Získání víry - znamení

Aká je, čomu veríme, sila viery, pravosť viery
Wolfer
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St Jún 08, 2011 11:42

Získání víry - znamení

Príspevok od používateľa Wolfer »

Dobrý den všem, doufám že vám nevadí čestina :-) Chtěl bych se jen podělit s někým s událostmi, které se mi v životě děli a znát váš názor. Nikdy předtím jsem nebyl věřící, nikdo mě k tomu ani nevedl, protože moji rodiče také nebyli věřící. Myslím jsi, že jsem měl poměrně složitý život, samozřejmě ale vím, že jsou na tom lidé ještě neporovnatelně hůře. Ale přesto jsem se před pár lety (bylo mi asi 17) dostal do těžké psychycké krize. Ležel jsem pozdě v noci v posteli, brečel a prosil jsem Boha, aby to už ukončil, aby mě zabil (vím že je to hrozné, vlastně jsem předtím snad ani k Bohu nemluvil). Náhle jsem přestal vnímat vše okolo, cejtím jsem jen obrovskou bolest po celém těle nejvíc v hlavě, ihned jsem začal nevím zda jestli z pudu sebezáchovy nebo kvůli nečemu jinému, ale začal jsem prosit o odpuštění a ať to ještě nedělá a najednou opravdu vše přestalo a já zase ležel v posteli. Do ted nevím zda to byl nějaký sen, ale od té doby jsem na nic takového dlouho nepomýšlel.

Roky běželi dál, stále jsem o víře nijak nepřemýšlel a pozvolná na tuto událost zapomínal. Ted mi je 24 let v nedávné době jsem dostával od životé velmi težké kopance, najednou jsem se tu ocitl sám (už tu u sebe nemám žádného člena rodiny), kvůli finanční tísni jsem musel přestat studovat školu, která mě jinak bavila. Onemocnějl jsem nejrůznějšími chorobami kvůli kterým možná nebudu mít nikdy rodinu a to podotýkám nemluvím o žádné pohlavní chorobě, protože jsem s nikým nic neměl. Dělo se toho ještě hodně a pak přišla další těžká finanční krize, zdálo se že skončím na ulici.

Dostal jsem se ze stresu opět do situace, kdy jsem chtěl vše ukončit, tentokrát vlastní rukou, dokonce jsem měl už vše naplánované a napsané dopisy na rozloučenou. Ale den předtím, než jsem to chtěl udělat se začali dít podivné věci. Celý den ať jsem se podíval kamkoliv, všude se psalo o sebevraždě, všichni o nich mluvili. Asi třikrát jsem na toto téma i viděl něco v televizi. Když jsem pak šel spát, zdál se mi sen o mém otci (žije někde v USA) a zdá lo se mi, že by vše vzdal, kdyby se mi něco zdálo. Vím že je to asi pravda, sám si prošel peklem. Asi ve dvě ráno mě vzbudila potyčka lidí před mojim domem ,přijela policie a dlouho dělali kraval, nemohl jsem spat tak jsem zapnul televizi a začalo to znovu, první věta kterou jsem slyšel byla: ,,Spáchal jsem sebevraždu Angelo, po smrti můžu skončit na jednom jediném místě." Docela mi to nahnalo strach a já si vzpoměl na tu první příhodu, kdy jsem o tom prosil.

Než jsem opět usnul, po porvné v životě jsem se modlil, prosil jsem o odpuštění všeho, co jsem udělal a prosil jsem ho aby mě nějak zachránil, aby se vyřešilo aspon něco se zdraví a abych nějak získal určitý obnost peněz, který by mě zachoval střechu nad hlavou. Přísahal jsem mu, že když mě ted zachrání už nikdy nebudu nic takového plánovat.

Druhý den, mě jeden kamarád napsal, že by rád zašel pokecat na pár piv. Řekl jsem si proč sám si naposledy před tím než to udělám (pořád jsem byl rozhodnutej, ale byl jsem na vážkách nevím zda bych to doopravdy udělal. Nicméně kamarád dostal bláznivej nápad, že si zajde zahrát el. rulety (vím je to blbost taky jsem to nikdy nijak neprovozoval, protože takovému hazardu se vyhýbám), ale tenkrát jsem do toho hodil moje poslední peníze a velkým štěstím jsem nahle vyhrál přesně onem obnost o který jsem v noci žádal a já byl alespon finančně zachráněn.

Od té doby jsem dostal několi znamení, například když jsem vycházel z pošty o pár dní později, v duchu jsem zrovna přemýšlel nějak takto: ,,Je opravdu možné, aby to vše o Bohu byla pravda" a asi vteřinu na to mě zastavila postarší žena a zeptala se: ,,Můžu se vám zeptat? Jste věřící? Protože Bůh doopravdy existuje." To mě naprosto šokovalo a já nadtím začal přemýšlet, pak mi ten kamarád (prožil klinickou smrt),řekl co viděl (to stejné co hodně lidí ve stejné situaci) a já začal doopravdy věřit a začal číst bibli.

Od té doby jsou v mém životě pořád nějaké takové řekněmé znamení, když například se bavím s kamarádem že by jsme si konečně mohli najít kloubnost práci, ale nevíme jakou, Hned na to přišli další naši znamí aniž by jsme se zeptali oni nám jednu práci nabídli, tedy řekli nám o přijímacích pohovorech jak to dopadne ještě v tuto chvíly nevím. Vždy ale když jsem ted uplně na dně pomůžeme zázrak, ale vždy když najdu způsob (samozřejmě legalní a čestný) jak zaplatit všechny dluhy a začít konečně nový život, jsem zas něčím zražen na kolena až úplně dolů a tak to ted jse neustále pořád na dno záchrana, na dno záchrana. Ale na to se nemůžu spoléhat věčně, nevím co po mě chce, ze všech sil se snažím odstranit ze svého života hříchy jako je zlost, závist lenost atd. ale je težké ze dne na den změnit životní styl.

Asi si o mě nebudete myslet nic dobrého, ale jen jsem se chtěl s vámi podělit jak získal víru člen ateistické rodiny. Jen opravdu nevím co mám dělat, zda začít chodit do kostela, nebo chodit někam pomáhat, aby mě bylo dovoleno dostat se z problémů a začít žít normální a řádný život. I když zdraví pořád není ono, s vírou se ted cítím daleko lépe, je mi příjemněji. Objevil se u mne problém kvůli kterému mě doktoři poslali nutně na obřízku, to nic neznamnéna já jen, že jsem o tom našel zmínku v bibli, když Bůh uzavíral smlouvu s Abrahamem. Takže můj život je ted pořád takový, ale opravdu nevím jak se dostat jednou a provždy z těchto problému abych nemusel řešit kde další měsíc sloužím hlavu, zda budu mít na nájem atd přesto věřím.

Omlouvám se že je to napsané tak nějak kostrbatě a jistě je tu mnoho chyb, ale asi jsem si měl nejdříve srovnat myšlenky než začít psát. Prostě jsem se chtěl s někým podělit s tím co se mě ted dělo a stále děje.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Získání víry - znamení

Príspevok od používateľa pavel »

Neviem ako si sa dostal na túto stránku a poviem úprimne, to ma ani nezaujíma. Teší ma, že si sa rozhodol napísať svoj životný príbeh i to, že sa pýtaš po ďalšom riešení svojej cesty na tejto zemi.

Možno budem jediný, ktorý ti bude radiť len na základe biblických slov, no myslím si, že jedine Pravda môže pomôcť. Nie je problém zapojiť sa do rôznych komunít, ktoré majú náboženské rysy. Iste by si sa od nich dočkal i veľa podpory, možno finančnej, možno materiálnej. Osobne sa domnievam, že pre človeka v núdzi, ktorý sa chce spoľahnúť na Boha a volá k Nemu, nie je podstatné nájsť niekoho typu matky Terezy, ktorá zachraňovala fyzické telá, ale o spásonosnej udalosti na Golgote ako o jedinej ceste toho nepovedala zbla nič.

Iné je spolucítenie a pomoc z toho hľadiska, že sme všetci na jednej lodi a podstatou ľudia, iné je povedať a hlásať o Bohu a v tomto motíve pomáhať.

Mal by si sa plne spoľahnúť na toho, ku Ktorému voláš. Podľa toho čo si napísal je zrejmé, že nie je ani hluchý, ani slepý. Záleží Mu na Tebe. Zver sa mu v plnej miere. Ver tomu, že tak ako sa dialy veci v mojom živote, budú sa diať i v Tvojom. Nehovorím, že sa z Teba stane zajtra milionár, ani že budeš od zajtra v kondícii vrcholového športovca. Ale jedno ver, Boh sa o Teba postará a bude starať.

