Viera v človeka

Aká je, čomu veríme, sila viery, pravosť viery
joeiik
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po Sep 19, 2011 12:33

Viera v človeka

Príspevok od používateľa joeiik »

Zdravím Vás,
ako by to na svete vyzeralo, ak by kazdy kazdemu veril, bola by to pekna predstava ze?

Clovek je v podstate dobry a ked urobi nieco zle, tak to skryva, ma svedomie, ktore mu vzdy povie, ked nieco nie je okay.

Ja verim v to, ze clovek dokaze vela dobrych veci, hoci som nebol k tomu od malicka vedeni, viete si predstavit, co by sa
stalo, ak by ste zacali robit dobre skutky a ti ludia, na ktorych by ste ichv vykonali by to posunuli dalej dalej a exponencialne by to rastlo?

Velmi sa mi paci ta myslienka a napriek mnozstvu "to sa nedá a podobné" tu je výsledok:

http://chcembytstastnejsi.wordpress.com/

ak sa vám páči, kľudne zdielajte a dajte mi "Páči sa"
http://www.facebook.com/pages/Chcem-byt ... 6039927259

Dakujem.

Zelám vsetko dobré.

S pozdravom Jozef Antol

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Viera v človeka

Príspevok od používateľa mil »

A čo tak viera v Slovo Božie. Nič ti to nehovorí? Viera v človeka je cestou do zahynutia!
joeiik napísal:Zdravím Vás, ako by to na svete vyzeralo, ak by kazdy kazdemu veril, bola by to pekna predstava ze?
A čo je na tom pekné? To mám veriť každému aj učeniam démonov?
joeiik napísal:Clovek je v podstate dobry a ked urobi nieco zle, tak to skryva, ma svedomie, ktore mu vzdy povie, ked nieco nie je okay.
Človek je hriešny a všetko čo si zaslúži, je večné odsúdenie - preč od tvári Božej!
Iz 64:6 Lebo sme všetci jako nečistý, a všetky naše spravedlivosti sú jako ohyzdné rúcho;
Teda všetko čo činíme vo svojej bezbožnosti, nech je to už čokoľvek je v očiach Božích bez ceny.
joeiik napísal: ... ma svedomie, ktore mu vzdy povie, ked nieco nie je okay.
svedomie nie je Boh a dá sa oklamať, alebo potlačiť. Dokonca aj stratiť.
A k tomu, že je človek vo svojej podstate dobrý, tak len toto: Mat 19:17 A on mu riekol: Čo ma nazývaš dobrým? Nikto nie je dobrý, iba jeden, Bôh. A jestli chceš vojsť do života, zachovaj prikázania.
joeiik napísal: Ja verim v to, ze clovek dokaze vela dobrych veci, hoci som nebol k tomu od malicka vedeni, viete si predstavit, co by sa stalo, ak by ste zacali robit dobre skutky a ti ludia, na ktorych by ste ichv vykonali by to posunuli dalej dalej a exponencialne by to rastlo?
Dobré skutky nás nespasia a ani svet, ktorý sa ženie do zahynutia. Spasení sme z milosti Božej, skrze skutočnú vieru v Slovo Božie a to bez zásluh a zdarma. Ježišova krv bola vyliata za naše hriechy, aby sme my mohli žiť. Potom skutky už vychádzajú z nového človeka, narodeného z Ducha.
Teda nie najprv skutky a potom sa uvidí, ale najprv skutočná viera v Slovo Božie a skutky budú nasledovať!
Pýtam sa - čo je záslužné na samozrejmosti? Tak čo je záslužné na dobrých skutkoch, ktoré majú byť samozrejmosťou u každého človeka. A medzi tými “dobrými“ skutkami , ktorými sa tak mnohí chvália, tak sú aké – zlé skutky? Či snáď je výnimočné to, že lekár, ktorý svojou profesiou je určený na to aby liečil, lieči svojich pacientov? Alebo požiarnik, že hasí oheň?

