Jak navázat kontakt s Bohem?

Aká je, čomu veríme, sila viery, pravosť viery
ajk
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ne Máj 22, 2011 22:15

Jak navázat kontakt s Bohem?

Príspevok od používateľa ajk »

Pocházím z věřící rodiny, ale de facto nejsem věřící. Můžu si číst z Bible, chodit na pravidelná shromáždění v neděli, atd. ale Bůh ke mně nepromlouvá. V podstatě nemám jistotu, že nějaký Bůh vůbec je. Zkoušel jsem se i mnohokrát modlit, ale prostě bez odezvy. Nicméně vím, že jsem za svůj - byť poměrně krátký - život udělal spoustu špatných věcí a bojím se, co se stane, pokud je to, co je v Bibli pravda - a já budu věčně zatracen.

Takže - kde byste mi doporučili začít?
Díky za odpovědi.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Jak navázat kontakt s Bohem?

Príspevok od používateľa pavel »

Nuž, neviem aký má s tebou Boh plán. Pretože každý jednotlivec, ktorý kedy žil a bude žiť, zapadá presne do plánu, ktorý Boh predurčil, predzvedel. Tieto slová sa ťažko vysvetľujú veriacim nieto ešte neveriacim...

Osobne si myslím, že keď chceš aby sa niečo stalo, musíš si to v srdci priať. Veľakrát to nevyjde, ale to je v prípade, ak sa jedná o svetské veci, napr. výhra v Lote, či opätovanie lásky od Milly Jovovich ... avšak ak hľadáš Boha, v ktorého veríš že JE, neexistuje aby sa ti po čase nedal spoznať. Chce to len úprimné chcenie a trpezlivosť v čakaní... veď si len prečítaj:

Matthew 7:8  lebo každý, kto prosí, berie; kto hľadá, nachádza, a tomu, kto klepe, sa otvorí.
9  Alebo kto je z vás človek, ktorý, keby ho jeho syn prosil o chlieb, by mu dal kameň?
10  Alebo aj keby ho prosil o rybu, či mu azda podá hada?!
11  Ak teda vy, súc zlí, viete dávať svojim deťom dobré dary, o čo skôr dá váš Otec, ktorý je v nebesiach, dobré veci tým, ktorí ho prosia!

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Jak navázat kontakt s Bohem?

Príspevok od používateľa mil »

ajk napísal:Pocházím z věřící rodiny, ale de facto nejsem věřící. Můžu si číst z Bible, chodit na pravidelná shromáždění v neděli, atd. ale Bůh ke mně nepromlouvá. V podstatě nemám jistotu, že nějaký Bůh vůbec je. Zkoušel jsem se i mnohokrát modlit, ale prostě bez odezvy. Nicméně vím, že jsem za svůj - byť poměrně krátký - život udělal spoustu špatných věcí a bojím se, co se stane, pokud je to, co je v Bibli pravda - a já budu věčně zatracen.

Takže - kde byste mi doporučili začít?
Díky za odpovědi.
Egocentrizmus človeku bráni v plnosti prijať do srdca Slovo Božie:

Mat 16:24 Vtedy povedal Ježiš svojim učeníkom: Ak chce niekto prijsť za mnou, nech zaprie sám seba a vezme svoj kríž a ide za mnou!

Luk 9:23 A vravel všetkým: Ak chce niekto ísť za mnou, nech zaprie sám seba a vezme svoj kríž na každý deň a nasleduje ma.


Teda ináč sa to nedá!

Ide tu o skutočnú vieru v Pravdu Slova Božieho, teda presvedčenie o veciach ktoré sa nevidia. Ak si zoberieme príklad zo vzťahu medzi mužom a ženou, tak je to taktiež o viere navzájom. Ak muž dostane dopis od svojej milovanej, ktorá v ňom úprimne vyzná svoju lásku k nemu, tak má dve možnosti. Buď uverí tomu čo je tam napísané - teda nevidí už seba ale vidí lásku svojej milovanej vo svojom srdci a jeho srdce bude plesať od radosti. Alebo neuverí a jeho srdce bude chladné a plné pochybností.

