Jedinečnosť a pravdivosť

Otázky, odpovede, výklady, postrehy, názory...
marek
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Okt 11, 2010 6:45

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa marek »

pavel
Kde však nájsť muster na posúdenie, kedy je ešte to a to v súlade s Evanjeliom a celým Písmom, Živým Slovom Boha, a kedy už nie? V Duchu?
Pre tých, čo majú Božieho Ducha, v Božom Duchu. Pre tých čo ho nemajú, je to iba litera.
Čo keď práve ten čo vedie teba, je ten falošný, ktorý sa za Ducha Svetla len vydáva? Nuž jedine v Slove, ktoré tak vehementne odsudzuješ.
Neklam a neprekrúcaj. Neodsudzujem predsa Slovo. Len upozorňujem na to, že základom viery sa stala pre mnohých Biblia, ale pritom skutočným základom viery je Kristus.

Lebo odpovedz jednoducho na otázky. Čo nás ospravedlňuje? Viera v Krista a Kristovu krv? Alebo viera v Bibliu? A chceš teda povedať, že človek, ktorý uveril v Pána Ježiša Krista na základe kázania človeka, ale nečíta Bibliu, bude zatratený.

A ty snáď neveríš v Božieho Svätého Ducha? A neveríš snáď v Duchovné dary? A skrze čo sú veriacim prideľované Duchovné dary? Získal si ty, jeden jediný Duchovný dar snáď preto, že si si o ňom prečítal v Biblii? Alebo si ho získal preto, lebo ti ho na základe viery v Pána Ježiša Krista pridelil Boh skrze Svätého Ducha? A ako môže niekto kázať Sovo Božie? Vari mu ho dá kázať čítanie a poznanie Biblie? Alebo kážeš a hovoríš Slovo Božie preto, lebo ti ho dáva kázať a hovoriť skrze Svätého Ducha Boh?

Alebo chceš povedať, že toto všetko ti dáva Biblia? Ak Biblia, potom si ale neuveril v Boha, ale v Bibliu. A kto tebe potom dosvedčuje, že Biblia je pravdivá? Sama Biblia? Alebo skrze Svätého Ducha sám Boh. A pokiaľ ti pravdivosť Biblie dosvedčuje Boh skrze Svätého Ducha, tak ako sa táto pravdivosť prejavuje na tvojom vlastnom živote....?

A keď nám dal Ježiš zasľúbenie, že nám pošle utešiteľa. Čo tým podľa teba Ježiš myslel?

Pre mňa je Biblia iba správou, že toto všetko je a že toto všetko môžem mať a to skrze úprimnú vieru v Pána Ježiš Krista.
A túto správu, Evanjelium Pána Ježiša Krista mi predsa nemusí odovzdať Biblia, ale ktokoľvek kto v Pána uveril.

A ty neveríš pavel, že živý Kristus môže skrze Svätého Ducha pôsobiť v človeku? Veď sa tak deje nie na základe Biblie, ale na základe viery v Pána Ježiša Krista?

A v Pána Ježiša Krista môže človek uveriť práve tak skrze kázanie iného človeka, ako skrze Evanjelium, ktoré si prečíta v Biblii.

A základom viery sa takto stáva Kristus. A skrze vieru v Pána Ježiša Krista a na základe viery v Pána Ježiša Krista môžem ďalej vo viere rásť, ale sotva budem vo viere rásť iba na základe samotnej Biblie? Na základe samotnej Biblie sa môžem stať znalcom Písma. Ale Písmo samotné, predsa nikoho nespasí...

A pokiaľ ty pavel veríš, že Bibliu napísali ľudia vedení Duchom Svätým, tak ty už neveríš, že niekto vedení Duchom Svätým môže kázať Slovo Božie aj dnes, hoci aj bez poznania Biblie?

Veríš, že v Duchu Svätom môže veriaci hovoriť v jazykoch?
Veríš, že v Duchu Svätom môže veriaci uzdravovať?
Veríš, že v Duchu Svätom môže veriaci robiť zázraky?
Veríš, že v Duchu Svätom môže veriaci prorokovať?

A skrze čo podľa teba dostali prvý kresťania, pohania nepoznajúci Písmo tieto dary? Skrze poznanie Biblie, alebo skrze vieru v Pána Ježiša Krista, ktorý im bol kázaný...?

A keď ty kážeš ľuďom milosť Božiu na odpustenie hriechov, tak čo im kážeš, keď im kážeš Slovo Božie? Kážeš im Bibliu, alebo im kážeš Pána Ježiša Krista?

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa pavel »

To: Marek

Cit: Pre tých, čo majú Božieho Ducha, v Božom Duchu. Pre tých čo ho nemajú, je to iba litera.

Takže keď ju považuješ za literu, nemáš Ducha, chápem ťa správne však?

Cit: Lebo odpovedz jednoducho na otázky. Čo nás ospravedlňuje? Viera v Krista a Kristovu krv? Alebo viera v Bibliu? A chceš teda povedať, že človek, ktorý uveril v Pána Ježiša Krista na základe kázania človeka, ale nečíta Bibliu, bude zatratený.