Na farárkov a kostoly zabudni... tudy cesta nevede. Náboženství není víra. Veriť nábožníkom, je spoliehanie sa na človeka, veriť Bohu, to je viera. Uteč odvšadiaľ, kde sa čo len jedna veta bude líšiť, bude v rozpore s tým, čo si sám môžeš prečítať v Biblii...

Sú spoločenstvá, kde sa káže podľa Slova Božieho, a kde aj podľa Neho žijú. Ak sa obrátiš na nich, budú ti bratmi i sestrami. Doslova a do písmena. Ich viera totižto nekončí za dvermi kostolov či spoločenstiev ako to bežne praktizujú formálni kresťania ...

Skús sa vo svojim okolí popýtať na Křesťanské zbory, na Cirkev Bratrskou, Habsburského vyznání, česko-bratrskou, baptistickou, metodistickou....

Wolfer
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St Jún 08, 2011 11:42

Re: Získání víry - znamení

Príspevok od používateľa Wolfer »

Dostal jsem se sem vlastně náhodou, prostě jsem hledal přes google stránky s křesťanskou tématikou a hledal jsem stránky, kde můžu něco napsat a skončil jsme tady.

Peníze o cirkve nebo jak to bylo myšleno, bych si nikdy nevzal, jak jsem řekl jsou lidé kteří jsou na tom mnohonásobně hůře.

Já jen mám veliký strach z budoucnosti, zrovna před chvíly jsem se bavil s kamarádem a žertoval jsem že přes léto budu bydlet ve stanu u rybníka, ale ono je to dost možné, zítra jdu na pracovní pohovor tak se uvidí.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Získání víry - znamení

Príspevok od používateľa pavel »

Neboj sa budúcnosti ... Boh je milujúci Otec

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Získání víry - znamení

Príspevok od používateľa mil »

Wolfer napísal:Já jen mám veliký strach z budoucnosti, zrovna před chvíly jsem se bavil s kamarádem a žertoval jsem že přes léto budu bydlet ve stanu u rybníka, ale ono je to dost možné, zítra jdu na pracovní pohovor tak se uvidí.
Maj istotu jedine v Kristu - to je tá jediná cesta! Nech sa ti v tvojom srdci stane Ježiš skalou spasenia!

Byť zamestnaný sám sebou, svojimi vlastnými záujmami, nekonečnými otázkami o tom, čo sa má a čo nemá, vnáša do života úzkostí a zotročuje dušu. Hľadieť na Krista, byť zamestnaný Ním a Jeho krásou a milosťou, pôsobí slobodu a mení veriaceho v Jeho obraz. Zamestnávať sa sebou znamená zúfalstvo; zamestnávať sa Kristom znamená pokoj .

To všetko pramení z viery v Jeho Slovo, z nového človeka narodeného z Ducha


Možno ťa posilnia tieto slová z Písma Svätého

RIM.8 31Čo tedy povieme na to? Ak je Bôh za nás, kto proti nám?! 32Ktorý to neušetril vlastného Syna, ale ho ta dal za nás za všetkých, ako by nám s ním potom i všetkého nedaroval!? 33Kto bude žalovať na vyvolených Božích? Bôh je, ktorý ospravedlňuje. 34Kde kto odsúdi? Kristus Ježiš je, ktorý zomrel, a viacej, ktorý aj vstal z mŕtvych, ktorý aj je po pravici Božej, ktorý sa aj prihovára za nás.

35Kto nás odlúči od lásky Kristovej? Či súženie alebo úzkosť alebo prenasledovanie alebo hlad alebo nahota alebo nebezpečenstvo alebo meč? 36Ako je napísané: Pre teba sme usmrcovaní celý deň; považovaní sme za ovce na zabitie. 37Ale v tom vo všetkom statne víťazíme skrze toho, ktorý nás zamiloval.38Lebo som presvedčený, že ani smrť ani život ani anjeli ani vrchnosti ani moci ani prítomné ani budúce veci 39ani vysokosť ani hlbokosť ani niktoré iné stvorenie nebude môcť odlúčiť nás od lásky Božej, ktorá je v Kristu Ježišovi, našom Pánovi.

Wolfer
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St Jún 08, 2011 11:42

Re: Získání víry - znamení

Príspevok od používateľa Wolfer »

Co se týče Bible dost mě překvapila. Poměrně velká krutost Hospodina k Egypťanům, také něco ve stylu, člověk s vadou nesmí do stanu setkávání, velké oběti atd. Takové věci jsem tam zrovna nečekal. Ted mám rozečtenou čvrtou mojžišovou knihu a takových věcí, kdy Hospodin odsoudit k smrti několik lidí je více.

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Získání víry - znamení

Príspevok od používateľa mil »

Musíš si uvedomiť, že Boh je milostivý, ale aj spravodlivý. Spravodlivosť Božia nie je zlo, to by si mal predovšetkým rozlíšiť. Boh netvorí zlo, ale tam kde nie je Boh je zlo - bezbožnosť. Boh stvoril svetlo no nestvoril tmu. No tam kde nie je svetlo, tak tam je nestvorená tma. Tma je nicota, prázdnota. Tak ako žiť bez Boha je žiť v hriechu, v tme - v duchovnej prázdnote, teda byť duchovne mŕtvy.Tak je to aj zo zlom. Keď nie je Boh v srdci človeka, tak je tam bezbožnosť - zlo, hriech a smrť.

No ako možno vieš, tak telesnou smrťou sa predsa nekončí existencia človeka. Boha musíme brať ako zvrchovaného, milostivého, ale aj spravodlivého Boha, ktorý rozhoduje o živote a smrti podľa svojej vôle.

A ešte niečo. Existujú dve smrti! Jedna je telesná a ta druha je odsúdenie preč od tvári Božej - to ohnivé jazero je tá druhá smrť.

Zj 20:6 Blahoslavený a svätý, kto má diel na prvom vzkriesení. Nad tými druhá smrť nemá moci.

A to prvé vzkriesenie je jedine v Kristu Ježišovi


Odporúčal by som ti prečítať najprv nový zákon a až potom starý zákon.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Získání víry - znamení

Príspevok od používateľa pavel »

Hľadajúci robia zásadnú chybu. Začnú čítať Bibliu ako každú inú knihu... od začiatku po koniec. Zabúdajú na to, že Biblia je súbor knižiek, chronologicky na seba nadväzujúcich, ale nie je to ucelený zákon, ktorý definuje paragrafy ako nemenné veličiny od roku jedna po dnes. Neskôr prídu na to, že Biblia je kniha historicky vyjadrujúca skutočnosti, ktoré sú v dnešnom chápaní spravodlivosti a sveta veľmi krutým spôsobom napĺňania viery. A v tom momente ju zatvoria a odložia do police. Samozrejme, tým okamihom nastáva i odmietnutie viery an-block.

Opak je pravdou. V období, ktoré nastalo po príchode Ježiša na tento svet, už neplatia nariadenia z obdobia SZ, pretože tieto nariadenia, ktoré sa týkali ochrany Izraelského národa, zachovania ich čistoty a poslušnosti, teda príkazy samotného Boha skrze prorokov pre žijúcich vyvoleného národa, stratili na účinnosti. Prišiel Pán Ježíš Kristus, Boh v človečenskom tele a začala sa nová etapa Božieho plánu.

Učenie Pána Ježiša, obsah NZ je kľúčovým pre všetkých hľadajúcich. Je to obdobie milosti, to znamená, že každý kto úprimne hľadá, nájde.

Ja sám osobne som ako prvé začal čítať NZ... urob tak aj ty. SZ pochopíš až vtedy, keď si uvedomíš, že NZ je naplnením SZ. Možno je to pre teba teraz nezrozumiteľné, skúsim to povedať inak.

Starý zákon je pre nás, ktorí žijeme v tejto dobe a tak ako pre všetkých, ktorí žili v dobe po príchode Božieho Syna iba vysvetlením toho, prečo musel Ježíš prísť v tele človeka, trpieť ako človek, odolať hriechu ako (ako to žiadny človek nedokázal a ani nedokáže), a byť zabitý ako ovca, človek, ako ty, ja on, my...

