Babylón v Assisi 2011

Aká je, čomu veríme, sila viery, pravosť viery
rudinec
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 11:56

Babylón v Assisi 2011

Príspevok od používateľa rudinec »


rudinec
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 11:56

Re: Babylón v Assisi 2011

Príspevok od používateľa rudinec »

Hitlerjugen pred samotným stretnutím prehlásil:

.....abychom si připoměli velké hitorické gesto mého předchůdce
a slavnostně obnovili závazek věřících všech náboženství, žít
vlastni náboženskou víru jako službu míru.

rudinec
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 11:56

Re: Babylón v Assisi 2011

Príspevok od používateľa rudinec »

rudinec napísal:Hitlerjugen pred samotným stretnutím prehlásil:

.....abychom si připoměli velké hitorické gesto mého předchůdce
a slavnostně obnovili závazek věřících všech náboženství, žít
vlastni náboženskou víru jako službu míru.
...žít vlastni náboženskou víru jako službu míru.

Matúš 24
6 A budete slýchať o vojnách a chýry o vojnách. Hľaďte, aby ste sa nestrachovali, lebo to všetko sa musí stať, ale ešte nie je koniec.
7 Lebo povstane národ proti národu a kráľovstvo proti kráľovstvu, a bude bývať hlad a mor, a zemetrasenia budú miestami.
8 A to všetko je počiatkom preporodných bolestí sveta.

Myslím,že každý súdny človek musí vidieť zjavný rozpor medzi tým,čo hovorí papež a čo hovorí P.J.Kristus.

Povinnosťou každého kresťana je hlásať evanjelium Kristovo z 15 kap.1ep.Kor. v pesnom znení tak, ako je tam naísané, nesmie byť k nemu niečo pridané, alebo niečo z neho ubrané.

To má byť naša služba Kristu a nie služba mieru pretože P.Ježíš hovorí o vojnách až do konca.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Babylón v Assisi 2011

Príspevok od používateľa pavel »

A myslíš si, že naša služba Kristu má byť hlásať Evanjelium
- s poukazom na to čo Boh v našich životoch urobil a koná a čo pre nás vykonal na kríži v dejinných súvislostiach???
- alebo
- hlásať o príznakoch, znakoch a faktoch, ktoré potvrdzujú pravdy Evanjelia, šíria špekulácie, uvádzajú do neistoty zvlášť tých, ktorí nepoznajú istotu, pretože nie sú obrátení???

Ak sa pozriem do Písma Svätého, Božieho Slova, nikde tam nevidím príkaz aby som šíril špekulácie kedy TO príde, ako TO príde, a aby som zasieval pochybnosti!!!

Jediné čo tam vidím, je: Hlásať Dobrú Zvesť, (Evanjelium) všetkým národom a ľuďom. Nie strašiť, nie zasievať pochybnosti a prorokovať o veciach, ktoré sú nám, veriacim naznačené. ale skryté.

Sú tam slová o tom, čím sa vo viere máme utešovať, potešovať, a v čo dúfať.

Priatelia, v poslednom čase to tu vyzerá, ako keby ste si dvaja, traja dali záväzok dať čo najviac odkazov na to, kde sa a ako sa vo svojich dokumentoch a víziách ten či onen človek mýli, alebo približuje k pravde. Toto fórum ale o tomto nie je.

Ak tieto vaše porovnávacie vízie a linky na rôznych kazateľov, pastorov, a čarodejníkov neprestanete uvádzať, založím jednu tému pod spoločným názvom a všetky podtémy s podobným obsahom tam presuniem. Tam potom môžete diskutovať do nekonečna...

