Baxter K.Mary ... zjavil sa jej Ježiš Kristus ???

Aká je, čomu veríme, sila viery, pravosť viery
Juraj
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Št Sep 22, 2011 9:39

Baxter K.Mary ... zjavil sa jej Ježiš Kristus ???

Príspevok od používateľa Juraj »

V tejto téme ma zaujíma, čo si myslíte o zjavení Baxter K.Mary – zjavil sa jej naozaj Ježiš Kristus?

Zdroj: http://spiritlessons.com/Documents/a_di ... _Pekla.dpf
Baxter (ová) K. Mary / vízie pekla a neba str.40 / kapitola 20 Nebe
http://www.youtube.com/watch?v=wqtbyhkv ... re=related

„Potom mi anděl ukázal jinou planetu, která přede mnou zářila jako veliké světlo, světlo o síle milionů hvězd. Všechno tam bylo nádherné a všude bylo velmi živo. V dáli jsem viděla dvě hory z čistého zlata, zatímco poblíž mě byly dvě zlaté brány posázené diamanty a jinými vzácnými drahokamy. Věděla jsem, že tohle je ta nová země a že město, které leželo přede mnou v záři, je Nový Jeruzalém, město Boží, které sestoupí na zem.
A potom jsem byla zpět na naší staré zemi, předtím, než ji pročistí konečný Boží oheň a připraví ji pro ten slavný Boží záměr. I tam jsem viděla Jeruzalém, hlavní město Milénia. A viděla jsem, jak lidé vycházejí z jeskyní a hor a jdou směrem k tomuto městu. Tady byl Ježíš králem, a všechny národy země mu přinášely dary a vzdávaly mu chválu. Ježíš mi dal výklad tohoto vidění. Řekl: „Brzy se vrátím a vezmu s sebou do nebe nejdřív spravedlivé mrtvé, a potom ti, kteří zůstanou naživu, budou se mnou uchváceni do oblak.
--------------------------------------------------
Tahle oblaka nejsou tato zemská oblaka s deštěm, ale oblaka Boží slávy. Skutky apoštolské 1,9: „A to pověděv, ani na to hledí, vzhůru vyzdvižen jest, a OBLAK vzal jej od očí jejich.“ Skutky apoštolské 1,11: „A řekli: Muži Galilejští, co stojíte, hledíce do nebe? Tento Ježíš, kterýž vzhůru vzat jest od vás do nebe, tak přijde, jakž jste spatřili způsob jeho jdoucího do nebe.“ Matouš 26,64: „Od toho času uzříte Syna člověka sedícího na pravici moci Boží a přicházejícího NA OBLACÍCH NEBESKÝCH.“
--------------------------------------------------
Hned nato bude na zemi po určený čas vládnout Antikrist a bude veliké soužení, jakého nikdy nebylo ani nikdy znovu nebude. A potom se vrátím se svými svatými a Satan bude uvržen do bezedné propasti, kde zůstane po tisíc let. Během tohoto tisíciletí budu na zemi vládnout z Jeruzaléma. Až milénium pomine, Satan bude na krátkou dobu propuštěn a nakonec ho zničím jasem své přítomnosti. Stará země pomine. Hle, bude nová země a Nový Jeruzalém na ni sestoupí a budu kralovat na věky věků.“
=================================================================================

Napísal som výňatok z jej vyjadrení o tom, čo videla a počula.
Pozorne si prečítajte to, kde hovorí, že Ježiš Kristus ju previedol peklom i nebom a hovoril jej o 1000 ročnom kráľovstve, ktoré máme očakávať!

Zaujíma ma, či veríte, že sa jej zjavil Ježiš Kristus, alebo kto sa jej to zjavil?

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Baxter K.Mary ... zjavil sa jej Ježiš Kristus ???

Príspevok od používateľa mil »

Pojem „tisíc ročné kráľovstvo" je len teologický pojem. V biblii sa nevyskytuje ani raz. No biblické pojmy - „Božie kráľovstvo", „kráľovstvo Božie", „kráľovstvo nebeské", „nebeské kráľovstvo" alebo „kráľovstvo Ježíša Krista", sa v Písmu vyskytujú veľmi často. -

Tento pojem „tisícročné kráľovstvo" vychádza z textu 20. kapitoly knihy Zjavenia:

1A videl som anjela, sostupujúceho s neba, ktorý mal kľúč od priepasti a na svojej ruke veľkú reťaz. 2A chopil draka, toho starého hada, ktorý je diabol a satan, apoviazal ho na tisíc rokov 3a vrhnul ho do priepasti a zavrel ho a zapečatil nad ním, aby viac nezvodil národov, dokiaľ by sa nedokonalo tisíc rokov.

