Veriaci neverec

Aká je, čomu veríme, sila viery, pravosť viery
rudinec
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 11:56

Veriaci neverec

Príspevok od používateľa rudinec »

„Ono se to totiž na Pána až tak úplně nehodí“

Takto sa vyjadril o 53 kapitole Izaiáša jeden "kresťan"
Pokúsm sa dokázať,že sa mýli:

V novom zákone je asi 250 odvolávok do starého zákona.
Ja uvediem niekoľko odvolávok do 53 kap.proroka Izaiáša ,aby z nich každý pochopil ,že táto kapitola skutočne hovorí o Kristu.

Jan12,
38 aby sa naplnilo slovo proroka Izaiáša, ktoré povedal: Pane, kto uveril našej kázni? A rameno Pánovo komu je zjavené?
ovolávka do1 verša 53 kap.pr.Izaiáša.

Marek 9:12 . A jako je napísané o Synovi človeka, že musí mnoho trpieť a byť zavrhnutým?
ovolávka do 3 verša 53 kap.pr.Izaiáša.

Matúš 8:17 aby sa naplnilo, čo bolo povedané skrze proroka Izaiáša, ktorý povedal: On vzal naše nemoci a naše neduhy niesol.
ovolávka do 4 verša 53 kap.pr.Izaiáša.

1 Peter 2:24 ktorý sám vyniesol naše hriechy na svojom tele na drevo, aby sme odumreli hriechom a žili spravedlivosti, ktorého sinavicami ste uzdravení.
ovolávka do 5 verša 53 kap.pr.Izaiáša

1 Peter 2
25 Lebo ste boli jako blúdiace ovce, ale teraz ste obrátení k pastierovi a biskupovi svojich duší.
ovolávka do 6 verša 53 kap.pr.Izaiáša

1 Peter 2:
22 ktorý neučinil hriechu, ani sa nenašla v jeho ústach lesť;
ovolávka do 9 verša 53 kap.pr.Izaiáša

Marek 15:28 Vtedy sa naplnilo písmo, ktoré hovorí: A je počítaný s bezbožnými.
ovolávka do 12 verša 53 kap.pr.Izaiáša

Zujímavý je tiež výrok z 9 verša 53 kap.pr.Izaiáša,kde je uvedené:že jeho hrob je s bohatým.
Tu je len jedno vysvetlenie,že tým bohatým je myslený Jozef z Arimátie o ktorom je napísané:

Matúš 27:57 A keď bol večer, prišiel bohatý človek z Arimátie, menom Jozef, ktorý aj sám bol učeníkom Ježišovým.
58 Ten predstúpil pred Piláta a prosil si telo Ježišovo. Vtedy rozkázal Pilát, aby dali telo.
59 A Jozef vzal telo, zavinul ho do čistého plátna
60 a složil ho vo svojom novom hrobe, ktorý bol vytesal v skale. A privaliac veliký kameň ku dveriam hrobu odišiel.


"Ono se to totiž na Pána až tak úplně nehodí" ,takéto nehorázne spochybňovanie kľúčových části Písma pre našu vieru je neospravedlniteľné.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Veriaci neverec

Príspevok od používateľa pavel »

Hm...

Ten výrok: „Ono se to totiž na Pána až tak úplně nehodí“

neviem od koho je, a úprimne povedané, ani ma to nezaujíma. Ak to tvrdí niekto z tohoto fóra, nemôže ísť o Kresťana. V dnešných dňoch iný "kresťan" v TV tvrdí, že Kristus nebol prvý Spasiteľ.

Ak by som si mal nad týmito somarinami lámať hlavu, a snažil sa dokazovať opak pri každej takejto zaznamenanej invektíve, nerobil by som 24 hodín denne nič iné...

Ak máte čas.... nech sa páči.... môžeš to adresovať jemu osobne, takto mi pripadá tento príspevok, vlastne téma chaotická, keďže neviem kto s kým debatuje a čo tým chcel autor výroku povedať....

Napísať odpoveď