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Viera v človeka

Príspevok od používateľa svklampard »

podstata je naplnit zakon lasky ....sam vies aky to je mil
jakob 2

8 Prav­da, ak pl­níte kráľov­ský zákon podľa Pís­ma: Milovať budeš svoj­ho blížneho jako samého seba, dob­re robíte;

12 Tak hovor­te a tak rob­te jako takí, ktorí máte byť súdení zákonom slobody. 13 Lebo súd bude nemilosrdný tomu, kto ne­učinil milo­sr­den­stva. Milo­sr­den­stvo sa chváli proti súdu. 14 Čo to pros­peje, moji bratia, keď nie­kto hovorí, že má vieru, a ne­má skut­kov? Či ho azda tá viera môže spasiť?

osobne si nemyslim zabi tu joeiik napisal nieco co by slo proti ucenia jezisa ...okrem toho jezis to nielen ucil ale sa aj tak choval milujte aj svojich nepriatelov aj tym co vam zle robia modlite sa za nich ,budte milosrdny .....co dokumentoval ked ho pribijali na križ aj vtedy im odpustil .....

tato myslienka je velmi pekna aby sa ludia milovali ale to netreba vykrikovat do sveta ale zacat od seba .....
mil nechcem narazat na vasu sola scriptuna ani nic len sa pytam co chce od nas boh ?

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Viera v človeka

Príspevok od používateľa mil »

Ak je niečo naopak- teda najprv skutky a potom sa uvidí, tak to nie je v súlade s evanjeliom Ježiša Krista.
Vždy je najprv Boh ktorý oživuje duchovne mŕtve srdce, aby človek porozumel a uveril. Skutky poukazujú na zmenu, ktorá sa stala v srdci človeka. Teda skutky sú následným prejavom zmeneného postavenia, do ktorého nás uviedol Boh – postavenia dieťaťa Božieho a to z milosti skrze vieru. Z tohto postavenia sa odvíja stav veriaceho, aby zodpovedal postaveniu.

Ján 6:44 Nikto nemôže prijsť ku mne, keby ho nepritiahol Otec, ktorý ma poslal, a ja ho vzkriesim v posledný deň.
Veríš všetkým Ježišovým slovám, alebo len niektorým? Ak len niektorým, tak sa zamyslí nad svojou vierou - či je vôbec vierou.

Chceš snáď povedať, že sám od seba prídeš do firmy a budeš sa správať ako riaditeľ firmy ešte predtým ako ťa do tejto funkcie uvedú? Najprv ťa do tejto funkcie uvedú a až tak od teba očakávajú, že sa budeš správať ako riaditeľ tej firmy. Teda rozhodnutie, že budeš riaditeľom nestojí na tebe, ale na tých, ktorí ťa uvedú do tejto funkcie.
Ak v aute nie je benzín, tak nikto nemôže očakávať že naštartuje a odvezie ho do cieľa. Niekto učí, že najprv je treba auto všetkými svojími silami roztlačiť aj keď v ňom nie je benzín, že možno naštartuje. A keď budeme poriadne roztláčať, tak naštartuje a dovezie nás do cieľa. Zatiaľ nikto to nedokázal! Teda nikto sa nedokázal vlastnými skutkami spasiť!

Luk6 27Ale vám hovorím, ktorí čujete: milujte svojich nepriateľov, dobre čiňte tým, ktorí vás nenávidia, 28dobrorečte tým, ktorí vás preklínajú, a modlite sa za tých, ktorí vás potupujú. 29Tomu, kto ťa bije po jednom líci, nadlož i to druhé; a tomu, kto ti berie plášť, nebráň ani sukne. 30A každému, kto ťa prosí, daj, a od toho, kto berie tvoje, nežiadaj zpät. 31A jako chcete, aby vám ľudia činili, tak aj vy im čiňte podobne. 32A jestli milujete tých, ktorí vás milujú, akú máte za to vďaku? Veď aj hriešnici milujú tých, ktorí ich milujú. 33A jestli dobre činíte tým, ktorí vám dobre činia, akú máte za to vďaku? Však hriešnici robia to isté. 34A keď budete požičiavať tým, o ktorých sa nadejete, že od nich tiež dostanete, jakú máte za to vďaku? Lebo veď aj hriešnici požičiavajú hriešnikom, aby tiež toľko dostali. 35Ale milujte svojich nepriateľov, dobre čiňte a požičiavajte neočakávajúc ničoho. A vaša odplata bude veľká, a budete synmi Najvyššieho, lebo on je dobrotivý aj na nevďačných a zlých. 36Teda buďte milosrdní, jako aj váš Otec je milosrdný. 37Nesúďte, a nebudete súdení; neodsudzujte, a nebudete odsúdení; prepúšťajte, a budete prepustení. 38Dávajte, a bude vám dané, dobrú mieru natlačenú, utrasenú a presypanú, a takú dajú do vášho lona, lebo tou istou mierou, ktorou meriate, bude vám tiež odmerané.

