Nebeské kráľovstvo

Otázky, odpovede, výklady, postrehy, názory...
BigK
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut Sep 13, 2016 20:17

Nebeské kráľovstvo

Príspevok od používateľa BigK »

Zdravím, mohli by ste mi prosím vysvetliť jednu vec lebo mi je nejasná. Je napísané kto sa nenarodí z vody a z Ducha nemôže vojsť do nebeského kráľovstva. Doteraz som pod tým rozumel že kto je znovuzrodený, musí sa dať pokrstiť. Ale keď bol Pán Ježiš ukrižovaný a spolu s ním aj zločinci. Keď jeden zo zločinvov uznal že oni si trest zaslúžia ale že Pán Ježiš neurobil nič zlé a že si má naňho spomenúť keď príde ako kráľ. A Pán Ježiš mu odvrtil veru, hovorím ti, dnes budeš so mnou v raji. Povecme že vtedy sa zločinec narodil z Ducha. Prosím vysvetlite mi to.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Nebeské kráľovstvo

Príspevok od používateľa pavel »

Dobre si si všimol, že zločinec na kríži nemohol urobiť nič fyzicky, žiaden skutok, ceremoniál, čarovný obrad, ktorý by bol vstupenkou do neba. Iba uveril. Vierou získavame spasenie, skutky sú len dôsledok tejto viery v našich nasledujúcich životoch. Ten okamih prijatia Pána Ježiša nazývajú veriaci znovuzrodenie.

Znovuzrodením sme prijatí do Božieho kráľovstva. Niet inej cesty ako sa stať kresťanom, okrem znovuzrodenia z Božieho Ducha. Na tento svet vchádzame telesným narodením; do Božieho kráľovstva vchádzame duchovným zrodom. Kto chce byť Božím dieťaťom musí sa znovu zrodiť z Božieho Ducha. Pán Ježiš vraví:
Ján 3:5 Ježiš mu odpovedal: Ameň, ameň ti hovorím, že ak sa niekto nenarodí z vody a z Ducha, nemôže vojsť do kráľovstva Božieho.
Ján 3:7 Nediv sa, že som ti povedal: Musíte sa narodiť znova.


Ani vek, ani pohlavie, vzdelanie, postavenie nemôžu nikomu umožniť výnimku z tejto podmienky. Nebyť znovuzrodený, znamená byť stratený. Za znovuzrodenie niet náhrady.

Krst má nasledovať po tom ako vedome Krista uznáme ako svojho Spasiteľa, teda po znovuzrodení. Krst nie je univerzálnou vstupenkou do neba, krst je vyjadrením toho, čo sa v našom živote udialo a je naplnením, spečatením nášho rozhodnutia. Krst nie je kúpením si istoty, to už v žiadnom prípade! Boh nemá krám zo spásou ako Tesco oddelenie s rybami!

Viac o znovuzrodení píšem napríklad tu: http://www.krestan.info/index.php/kde-s ... kapitola12

Napísať odpoveď