Niektorí kresťania veria, že satan bude zviazaný až pri druhom príchode Pána Ježiša Krista, pred začiatkom Ježišovho pozemského, tisíc ročného kráľovstva. A pred koncom tisíc ročného kráľovstva bude prepustený, aby bol hodený do ohnivého jazera. To sa stane až po tisíc ročnom kráľovstve. Z tejto predstavy potom vyplýva, že až bude satan zviazaný, nastane vek pokoja - Kristovo "tisíc ročné kráľovstvo" duchovnej a materiálnej prosperity pre Izrael a ostatné národy. Z toho ale vychádza, že bude aj naďalej smrť a hriech aj konečná vzbura proti Bohu na jeho konci. Predstava, že v tomto tisícročnom budúcom veku dokonalosti, kde panuje telesne vzkriesenie (vytrhnutie) svätých s Kristom a kde súčasne s nimi žijú prirodzení (hriešní) židia a aj nežidia, je biblicky nepotvrdená.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Baxter K.Mary ... zjavil sa jej Ježiš Kristus ???

Príspevok od používateľa pavel »

Prečo by to mal byť Pán Kristus? Je jasne napísané ako príde:

Skutky 1:9  A keď to povedal, zdvihnutý bol hore, kým oni hľadeli na to, a podňal ho oblak a vzal zpred ich očí.
10  A jako v tom, čo odchádzal, upretým zrakom hľadeli do neba, tu hľa, dvaja mužovia sa postavili vedľa nich v bielom rúchu,
11  ktorí aj povedali: Galilejskí mužovia, čo tu stojíte a hľadíte do neba?
Tento Ježiš, ktorí bol vzatý od vás hore do neba, prijde tak, ako ste ho videli ísť do neba.

Po tejto udalosti sa už nikomu z apoštolov ani nikomu inému nezjavil (výnimku tvorí KC, ktorá možno eviduje aj nejaké zjavenie Pána, tá má zjavenia na dennom poriadku, aj keď väčšinou si sem chodí pokecať po jaskyniach jeho mama ;-) )

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Baxter K.Mary ... zjavil sa jej Ježiš Kristus ???

Príspevok od používateľa mil »

Ježíš mi dal výklad tohoto vidění. Řekl: „Brzy se vrátím a vezmu s sebou do nebe nejdřív spravedlivé mrtvé, a potom ti, kteří zůstanou naživu, budou se mnou uchváceni do oblak.
Niečo s tým zjavením nie je v poriadku!

Prečo by Ježiš vykladal niečo, čo je už v Písme jasne napísané a zjavené Ježišom Kristom

Tes4 15Lebo to vám hovoríme slovom Pánovým, že my živí, ponechaní do príchodu Pánovho, istotne nepredstihneme tých, ktorí zosnuli. 16Lebo sám Pán s veliteľským povelom, s hlasom archanjela a s trúbou Božou sostúpi s neba, a mŕtvi v Kristu vstanú najprv; 17potom my živí ponechaní budeme razom s nimi vychvátení v oblakoch v ústrety Pánovi do povetria. A takto budeme vždycky s Pánom. 18Takže sa potešujte navzájom týmito slovami.

Všetko čo je dôležité pre spásu človeka - evanjelium Ježiša Krista je zjavené. Aj ostatné na vyučovanie v milosti Božej je v Písme. Písmo je dostatočné! No a ako to bude potom sa dozvieme, lebo tam je náš pravý domov.

1Kor 2:9 Ale jako je napísané: Čoho oko nevidelo a ucho nepočulo a čo na srdce človeka nevstúpilo, čo všetko Bôh prihotovil tým, ktorí ho milujú

Nepotrebujeme to vedieť presne aké to bude, no vieme, že to bude všetko pre slávu Božiu

Preto vo všetkom sa máme spoliehať na Pána a to čo máme zjavené v Písme je dostatočné! Preto takéto zjavenia ako od Baxter K.Mary a jej podobných sú pochybné a zbytočné!

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Baxter K.Mary ... zjavil sa jej Ježiš Kristus ???

Príspevok od používateľa mil »

Pozrel som si to video

Táto žena je oklamaná a klame ostatných! Chce sa zaslúžiť šírením strachu z pekla. Peklo existuje, ale to ešte neznamená že namiesto pravého evanjelia budem šíriť strach z pekla, ktoré táto žena dopodrobna opisuje. Všetko je tam vykresľované z pohľadu ľudských zásluh. Teda kto sa dostane do pekla a kto do neba je iba na človeku - na jeho skutkoch a zásluhách, čo evanjelium Ježiša Krista neučí. Pripadá mi to, ako množstvo katolíckych zjavení Márie, ktoré majú akoby priviesť ku Kristu, no opak je pravdou. Odpútavajú od Krista a sú to démonské mámenia.