V týchto veršoch cit:Luk 6 32A jestli milujete tých, ktorí vás milujú, akú máte za to vďaku? Veď aj hriešnici milujú tých, ktorí ich milujú. 33A jestli dobre činíte tým, ktorí vám dobre činia, akú máte za to vďaku? Však hriešnici robia to isté. 34A keď budete požičiavať tým, o ktorých sa nadejete, že od nich tiež dostanete, jakú máte za to vďaku? Lebo veď aj hriešnici požičiavajú hriešnikom, aby tiež toľko dostali.

Tu sa očakáva od veriaceho v Krista, teda od postavenia v ktorom sa nachádza, správanie, ktoré je v súlade s postavením do ktorého nás uviedol Boh. A nie správanie v zmysle - niečo za niečo. Máme pochopiť, že všetko - všetky stvorenia slúžia k tomu, aby sa oslávil Boh stvoriteľ neba a zeme.

Všimni si, komu to hovorí a oddeľuje: Luk6 27Ale vám hovorím, ktorí čujete: ...Teda veriacim v Krista, ktorí rozumejú čo hovorí. A ďalej: Veď aj hriešnici milujú tých, ktorí ich milujú. A kto sú tí hriešnici? A ktorí sú spravodliví? No predsa tí ktorí skutočne uverili Slovu Božiemu. Tí ktorých dal Boh Kristu.
Rim 3:26 v znášaní Božom, aby ukázal svoju spravedlivosť v terajšom čase, aby bol spravedlivý a ospravedlňujúci toho, kto je z viery Ježišovej
Rim 10:8 Ale čo hovorí z viery spravedlivosť? Blízko teba je slovo, v tvojich ústach a v tvojom srdci. To jest to slovo viery, ktoré kážeme.


Hovorí tu o hriešnikoch, ktorí sú schopní milovať sa navzájom, milovať svoje deti, ženy a tých ktorí ich milujú no popritom Slovo Božie - Boha, ktorý stvoril nebesia a zem zavrhujú. Potom čo znamenajú skutky v ich bezbožnosti a hriešnosti ? Bez milosti Božej sú stratení. Aj my by sme boli, no Boh sa zmiloval nad nami, aby sme mohli žiť v Kristu z milosti skrze vieru v Slovo Pravdy. Bez viery v Slovo Pravdy, by nás ani nenapadlo niečo také ako milovať aj nepriateľa a pod.

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Viera v človeka

Príspevok od používateľa svklampard »

35Ale milujte svojich nepriateľov, dobre čiňte a požičiavajte neočakávajúc ničoho. A vaša odplata bude veľká, a budete synmi Najvyššieho, lebo on je dobrotivý aj na nevďačných a zlých. 36Teda buďte milosrdní, jako aj váš Otec je milosrdný. 37Nesúďte, a nebudete súdení; neodsudzujte, a nebudete odsúdení; prepúšťajte, a budete prepustení. 38Dávajte, a bude vám dané, dobrú mieru natlačenú, utrasenú a presypanú, a takú dajú do vášho lona, lebo tou istou mierou, ktorou meriate, bude vám tiež odmerané.