Tak je to aj so Slovom Božím. 1Ján 4:10V tomto je láska: nie že by sme my boli milovali Boha, ale že on miloval nás a poslal svojho Syna jako smierenie za naše hriechy. Láska Božia sa prenesie vierou na nás ak v plnosti uveríme Slovu Božiemu. Ak v plnosti veríme Božiemu Slovu - tej radostnej zvesti evanjelia Ježiša Krista, tak naše srdce bude plesať od radosti a náš život sa zmení. V tejto radosti budeme žiť už naveky a nikto nám ju nezoberie. Srdcom vchádzame do večného Kráľovstva pokoja - Božieho Kráľovstva plného svetla Božej milosti a lásky.

Rim:8 35Kto nás odlúči od lásky Kristovej? Či súženie alebo úzkosť alebo prenasledovanie alebo hlad alebo nahota alebo nebezpečenstvo alebo meč? 36Ako je napísané: Pre teba sme usmrcovaní celý deň; považovaní sme za ovce na zabitie. 37Ale v tom vo všetkom statne víťazíme skrze toho, ktorý nás zamiloval. 38Lebo som presvedčený, že ani smrť ani život ani anjeli ani vrchnosti ani moci ani prítomné ani budúce veci 39ani vysokosť ani hlbokosť ani niktoré iné stvorenie nebude môcť odlúčiť nás od lásky Božej, ktorá je v Kristu Ježišovi, našom Pánovi.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Jak navázat kontakt s Bohem?

Príspevok od používateľa pavel »

Vieš Mil, ono to zase tak jednoduché nieje... vlastne ono to vôbec jednoduché nie je...

Ja som mal podobne ako ajk znalosť o Bohu, mohol som chodiť do zboru, mohol som čítať Písmo i komentáre... Celá rodina bola už vtedy obrátená... a nič... na to by si čo povedal?

Až potom prišlo k situácii, kedy som pochopil, že zasiahol Pán Ježíš... k fyzickej situácii... potom prišiel plač vďaky, a až potom som začal hltať Slovo, chodiť medzi kresťanov...

99 percent obrátených čo poznám, malo podobnú skúsenosť... zásah z vonku... a keď to tak zoberieš, musí to tak byť. Veď Písmo píše, že sme duchovné mŕtvoly... a povedz, môže sa sama mŕtvola rozhodnúť, že chce ožiť? Môže sa vôbec mŕtvola rozhodnúť o čomkoľvek?

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Jak navázat kontakt s Bohem?

Príspevok od používateľa mil »

Presne tak! Iba Boh oživuje. Sebazaprenie môže nastať až po duchovnom oživení - znovuzrodení. Iba oživené srdce Bohom môže porozumieť a uveriť. Tak podobne aj prijatie všetkého toho čo sebazaprenie prináša - kríž na každý deň, je možné jedine v oživenom stave. Zomiera starý človek aj so svojím egocentrizmom a rodí sa nový človek z Ducha s túžbou po Božom Slove - Bohu. To je to nové stvorenie v Kristu Ježišovi , stvorenie ktoré ho bude naveky oslavovať.

To, čo činí Boh v našich srdciach je prv ako sa začneme rozhodovať nasledovať Boha - oživí naše srdce aby sme porozumeli a uverili v Pravdu Slova Božieho. Teda všetko Boh nasmeruje k tomu, aby sme uverili Božiemu Slovu. A o to tu ide - o vieru. Z viery pramení všetko, čo je s ňou spojené. Rozhoduje sa už nový človek, narodený z Ducha. Ináč povedané - Boh otvorí naše srdcia, aby sme rozumeli, a až potom priťahovaní mocou Božou sa dobrovoľne rozhodujeme. Duch pôsobí chcenie aj robenie.

