Otázky a odpovede

Aká je, čomu veríme, sila viery, pravosť viery
element
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Po Jan 02, 2012 9:56

Otázky a odpovede

Príspevok od používateľa element »

Dobrý deň všetci, mám 22 rokov som veriaci ale často pochybujem o existencii boha a chcel by som sa nejak ustiť, som strašne zvedavý a na veľa otázok som nedokázal nájsť odpove alebo som sa hanbil spýtať, preto som vytvoril tento zoznam otázok ktorý som poslal do viacero fór kde sa zaoberajú kresťanskou tématikou a chcem nájsť na ne odpoveď,zoberte ich úplne vážne aj keď niektoré sa vám budú smiať smiešne a povedzte mi váš názor, ďakujem Anonym.

1.Ako to že na obrazoch sú adam a eva s pupkom čo je vlastne dôsledok pupočnej šnúry a tehotenstva,čo neni v zhode s biblickou teóriou zrodenia prvého človeka.
2.Vedeli ste že podľa biblie sa prví ľudia dožívali okolo 500 rokov?Čo si o tom myslíte?(1. kniha Mojžišova)
3.Čo si myslíte o darovaní orgánov po smrti?Ja by som sa nato nedal, príde mi to v rozpor s mojím osobným presvedčením, na druhej strane je to že prečo niekomu nezachrńiť život.
3.Čo hovoríte na pravidelné predvolebné mobilizovanie voličov KDH v katolíckej cikrvi kde farári pripomínajú koho majú voliť?Toto sa všeobecne hovorí, nemám to overené ale
pred voľbami sa chcem ísť pozreť kvôli tomuto do katolíckeho kostola (som evanjelik).
4.Ktorá myšlienka vás najviac uisťuje vo viere?A ako je správne modliť sa a ako často, osobne sa tak 3 krát do týždňa, ale často sa aj keď počujem o bohu niečo, alebo keď sa niečo zlé stane,
alebo niečo dobré že sa chcem poďakovť, alebo poprosiť o niečo, je to správne?Snažím sa zbaviť toho zlozvyku "modliť sa iba keď niečo chcem".
(Mňa bohužiaľ najmä to že neverím že by tak dlho ľudí vodili za nos...)
a ako by ste mi poradili aby som bol vierou istejší.
5.Čo boh ponúka neveriacim?Sú hneď odsúdení na utrpenie v "pekle"?
6.Ako sa pozeráte na dnešnú vedu ktorá absolútne vylučuje existenciu boha.
7.Názor na antikoncepciu vo forme tabliet a kondómu a celkovo+umelé oplodnenie.
8.Ako je to s postihnutými a vierou?Kde skončia keď nedokážu racionálne myslieť?
9.Videli ste dokument Zeitgeist ktorý vyvracia teóriu o bohu?Čo naň hovoríte?
10.Čo hovoríte na súčasný trend ktorý som si všimol v našom kostole že tam chodi väčšinou starí ľudia lebo sa boja smrti a mladí tam chodia iba tí ktorí majú birmovku/konfirmáciu?
11.Čo hovoríte na rozpúštanie manželstiev v katolíckej cirkvi farárov a žien čo sa udialo kedysi potom ako katolícka cirkev nariadila farárom samostatný život.
Inak napadlo ma že ako majú potom vyrásť noví potencionálni katolícky farári?Lebo podľa mňa je predpoklad že farárove dieťa pôjde v jeho tiež šlapajách, a ako to že evanjelickej cirkvi je toto povolené?
12.Celkovo zastávam názor že všetci sme kresťania či si katolík, evanjelik atď, ale aj v mojom okolí ale tak celkovo som si všimol ako sa tieto dve skupiny nemajú radi, často počúvam reči že katolíci tí majú toto
a toto a my nič, či naopak, podľa mňa je to veľmi detské lebo vlastne obe skuspiny sú "vetva" kresťanstva ale bohužiaľ väčšina to takto nebere.
13.Ćo manželstvo evanjelika a katolíčky v katolíckom/evanjelickom kostole?Je to povolené, prečo má byť zakázané?To druhý sa musí obetovať a pristúpiť na ich vieru aby si mohli svoje áno povedať aj pred bohom?