neviem preco stale ked sa bavime o najvacsom prikazani sklzne to do polohy nieco za nieco ....zabudol si tam ze tam je aj ina druha strana mince jezis poukazuje na to ze pohania sice sa miluju podobaju sa cloveku ktory ma sice rad svoju manzelku deti a vsetko ale nenavidi naprikald suseda preto lebo xy mu urobil niaku vec.....

ale jezis dodava ze nasa laska ma byt nezistna jeden ku druhemu a milovat aj nepriatelov , ak mi niekto nieco zle spravy mam mu odpustit a nie nenavidiet ale ty tu len stale melies o tom ako je dolezity vykonstrovany vyklad biblie ale zakon lasky ti zrejme unika ......

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Viera v človeka

Príspevok od používateľa mil »

Ja viem, ako to Ježiš myslel. No tu je iná otázka, pre teba dosť chúlostivá.

Tak mi odpovedz, kto sú hriešnici o ktorých sa Ježiš zmieňuje, ktorí taktiež robia dobré skutky, milujú sa navzájom: 31...Veď aj hriešnici milujú tých, ktorí ich milujú... 33A jestli dobre činíte tým, ktorí vám dobre činia, akú máte za to vďaku? Však hriešnici robia to isté. Teda taktiež robia dobré skutky. Tak kto sú potom tí spravodlivý a prečo?

Ak chceš vedieť prečo, tak mi odpovedz na tieto otázky, ktoré som ti položil! Kto sú tí hriešnici a prečo sú hriešnikmi a kto je spravodlivý a prečo je spravodlivý? Aj jedni aj druhí robia dobré skutky a milujú sa navzájom!

A ešte si mi neodpovedal na dôležitú otázku, ktorú som ti položil. Predsa musím vedieť s kým diskutujem. Otázka znela: Veríš všetkým Ježišovým slovám, alebo len niektorým?

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Viera v človeka

Príspevok od používateľa svklampard »

tuna ide o to ze je to vytrhnute s kontextu co tu presuvas lebo kapitola ide dalej .......
niekedy este pred tym nez jezis hlasal bol zakon oko za oko zub za zub, ale jezis prisiel z inym zakonom ....a vobec tam nerozobera kto je spravodlivy alebo nespravodlivy hovori o hriesnikoch .....ak milujem toho kto mna miluje ale ostatnych nenavidim ? co dobre robim? ..ale milovat tych co mi zle cinia je laska podobna božej aj ked to je tazke niako porovnavat , pretoze slnko nevychadza len na spravodlivych ale aj nad zlymi...aj na do mnou....
31 A jako chcete, aby vám ľudia činili, tak aj vy im čiňte podob­ne.

35 Ale miluj­te svojich ne­priateľov, dob­re čiňte a požičiavaj­te ne­očakávajúc ničoho. A vaša od­plata bude veľká, a budete syn­mi Naj­vyššieho, lebo on je dob­rotivý aj na ne­vďačných a zlých.

mas tam niekde napisanych v tych slovach alebo v tej kapitol spravodlivy? ja tam nevidim ......este mas tam aj to ze je dobrotivy aj na nevdacnych a zlych...

no ta otazka je dost tazka pretoze sa tie slova snazim skumat prehodnocovat a duchovne rast, urcite by som nedal ruku do ohna za bibliu, tento nazor som tu viac krat prezentoval takze logicky nemozem povazovat vsetko co je napisane za neotrasitelnu pravdu....jednak mohlo sa tam cokolvek doplnit alebo odnat ...bod 2 existuju apokryfi /ine svedecva o jezisovi) , ale napriek tomu povazujem bibliu za duchovnu knihu ktora ma v tejto dobe co povedat.....

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Viera v človeka

Príspevok od používateľa mil »

Ale ku komu smeruje Ježišova odpoveď keď spomína, že aj hriešnici robia to isté? Na to si mi neodpovedal!

Luk 6 32A jestli milujete tých, ktorí vás milujú, akú máte za to vďaku? Veď aj hriešnici milujú tých, ktorí ich milujú. 33A jestli dobre činíte tým, ktorí vám dobre činia, akú máte za to vďaku? Však hriešnici robia to isté.