Tým sňal dedičný hriech a prakticky každý hriech v obžalobe človeka pred spravodlivým súdom, pravda, ak to tento konkrétny človek prijme ako fakt, ak je ochotný akceptovať, že On (ja, ty my), sám nemohol spravodlivosti učiniť zadosť, ale že to za neho mohol urobiť a urobil Boh, ktorý prišiel v tele ako človek, človečenským spôsobom zo všetkými vlastnosťami človeka. S dedičným hriechom ako s červenou špinavou šnúrou okolo krku, so zlobou a závisťou, s neodolateľnou náchylnosťou ku hriechu...

Chceš byť od neho čistý? Žiaden problém , požiadaj o to Pána Ježiša... nikoho iného. Z človečenských nábožníkov ti to nevie nik zaručiť, tí vedia iba sľubovať ale istotu poskytnúť nevedia žiadnu, Tú vie dať len Pán Ježíš...

PS a stojí to za to, to mi ver!

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Získání víry - znamení

Príspevok od používateľa mil »

Wolfer - pozri si toto kratúčke video, ktoré vystihuje jednoduchú pravdu evanjelia Ježiša Krista a ktorej sa mnohí protivia. Toto je jadrom evanjélia a podstata spásy! Bez sebazaprenia a prijať všetko to čo to prináša to jednoducho nejde. Kto si chce zaslúžiť spasenie skutkami, tak kde je jeho sebazaprenie? V tom, že sa bude chváliť pred Bohom svojimi skutkami? Kde je uznanie toho, že Boh už urobil všetko za nás - obetoval svojho milovaného syna za naše hriechy? Kde je uznanie moci Ducha Svätého, ktorý posobi v človeku chcenie aj robenie?

Toto je výzva aj pre tých, ktorí veria deformovanému evanjeliu: V čom vidíte svoje vlastné sebazaprenie - vo svojich zásluhách?

Video: http://www.youtube.com/watch?v=cLuH5zlkxFU&NR=1




----------------------------

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Získání víry - znamení

Príspevok od používateľa mil »

Všimnite si ešte, ako falošné evanjelia učia pravý opak, a ako vyzdvihujú ego človeka. Evanjelium, ktoré povyšuje či už priamo, alebo nepriamo ego človeka je falošné!

A to pravé evanjelium je opakom toho čo učia falošné evanjelia - citácia z tohto videa:

Pokánie je jednoducho ,,vzdanie sa,,. Prestať bojovať proti Bohu a prestať sa pokúšať získať vlastnú spásu cez svoje vlastné skutky. Doslova rezignovať a odovzdať sa Kristovi - to je spasenie. Takže povieš - nič neprinášam vo svojich rukách, jednoducho len ku krížu sa viniem. A keď tento postoj v tebe dorastie do bodu, kedy budeš vedieť, že to, že stojíš pred Bohom je absolútne založené a postavené na dokonalom diele a zásluhe Ježiša Krista, potom budeš z dôverou (smelo) pred Ním stáť vediac, že všetky tvoje hriechy boli odčinené a že si spravodlivý v Kristovi.

Príď ku Kristovi! Príď k Nemu s prázdnymi rukami! Je čas vzdať sa samého seba!


Koniec citátu

Mar 8:34 A privolajúc si k sebe zástup so svojimi učeníkmi a povedal im: Ak chce niekto prijsť za mnou, nech zaprie sám seba a nech vezme svoj kríž a ide za mnou

Kríž je to všetko utrpenie čo to prinesie. Netreba sa tomu protiviť, ale vziať to a vypiť ten kalich až do dna.

Mar 8:35 Lebo ktokoľvek by chcel zachrániť svoju dušu, stratí ju, a kto by stratil svoju dušu pre mňa a pre evanjelium, ten ju zachráni

Tu je ešte jedno z toho čo by sme mali v dnešnej dobe počuť: http://www.youtube.com/watch?v=r9GcIXQogJI&NR=1

-----------------



---------------------

Wolfer
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St Jún 08, 2011 11:42

Re: Získání víry - znamení

Príspevok od používateľa Wolfer »

Nevím jestli se to dá brát jako znamení, ale všichni tu mluví o božím synu. Ta starší žena, která mě zastavila a o které jsem se zmínil v prvním příspěvku mi dala i takovou kartičku o nějaké relativně nové cirkvi a to o Církev Ježíše Krista svatých posledních dní. Také nevím co znamená plně se mu odevzdat a vzdát se svého ega. To přece není, že nebudu nic dělat, pouze sedět doma žít život řádný život jako z bible a modlit se a ono se všechno vyřeší samo. Tak nikdy žádnou kloubnou práci nezískám. Kdybych mohl tenkrát dodělat tu vysokou, teď bych se měl pravděpodobně dobře. Pravda, tehdy jsem byl tak trochu líný a možná lakomý. Vím, že teď bych s větším množstvím peněz naložil úplně jinak. V čech žádná loterie ted není, takže tohle štěstí zatím pokoušet nemůžu, nezmiňuju to proto, že by to byl můj největší sen to ani zdaleka, ale protože po těchto událostech něco vím jistě. Zatímco kdybych to skutečně vyhrál tak řekněme před pár lety, možná bych skončil špatně, podobně jako hodně jiných lidí, co vyhráli, ale nakonec zjistili že jim to zničilo život a pak se měli ještě hůře, možná tak bych skončil, ale teď vím, že by se tak nestalo. Část bych někam věnoval, z části bych si zajistil bydlení, zajistil bych život celé rodině, která je na tom řekněme ne zrovna dobře a část bych nejspíš někam investoval, abych možná jednou mohl přecijemon zajistit i dobrý život a vzdělání potomků. To vidím jako jeden z největších kladů toho co se mě stalo. Na začátku jsem nebyl vůbec dobrý člověk, možná nejsem ani ted, ale jsem mnohem lepší než předtím.

Jen nevím co mám tělat dál, zdá se mi že mám ještě více smůly než předtím a pořád se něco děje. Rozhodl jsem se, že se vzdám většiny majetku co mám. Asi před půl rokem jsem si koupil televizi, měl jsem z ní velkou radost, protože to bylo skoro poprvé v životě, kdy jsem si mohl něco takového dovolit si sám koupit, ale pak ubylo práce a doba je zlá. Nevím co mám ještě udělat, abych odčiňil způsob, života před tím. Sice jsem nebyl dobrý, ale myslím že ani zlý, spíše takový bloudící. Znám hodně lidí, kteří snad až nezabiješ porušili všechna překázání a stále je porušují, přesto se mají na této zemi mnohem lépe než většina znás.

Myslej jsem si, že mám spousty problému a jak špatně se mám. Ale nedávno jsem ležel v nemocnici, byl jsem na pokoji se třema dalšíma lidma. Jeden z nich už možná bude muset do smrti chodit s plýnama, dalšímu se chystali vzít nohu a ten poslední nám všem před očima zemřel. Poprvé jsem viděl smrt. Aby toho nebylo, v bývale práci jsem poznal ženu, jakou jsem myslel že nikdy nepoznám. Bylo mi a je mi s ní dobře, poznal jsem asi poprvé osobu, kretá byla honá, nezkažená dobou a která mě rozuměla skoro ve všem, ale zjistil jsem že má rakovinu a si to nebude dobré. Nechápu proč jsou tréstáni takový lidé co se snaží pomáhat, aby si aspon trochu užili dar života, který nám byl tady dán a proč naopak zlí lidé se mají tak dobře. Já nevím co mám dělat.

Můj sen je jen žít bez starostně. Je ve mě hodně zloby to vím, někdy se rozčilím tak že si v duchu říkám: ,,Proč si mě jen zachranoval a uštřil můj život, vždyt se mám hůř a hůř." Ale svoji přísahu tak jako tak hodlám dodžet. Nechci mít takové myšlenky, ale ono je to prostě ve mě nedokážu to jen tak vypnout. Možna jsem přivedl jednoho kamaráda také k víře a on se má od té doby poměrně velice dobře, dobrou práci získal ze dne na den aniž by jí hledal. Je ve mě hodně hříchů jako je zloba, závist ale já nevím jak je odstaranit. Vždy když někomu něco zavídím, snažím se to myšlenku polknout ale pak se zase vynoří, snažím se myslet na něco jiného, ale je to těžké. Stále se za to omlouvám, bojuju proti tomu ale nemůžu s tím nic udělat, pak se mi zas stejně stane něco krutého a ja se velmi rozčílím, tohle ze mě udělal život.