Juraj
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Št Sep 22, 2011 9:39

Re: Baxter K.Mary ... zjavil sa jej Ježiš Kristus ???

Príspevok od používateľa Juraj »

Mne osobne veľmi zarezonovalo, keď som čítal, že máme očakávať tzv."1000 ročné kráľovstvo" a taktiež, že niekde vo vesmíre je planéta, kde prebýva Nebeské kráľovstvo.
Tiež verím v peklo, ale zámer tejto vízie považujem za nasmerovanie ľudí k príchodu antikrista, ktorý sa bude vydávať za Krista. :cry:

Myslím tým, že vo vízie ju sprevádzal diabol, ktorý sa predstavoval za Boha, aby zviedol ak môže, tak aj vyvolených a až príde v osobe syna zatratenia, je väčšia pravdepodobnosť, že ho príjmu práve tí, ktorí uverili tejto "vizionárke." (resp.vízii)

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Baxter K.Mary ... zjavil sa jej Ježiš Kristus ???

Príspevok od používateľa mil »

Buď tá žena fantazíruje pre vlastnú popularitu, aby bola stredom záujmu, alebo je to dielom satana. Som veľmi opatrný pri spravách o rôznych zjaveniach Ježiša, Márie atd. Nepotrebujeme takéto niečo pri udržiavaní sa vo viere v Krista, pretože máme Slovo Pravdy. Žid 11:1 A viera je podstatou toho, na čo sa človek nadeje, presvedčením o veciach, ktoré sa nevidia.Veď takéto zjavenia využíva satan, aby priviedol v blud čo najviac ľudí. Ján13 8A budú sa jej klaňať všetci, ktorí bývajú na zemi, ktorých mená nie sú napísané v knihe života Baránka, zabitého od založenia sveta. Zvedení ľudia potrebujú stále niečo vidieť, akoby to čo majú v Písme Svätom bolo nedostatočné. Či sú to sochy, obrazy, chrámy ovešané podobami svätých, zobrazovania neba, počuť o rôzných zjavenia a vyhľadávať ich.

Na to, čo povedal Filip ho Ježiš napomenie. Nech je nám dosť to, čo nám Ježiš poslal a to Ducha Pravdy vo svojom Slove - zasľúbení! No Ježiš nás varoval pred tým všetkým a keď odchádza povedal:
Ján14 1Nech sa neľaká vaše srdce! Veríte v Boha, verte aj vo mňa. 2V dome môjho Otca je mnoho príbytkov; keby nebolo tak, povedal by som vám to, 3pretože vám idem prihotoviť miesto a keď odídem a prihotovím vám miesto, prijdem zase a poberiem si vás k sebe, aby ste tam, kde som ja, aj vy boli. 4A kam ja idem, viete, aj cestu viete. 5Tomáš mu povedal: Pane, nevieme, kam ideš, a jako môžeme vedieť cestu? 6A Ježiš mu povedal: Ja som cesta i pravda i život; nikto neprijde k Otcovi, len skrze mňa. 7Keby ste boli mňa poznali, boli by ste poznali aj môjho Otca; ale odteraz ho už znáte aj ste ho videli. 8Na to mu povedal Filip: Pane, ukáž nám Otca, a bude nám dosť. 9Ježiš mu povedal: Taký dlhý čas som s vami, a nepoznal si ma Filipe? Kto mňa videl, videl Otca, a jako ty hovoríš: Ukáž nám Otca? 10Či neveríš, že ja som v Otcovi a Otec vo mne? Slová, ktoré vám ja hovorím, nehovorím sám od seba, ale Otec, ktorý prebýva vo mne, on činí tie skutky. 11Verte mi, že ja som v Otcovi a Otec vo mne. A jestli nie, pre samy tie skutky mi verte. 12Ameň, ameň vám hovorím, že ten, kto verí vo mňa, skutky, ktoré ja činím, bude aj on činiť, a ešte aj väčšie ako tie bude činiť, lebo ja idem k svojmu Otcovi. 13A čokoľvek budete prosiť v mojom mene, učiním to, aby bol Otec oslávený v Synovi. 14Keď budete niečo prosiť v mojom mene, ja učiním.