Pre teba je odpoveď veľmi ťažká! Ak hovorí, že aj hriešnici robia to isté, tak to predpokladá, že existuje niekto, kto je spravodlivý.

Tak mi teda odpovedz z vlastného pohľadu, ako sa môže hriešny človek v očiach Božích stať spravodlivý?

Pomôžem ti veršom: Rim 10:8 Ale čo hovorí z viery spravedlivosť? Blízko teba je slovo, v tvojich ústach a v tvojom srdci. To jest to slovo viery, ktoré kážeme.
Rim 10:10 Lebo srdcom sa verí na spravedlivosť, a ústami sa vyznáva na spasenie

Rim10 1Bratia, záľuba môjho srdca a prosba k Bohu za Izraela je, aby boli spasení. 2Lebo im dávam svedoctvo, že majú horlivosť Božiu, ale nie podľa pravého poznania. 3Lebo neznajúc spravedlivosti Božej a hľadajúc postaviť svoju vlastnú spravedlivosť nepodriadili sa spravedlivosti Božej. 4Lebo koniec zákona je Kristus na spravedlivosť každému veriacemu. 5Lebo Mojžiš píše o spravedlivosti zo zákona, že človek, ktorý by to učinil, bude tým žiť. 6Ale spravedlivosť z viery hovorí takto: Nepovedz vo svojom srdci: Kto vystúpi hore do neba? To je sviesť Krista dolu. 7Alebo: Kto sostúpi do priepasti? To je vyviesť Krista hore z mŕtvych. 8Ale čo hovorí z viery spravedlivosť? Blízko teba je slovo, v tvojich ústach a v tvojom srdci. To jest to slovo viery, ktoré kážeme.

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Viera v človeka

Príspevok od používateľa svklampard »

tato otazka je dost jednoducha konaj tak ako ti to kaze zakon lasky ..
33 A jest­li dob­re činíte tým, ktorí vám dob­re činia, akú máte za to vďaku? Však hriešnici robia to is­té. 34 A keď budete požičiavať tým, o ktorých sa nadejete, že od nich tiež dostanete, jakú máte za to vďaku? Lebo veď aj hriešnici požičiavajú hriešnikom, aby tiež toľko do­stali. 35 Ale miluj­te svojich ne­priateľov, dob­re čiňte a požičiavaj­te ne­očakávajúc ničoho. A vaša od­plata bude veľká, a budete syn­mi Naj­vyššieho, lebo on je dob­rotivý aj na ne­vďačných a zlých. 36 Teda buďte milo­sr­d­ní, jako aj váš Otec je milo­sr­d­ný. 37 Ne­súďte, a nebudete súdení; ne­od­sudzuj­te, a nebudete od­súdení; pre­púšťaj­te, a budete pre­pus­tení. 38 Dávaj­te, a bude vám dané, dob­rú mieru na­tlačenú, utrasenú a pre­sypanú, a takú dajú do vášho lona, lebo tou is­tou mierou, ktorou meriate, bude vám tiež od­merané.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Viera v človeka

Príspevok od používateľa pavel »

a iné verše ignoruješ.... :-(

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Viera v človeka

Príspevok od používateľa mil »

Tak ešte raz sklampart

Ku komu smerujú Ježišove slová?

To že ich vyučuje ako majú žiť, to je jedná vec, no kto sú tí, ktorých vyučuje keď spomína o hriešnikoch, teda aby neboli ako hriešnici. To znamená že nimi nie sú a prečo nimi nie sú?
Určite aj oni zhrešili, no Ježiš ich berie - tých ktorí čujú - "Luk6 27Ale vám hovorím, ktorí čujete:..." ako veriacich a o neveriacich sa zmieňuje ako o hriešnikoch.

Teda nie skutkami sa stávajú synmi najvyššieho, ale vierou v Slová Pravdy, ktoré Ježiš hovoril. A tým že veria Ježišovým Slovám, ktorými ich vyučuje, tak sa to prejaví na ich skutkoch. Hneď na začiatku spomína: "Luk6 27Ale vám hovorím, ktorí čujete:..." teda veriacim a nie tým, ktorí mu neveria. Neveriaci sa mu za tieto slová vysmeje do tváre, tak ako môže žiť podľa Ježišových Slov a stať sa synom najvyššieho?

