozore, treba zachovať chladnú hlavu presne tak, treba sa mať na pozore pred falošnými učeniami a tak podobne. Keď sme stále ešte tu, neznamená to ešte, že sa to celé nestane... Stane sa všetko presne tak ako to hovorí Slovo Božie! Slovo Božie sa nikdy v ničom nemýli, na to sa môžeme spoľahnúť. Aj simbolická reč ktorú používa Slovo Božie má svoj význam, len ju nevieme správne aplikovať na našu dobu, musíme byť preto opatrný v každom ohľade, aby sme neprekrúcali Slovo Božie.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Je viera potrebná pre spásu človeka?

Príspevok od používateľa pavel »

Myslím si, že máte pravdu obaja. Znamenia treba sledovať, aby sme vedeli čo sa deje a pred zlým sa vystríhali. Na druhej strane, špekulovať o tom, či Pán príde hneď po páde Grécka, alebo či ešte musí padnúť aj Taliansko, a potom nastúpi zjednotiteľ-antikrist, je podľa mňa zaujímavé v rovine toho, či sa znamenia a proroctvá napĺňajú, ale pre naše ďalšie smerovanie ako veriacich to už nemá žiadny význam.

Po svojom obrátení si bol zapečatený do Božej rodiny. Iste, vlastnými pochybeniami a zlyhaniami môžeš prísť o odmeny, ktoré sa v Písmach spomínajú, ale nie o istú budúcnosť vo večnosti s Bohom. Kniha Zjavenia bola a je vykladaná už 20 storočí, pravda, pokiaľ bola Biblia v držaní kléru katolického, iba málokto mal prístup k jej obsahu. Najväčší boom výkladu Apokalypsy sa paradoxne začal po reformácii, kým práve dovtedy boli vo svte okolnosti a úpadok viery v takej miere, že plne korešpondovali s obsahom Janovho videnia. Nuž a tak prešli ďalšie storočia a nič sa nedeje, aj keď dnes sa zdá, že nie je o päť minút dvanásť, ale o jednu sekundu. Bodaj by tomu tak bolo, bodaj by už prišlo k Rapture, vytrhnutiu, a bodaj by sme už boli doma v nebesiach pri Pánovi.

Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Je viera potrebná pre spásu človeka?

Príspevok od používateľa javen »

bodaj by už prišlo k Rapture, vytrhnutiu, a bodaj by sme už boli doma v nebesiach pri Pánovi.
Veru, čo si radšej zvoliť, žiť je zisk, lebo to znamená plodnú prácu pre Krista, umrieť by bolo omnoho lepšie, lebo tak by som bol už s Pánom, čo si radšej zvoliť? Milujem Pána Ježiša Krista viac ako seba samého!

Napísať odpoveď