Já jen hledám jak se mám zachranit, nikdy nevíme jestli zemřeme za minutu nebo padesát let, ale chtěl bych být alespon chvilku štastný i na tomto světě, jen sám nevím ani co by mě štastným učinilo. Moje víra je denně težce zkoušena, nevím co tyto zkoušky znamenají, jak mám žít co mám dělat atd.

Nevím jak jsem psal na začátku co přesně znamena plně se odevzdat Ježíši Kristu ani zda když se pro něco modlím, tak se mám modlit k němu nebo k Bohu.

Wolfer
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St Jún 08, 2011 11:42

Re: Získání víry - znamení

Príspevok od používateľa Wolfer »

Ted když jsem si to po sobě četl tak jsem si všiml jedné malé podobnosti, napsaj jstem tam větu: ,,Proč si mě jen zachranoval a uštřil můj život, vždyt se mám hůř a hůř." Něco takového jsem viděl i v bibli, když Izraelci bloudili pouští a říkávali: ,,Proč jsi nás vyváděl z egypské země, byli jsme tam jen otroci, ale bylo tam sousty jídla a vody, proč si nás jen vyváděl." Nakonec se aspon jejich potomci dostali do země, kterou Bůh slíbil Abrahamovi. Nevím jestli je to proto můj trest a to co jsem mohl mít nikdy neuvidím stejně jako tito Izralci, kteří nikdy ne vešli do té země.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Získání víry - znamení

Príspevok od používateľa pavel »

Nemáš to v živote ľahké, ale úprimne si povedzme, kto z tých ktorí Boha hľadajú, alebo aj z tých ktorí ho našli to ľahké má? A predsa žijeme v pokoji, bez stresu, čo s nami bude zajtra...

Pokladáš otázky, jednu za druhou, v podtexte i s výčitkami... tie patria ku hľadaniu odpovedí. Kľudne ich dávaj i ďalej, jak otázky tak i výčitky.

Pri všetkých životných peripetiách, pri všetkých okamihoch kde si kladieš otázky a pýtaš sa na dôvody si zober do ruky Bibliu a začni čítať Nový Zákon... vetu po vete, a slovo po slove... ver mi, že tam nájdeš odpovede i pokoj... cestu ako ďalej i radosť, začneš vidieť veci v iných obrazoch, v iných hodnotách... a hlavne, nájdeš toho, ktorý to s Tebou myslí úprimne a miluje Ťa. Niečo máš pochopiť, nie urobiť, niekde Ťa chce dostať, aby si Ho našiel.

Toť môj názor...

teším sa, že si tu ;-)

Wolfer
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St Jún 08, 2011 11:42

Re: Získání víry - znamení

Príspevok od používateľa Wolfer »

Tak jsem si přečetl první dvě knihy nového zákona a máte pravdu, tam je to co jsem hledal. Jen mohu se zeptat co si mohu představit pod pojmem ,,Duch svatý" tím je myšlen Bůh?

Dneska se mi o Kristovi zdálo několikrát, pořád mě to budilo. Neumím to vysvětlit, vím skoro jistě že v tom snu byl on, ale nevzpomenu si ani na okamžik toho snu, asi jsem byl ovlivněnej protože včera večer jsem si pustil film Umučení Krista. Nechápu, že nás miloval natolik, že byl za nás ochoten tolik trpět. Jinak jaký názor máte na tento film? Mučení je tam natočené tak realisticky, že jsem se na to skoro ani nemohl dívat, například bičování jsem musel úplně přeskočit. Nevím kde se bere v člověku tolik krutosti. V dnešní době jsou už děti k sobě velice kruté kvůli sebemenší odlišnosti od ostatních a páchají mezi sebou pro mě nepochopitelné zlo, prostě to nechápu, stejně jako stále čteme o nějakém utýraném zvířeti, proč člověk tak rád ubližuje slabším, bezbranným? Vždycky jsem si říkával, že takový lidi si nezaslouží slitování, ale Nový zákon říká něco jiného.

Na to asi od Boha i když s ním někdy mluvím, tak na toto odpověd nedostanu. Samozřejmě s ním nemluvím přímo jako nějaký prorok a podobně, ale nějak se mi stáva, že když se na něco zeptám jakoby si najednou můžu odpovědět sám.

Našel jsem v bibli několik pasáži, které mě připoměli staré události, jde jen o zajimavost v žádném případě neříkám že to tak je, je to jen taková uvaha.

Když jsem četl Matouše tak jsem narazil na větu: ,,Neboť jako blesk ozáří oblohu od východu až na západ, takový bude příchod Syna člověka." Při tom jsem si vzpoměn na jedu příhodu, kterou jsem tenkrát vyprávěl všem doma i několika přátelů. Jednou jsem šel jednou ulicí domů a už byla tma, v ulici nesvítila jediná lampa (to tam bylo běžné nesvítily skoro žádný den). Po cestě domů jsem se díval na oblohu bylo úplně jasno, rád totiž pozoruji hvězdy, vesmír mě vždy fascinoval svou nádherou a dokonalostí, vždy jsem jako menší toužil že tam jednou budu. Náhle se ale na obloze na ani ne vteřinu objevila bíla záře zkrz celou obluhu od horizontu k horizontu, bylo to tak rychlé že jsem nikdy nevěděl jestli mě oko neklamalo. Když jsem to vyprávěl říkaváli mě že se mi to asi jen zdálo (jinak díval jsem se ted do mapy ta ulice vede skoro od východu na západ). Vím přibližně kdy se to stalo protože jen krátké období jsem tam bydlel a jinak jsem touto ulicí domů nechodil, bylo to v letech 1999-2002.

Dále se v bibli píše: ,,Hned po soužení těch dnů se zatmí slunce, měsíc ztratí svou zář, hvězdy budou padat z nebe a mocnosti nebeské se zachvějí." V období 1999-2002 se mě na internetu podařilo nalést hned tři zatmění slunce. Země stejně jako jiné období procházela meteorickým rojem, bylo to tenkrát v televizi že lidé mohou pozorovat ,,padající hvězdy". Zemětřesení bylo například v roce 1999 v Turecku. Říkám to jen proto že jinde pořád čtu, že se jednoho dne vratí, ale je možné že už je mezi námi. Pokud by to byla nějaká znamení a on se narodil v tomto období, tak v tuto dobu mu bude 9-12 roků. Opět připomínám, že jsem to sem napsal jen jako zajímavost, ne tvrzení že bych něco předpovídal, nechci nikoho pohoršit.

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Získání víry - znamení

Príspevok od používateľa mil »

Wolfer napísal: Také nevím co znamená plně se mu odevzdat a vzdát se svého ega. To přece není, že nebudu nic dělat, pouze sedět doma žít život řádný život jako z bible a modlit se a ono se všechno vyřeší samo. Tak nikdy žádnou kloubnou práci nezískám. Kdybych mohl tenkrát dodělat tu vysokou, teď bych se měl pravděpodobně dobře.
Aha, tak to ego sa ozvalo! Vieš koľko práce má Pán na svojej vinici? Neboj sa! U Boha nebudeš nezamestnaný, ak vieš čo tým myslím! Boh sa postará o svoje dieťa: Luk 12:7 Ale aj vlasy vašej hlavy všetky sú spočítané. Nebojte sa teda!