Teda aj budhisti môžu činiť veľa dobrých skutkov, aj milovať sa navzájom no v Božích očiach sú hriešnikmi. No a otázka je, prečo?


Gal3 19Tak čo tedy zákon? Bol pridaný pre prestúpenia, dokiaľ by neprišlo semä, ktorému bolo dané zasľúbenie, a bol nariadený skrze anjelov, rukou prostredníka. 20A prostredník nie je prostredníkom jedného, ale Bôh je jeden. 21Tak tedy je zákon proti zasľúbeniam Božím? Nech sa nestane! Lebo keby bol býval daný zákon, ktorý by bol mohol oživiť, vtedy by skutočne bola spravedlivosť bývala zo zákona. 22Ale Písmo zavrelo všetko pod hriech, aby zasľúbenie z viery Ježiša Krista bolo dané veriacim. 23Ale prv, ako prišla viera, boli sme strážení pod zákonom, zavrení s určením pre vieru, ktorá mala byť zjavená, 24takže zákon bol naším pestúnom, vedúcim nás ku Kristovi, aby sme boli ospravedlnení z viery 25Ale odkedy prišla viera, nie sme viac pod pestúnom. 26Lebo všetci sme synmi Božími skrze vieru v Kristu Ježišovi. 27Lebo všetci, ktorí ste pokrstení v Krista, Krista ste obliekli. 28Niet Žida ani Gréka; niet sluhu ani slobodného; niet muža ani ženy, lebo vy všetci ste jedno v Kristu Ježišovi. 29A jestli ste vy Kristovi, tedy ste semenom Abrahámovým a podľa zasľúbenia dedičmi.


Takže, máme tu zákon viery! Rim3 26...v znášaní Božom, aby ukázal svoju spravedlivosť v terajšom čase, aby bol spravedlivý a ospravedlňujúci toho, kto je z viery Ježišovej. 27Kde je potom chvála človeka? Je vylúčená. Jakým zákonom? Zákonom skutkov? Nie! Ale zákonom viery.

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Viera v človeka

Príspevok od používateľa svklampard »

pavel ine neignorujem ale co je viac ako zakon lasky ?

ku ostatnym a ty cujes mil ako mas konat ?

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Viera v človeka

Príspevok od používateľa mil »

svklampard napísal:pavel ine neignorujem ale co je viac ako zakon lasky ?
ku ostatnym a ty cujes mil ako mas konat ?
Čo je viac ako Boh, ktorý stvoril nebesia a zem, ktorý svojho milovaného syna obetoval za naše hriechy, aby sme mohli žiť v Božej milosti a láske. Láska musí byť nasmerovaná najprv k Bohu a to skrze skutočnú vieru v Slovo Pravdy a potom sa rozhojní naokolo. No ak budeme hovoriť o láske k všetkému možnému a popritom ignorujeme Božie Slovo - Boha, ktorý stvoril nebesia a zem, ktorý sa nad nami zmiloval a poslal svojho milovaného syna, aby sa obetoval za naše hriechy, tak je takáto naša láska v očiach Božích opovrhovaním Božej Lásky.

Tieto silné slová by s tebou mali pohnúť

Mat 10:37 Ten, kto má radšej otca alebo mater ako mňa, nie je ma hodný; a kto má radšej syna, alebo dcéru ako mňa, nie je ma hodný;

Ja viem prečo mi neodpovedáš na otázky! Si konfrontovaný aj s ostatnými Ježišovými výrokmi a nevieš čo s tým.

