Čo je cieľom ľudského života? Načo žijeme? Čo hovorí o nebi

Aká je, čomu veríme, sila viery, pravosť viery
brotherrr
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Št Nov 17, 2011 19:54

Čo je cieľom ľudského života? Načo žijeme? Čo hovorí o nebi

Príspevok od používateľa brotherrr »

Hoci si to málokto uvedomuje, cieľom ľudského života je žiť tak, aby sme po smrti prišli do neba, kde budeme žiť večne s Bohom. Teda našim konečným cieľom je nebo. V Biblii sa píše: Ani oko nevidelo, Ani ucho nepočulo čo Boh pripravil tým, ktorí ho milujú. Čo hovorí o nebi Boh prostredníctvom vizionára Jozefa ?

Pán Ježiš hovorí: "Kto kráča za mnou a drží sa mojich zákonov, príde do cieľa a tým cieľom je večný domov, kde panuje večná láska a radosť. Hovorím vám, moji drahí, tam, kam raz prídete a kde budete žiť naveky, je miesto večnej radosti, lásky a Božej prítomnosti. Vstupujete do Božej lásky a vynárate sa vo svetle veľkej svätosti. Ste prežiarení a šťastie nekončí, ale nové a nové šťastie vás objíma. Láska, ktorá je všade, je taká krásna, že vaša duša sa od samej lásky vznáša k Pánu Bohu. Hľadíte do tváre Pána Boha a on vás prijíma a znova prijíma až naveky. Stromy, tráva, voda, vtáctvo, zvieratá, kvety, to všetko je preniknuté láskou! Každý kvietok vyžaruje úžasnú vôňu a má prenádhernú krásu, vtáci spievajú na slávu Božiu. Chór anjelov prespevuje Pánu Bohu pieseň, ktorá je piesňou svätých; vody sú číre a čisté, celé večné kráľovstvo je prežiarené svetlom. Každý smrteľný človek, ktorý by tú krásu uvidel, by zomrel od radosti, ktorá by mu roztrhla srdce. Áno, moji drahí, to je iba zlomok, jeden lúč z toho, čo vás čaká vo vašom večnom domove. Preto vás vyzývam, žite pre mňa, žite pre vašich blížnych, žite pre lásku, ktorej je vo svete tak málo. Oplatí sa žiť pre večnosť, ktorá je vašou šťastnou vlasťou."

Napísať odpoveď