Ďakujem všetkým ktorí mi odpovedali alebo si prečítali tieto otázky, prajem pekný deň.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Otázky a odpovede

Príspevok od používateľa pavel »

Zdravím

Otázky čo si položil sú dôsledkom gulášu, ktorý z čistej kresťanskej viery urobili rôzne sekty a cirkvi. Môžem ti odpovedať len tak, že si do ruky zoberiem Bibliu. Poďme teda na to, kvôli prehľadnosti budú moje odpovede inou farbou písma:

1.Ako to že na obrazoch sú adam a eva s pupkom čo je vlastne dôsledok pupočnej šnúry a tehotenstva,čo neni v zhode s biblickou teóriou zrodenia prvého človeka.
Obrazy, a to nielen prvých biblických udalostí sú výmyslom človeka. Preto sa ich autori odrážajú od toho, čo poznajú a čo si predstavujú. Osobne by ma ani vo sne nenapadlo robiť biblické výjavy, načo?

2.Vedeli ste že podľa biblie sa prví ľudia dožívali okolo 500 rokov?Čo si o tom myslíte?(1. kniha Mojžišova)
Nielen, že sme to vedeli, ale tomu aj veríme. Kvôli neporušenej genetickej informácii, kvôli klíme a stravovaniu sa ľudia dožívali dlhého veku, najviac sa dožil Matuzalém cez 960 a Adam zomrel keď mal 930 rokov.

3.Čo si myslíte o darovaní orgánov po smrti?Ja by som sa nato nedal, príde mi to v rozpor s mojím osobným presvedčením, na druhej strane je to že prečo niekomu nezachrńiť život.
Telo je hmotné a ako také podlieha skaze. Ak z mŕtveho človeka niečo použijú k predĺženiu života iného, aj tak napokon sa tento biologický materiál navráti tam, odkiaľ prišiel, nevidím zmysel otázky, mňa osobne môžu kľudne po smrti rozobrať na súčiastky, to s vierou nemá nič spoločné.

3.Čo hovoríte na pravidelné predvolebné mobilizovanie voličov KDH v katolíckej cikrvi kde farári pripomínajú koho majú voliť?Toto sa všeobecne hovorí, nemám to overené ale
pred voľbami sa chcem ísť pozreť kvôli tomuto do katolíckeho kostola (som evanjelik).
Politika nemá nič spoločné s vierou. Čo je cisárove, to cisárovi, čo je Božie to Bohu.

4.Ktorá myšlienka vás najviac uisťuje vo viere?A ako je správne modliť sa a ako často, osobne sa tak 3 krát do týždňa, ale často sa aj keď počujem o bohu niečo, alebo keď sa niečo zlé stane,
alebo niečo dobré že sa chcem poďakovť, alebo poprosiť o niečo, je to správne?Snažím sa zbaviť toho zlozvyku "modliť sa iba keď niečo chcem".
(Mňa bohužiaľ najmä to že neverím že by tak dlho ľudí vodili za nos...)
a ako by ste mi poradili aby som bol vierou istejší.
Skús si prečítať tento článok: http://www.krestan.info/istota-spasa.php čo sa týka modlitby, je to rozhovor s Otcom. Spomeň si ako sa ty bavíš, bavil si sa s otcom... Prednášal si mu prosby? Hovoril si o svojich túžbach? Ďakoval si mu za dary, Za život v každom dni? Vysťažoval si sa mu keď si mal pocit krivdy, ústrku? To je modlitba s naším Nebeským Otcom... to nie je povinnosť, to je túžba!

5.Čo boh ponúka neveriacim?Sú hneď odsúdení na utrpenie v "pekle"?
Neveriaci, ktorí nimi ostanú do smrti, sú odsúdení sami sebou. Zatiaľ oddychujú, čakajú na súd, ktorý ich napokon zavrhne od Lásky, od Božej prítomnosti. A ako vieš, tam kde nie je láska a svetlo, je tma a zlo. To je to peklo.

6.Ako sa pozeráte na dnešnú vedu ktorá absolútne vylučuje existenciu boha.
Že sa mýli.

7.Názor na antikoncepciu vo forme tabliet a kondómu a celkovo+umelé oplodnenie.
Na toto nemám vyhranený názor. Všetko sa deje v súlade s Božou vôľou jak u veriacich tak u neveriacich. Tam kde chce, Boh dá život, tam kde nechce nedá.