Ján 14:6 A Ježiš mu povedal: Ja som cesta i pravda i život; nikto neprijde k Otcovi, len skrze mňa

Ty veríš, že sú aj iné cesty a krv zmluvy vyliatu za naše hriechy, považuješ za zbytočnú! Teda opovrhuješ Ježišovými slovami, pretože neprijímaš všetky Jeho Slová a ani skutky. Každý, kto odmieta obeť Ježiša Krista za naše hriechy, zostáva v hriechu. Nič mu už nepomôže, ani keby robil neviem aké dobré skutky. Veď čo by sme urobili s hriechmi, ktorých sme sa dopustili?

Mat 26:28 lebo toto je moja tej novej smluvy krv, ktorá sa vylieva za mnohých na odpustenie hriechov

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Viera v človeka

Príspevok od používateľa mil »

A ešte niečo, len taký príklad

Sudca rozvádza manželov a jeden z manželov sa obhajuje a hovorí sudcovi. Čo je na tom zlé, že som mál "lásku" k inej žene? Veď som miloval aj svoju! Sudca mu odpovie. To nie je láska, ale nevera!

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Viera v človeka

Príspevok od používateľa svklampard »

najprv sa vyjadrim k tomu prikladu :

to je tak vykonstruovane a vobec to nema s tym prikazanim nic spolocne je nieco ine vztah manzeslky a vztah medzi bliznymi ci vary vy sa na zhromazdeni hromadne milujete mil ?
okrem toho ludia ked vstupuju do manzelstva si slubuju vernost .....okrem toho v inych kulturach dokonca aj v biblii sa pise o mnohomanzelstve ale to je trochu ina kultura .......a ten muz je preto zly nie zeby spravil nieco hrozne ale zradil slub ktory dal ked si slubili lasku .......vztah medzi muzom a zenou je posvetny .....nie nadarmo su v 10toro 2 kriazania o tom ......

k tomu co pisete dalej jasne som ti napisal ako mas konat aby si bol synom najvysieho je to tam napisane....

Mat 10:37 Ten, kto má radšej otca alebo mater ako mňa, nie je ma hodný; a kto má radšej syna, alebo dcéru ako mňa, nie je ma hodný;
no ved ano lebo ak sa jezisa pytaju ake prikazanie je najvysie tak im odpovedal ....milovat pana svojho boha budes celou svojou dusou ,srdcom, myslou a silou a bližneho ako seba sameho ....

mil a ty vies ako milovat boha ? jan 14
5 Ak ma milujete, os­tríhaj­te moje pri­kázania,

Ty veríš, že sú aj iné cesty a krv zmluvy vyliatu za naše hriechy, považuješ za zbytočnú! Teda opovrhuješ Ježišovými slovami, pretože neprijímaš všetky Jeho Slová a ani skutky. Každý, kto odmieta obeť Ježiša Krista za naše hriechy, zostáva v hriechu. Nič mu už nepomôže, ani keby robil neviem aké dobré skutky. Veď čo by sme urobili s hriechmi, ktorých sme sa dopustili?

kazdy den ak sa modlis odcenas: sa modlis aby ti boli odpustene hriechy ak teda vnimas vobec tvoju modlidbu- odpust nam nase vyni ako i mi odpustame svojim vynikom ..to je zbitocne sa s vami o tom bavit pretoze si myslite ze jednym uverenim ste spaseny uz tu na zemi a jedine na co poukazujete je viera ani nie v jezisove slova ale v bibliu pretoze jezisove slova su napisane aj v apokryfoch ktore vy odmietate ........svoj kamen viery mate oprety o listy pavla ktory nikdy jezisa nepoznal a zacal formovat nove nabozenstvo..

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Viera v človeka

Príspevok od používateľa mil »

svklampard napísal:najprv sa vyjadrim k tomu prikladu :
to je tak vykonstruovane a vobec to nema s tym prikazanim nic spolocne je nieco ine vztah manzeslky a vztah medzi bliznymi ci vary vy sa na zhromazdeni hromadne milujete mil ?
To si nepochopil, čo som chcel tým povedať! Veď o tom ten môj príklad je! O vernosti Bohu – Božiemu Slovu a to je prejavom lásky. No ty ideš ďalej a to nie je prejavom vernosti Božiemu Slovu - Bohu: Ináč povedané je to duchovné smilstvo. Nedržíš sa Písma a považuješ ho za obecný výtvor ľudí! Vyberáš si z Písma jednotlivé výroky Ježiša Krista, oháňaš sa nimi no vzápätí napíšeš cit: “jedine na co poukazujete je viera ani nie v jezisove slova ale v bibliu“ a práve z Biblie si vyberáš Ježišove Slová, ktoré sú tam napísané. Ak Slovám Písma Svätého neveríš, tak prečo Slová v ňom obsiahnuté cituješ?