------------------------

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Jak navázat kontakt s Bohem?

Príspevok od používateľa svklampard »

-pisete ze boh si voli ludi a co s tymi ktorych si nezvoli ? :roll:

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Jak navázat kontakt s Bohem?

Príspevok od používateľa mil »

svklampard napísal:-pisete ze boh si voli ludi a co s tymi ktorych si nezvoli ? :roll:
Tí, ktorí sú pod zákonom skutkov, budú súdení podľa svojich skutkov. Snáď nepochybuješ o Božej spravodlivosti, ktorá posúdi všetko. No tí, ktorí sú pod zákonom viery sú ospravedlnení z viery bez skutkov zákona.
Rim:3 31Či tedy maríme zákon vierou? Nijakým činom! Ale zákon staviame v platnosť.

Všetko, všetky stvorenia slúžia Bohu v príprave Jeho detí k tomu, aby sa mu podobali. V tej rozmanitosti je stvoriteľský plán všemocného Boha. Ide tu predovšetkým o Božiu slávu a k tomu je podriadené všetko. Pripravuje si pre Seba nové stvorenie v Kristu Ježišovi, ktoré bude na Ňom úplne a dobrovoľne závislé a v láske sa Mu bude podriaďovať. Bude to stvorenie, ktoré bude nekonečne vďačné jedine Bohu a stále ho bude oslavovať.

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Jak navázat kontakt s Bohem?

Príspevok od používateľa svklampard »

ako moze niekoho sudit ked si ho nevyvoli ......a podla teba toho koho si nevyvoli tak odsudi lebo podla vas len jeden prehresok znamena smrt....taze svojim sposobom boh voli ci ide clovek do pekla alebo do neba -to je vasa viera :arrow:

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Jak navázat kontakt s Bohem?

Príspevok od používateľa svklampard »

Všetko, všetky stvorenia slúžia Bohu v príprave Jeho detí k tomu, aby sa mu podobali. V tej rozmanitosti je stvoriteľský plán všemocného Boha. Ide tu predovšetkým o Božiu slávu a k tomu je podriadené všetko. Pripravuje si pre Seba nové stvorenie v Kristu Ježišovi, ktoré bude na Ňom úplne a dobrovoľne závislé a v láske sa Mu bude podriaďovať. Bude to stvorenie, ktoré bude nekonečne vďačné jedine Bohu a stále ho bude oslavovať.
co myslis co budes robit v nebi ......asi to co pises....

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Jak navázat kontakt s Bohem?

Príspevok od používateľa mil »

svklampard napísal:ako moze niekoho sudit ked si ho nevyvoli ......a podla teba toho koho si nevyvoli tak odsudi lebo podla vas len jeden prehresok znamena smrt....taze svojim sposobom boh voli ci ide clovek do pekla alebo do neba -to je vasa viera :arrow:
Ak by voľba človeka bola tým rozhodujúcim faktorom pri spasení, tak Kristus sa obetoval nadarmo! Ak sa teda nespasíme vlastnými skutkami, tak čo nás vlastne spasí? Vieš to povedať? Ak odmietaš obeť na kríži za naše hriechy, tak je ťažko ti vysvetliť podstatu evanjelia Ježiša Krista. Ak je už raz dokonalá obeť, tak už nie my, ale predovšetkým Ježiš Kristus.

Rim 9:16 Tak tedy nie je to vecou toho, kto chce, ani toho, kto beží, ale vecou Boha, ktorý sa zmilováva.


Mat:13 11A on odpovedal a riekol im: Vám je dané poznať tajomstvá nebeského kráľovstva, ale tamtým nie je dané.12Lebo kto má, tomu bude dané, a rozhojní sa mu;ale kto nemá, od toho bude odňaté i to, čo má.


Toto predsa povedal Ježiš. Alebo pochybuješ, že toto povedal – “Vám je dané“?