micron
Príspevky: 42
Dátum registrácie: St Okt 20, 2010 13:40

Re: Babylón v Assisi 2011

Príspevok od používateľa micron »

pavel napísal:A myslíš si, že naša služba Kristu má byť hlásať Evanjelium
- s poukazom na to čo Boh v našich životoch urobil a koná a čo pre nás vykonal na kríži v dejinných súvislostiach???
- alebo
- hlásať o príznakoch, znakoch a faktoch, ktoré potvrdzujú pravdy Evanjelia, šíria špekulácie, uvádzajú do neistoty zvlášť tých, ktorí nepoznajú istotu, pretože nie sú obrátení???
Osobne si myslím, že kresťania majú hlásať nielen dobru zvesť ale aj príkazy , zákazy a varovania ktoré obsahuje biblia.Nemôžeme si z biblie vyberať len to čo sa nám páči.Predstav si že budeš niekomu hlásať spásu a keď bude popritom praktikovať veštenie tak mu nato nič nepovieš. Boh to tam dal preto aby sme to vedeli a keď to príde,aby sme sa nenechali zviesť.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Babylón v Assisi 2011

Príspevok od používateľa pavel »

micron napísal:
pavel napísal:A myslíš si, že naša služba Kristu má byť hlásať Evanjelium
- s poukazom na to čo Boh v našich životoch urobil a koná a čo pre nás vykonal na kríži v dejinných súvislostiach???
- alebo
- hlásať o príznakoch, znakoch a faktoch, ktoré potvrdzujú pravdy Evanjelia, šíria špekulácie, uvádzajú do neistoty zvlášť tých, ktorí nepoznajú istotu, pretože nie sú obrátení???
Osobne si myslím, že kresťania majú hlásať nielen dobru zvesť ale aj príkazy , zákazy a varovania ktoré obsahuje biblia.Nemôžeme si z biblie vyberať len to čo sa nám páči.Predstav si že budeš niekomu hlásať spásu a keď bude popritom praktikovať veštenie tak mu nato nič nepovieš. Boh to tam dal preto aby sme to vedeli a keď to príde,aby sme sa nenechali zviesť.
Ale iste priateľu, a ver mi, že s tým mám dlhoročné skúsenosti. Hovoril som ako Á tak aj Bé... nevynechal som upozornenia, faloš ani príznaky posledných dní času.

Môžeš si to skontrolovať na fóre Krédo, kde mám cca 4000 príspevkov, môžeš si to skontrolovať na mojej webke, kde sa rozdielmi, ak nie budúcnosťou zaoberám ...

Ale opäť len musím upozorniť, a stáť si na svojom, že máme v prvom rade hlásať Dobrú zvesť, Evanjelium. Až následne po tom ako niekto zareaguje pozitívne na Evanjelium, je možné mu poskytnúť i ďalší pokrm.

1 Korintským 3:1  A ja som vám, bratia, nemohol vravieť ako duchovným, ale jako telesným, ako nedospelým v Kristu.
2  Mliekom som vás napájal, a nemohol som vás kŕmiť ťažkým pokrmom, lebo ste ešte nemohli zniesť, ale ešte ani teraz nemôžete


Presne o tomto hovorí Pavel v tomto verši... Nemôžeš Evanjelizovať BUBUBU, musíš najskôr hlásať Dobrú zvesť a MILOSŤ, SPASENIE.

To čo robíte vy, je poukazovanie na odpadnutie. Zober si, že by si bol neveriaci a ja, keby sme sa stretli ti začnem hovoriť o šelme, znameniach, o tom že David Hunt má takýto pohľad, a Lewis iný, že globalizácia je výsledkom antikrista, že príde súženie a ak prijmeš čip zahynieš ty aj všetky tvoje deti... asi by si ma poslal tam, kam všetci posielajú jehovistov, však?

Ak sa o tomto ako veriaci chcete baviť, nič nebráni tomu, aby sme založili sekciu, ktorá sa tým bude zaoberať... a tam môžete a môžeme diskutovať toľko, koľko budú prsty na klávesnici stačiť... ;-)

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Babylón v Assisi 2011

Príspevok od používateľa pavel »

Vytvorená sekcia Znamenia posledných časov, tam prosím zakladajte témy s podobným obsahom ako je táto!!!