2Ján 1:9 Každý, kto ide ďalej a nezostáva v učení Kristovom, nemá Boha. Kto zostáva v učení Kristovom, ten má Otca i Syna.

Učenie Ježiša Krista okrem iného pozostáva aj z takej podstatnej veci na ktorej je založená spása človeka a to je Ježišova obeť za naše hriechy. Ty to ale odmietaš! Tak ako môžeš zostávať v Ježišovom učení, keď odmietaš to podstatné čo Ježíš učil a to o svojej obeti za naše hriechy, o tom, že On je jediná cesta, že spasenie je z milosti Božej, skrze vieru a to bez zásluh a zdarma. Veď to je tá dobrá zvesť – evanjelium Ježiša Krista, ktoré nám Písmo zvestuje.
svklampard napísal:pretoze si myslite ze jednym uverenim ste spaseny uz tu na zemi a jedine na co poukazujete je viera ani nie v jezisove slova ale v bibliu pretoze jezisove slova su napisane aj v apokryfoch ktore vy odmietate ........svoj kamen viery mate oprety o listy pavla ktory nikdy jezisa nepoznal a zacal formovat nove nabozenstvo..
Nové náboženstvo? Gal1 11Ale vám oznamujem, bratia, že evanjelium, ktoré som ja zvestoval, nie je podľa človeka; 12lebo som ho ani ja neprijal od človeka ani ma nemu nenaučil človek, ale som ho dostal skrze zjavenie Ježiša Krista.
Tak ako ty tvrdíš, že Ježiša nikdy nepoznal. To čo učil Pavol, v ničom neodporuje tomu, čo učili ostatní apoštoli – teda všetci zvestovali tú dobrú zvesť v jednom Duchu.

Rim10 6Ale nie všetci poslúchli evanjelium. Lebo Izaiáš hovorí: Pane, kto uveril našej zvesti? 17Tak teda viera z počutia a počutie skrze slovo Božie.

A to Slovo Božie je aj zapísané v Písme. Kto mu v plnosti uverí, tak ho má zapísané v srdci už naveky!


Ale na čo ti to tu citujem z Písma, keď ty jedinú autoritu uznávaš svoje srdce - teda sám seba

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Viera v človeka

Príspevok od používateľa svklampard »

o tom listom pavla zrejem si ma nepochopil ....bral som to kontextulane ze v uvodzovkach zakladal zbori ktorym posielal listy to snad nechces popriet a neviem v akom duchu pisal .....

to je tvoja viera ze božie slovo je napisane v biblii ja taku vieru nemam a nehcem sa donekonecna opakovat pretoze som tu uz raz pisal ako beriem bibliu ako duchovnu knihu ale s rezervou pretoze je to dielo ludi ....to je tvoja viera ze pisane slovo v biblii je slovom boha ....

ja nemam taku vieru ze zakladam na niekom ze za mna nieco spravy povazujem zakon lasky za kormidlo ktorym sa mam vidat po ceste zivota na tejto zemi nie v uverenie ze smrt jezisova ma zachrani len preto ze verim ze vstal zmrtvych....

v tom so napisal posledne ze posudzujem podlsa svojho srdca a svedomia to ano snazim sa to....hlavne duchovne rast ....mozno sa teraz mylim vo svojom poznani mozno pridem na to ze je to zle ale mozno aj dobre .....

ja ti na tuto narazku mozem napisat ze ty povazujes za rozhodujucu vec ako zit bibliu teda ako ty nazivas božie slovo aj ked to pisali ludia

Napísať odpoveď