Ján16 7No, ja vám hovorím pravdu, že vám je to užitočné, aby som ja odišiel. Lebo ak neodídem, Tešiteľ neprijde k vám; ale ak odídem, pošlem ho k vám. 8A keď on prijde, bude usvedčovať svet o hriechu, o spravedlivosti a o súde, 9a to o hriechu preto, že neveria vo mňa; 10o spravedlivosti, že idem k svojmu Otcovi, a už ma viacej neuvidíte, 11a o súde, že knieža tohoto sveta je odsúdené. 12Ešte by som vám mal mnoho čo povedať, ale teraz nemôžete zniesť. 13Ale keď prijde on, ten Duch pravdy, uvedie vás do každej pravdy; lebo nebude hovoriť sám od seba, ale bude hovoriť všetko, čokoľvek počuje, aj budúce veci vám bude zvestovať. 14Ten ma oslávi, pretože z môjho vezme a bude zvestovať vám. 15Všetko, čo má Otec, je moje; preto som povedal, že z môjho vezme a bude zvestovať vám.

Áno, Tešiteľ Duch Pravdy príchádza zasľúbením Božím - Božím Slovom a my ho prijímame skrze vieru. Pre nás je užitočné vidieť Boha v Slovách Ježiša Krista. A Keď príde vo svojej sláve uvidíme ho tvárou v tvár. No teraz sa udržiavame vierou v Slovo Pravdy. Keď ho už uvidíme tvárou v tvár, tak už nepotrebujeme vieru.

A ešte niečo k tým zázrakom

Či to nie je zázrak, keď sa narodí zúfalý a hriešny človek z Ducha Božieho a to z milosti Božej skrze vieru? A prenesmierne sa raduje a chváli Boha na nebesiach. Zmení to celý jeho život a je novým človekom! Aký väčší zázrak chceme vidieť?

Juraj
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Št Sep 22, 2011 9:39

Re: Baxter K.Mary ... zjavil sa jej Ježiš Kristus ???

Príspevok od používateľa Juraj »

Chvála Pánovi Ježišovi, za povzbudivé slová "Mill"...

Napozaj spoznávam, že musíme byť opatrný pri všelijakých zjaveniach, ale aj víziách, či videniach.
Aby si mi lepšie porozumel tak za zjavenia vo všeobecnosti považujem tie, kedy človek vidí, počuje a cíti ľudskými zmyslami nadprirodzenú (duchovnu) bytosť, ale pri "víziách" skôr vníma vnútorným "zrakom, či sluchom".
Videnia sa dejú skôr vo vnútri človeka, čo mala aj Baxterová.

Za víziu, skôr považujem prípad, kedy vnútorným "sluchom" vnímal budúcnosť napr. aj D.Wilkersom,
Pozri si toto video: http://www.exitklub.sk/?q=vision-proroc ... -roku-1973

Čo si myslíš, aj toto je od zlého?

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Baxter K.Mary ... zjavil sa jej Ježiš Kristus ???

Príspevok od používateľa mil »

Nebudem to všetko posudzovať, pretože neviem, či je to autentický preklad. Sú tu zvláštne veci o ktorých sa dopodrobna opisuje a je to všetko pomiešané:

No niečo mi tu nesedí a vyjadrím sa k pár vetám!
Cit:Jedno z najjasnejších posolstiev, ktoré som od Boha obdržal spočíva v tomto: Využite niekoľko prichádzajúcich priaznivých rokov pred touto krízou. Dajte do poriadku svoje domy, pretože prídu zlé časy, keď na to nebude čas ani prostriedky.
Neviem, čo sa tým myslí - cit:"dajte do poriadku svoje domy". Či snáď náš Otec na nebesiach sa nepostará o svoje deti?
Cit: Táto nadprirodzená cirkev pravých kresťanov bude cirkvou v podzemí a bude zahŕňať katolíkov, protestantov a všetky denominácie, ako biele, tak i farebné zo všetkých národov.
Písmo nevykladá o tom, že Cirkev Kristovu bude tvoriť zmes všetkých cirkví a denominácii. Ale iba vykúpení v Kristu! Teda sú to jednotlivci a nie viditeľné cirkvi a denominácie. Iba Boh vie ktorí sú jeho.
Cit:Nebude sa hľadieť na denominačnú príslušnosť, ale na príchod Pána Ježiša. Duch Svätý zhromaždí dohromady všetkých ľudí, veriacich všetkých smerov a zo všetkých tried.
Toto je odklon a neviem čo si o tom mám myslieť. "Cit: veriaci všetkých smerov". Toto nás neučí Písmo Sväté! Veď Ježiš je jediná cesta! Alebo je to chybný preklad! Ak nie, tak jedine že to myslí tak, že sa obrátia ku Kristu a skutočne uveria, pretože iba tak Duch Svätý zhromažďuje. No ako vieme, tak máme množstvo falošných cirkvi, a teda aj veriacich rôznych smerov - Budhizmus, islam, hinduizmus atd. No ak sa obrátia ku Kristu, tak už predsa tam nepatria!
Tak prečo hovorí, že sa nebude hľadieť na denominačnú príslušnosť?