Tá pšenica - dobré semeno - semeno Ducha, ktoré bolo zasiate, tak keď dozreje pozbiera sa do jednej stodoly – Božej stodoly. Toto je Božie semeno - semeno Ducha! To sú tí, ktorí sú narodení z Ducha Božieho, ktorým je to dané rozumieť .Prečo by mal Boh do svojej stodoly pozbierať aj kúkoľ – semeno nepriateľa? Je totiž aj iné semeno – kúkoľ, ktorý bol zasiaty na pole s pšenicou. To má spolu rásť, lebo je to vôľa Božia.


-------------------------

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Jak navázat kontakt s Bohem?

Príspevok od používateľa svklampard »

Ak by voľba človeka bola tým rozhodujúcim faktorom pri spasení, tak Kristus sa obetoval nadarmo! Ak sa teda nespasíme vlastnými skutkami, tak čo nás vlastne spasí? Vieš to povedať? Ak odmietaš obeť na kríži za naše hriechy, tak je ťažko ti vysvetliť podstatu evanjelia Ježiša Krista. Ak je už raz dokonalá obeť, tak už nie my, ale predovšetkým Ježiš Kristus.
vobec ste nepochopili moje narazky. napisem to v bodoch :
-pisete ze boch si voly
Presne tak! Iba Boh oživuje. Sebazaprenie môže nastať až po duchovnom oživení - znovuzrodení. Iba oživené srdce Bohom môže porozumieť a uveriť. Tak podobne aj prijatie všetkého toho čo sebazaprenie prináša - kríž na každý deň, je možné jedine v oživenom stave. Zomiera starý človek aj so svojím egocentrizmom a rodí sa nový človek z Ducha s túžbou po Božom Slove - Bohu. To je to nové stvorenie v Kristu Ježišovi , stvorenie ktoré ho bude naveky oslavovať.

To, čo činí Boh v našich srdciach je prv ako sa začneme rozhodovať nasledovať Boha - oživí naše srdce aby sme porozumeli a uverili v Pravdu Slova Božieho. Teda všetko Boh nasmeruje k tomu, aby sme uverili Božiemu Slovu. A o to tu ide - o vieru. Z viery pramení všetko, čo je s ňou spojené. Rozhoduje sa už nový človek, narodený z Ducha. Ináč povedané - Boh otvorí naše srdcia, aby sme rozumeli, a až potom priťahovaní mocou Božou sa dobrovoľne rozhodujeme. Duch pôsobí chcenie aj robenie.
-pisete ze boh odsudi toho koho si nevyvoli , lebo bude sudit podla skutkov
-vieru ste dostali od boha
-spaseny ste bohom

mil vobec mas predstavu co hlasas ? ze nech clovek robi cokolvek spasu nedosiahne lebo ak si ho boh nezvoli je ludovo povedane v trubke , napise vam clovek s prosbou a vy nanho vyvalite biblicke texty o tom ze jedine boh moze ozivit strdce cloveka a potom koho je to srdce tvoje ? BOZIE ALEBO DIABLOVE ?
-po druhe hlasate boha ktory nieje milostivi alebo milujuci ale hlavne vyberavy, lebo on si voli a bez neho sa nic nepohne......ALEBO CHCES BIBLICKYM CITATOM POVEDAT ZE AZDA NIEKTORYCH LUDI STVORIL DIABOL?

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Jak navázat kontakt s Bohem?