Ak to nejde podľa našich predstáv, tak to ešte neznamená že to nejde podľa Božích predstáv.
Wolfer napísal: Pravda, tehdy jsem byl tak trochu líný a možná lakomý. Vím, že teď bych s větším množstvím peněz naložil úplně jinak. V čech žádná loterie ted není, takže tohle štěstí zatím pokoušet nemůžu, nezmiňuju to proto, že by to byl můj největší sen to ani zdaleka, ale protože po těchto událostech něco vím jistě. Zatímco kdybych to skutečně vyhrál tak řekněme před pár lety, možná bych skončil špatně, podobně jako hodně jiných lidí, co vyhráli, ale nakonec zjistili že jim to zničilo život a pak se měli ještě hůře, možná tak bych skončil, ale teď vím, že by se tak nestalo. Část bych někam věnoval, z části bych si zajistil bydlení, zajistil bych život celé rodině, která je na tom řekněme ne zrovna dobře a část bych nejspíš někam investoval, abych možná jednou mohl přecijemon zajistit i dobrý život a vzdělání potomků. To vidím jako jeden z největších kladů toho co se mě stalo. Na začátku jsem nebyl vůbec dobrý člověk, možná nejsem ani ted, ale jsem mnohem lepší než předtím.
Tu ti odcitujem z Písma Svätého, aby si nebol ako človek, ktorý stavia na ten základ to čo zhorí. Tak teda si prejdi svoje túžby ktoré máš vo svojom srdci. Či to, po čom túžiš odolá ohni?
Kor3 10Podľa milosti Božej, ktorá mi je daná, jako múdry staviteľ položil som základ, a iný stavia naň. Ale každý nech hľadí, jako naň stavia. 11Lebo iný základ nemôže nikto položiť mimo toho, ktorý je položený, ktorým je Ježiš Kristus.12A jestli niekto stavia na ten základ zlato, striebro, drahé kamene, drevo, seno, slamu - 13jedného každého dielo vyjde najavo, pretože to ten deň ukáže, lebo sa zjaví v ohni. A jedného každého dielo, jaké ktoré je, sám ten oheň zkúsi.
Wolfer napísal: Jen nevím co mám tělat dál, zdá se mi že mám ještě více smůly než předtím a pořád se něco děje. Rozhodl jsem se, že se vzdám většiny majetku co mám. Asi před půl rokem jsem si koupil televizi, měl jsem z ní velkou radost, protože to bylo skoro poprvé v životě, kdy jsem si mohl něco takového dovolit si sám koupit, ale pak ubylo práce a doba je zlá.
MAT6 25Preto vám hovorím: Nestarajte sa o svoj život, že čo budete jesť alebo čo budete piť, ani o svoje telo, čím sa odejete. Či nie je život viac ako pokrm a telo ako odev? 26Pozrite na nebeské vtáctvo, že nesejú ani nežnú ani neshromažďujú do stodôl, a váš nebeský Otec ich živí! A či ich vy o veľa neprevyšujete? 27A kto z vás starajúc sa môže pridať k veľkosti svojej postavy jeden lakeť? 28A o odev prečože sa staráte? Povážte poľné ľalie, ako rastú: nepracujú ani nepradú; 29a hovorím vám, že ani Šalamún v celej svojej sláve nebol tak odiaty jako jedna z nich. 30Ak tedy poľnú trávu, ktorá je dnes a zajtra môže byť hodená do pece, Bôh tak odieva, či azda vás nie o veľa viacej?Ľudia malej viery! 31Nestarajte sa tedy a nehovorte: Čo budeme jesť? alebo: Čo budeme piť? alebo: Čím sa zaodejeme? 32Lebo to všetko hľadajú pohania, a veď váš nebeský Otec vie, že to všetko potrebujete. 33Ale hľadajte najprv kráľovstvo Božie a jeho spravedlivosť, a to všetko vám bude pridané. 34Teda nestarajte sa o zajtrajší deň, lebo zajtrajší deň sa bude starať o svoje veci. Dosť má deň na svojom trápení.

Ak to dobre pochopíš - teda tu vôbec nejde o nič nerobenie, ale o spoliahnutie sa vo všetkom na Boha. Plná dôvera v Boha! Ide tu o to, čo je prvoradé – teda Otec na nebesiach. Ak Otec, tak teda sme jeho deti. Či snáď sa nepostará Otec o svoje deti? Veď on najlepšie vie čo potrebujeme! Ak sa staráme podľa vlastných predstáv, tak to predpokladá že plne nedôverujeme svojmu Otcovi na nebesiach a o tom to je. Veď Otec na nebesiach oveľa lepšie vie čo je pre nás v konečnom dôsledku dobré!Teda Najprv Kristus a potom to ostatné čo potrebujeme nám bude pridané. Veď ako dobre vieš, tak všetko sme dostali darom, aj bez našich zásluh. Narodili sme sa na už pripravený svet pre nás so všetkým čo v ňom je – teda vesmír, zem po ktorej chodíme, vzduch ktorý dýchame, celú tú prírodu nad ktorou žasneme. To všetko sme dostali od Boha a ani si to neuvedomujeme čo všetko máme a používame to. Tie naše utrpenia sú ničím oproti sláve Božej ktorá bude zjavená na nás. - Rim 8:18 Lebo tak súdim, že utrpenia terajšieho času nie sú hodny, aby boly prirovnané k budúcej sláve, ktorá má byť zjavená na nás
Wolfer napísal: Nevím co mám ještě udělat, abych odčiňil způsob, života před tím.
Ničím - žiadnymi skutkami svoje hriechy neodčiníš! Spasení sme z milosti, skrze vieru, bez našich skutkov a nášho pričinenia. Príď pred Boha s prázdnymi rukami – a to je to. V sebazaprení – pokání! Ak toto prijmeš – teda Kristovu obeť, ktorý sa obetoval aj za tvoje hriechy, tak si spasený! Uveril si dobrej zvesti – evanjelia Ježiša Krista. Boh ťa obráti čelom v sebe a chrbtom ku svetu. Život, ktorý budeš žiť bude vychádzať z nového človeka narodeného z Ducha. Budeš mať istotu v Kristu a tvoje srdce sa bude radovať aj keď telo bude niekedy trpieť. No my nie sme telesní, aby sme mysleli len na telo – veď Boh vie čo potrebujeme ešte prv ako ho prosíme. Máme myslieť na veci Ducha! Nie, nemajú to byť túžby na výhry v športke, krásny dom, auto, atd. ale predovšetkým Božie Slovo - Boh. Boh vie, čo je pre nás dobré. To všetko dočasné pominie – zhorí no to čo je večné je Slovo Božie.
Wolfer napísal: Sice jsem nebyl dobrý, ale myslím že ani zlý, spíše takový bloudící. Znám hodně lidí, kteří snad až nezabiješ porušili všechna překázání a stále je porušují, přesto se mají na této zemi mnohem lépe než většina znás.
Neexistuje nič telesné, čo by ti mohlo priniesť skutočnú a trvalú radosť. Žiadné peniaze, dom, auto atd. Skutočnú radosť nájdeš jedine ak chodíš vo Svätom Duchu, ktorý ťa aj neustále uisťuje o spasení o tej dobrej zvesti pre tých, ktorí ho milujú!
Všetci sme si zaslúžime iba jedno - smrť. Ak sme porušili jedno prikázanie, porušili sme všetky. Za hriech je smrť! To je absolútna spravodlivosť Božia. No my nie sme pod zákonom skutkov, ale pod zákonom viery. Lebo : Rim3 19A vieme, že všetko, čo hovorí zákon, vraví tým, ktorí sú pod zákonom, aby boly zapchaté každé ústa, a celý svet aby bol vinný Bohu, 20pretože zo skutkov zákona nebude ospravedlnené pred ním niktoré telo, lebo skrze zákon poznanie hriechu. 21No, teraz je zjavená spravedlivosť Božia bez zákona, osvedčovaná zákonom i prorokmi, 22avšak spravedlivosť to Božia skrze vieru Ježiša Krista cieľom všetkých a na všetkých veriacich. 23Lebo nieto rozdielu, lebo všetci zhrešili a postrádajú slávy Božej 24ospravedlňovaní súc darmo jeho milosťou, skrze vykúpenie, vykúpenie v Kristu Ježišovi, 25ktorého preduložil Bôh za obeť smierenia skrze vieru v jeho krvi na ukázanie svojej spravedlivosti pre pustenie stranou predošle sa udialych hriechov do času obeti Kristovej 26v znášaní Božom, aby ukázal svoju spravedlivosť v terajšom čase, aby bol spravedlivý a ospravedlňujúci toho, kto je z viery Ježišovej. 27Kde je potom chvála človeka? Je vylúčená. Jakým zákonom? Zákonom skutkov? Nie! Ale zákonom viery. 28A tak usudzujeme, že sa človek ospravedlňuje vierou bez skutkov zákona.
Wolfer napísal: Já jen hledám jak se mám zachranit, nikdy nevíme jestli zemřeme za minutu nebo padesát let, ale chtěl bych být alespon chvilku štastný i na tomto světě, jen sám nevím ani co by mě štastným učinilo. Moje víra je denně težce zkoušena, nevím co tyto zkoušky znamenají, jak mám žít co mám dělat atd.
Sám sa nezachrániš! To čo ťa zachráni je viera v Ježiša Krista – teda v plnosti uveriť Jeho evanjeliu – tej dobrej zvesti. Prečo je dobrá? Vieš si predstaviť, že ti niekto daruje napr. milión korún? Ale je tu otázka: Mat 16:26 Lebo čože to osoží človekovi, keby získal hoci aj celý svet a svoju dušu utratil? Alebo jaké výmenné dá človek za svoju dušu?
A vieš si predstaviť, že ti niekto daruje život večný a to z milosti skrze vieru bez zásluh a zdarma? Život s Bohom naveky! Dá sa to vôbec porovnávať? Určite nie! Žiadne náboženstvo ti toto neponúka, ale vždy niečo za niečo.
A Toto je tá dobrá zvesť aj pre teba, že ti Boh daruje večný život z milosti skrze vieru a to bez zásluh a zdarma. Uvedie ťa do postavenia dieťaťa Božieho a budeš očistený od svojich hriechov krvou Ježiša Krista a pred Bohom budeš čistý a plný istoty v Kristu. Boh najprv preorie srdce človeka aby, keď spadne semeno Ducha sa zakorenilo a dalo úrodu.
Wolfer napísal: Nevím jak jsem psal na začátku co přesně znamena plně se odevzdat Ježíši Kristu ani zda když se pro něco modlím, tak se mám modlit k němu nebo k Bohu.
Odovzdanosť je požiadavka lásky. A bez sebazaprenia niet ani lásky, ktorá vždy pozerá čo je dobre pre toho druhého.
Wolfer napísal: Tak jsem si přečetl první dvě knihy nového zákona a máte pravdu, tam je to co jsem hledal. Jen mohu se zeptat co si mohu představit pod pojmem ,,Duch svatý" tím je myšlen Bůh?
Ján 5:21 Lebo jako Otec kriesi mŕtvych a oživuje, tak aj Syn, ktorých chce, oživuje.
1Ján 5:7 Pretože traja sú, ktorí svedčia na nebi: Otec, Slovo a Svätý Duch. A tí traja sú jedno
Ján 10:30 Ja a Otec sme jedno.