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Baxter K.Mary ... zjavil sa jej Ježiš Kristus ???

Príspevok od používateľa pavel »

Bez urážky priatelia, podobných videí, kázní, filmov, predpovedí, novodobých proroctiev je v dnešnej dobe ako maku. Nie je deň, kedy by na rôznych kanáloch TV nebol dokument o viere a proroctvách, na tisícoch webových stránkach nepribúdali ďalšie a ďalšie. Ja osobne ich nepozerám, resp. vypínam v tom momente ak padne prvá veta, ktorá je v rozpore s učením Pána Ježiša.

Satan, pán tohoto sveta chce zviesť čo najviac ľudí. Ako to urobiť najefektívnejšie? No zamestnať ich myseľ tak, aby nemali čas na žitie svojej čistej viery. Zasiať do ich myslí pochybnosti, podsúvaním logických záverov a predkladaním neúplných alebo prekrútených faktov.

Človek, ktorý je obrátený a znovuzrodený nepotrebuje nič ďalšie, nič novšie, nič senzačnejšie ako Pravdu, do ktorej ho uviedol Duch Svätý. Pravdu, ktorá je tá najúžasnejšia, najprekvapivejšia a najláskavejšia. Kto ju pozná, nemá strach z budúcnosti, z vojen, chudoby, choroby a ani smrti.

Je pre mňa prekvapujúce, že veriaci ľudia takéto (v konečnom dôsledku) vieroučné bláboly počúvajú, posudzujú a šíria ďalej. Ja keď som uveril, mal som k dispozícii presne rovnaké možnosti, aj vtedy boli videá, fičali proroctvá, nachádzali sa artefakty potvrdzujúce alebo vyvracajúce udalosti z čias pobytu Pána na tejto zemi. Namiesto toho, aby som sa uberal týmto smerom, čítal som Bibliu, komentáre k nej, tie čo mi biblické pravdy nepotvrdzovali som načas odložil do skrine a neskôr bez milosti vyhodil do smetí. Vstúpil som a následne vystúpil z troch denominácií, lebo som cítil, že to tam nie je to pravé orechové. Založil som sekciu krestan na a-zete a citoval z Biblie, vysvetľoval, ukazoval. Založil som web krestan.info a poukazoval na omyly, vyjadroval sa v článkoch a komentároch. Po známych som chodil s Bibliou v ruke a hovoril o Milosti. Iste, mohol som len dávať linky na pochybné kázne a filmy, no to sa mi nezdalo správne.

To, žeby sa kresťan mal držať zjavenej Pravdy ako kliešť, je podľa mňa kľúčovým faktorom k udržaniu si čistej viery. Keď sem budete dávať ďalší odkaz spomeňte si na to, že čo človek bude siať, to bude aj žať. Sejme Evanjelium, čistú vieru tak ako to máme v Evanjeliách prikázané. Keď sa budete rozhodovať čo do svojho srdca pustíte a čo nie urobte odporúčané:

Efezským 6:14  Tedy stojte majúc svoje bedrá opásané pravdou a súc oblečení v pancier spravedlivosti
15  a majúc nohy obuté v hotovosti evanjelia pokoja.
16  A pri tom pri všetkom vezmite štít viery, ktorým budete môcť uhasiť všetky ohnivé šípy toho zlého.
17  A vezmite aj prilbu spasenia i meč Ducha, ktorým je slovo Božie

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Baxter K.Mary ... zjavil sa jej Ježiš Kristus ???

Príspevok od používateľa mil »

Presne ta! Nie je nám treba vyhľadávať rôzne zázraky a zjavenia. Máme vieru v Ježiša Krista - v Jeho Slovo - zasľúbenie Božie, máme Písmo Sväté a ako vieme, tak: 2Tim 3:16 Každé písmo, vdýchnuté Bohom, je aj užitočné na vynaučovanie, karhanie, naprávanie, na výchovné káznenie v spravedlivosti
Radujme sa vo viere, že to čo zasľúbil aj splní, aby sa oslávil Boh stvoriteľ neba a zeme.

Tí čo svoju "vieru" chcú živiť vyhľadávaním zázrakov, zjavení a pod. sú často vystavení zvodu satana.

Napísať odpoveď