Príspevok od používateľa mil »

svklampard napísal: mil vobec mas predstavu co hlasas ? ze nech clovek robi cokolvek spasu nedosiahne lebo ak si ho boh nezvoli je ludovo povedane v trubke , napise vam clovek s prosbou a vy nanho vyvalite biblicke texty o tom ze jedine boh moze ozivit strdce cloveka a potom koho je to srdce tvoje ? BOZIE ALEBO DIABLOVE ?
Ale veď nikto z ľudí nemôže predsa vedieť koho si vyvolil Boh. Preto máme hlásať evanjelium Ježiša Krista celému svetu na svedectvo všetkým národom - všetkým ľuďom. Jedným je to na spasenie a niektorým je kameňom úrazu. Ak vieš čo je to kameň úrazu, tak pochopíš čo sa tým myslí. A pri tom kameni úrazu sa zamyslí sám nad sebou, či nieje Slovo Božie pre teba tým kameňom úrazu.
Ak dopadne semeno Ducha na úrodnú zem, tak sa zakorení a prinesie úrodu. Ja predsa nemôžem vedieť kto bude spasený a beriem každého človeka ako potenciálne veriaceho. Preto tu často citujem z Písma Svätého a mám aj s tebou trpezlivosť. No ak semeno Ducha dopadá mimo pôdu ktorú pripravil Boh, tak nezakorení. To už nie je moja vec! Ak neprijímaš evanjelium Ježiša Krista, tak čo už s tebou – choď si!
svklampard napísal: -po druhe hlasate boha ktory nieje milostivi alebo milujuci ale hlavne vyberavy, lebo on si voli a bez neho sa nic nepohne......ALEBO CHCES BIBLICKYM CITATOM POVEDAT ZE AZDA NIEKTORYCH LUDI STVORIL DIABOL?
Vyberavý? Berie si svoje semeno, ktoré zasial – pšenicu. Prečo by si mal do svojej stodoly zhromažďovať aj semeno nepriateľa – kúkoľ?

Skús niečo také povedať aj poľnohospodárovi – prečo zbiera pšenicu ktorú zasial a prečo nezbiera aj burinu. Čo ti na to odpovie?

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Jak navázat kontakt s Bohem?

Príspevok od používateľa svklampard »

Ale veď nikto z ľudí nemôže predsa vedieť koho si vyvolil Boh. Preto máme hlásať evanjelium Ježiša Krista celému svetu na svedectvo všetkým národom - všetkým ľuďom. Jedným je to na spasenie a niektorým je kameňom úrazu. Ak vieš čo je to kameň úrazu, tak pochopíš čo sa tým myslí. A pri tom kameni úrazu sa zamyslí sám nad sebou, či nieje Slovo Božie pre teba tým kameňom úrazu.
Ak dopadne semeno Ducha na úrodnú zem, tak sa zakorení a prinesie úrodu. Ja predsa nemôžem vedieť kto bude spasený a beriem každého človeka ako potenciálne veriaceho. Preto tu často citujem z Písma Svätého a mám aj s tebou trpezlivosť. No ak semeno Ducha dopadá mimo pôdu ktorú pripravil Boh, tak nezakorení. To už nie je moja vec! Ak neprijímaš evanjelium Ježiša Krista, tak čo už s tebou – choď si!
typicka vasa obrana ohradit sa a neodpovedal si ani na jednu moju otazku, a s akou istotou moze vyhlasovat slova pavla , slova evanielistov za bozie slovo.....
Vyberavý? Berie si svoje semeno, ktoré zasial – pšenicu. Prečo by si mal do svojej stodoly zhromažďovať aj semeno nepriateľa – kúkoľ?

Skús niečo také povedať aj poľnohospodárovi – prečo zbiera pšenicu ktorú zasial a prečo nezbiera aj burinu. Čo ti na to odpovie?
nie lebo ako ty tvrdis boh si vybera, a co s tymi ktorych si nevyberie ? zhoria v pekle ? ale potom to nebude ich vyna ale vyna toho ze si ich nevyvolil ......potom aky zmysel ma toto tu ked tvrdis ze su iba vyvoleny -teda psenica a ty zly -kukol ......ak si ma boh nevyvoli alebo vyvoli v konecnom dosledku to nezavisi odomna ale od neho.......aspon podla toho co tu pises ...preto som napisal ze je vyberavy....

Napísať odpoveď