Boh oživuje srdce človeka svojím Duchom a to preto, aby porozumelo Jeho Slovu a človek uveril v Pravdu Slova Božieho plného Lásky a Milosti Božej. Božie Slovo je nositeľom Jeho Ducha – vychádza od neho, je neoddeliteľné a spoluúčinkuje. Vierou v to Slovo prijímame aj Ducha Božieho – autora tohto Slova do svojho srdca. Slovo a Duch patria k sebe — neoddeliteľne k sebe. Duch prehovára Slovom a skrze vieru v to Slovo môžeme vidieť Boha v Ježišovi Kristovi. Porozumenie Slova sa dá jedine v Duchu, ktorý je autorom tohto Slova a prijať vierou v Slovo Pravdy. Kristus pripojil Ducha ku Slovu. V Jeho Slove sa identifikuje Duch a v Jeho Duchu Jeho Slovo.

Ak Ježiš posiela tešiteľa Ducha Pravdy, tak ho posiela svojím zasľúbením – svojim Slovom a nikdy nie bez neho a skrze vieru v to čo Ježiš vyslovil - to Slovo, prichádza Tešiteľ do srdca človeka. Takýto človek žije s vedomím zasľúbenia Božieho – to čo Boh skrze Slovo zasľúbil a žije v Duchu Svätom a neustále je utešovaný a vyučovaný týmto Duchom skrze slovo, a to všetko z milosti skrze vieru v to Slovo. Bez viery v to Slovo, nie je možné pôsobenie Ducha Božieho v srdci človeka. Ak to zoradíme, tak je tu zvrchovaný Boh, ktorý z Lásky a Milosti vyriekne Slovo zasľúbenia k svojím vyvoleným – svojmu ľudu. Oni čujú Jeho hlas a preto aj v plnosti uveria Jeho Slovu a tým prijímajú Ducha Božieho do svojho srdca a žijú v Jeho Slove – v Bohu na oslavu Boha stvoriteľa neba a zeme.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Získání víry - znamení

Príspevok od používateľa pavel »

Tak jsem si přečetl první dvě knihy nového zákona a máte pravdu, tam je to co jsem hledal. Jen mohu se zeptat co si mohu představit pod pojmem ,,Duch svatý" tím je myšlen Bůh?
Áno, pod pojmom Duch Svätý je myslený Boh. Skúsim to veľmi, veľmi jednoducho vysvetliť. O Bohu sa hovorí, že je trojjedninný. Teda Jedna bytosť s tromi identitami.

Boh Otec ... túto identitu nikto nikdy nevidel, napriek tomu, že k ľuďom hovoril skrze oheň, zviera, mrak nebesia a pod
Boh Kristus ... na túto identitu si ľudia mohli šiahnuť, mohli vidieť ako vo svojej podstate potrebuje jesť, piť, ako žije, ako vie milovať i hnevať sa ...
Boh Duch Svätý ... Identita, ktorá uvádza do pravdy, vedie a defacto riadi životy tých, ktorí si ho do srdca pustia. Prišiel až po odchode ukrižovaní a nanebovstúpení Pána Ježiša Krista.

Táto posledná identita je od tej doby spojovateľom medzi Bohom a ľuďmi. Skrze ňu je medzi nami Pán Ježíš všade tam, kde sa v Jeho mene schádzame. Skrze ňu, prebieha poznávanie pravdy, pokánie, dochádza ku znovuzrodeniu i k spáse. Je to jedna identita Boha ale zároveň Boh samotný, tak ako Boh Otec a Boh Syn.

No, dúfam, že som to napísal polopatisticky ...

Wolfer
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St Jún 08, 2011 11:42

Re: Získání víry - znamení

Príspevok od používateľa Wolfer »

Když si kamarád vyprávěl o tom, co viděl při klinické smrti, řekl mi at si najdu na toto téma videa na internetu. Dneska jsem si na to vzpoměl a ted se podíval na několik svědectví v jednom z nich jsem dokonce viděl velkou podobu s mojí zkušeností. Napsal jsem:
Ležel jsem pozdě v noci v posteli, brečel a prosil jsem Boha, aby to už ukončil, aby mě zabil (vím že je to hrozné, vlastně jsem předtím snad ani k Bohu nemluvil). Náhle jsem přestal vnímat vše okolo, cejtím jsem jen obrovskou bolest po celém těle nejvíc v hlavě, ihned jsem začal nevím zda jestli z pudu sebezáchovy nebo kvůli nečemu jinému, ale začal jsem prosit o odpuštění a ať to ještě nedělá a najednou opravdu vše přestalo a já zase ležel v posteli.
Tím, že jsem přestal všechno vnímat jsem myslel svojí postel a svůj pokoj prostě vše okolo, všude byla černočerná tma. Sice jsem neregistroval, žádné postavy kolem mě, které by mě bili a podobně, bylo to jako by ta tma samotná mě mučila. Ale ted jsem se dodíval na video, kde možné peklo jeden jedinec popisuje prakticky stejně. Docela mě to šokovalo. Neviděli jsem žádné ohně, démony a podobně prostě tma, která způsobovala bolest která nejde slovy popsat. Já si jen pamatuju, jak jsem pak prosil aby mě to co jsem řekl bylo odpuštěno a já ještě nezemřel. Samozřejmě že byl ve mě hlas říkající: ,,Byl to jen sen." ale mě se tomu nechce věřit.

Všude tu říkáte i tito ,,svědci" říkají, že se člověk musí celým srdcem odevzdat Kristu a prosit o odpuštění svých hříchů, že prý může být odpuštěno jakémukoliv člověku, ať spáchal sebehorší hřích. Ale já se ptám jak mám své srdce odevzdat Kristu. Čtu bibli, myslím že skutečně mi Bůh pomáhá, ale uvědomuju si to až postupem času, nejdřív mě připadá že mi škodí protože jsem jsem hřešil, ale s odstupem času vidím, že to mělo nějaký účel, aby mě pomohl.

