Každé písmo, vdýchnuté Bohom, je aj užitočné na vynaučovanie

Aká je, čomu veríme, sila viery, pravosť viery
rudinec
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 11:56

Každé písmo, vdýchnuté Bohom, je aj užitočné na vynaučovanie

Príspevok od používateľa rudinec »

V Slove Božom je veľa figuratívnej /obraznej/ reči
Následovný výrok z 1 Petrovej. je jeden z nakrajších a najvýstižnejších obrazov.


1 Peter 2:1 A tak složiac každú zlosť a každú lesť a pokrytstvá a závisti a všetky pomluvy
2 jako priam teraz zrodené nemluvniatka žiadostiví buďte mlieka bezo ľsti, Božieho slova, aby ste ním rástli na spasenie,

Materské mlieko je prirovnané k Slovu Božiemu a kresťania sú prirovnaní k nemluvniatkam.

Každý vie ako sa správajú kojenci,že každé tri hodiny potrebujú materské mlieko a toto mlieko obsahuje všetky živiny k tomu aby mohli rásť.Kojenci nepotrebujú žiadnú inú potravu.

Z tejto obraznej reči vyplýva, že kresťania potrebujú k rastu poznaia nášho Pána a spaseniu len a len
Bibliu, ktorú často chytajú do rúk a študujú. Nepotrebujú tradíciu,katechizmus,učenie otcov,patrónov,apokryfné knihy atď.Biblia obsahuje všetky informácie o tom ako získať spásu.Duch Boží ako autor Biblie na nič nezabudol a je ochotný každému dať múdrosť poznať nášho Pána ak o tu múdrosť prosí vo viere nič nepochybujúc. /Ják.1,5-7/
O tom,že Slovo Božie je dokonalé svečia i následovné výroky:
Žalmy 12:7 Slová Hospodinove sú čisté slová, sú jako striebro, prepálené v topičskom kotle z hliny, prečistené sedem ráz.
Príslovia 30:5 Každá reč Božia je čistá jako zlato, prečistené v ohni.

Ďalej je postavená podmienka,aby toto mlieko /Biblia/ bolo užívané bezo ľsti.Chápem to tak,že k
štúdiu Písma sa musí pristupovať s nepokryteckou vierou.V žiadnom prípade sa nesmie Slovo Božie
falšovať.Nesmie sa k nemu nič pridať ani z neho niečo ubrať. Zjavenie 22:18-19,4Moj.4,2, Pri.30,5-6

Hreuvedené potvrdzuje výrok z 2Tim.:
3:15 a že od detinstva znáš sväté písma, ktoré ťa môžu učiniť múdrym na spasenie skrze vieru v Kristu Ježišovi.
16 Každé písmo, vdýchnuté Bohom, je aj užitočné na vynaučovanie, karhanie, naprávanie, na výchovné káznenie v spravedlivosti,
17 aby bol človek Boží dokonalý, ku každému dobrému skutku pripravený.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Každé písmo, vdýchnuté Bohom, je aj užitočné na vynaučov

Príspevok od používateľa pavel »

To: Rudinec

Cit: Materské mlieko je prirovnané k Slovu Božiemu a kresťania sú prirovnaní k nemluvniatkam.

Každý vie ako sa správajú kojenci,že každé tri hodiny potrebujú materské mlieko a toto mlieko obsahuje všetky živiny k tomu aby mohli rásť.Kojenci nepotrebujú žiadnú inú potravu.


Máš pravdu tak ako ju mal Peter. Nikdy som tento verš takto nepochopil... a musím sa s pokorou priznať, že sa často ako kojenec nedožadujem materského mlieka (Slova Božieho), ale nahradzujem ho inou, byť duchovnou literatúrou... Výklad Petrovho verša mi čo to pripomenul. Vďaka.... ;)

rudinec
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 11:56

Re: Každé písmo, vdýchnuté Bohom, je aj užitočné na vynaučov

Príspevok od používateľa rudinec »

a musím sa s pokorou priznať, že sa často ako kojenec nedožadujem materského mlieka (Slova Božieho), ale nahradzujem ho inou, byť duchovnou literatúrou... Výklad Petrovho verša mi čo to pripomenul. Vďaka....
Nie si sám,ja si počínam stejne ako Ty.Tento výklad mám z jedného kázania,ktoré som nedávno počul a ktoré mi utkvelo v hlave a tak som sa chcel o to podeliť.

Teší ma,že už J.A.Komenský sa touto vecou zaoberal keď napísal:
Bludy sa držia v církvach i preto, že sa obyčajne učíme teológiu nie od Boha ale od ľudí, nie z Biblie, ale z ľudských kních . Je napísané; že všetci budú učení od Boha /Jan 6,45/ a tak má a musí byť, aby naša viera nebola založena na ľudskej múdrosti, ale na moci Božej./1Kor.2,5/

Napísať odpoveď