8.Ako je to s postihnutými a vierou?Kde skončia keď nedokážu racionálne myslieť?
Podobne ako v predchádzajúcej odpovedi i v tomto prípade sa musíme spoľahnúť na Božie predurčenie a vyvolenie.

9.Videli ste dokument Zeitgeist ktorý vyvracia teóriu o bohu?Čo naň hovoríte?
Nevidel, ale filmov, dokumentov a materiálov proti existencii Boha je asi tak 90% viac ako tých, ktorí Jeho existenciu potvrdzujú. Darmo, na tejto zemi vládne satan, knieža tohoto sveta, o tom hovorí Biblia!

10.Čo hovoríte na súčasný trend ktorý som si všimol v našom kostole že tam chodi väčšinou starí ľudia lebo sa boja smrti a mladí tam chodia iba tí ktorí majú birmovku/konfirmáciu?
Nuž, poznám spoločenstvá, kde chodia takmer samí mladí ľudia, Bohu spievajú, chvália Ho, ospevujú, tešia sa z Krista a prítomnosti Ducha Svätého. Napr. stačí zájsť ktorýkoľvek pondelok o 18:30 do bývalého dom,u ROH na Trnavskom mýte v Bratislave, kde vo veľkej sále prebiehajú tieto stretnutia pod záštitou Apoštolskej Cirkvi ale zúčastňujú sa ich mladí a starí takmer zo všetkých cirkví okrem katolíckych (tam si potrpia na obrady, divadlo, svetlá, kadidlá, zvonkohru a predpísané úkony). To je zvod Ríma.

11.Čo hovoríte na rozpúštanie manželstiev v katolíckej cirkvi farárov a žien čo sa udialo kedysi potom ako katolícka cirkev nariadila farárom samostatný život.
Inak napadlo ma že ako majú potom vyrásť noví potencionálni katolícky farári?Lebo podľa mňa je predpoklad že farárove dieťa pôjde v jeho tiež šlapajách, a ako to že evanjelickej cirkvi je toto povolené?
Biskup, ergo kňaz má mať ženu a deti. Ako inak by vedel radiť, pomáhať a vcítiť sa do role manžela, manželky či dieťaťa. To píše Boh v Biblii.

12.Celkovo zastávam názor že všetci sme kresťania či si katolík, evanjelik atď, ale aj v mojom okolí ale tak celkovo som si všimol ako sa tieto dve skupiny nemajú radi, často počúvam reči že katolíci tí majú toto
a toto a my nič, či naopak, podľa mňa je to veľmi detské lebo vlastne obe skuspiny sú "vetva" kresťanstva ale bohužiaľ väčšina to takto nebere.
Hm, je rozdiel medzi príslušenstvom ku Cirkvi Kristovej a ku príslušenstvu k náboženstvám sveta.

13.Ćo manželstvo evanjelika a katolíčky v katolíckom/evanjelickom kostole?Je to povolené, prečo má byť zakázané?To druhý sa musí obetovať a pristúpiť na ich vieru aby si mohli svoje áno povedať aj pred bohom?
A sme opäť pri náboženstvách a odnožiach. Takto to nefunguje. Sobáš uzatváraš pred Bohom a ľudia sú ti len svedkami. Nie tými na ktorých záleží, či ti zvolenie dajú alebo nie.

Pekný večer prajem :-)

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Otázky a odpovede

Príspevok od používateľa mil »

element

Celkom trefne ti odpovedal už pavel

Prečo sa nepýtaš sám seba, čomu vlastne veríš? Či veríš skutočnej Pravde evanjelia – Slovu Božiemu, alebo náboženstvu človeka. Prečo nehľadáš Pravdu evanjelia ešte predtým, ako kladieš takéto otázky?
Tvoja prvá otázka mala znieť – čo je to pravé evanjelium Ježiša Krista – tá dobrá zvesť! Vieš to? Teda či to, v čo veríš je ti na spasenie. Preto si vo vlastnom záujme sadni, pomodlí sa úprimne k Bohu aby ti dal rozumieť a začni čítať Písmo Sväté. Tam dostaneš odpoveď na všetko.
Ak toto nechceš vedieť, tak je mi zbytočné odpovedať na tvoje otázky.

Napísať odpoveď