Případám si jako v pohádkách, kde mám na jednom rameni anděla a na druhém ďábla a každý mi do ucha radí něco jiného. Jeden říká, Bůh tě zachránil, pomáhá ti, mluví s tebou. Ten druhý, nic tě nečeká, nic není, ta zkušenost byla jen noční můra, to co se ti ted děje jsou jen velké náhody atd. Chtěl jsem odstranit všechny svojé hříchy hlavně obžerství, lenost, zlost, závist. I když se modlím ,,...neuveď nás v pokušení..." můj život je přímo plný pokušení, stačí jen natáhnout ruku. Slibel jsem si že se už nebudu přejídat, ale pak příjdu do obchodu a v ten den tam mají ve velmi velké slevě jídlo které prostě miluju, snad bych se ho nikdy nepřejed. Stojím tam koukám na to a přemýšlím a opět ke mě mluví dva hlasy jeden přes druhého: ,,Vem si to máš velké štěstí takto levné už to nikdy nebude." druhý říká: ,,Vzpoměn na to co sis slíbil, je toho zbytečně moc pro jednoho člověka." pak zas ten první: ,,Je toho hodně a zaplatíš méně než za to pro co sis přišel a na víc si pochutnáš" A takto dále se mě mihají myšlenky, nakonec jsem ale bohužel neposlech ten psrávny hlas. Když jsem doma začal jíst a začal jsem cítít pocit sitosti ted jsem si teprve uvědomyl co jsme provel, říkal jsem si: ,,Zase jsi zklama, zase si nedodržel co sis sám sobě slíbil, jsi nepoučitelnej."

Prosil jsem Krista aby mě zprostil zloby která je ve mne. A několik dní jsem byl aniž bych na to myslel opravdu velmi klidný nic mě nemohlo rozčílit, ale jak jsem se odvrátil od způsobu života který jsem si usmyslil, vše bylo zpět. Já nevím zda se někdy dokážu poučit. V bibli se píše, že ten kdo se bude rouhat proti Duchu svatému tomu nebude nikdy odpuštěno. Psal jsem tu že jsem nebyl věřící a že k bohu jsem nemluvil, ale to není tak uplne pravda. Už od malička vždy když se mi něco nepovedlo nebo když jsem měl velkou smůlu, vždy jsem hledel k obloze a říkal věci jako: ,,To se ti zas povedlo, baví tě to že? Nejsi dobrý ale zlý" a říkal jsem ještě mnohem horší věci, přímo mu sprotě nadával. Nevím proč jsem to dělal jak jsem řekl nikdo mi neříkal nic jako: ,,Bůh existuje" Nikdo mě k tomu nevedl, stejně jsem takto pořád klel. Nevím tedy zda můžu dosáhnout i odpuštění tohoto, nevím zda můžu svou duši ještě zachrátnit, alespon jsem se rozhodl, že zachránit co nejvíce jiných duší, co dokážu.

Nevím, kd yBůh ukončí můj život, ale mám strach. Nechci se vrátit tam na to místo, je to strašné místo nepřál bych ho žádnému člověku at provedl cokoliv, nepřál bych to ani lidem jako byl Hittler, Mengele a podobně. Tma jako žiravina, která rozpouští nesmrtelné tělo a vy tak trpíte navěky, křičíte hrůzou a velkými bolestmi ale neslyšíte nic a ni svůj vlastní křik jen víte že křičíte, nevidíte jedinou nitku světla všude je tma jak v jeskyni. Necíte chlad ani teplo ani žádnou podlahu pod nohama, víte že nohy máte bolej vás ale jak by jste byli ve stavu beztíže v pustém vesmíru. Mám z toho místa strach nechci tam být už ani vteřinu a když jsem viděl tu větu, že rouhačům proti Duchu svatému nebude nikdy odpuštěno, polil mě studený pot. Doufám že je jednou dokážu žít správný život.

marek
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Okt 11, 2010 6:45

Re: Získání víry - znamení

Príspevok od používateľa marek »

Wolfer
jak mám své srdce odevzdat Kristu.
Je to prosté a zároveň veľmi ťažké....

A vlastne sám si odpovedáš, keď píšeš...

"Případám si jako v pohádkách, kde mám na jednom rameni anděla a na druhém ďábla a každý mi do ucha radí něco jiného. Jeden říká, Bůh tě zachránil, pomáhá ti, mluví s tebou. Ten druhý, nic tě nečeká, nic není, ta zkušenost byla jen noční můra, to co se ti ted děje jsou jen velké náhody atd. Chtěl jsem odstranit všechny svojé hříchy hlavně obžerství, lenost, zlost, závist. I když se modlím ,,...neuveď nás v pokušení..." můj život je přímo plný pokušení, stačí jen natáhnout ruku. Slibel jsem si že se už nebudu přejídat, ale pak příjdu do obchodu a v ten den tam mají ve velmi velké slevě jídlo které prostě miluju, snad bych se ho nikdy nepřejed. Stojím tam koukám na to a přemýšlím a opět ke mě mluví dva hlasy jeden přes druhého: ,,Vem si to máš velké štěstí takto levné už to nikdy nebude." druhý říká: ,,Vzpoměn na to co sis slíbil, je toho zbytečně moc pro jednoho člověka." pak zas ten první: ,,Je toho hodně a zaplatíš méně než za to pro co sis přišel a na víc si pochutnáš" A takto dále se mě mihají myšlenky, nakonec jsem ale bohužel neposlech ten psrávny hlas. Když jsem doma začal jíst a začal jsem cítít pocit sitosti ted jsem si teprve uvědomyl co jsme provel, říkal jsem si: ,,Zase jsi zklama, zase si nedodržel co sis sám sobě slíbil, jsi nepoučitelnej.""

Buď miluješ Boha Otca a Pána Ježiša Krista, alebo nie. Nemôžeš slúžiť dvom pánom. Teda z toho, čo píšeš je vidieť, kde je tvoje srdce. Na druhej strane nemá význam sa premáhať a nasilu robiť niečo nasilu proti svojej vôli... Taká viera by bola pre teba iba trápením a večným premáhaním. Ale to je dôležité, je tvoja vôľa a vôľa Božia. Podriaď svoju vôľu Bohu, ale musíš ju podriadiť dobrovoľne a dobrovoľne musíš svoje srdce a teda svoj život odovzdať Bohu a teda milovať Boha viac, ako všetko ostatné.... A k tomu "milovať Boha" sa jednoducho nemôžeš prinútiť nasilu, proti svojej vôli. Dôležité je totiž pochopiť aj to, že Boh je sloboda a že v Bohu je človek slobodný, alebo ak chceš, oslobodený, čo znamená, že už nie je otrokom hriechu... Ale tá sloboda nie je v tom, že si môžeš robiť, čo chceš, ale práve naopak v tom, že ty už nemusíš robiť, čo chceš ty, lebo ty už nepatríš sám sebe, ale patríš Bohu... A teda svoju vôľu už nepodriaďuješ sebe a vlastným záujmom a chúťkam, ale podriaďuješ svoju vôľu Bohu a tak sa stávaš služobníkom Božím... Ale komu, alebo čomu podriaďuješ svoju vôľu ty, to teraz hádam dokážeš pochopiť a posúdiť aj ty sám...

A teda dostal si sa do určitej fázy viery a teraz na teba prichádzajú pokušenia. Ale nediv sa tomu, lebo je aj napísané, že i rýdzosť zlata sa skúša ohňom tým, že i zlato sa pretavuje v ohni. Ale o čo cennejšia je viera, ktorú si získal, ako zlato... A preto i tvoja viera sa skúša a pretavuje v ohni, aby sa osvedčila jej rýdzosť. A preto na teba prichádzajú pokušenia... Ale posúď ty sám, osvedčuješ sa vo viere, alebo zlyhávaš? Patrí tvoj život stále tebe a tvojím radovánkam, alebo si ho odovzdal Bohu...
A teda pýtaš sa ako odovzdať srdce Kristu... Ale veď na to priateľu už hádam v tejto chvíli prichádzaš aj ty sám... Veď je to také prosté a zároveň také ťažké...

Ale keď bude tvoje srdce úprimné a čisté, potom budeš milovať aj pokušenia, lebo potom pokušenia už nebudú ovládať teba a nebudeš im podliehať, ale ty budeš ovládať svoje túžby, skrze ktoré prichádzajú všetky tvoje pokušenia. Lebo tvoje túžby sú všetko to, čo máš naozaj v srdci... Ak máš v srdci Krista, tak žiadnym telesným túžbam nepodliehaš, lebo ani Kristus žiadnym telesným túžbam nepodliehal. A podľa tohoto to poznáš. Lebo v Kristu Ježišovi neprehrávaš nad zlom a teda nepodliehaš hriechu, ale naopak víťazíš nad zlom a nad hriechom... A takto sa napokon stávaš služobníkom jedného, alebo druhého. Buď služobníkom hriechu na smrť, alebo služobníkom Krista na večný život... A všetko je to napokon o tom, čo, alebo koho máš naozaj v srdci... A koho máš v srdci naozaj ty, to predpokladám vieš posúdiť aj ty sám...

