Je Boh skutočný?

Aká je, čomu veríme, sila viery, pravosť viery
brotherrr
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Št Nov 17, 2011 19:54

Je Boh skutočný?

Príspevok od používateľa brotherrr »

Odpoveď: Vieme, že Boh existuje, lebo sa nám zjavil tromi spôsobmi: v stvorení, vo svojom Slove, a vo svojom Synovi Ježišovi Kristovi.

Najzákladnejším dôkazom Božej existencie je jednoducho to, čo stvoril. Biblia hovorí:“Lebo čo je neviditeľné z Neho, Jeho večná moc a božskosť, to od stvorenia sveta rozjímaním môžu pozorovať z Jeho diel, aby nemali výhovorky”. “Nebesia rozprávajú o sláve Božej a dielo Jeho rúk zvestuje obloha”.

Ak by som našiel hodinky uprostred poľa, nenapadlo by ma, že sa tu len tak zničoho nič “zjavili” alebo že existovali od nepamäti. Na základe ich dizajnu by ma napadlo, že majú svojho dizajnéra. A oveľa väčšiu precíznosť a dokonalejší dizajn existuje všade okolo nás. Naše meranie času sa nezakladá na hodinkách, ale na Božom diele pravidelnej rotácii zeme (a rádioaktívnych vlastnostiach atómu cézia-133). Vo vesmíre existuje dokonalý system a to je jasným dôkazom o Veľkom Autorovi.

Ak by som našiel zakódovanú správu, šiel by som za odborníkom, ktorý by mi pomohol správu dešifrovať. Domnieval by som sa, že za správou je inteligentný odosielateľ, niekto, kto kód vytvoril. Aký zložitý je kód DNA, ktorý je uložený v každej bunke nášho tela? Či zložitosť a zmysel DNA nesvedční o Inteligentnom Autorovi kódu?

Keďže celý vesmír je riadený úžasným systémom, musí existovať aj pôvodca tohto systému. Napríklad, ak by zem bola čo len o pár míľ bližšie alebo ďalej od slnka, život v takej podobe ako existuje na zemi by nebol možný. Ak by pomer prvkov v našej atmosphere bol čo len o pár percent odlišný, všetky živé bytosti na zemi by zahynuli. Pravdepodobnosť náhodného vzniku jedinej bielkovinovej molekuly je 1 k 10243 (to je 10 s 243 nulami). A jediná bunka pozostáva z miliónov bielkovinových molekúl.

Nielenže Boh stvoril komplikovaný a presne nastavený fyzický svet. Biblia hovorí:“On tiež vložil zmysel pre večnosť do srdca každého človeka. Človek má vnútorný zmysel, ktorý mu hovorí, že život siaha ďaleko za hranice toho, čo je viditeľné očami, že existuje ešte bytie oveľa vyššie ako je len tento pozemský kolobeh. Náš zmysel pre večnosť sa prejavuje najmenej dvomi spôsobmi: tvorba zákonov a uctievanie.

Každá civilizácia v dejinách sa riadila určitými mravnými zásadami, ktoré sa navzájom nápadne podobali. Napríklad, ideal lásky je univerzálne uznávanou hodnotou, zatiaľ čo klamstvo je všeobecne odsudzované. Táto všeobecná morálka toto globálne poňatie dobra a zla poukazuje na Zvrchovanú Mravnú Bytosť, ktorá nám zmysel pre tieto hodnoty vnukla.


Boh sa nám tiež zjavil vo svojom Slove, v Biblii. V celom Písme je existencia Boha prezentovaná ako fakt, ktorý je sám osebe dôkazom. Keď Benjamin Franklin písal svoj životopis Autobiography, nemárnil čas snahou dokázať svoju vlastnú existenciu. Podobne ani Boh nestráca čas dokazovaním svojej existencie vo svojej knihe. Životodárna sila Biblie, jej integrita a predivné udalosti, ktoré sprevádzali jej vznik by mali byť dostatočnou zárukou, aby sme sa jej bližšie venovali. Skoro všetký proroctva z Biblie sa už vyplnili, ostáva už len jedno nevyplnené proroctvo a to je to Jánovo proroctvo o Apokalypse.

Tretí spôsob, ktorým sa Boh zjavil, je skrze svojho Syna Ježiša. Biblia hovorí toto: “Na počiatku bolo Slovo: to Slovo bolo u Boha a to Slovo bol Boh. . . . A to Slovo sa stalo telom a prebývalo medzi nami”. V Ježišovi Kristovi “prebýva všetka plnosť božskosti telesne”.
Ježiš vo svojom predivnom živote dodržiaval dokonale celý starozmluvný zákon a plnil proroctvá o Mesiášovi. Konal nespočetné skutky milosrdenstva a verejné zázraky, aby doložil svoje posolstvo mocou a dosvedčil svoje božstvo. Potom, tri dni po ukrižovaní, vstal z mŕtvych, čo je dosvedčené stovkami očitých svedkov . Historický materiál je plný “dôkazov” o tom, kým Ježiš bol. Ako aj apoštol Pavol povedal: “Lebo sa toto nedialo niekde v kúte”.

Vždy budú skeptici, ktorý majú vlastné predstavy o Bohu a podľa nich si interpretujú aj dôkazový materiál. A budú aj tí, ktorým nebude stačiť žiadne množstvo dôkazov, aby sa nechali presvedčiť. Všetko je otázkou viery.

stefan
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po Nov 01, 2010 17:57

Re: Je Boh skutočný?

Príspevok od používateľa stefan »

Aký zložitý je kód DNA, ktorý je uložený v každej bunke nášho tela? Či zložitosť a zmysel DNA nesvedční o Inteligentnom Autorovi kódu?
Vedel by si nájsť v biblii text, ktorý o tomto hovorí? To by bola bomba.
Ak budeš horlivo hľadať, určite nájdeš, ak však nie si k tomu dostatočne povolaný a predurčený - tým sa rozumie napr. verš zo Sír.39:8, alebo Iza.11:2, tak asi nie.
Vo vesmíre existuje dokonalý system a to je jasným dôkazom o Veľkom Autorovi.
Jasná odpoveď, zachovaj si tento postoj (ako biblia hovorí: zapíš si to na čelo).
Fyzikálne zákony a vôbec všetky zákonitosti prírody sú božie zákony. Ešte si zabudol pripomenúť že čierna energia vyplňujúca takmer 70% celého vesmíru je Jeho tvorivá energia, po novom tuším energia nulového bodu či tak nejak. Spomína sa aj v biblii, vieš o tom?

Napísať odpoveď