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Babylón v Assisi 2011

Príspevok od používateľa mil »

Bratia v Kristu

Musíme rozlišovať, čo hovoríme z nášho pohľadu všeobecné k bratom, a čo hovoríme z Božieho pohľadu konkrétne k vykúpeným v Kristu - Božím deťom. Ak hovorím všeobecné k bratom, tak z nášho pohľadu musím počítať, že medzi nimi sú obrátení, ti ktorí sa ešte len obratia, neveriaci a falošní bratia. Želáme si v úprimnosti srdca aby všetci boli spasení, no z Božieho pohľadu to tak nie je. Jedine Boh vie, kto mu patrí a kto nie. Napríklad, ak z nášho pohľadu bol veriaci, no odpadol a zahynul. No pred Bohom on nikdy nebol skutočné veriaci – teda obrátený – ale falošný brat. Pred Bohom neodpadol, pretože nemal od čoho odpadnúť. Boh predsa vie kto je jeho dieťa ešte predtým ako uverí a kto je falošný - ako bol Judáš a preto im povie – neznám vás!

Ak hovorím o tých, ktorí sú z Božieho pohľadu vyvolení - vykúpení - Božie deti, tak vždy sa jedna o istotu spasenia. Teda ti, ktorí sú vyvolení, vykúpení tak budú aj udržiavaní a zachovaní až do konca, aby nikto z nich nezahynul a tak sa oslávil náš Otec na nebesiach.

Súčasťou vyučovania milosťou je napomínanie a vystríhanie, no v istote spasenia u vykúpených, čo je podstatou evanjelia Ježiša Krista. Ak niet tešiteľa – Ducha Pravdy v srdci človeka, tak niet ani istoty v Kristu. Potom niet ani radosti a pokoja v srdci človeka. No a kráľovstvo Božie je predsa kráľovstvom pokoja. Ako teda môžem byt v kráľovstve pokoja, keď mam nepokoj a neistotu vo svojom srdci. Vyvolenie Božie a vykúpenie - objatie milosťou a Láskou Božou v Duchu Svatom, formovanie, ktorého súčasťou je aj vystríhanie, napomínanie, naprávanie Slovom Božím, teda spolu všetko zo všetkým - udržiavanie v raste a to všetko je jeden celok, aby sme boli zachovaní, teda to všetko je súčasťou celého spasiteľného diela nášho Otca na nebesiach, aby nikto z Božích detí nezahynul, teda v istote spasenia. Z tohto pohľadu nie je možné, aby Božie dieťa stratilo spasenie, nakoľko je to všetko v spoľahlivých Božích rukách.
Preto je neprijateľné zasievať nepokoj a neistotu v srdci vykúpených v tom zmysle, že vykúpený – Božie dieťa, je ponechaný napospas satanovi a jeho telesnému značeniu, ktoré ako keby bolo väčšie ako milosť Božia, ako moc evanjelia, ako Duch Svätý, ktorý prebýva v srdci vykúpeného v Kristu.

Preto znamenie šelmy, ktoré je na srdci človeka, ktoré bude viditeľné na jeho myslení a konaní, bude vlastne u nevykúpený, u tých ktorí, nie sú Božími deťmi, ktorí nie sú zapísaní v knihe života Baránka. "8A budú sa jej klaňať všetci, ktorí bývajú na zemi, ktorých mená nie sú napísané v knihe života Baránka, zabitého od založenia sveta."

Vykúpení v Kristu, majú predsa Tešiteľa – Ducha Pravdy – Božieho Ducha vo svojom srdci. Ten Duch svedčí o istote v Kristu – o zasľúbení Božom a preto sa aj radujeme a oslavujeme Boha.

ZID10 19Keď tedy máme, bratia, smelosť do vchodu do svätyne v krvi Ježišovej - 20ktorý to vchod nám vysvätil ako cestu novú a živú cez oponu, to jest cez svoje telo - 21a veľkého kňaza nad domom Božím, 22pristupujme s pravdivým srdcom v plnej istote viery majúc pokropené srdcia a tak očistené od zlého svedomia 23a telo umyté čistou vodou držme vyznanie nádeje neochvejne, lebo je verný ten, ktorý zasľúbil.

------------------------

Napísať odpoveď