Lebo pochop, bol si hriešny a robil si zle, ale Boh ti skrze obeť Pána Ježiša Krista všetko, čo si urobil zle, všetko ti odpustil... Ale prečo si robil zle a prečo si hrešil? Predsa z hlúposti a nevedomosti, preto lebo si nepoznal pravdu, že robiť zle je hriech a hriech je smrť... A život v hriechu preto vedie do smrti. Život v hriechu, je život v zajatí...

A tak nesúď druhých, ktorý robia zle a hrešia, či už viac ako ty, alebo menej, lebo to robia z rovnakých príčin, ako si to robil ty. Táto nevedomosť je však smrť a vedie do záhuby a tak sa usiluj o to, aby pochopili to, čo si nakoniec pochopil aj ty a káž im odpustenie, ktoré sa im dostalo od Boha... A sám im odpúšťaj, čo robia, lebo aj ty si robil... a bolo ti odpustené.... A tak ako bolo odpustené tebe, aj ty si povinný odpúšťať... A pokiaľ toto odpustenie prijmú a zmenia svoje životy, tak budú žiť... Pokiaľ nie, majú svoju odmenu... Ja ich neodsudzujem, ale oni žijú v odsúdení a to je to poznanie a pochopenie. A teda prijať Krista do svojho srdca znamená zmeniť svoj život a nežiť viac v tom, o čom viem, že bolo zlé... Lebo viem, že kvôli tomu prišiel Kristus, aby ma z toho vytrhol...

Prísť do obchodu a kúpiť si zlacnené jedlo nie je hriech, veď jesť musíme a Boh to vie a teda takáto hojnosť je skôr požehnanie. Treba si to však uvedomiť a treba za takúto hojnosť a požehnanie ďakovať Bohu.... A s takouto vďakou potom treba jesť aj samotný pokrm... A samozrejme prípadne sa potom aj podeliť s tým, kto nemá, lebo ten tiež prosí Boha o rovnaké požehnanie a pokiaľ prosí Boha úprimne, môže sa mu dostať takéto požehnanie skrze teba. A on prosil Boha v ktorého ty veríš a nakoniec dostal od teba, od človeka, ktorý tvrdí, že slúži Bohu...

Wolfer
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St Jún 08, 2011 11:42

Re: Získání víry - znamení

Príspevok od používateľa Wolfer »

Děkuji za odpověď. V minulosti jsem udělal spousty věcí, kterých těď úpřímně lituju. Nevím proč stále poslouchám ten špatný hlas, snad se to už ale nebude opakovat. Když jsem se včera předspaním modlil, po napsání mého předešlého příspěvku, prosil jsem ho aby zezřásl toho ďáble z mého ramena, že ho nechci už poslouchat a myslím že dnes se mi to i dařilo. Ten dobrý hlas byl se mnou už od malička, vždycky jsem mluvil v duchu sám sebou, někdy jsem si říkával, jestli nejsem i blázen, ale at je to tak nebo tak, ten hlas mě vždy radil dobře. Za obžerstvím jsem doufám udělal tlustou čáru, nechci se ho zbavit jen kvůli víře, ale také kvůli tomu abych pomohl tělu, které jsem na tomto světě dostal. Po problémech a stresech jsem přestal o něho pečovat, zanedbával ho a cítím že právě ted je čas vše napravit.

Když jsem tu zmínil modlidbu, chtěl jsem se ještě zeptat na několik věcí:
1) na hodně místech jsem našel že se mám modlit nahlas, v bible ale je že se mám zavřít do svého pokoje a tam se v klidu modlit, píšu to protože nevím co přesně znamená to ,,nahlas" já se modlim takovým pološeptem, protože věřím že moje modlitby jsou jen mezi mnou a Ježíšem Kristem a jeho otcem, nikdo další to slyšet nemusí.

2) je správné říkat modlidbu přesně jak je v bibli napříkad: ,,Otče náš jenž jsi v nebezísch, ...." ? Protože je to pro mě náročnější a musím hodně hledat v paměti abych nic nezapoměl, není to se srdce ale z hlavy, můžu se tedy modlit vlastními slovy ve kterých řeknu skoro to stejné?

marek
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Okt 11, 2010 6:45

Re: Získání víry - znamení

Príspevok od používateľa marek »

Wolfer
Když jsem tu zmínil modlidbu, chtěl jsem se ještě zeptat na několik věcí:
1) na hodně místech jsem našel že se mám modlit nahlas, v bible ale je že se mám zavřít do svého pokoje a tam se v klidu modlit, píšu to protože nevím co přesně znamená to ,,nahlas" já se modlim takovým pološeptem, protože věřím že moje modlitby jsou jen mezi mnou a Ježíšem Kristem a jeho otcem, nikdo další to slyšet nemusí.
To je v poriadku. Modlíš sa k Bohu Otcovi a Boh vidí aj v skrytosti... Možno ťa niektorí budú obviňovať a hovoriť, že sa máš modliť spoločne s ostatnými a pekne nahlas, ale treba pamätať na to, čo nás o modlitbe učí Ježiš. Napríklad aj to, aby sme neboli ako pokrytci, ktorí sa radi modlia tak, aby ich všetci videli a samozrejme dlho a veľa, aby dokázali akí sú zbožní. Pokiaľ sa ocitneš medzi takýmito modlitebníkmi, takmer naisto tam pôjde o pretvárku...

Ďalej je dôležité pamätať pri modlitbe na to, že Boh vie, čo potrebujeme a vie to lepšie ak my... A teda netreba veľa zbytočných slov... "Otče náš" je ten najlepší príklad, ktorý nás učí modliť sa...

Nemusíš sa dookola modliť otčenáš presne tými slovami ako je napísaný v Biblii, táto modlitba je hlavne príklad, aby sme vedeli za čo sa máme modliť a ku komu sa máme modliť. Ježiš nás tu učí, že sa máme modliť k Bohu Otcovi... A na inom mieste zase Ježiš hovorí, že o čokoľvek budeme prosiť Boha v jeho mene, dostaneme...
A teda modlíme sa, prosíme, ďakujeme Bohu Otcovi v mene Pána Ježiša Krista...

Taktiež sa nemusíš modliť vždy za všetko a teda obsiahnuť do jednej modlitby všetko. Nemusíš celý otčenáš obsiahnuť do jednej modlitby naraz...
Najlepšie je modliť sa neprestajne, čo znamená modliť sa podľa potreby, trebárs aj jednou vetou za danú konkrétnu vec, podľa situácie v ktorej sa ocitneš...

Príklad modlitby som ti dal aj v predošlom príspevku, keď som písal: Prísť do obchodu a kúpiť si zlacnené jedlo nie je hriech, veď jesť musíme a Boh to vie a teda takáto hojnosť je skôr požehnanie. Treba si to však uvedomiť a treba za takúto hojnosť a požehnanie ďakovať Bohu.... (A teda vidíš, tu ďakuješ Bohu za jedlo, podľa toho, čo sa ti udialo)... a ďalej....
A s takouto vďakou potom treba jesť aj samotný pokrm... A samozrejme prípadne sa potom aj podeliť s tým, kto nemá, lebo ten tiež prosí Boha o rovnaké požehnanie a pokiaľ prosí Boha úprimne, môže sa mu dostať takéto požehnanie skrze teba. A on prosil Boha v ktorého ty veríš a nakoniec dostal od teba, od človeka, ktorý tvrdí, že slúži Bohu...

A taktiež je dobré si všimnúť, že otčenáš je modlitba v množnom čísle a to je ďalšia vec, ktorú nás táto modlitba učí. A teda netreba sa modliť iba za seba, ale treba sa modliť za všetkých veriacich, lebo oni sú našimi bratmi a sestrami... A čo viac, sami sa môžeme stať naplnením ich modlitieb napríklad aj tým, že sa s nimi podelíme o niečo, čo oni postrádajú... Napríklad jedlo... Keď niekto prosí za jedlo, tak to nie je zlé, pretože to potrebujeme a Boh vie, že to potrebujeme a preto Božou vôľou je, aby ak nám požehnal a máme dostatok, aby sme sa podelili s tými, ktorí nemajú.... Veď takto napĺňame Božiu vôľu a takto napĺňame tie skutky, ktoré nám sám Boh dopredu pripravil...

A mohlo by tu byť ešte veľa príkladov, ale myslím, že nakoniec na mnoho vecí skrze úprimnú vieru prídeš aj sám....

Napísať odpoveď