Netvrdím, že ten čo nečíta Bibliu, bude zatratený. Je to však len s podivom, prečo nemá hlad po tom čo Boh nechal pre ľudí zapísať. Ja beriem Bibliu ako list od Boha, ktorý uvádza do pravdy skrze pôsobenia Ducha Svätého. Nepoznám úprimne veriaceho, ktorý ak miluje Boha a nie seba, jeho správu odložil do šuflíka a zabudol na ňu, ergo by ju ešte aj očierňoval ako nepotrebnú vec. Biblia je ako list, ktorý ti napísal ten, čo ťa miluje, a ty, pokiaľ cítiš to isté, si ho čítaš stále a znova, podobne ako list, ktorý si dostal povedzme na vojnu od človeka, ktorého miluješ... Nadôvažok, Biblia nielen uvádza do pravdy, ale je kódexom lásky, historickou knihou, kódexom morálky, prekvapivo aktuálnych obrazov, ktoré zažívame dnes a denne, zrkadlom našich pováh, zrkadlom povahy milujúceho Boha a konania Boha. Ak ti je toto cudzie...

Cit: A ty snáď neveríš v Božieho Svätého Ducha? A neveríš snáď v Duchovné dary? A skrze čo sú veriacim prideľované Duchovné dary?

Miešaš tu hrušky s jablkami. Tvrdím od začiatku, že Duch uvádza do pravdy. Duch posväcuje, Duch vedie... je to entita Boha, ergo vedie a uvádza do pravdy samotný Boh. Ale položme SA na otázku. Ako si uveril? Išiel si len tak po ulici, vtom prišiel duch a z teba sa stal veriaci? Uveril si skrze Slovo. Pravda, nemusel si ho nikdy ani čítať, ale ten kto ho čítal ti zvestoval... tak to začína... a zvestoval ti čoo? Zapísané Božie Slovo! To Slovo, na základe ktorého i on uveril skrze toho, kto ho povolal, skrze Boha a Ducha Svätého, skrze Slovo. Zaujímavé je, že potom ako veriaci odhodíš Slovo, a už sa odvolávaš len na Ducha. Ako som písal vyššie, pozor na to... dám ti dva veršíky, ktoré napovedajú...

1 John 4:1  Milovaní, neverte každému duchu, ale zkúšajte duchov, či sú z Boha, pretože mnohí falošní proroci vyšli do sveta.

Acts 17:11  A tí boli šľachetnejší ako tí v Tesalonike a prijali slovo s celou ochotou a zkúmali písma každý deň, či je tomu tak.


Prečo máme skúšať Ducha a čím si overiť jeho pravosť? Slovom Božím.
Prečo tí šlachetnejší skúmali Písma každý deň? Len tak z plezíru?

Cit: A keď nám dal Ježiš zasľúbenie, že nám pošle utešiteľa. Čo tým podľa teba Ježiš myslel?

Že príde utešiteľ i učiteľ, Duch Svätý. Ako ho spoznáš a identifikuješ, keď nie podľa toho, či hovorí nabáda v súlade so Slovom Božím? Aj démoni sú duchovia!

Cit: A ty neveríš pavel, že živý Kristus môže skrze Svätého Ducha pôsobiť v človeku?

A totok som kedy povedal alebo naznačil? Veď verím Slovu Božiemu.

John 14:20  Toho dňa vy poznáte, že ja som vo svojom Otcovi a vy vo mne a ja vo vás.
1 Corinthians 3:16  Či neviete, že ste chrámom Božím, a že Duch Boží prebýva vo vás?


A totok zase ignoruješ?
Colossians 3:16  Slovo Kristovo nech prebýva vo vás bohate vo všetkej múdrosti; učiaci a napomínajúci sa žalmami, hymnami a duchovnými piesňami v milosti spievajúci vo svojom srdci Pánovi.

Cit: A pokiaľ ty pavel veríš, že Bibliu napísali ľudia vedení Duchom Svätým, tak ty už neveríš, že niekto vedení Duchom Svätým môže kázať Slovo Božie aj dnes, hoci aj bez poznania Biblie?

Je to prinajmenšom čudné... povedal by som až nemožné. Ako obstojíš, keď nemáš v ruke argumenty Božie?

Ephesians 6:14  Tedy stojte majúc svoje bedrá opásané pravdou a súc oblečení v pancier spravedlivosti
15  a majúc nohy obuté v hotovosti evanjelia pokoja.
16  A pri tom pri všetkom vezmite štít viery, ktorým budete môcť uhasiť všetky ohnivé šípy toho zlého.
17  A vezmite aj prilbu spasenia i meč Ducha, ktorým je slovo Božie,
18  modliac sa každou modlitbou a prosbou každého času v Duchu a tým cieľom bdejúc s celou vytrvanlivosťou a prosbou za všetkých svätých

dedo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št Okt 14, 2010 10:16

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa dedo »

Pri čítaní Biblie som niekoľkokrát narazil na nepravdivé tvrdenia prípadne výroky. Moju orientáciu to nejako zvlášť neovplyvnilo, ale sa mi nezdá všeobecne hovoriť o nej ako o pravdivom slove božom, veď ju písali ľudia a v čase nepresných informácii o svete a človeku. Mám za to, že by sa jej mala priradiť ľudskjšia tvár v tom zmysle, že ju písali ľudia orientovaní na Boha a hľadajúci božiu pravdu a spravodlivosť.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa pavel »

Písali ju inšpirovaní autori tzn. na základe vnuknutia a udalostí, ktoré zažili, ktoré zažili ich priami či nepriami predkovia. Nepravdivé výroky v Biblii nájdeš len vtedy, ak slovo, časť, vetu alebo príbeh vytrhneš z kontextu. Iste, pre niekoho je nepravda i zmŕtvychvstanie Krista, veď po ňom to už nikdy nikto nezopakoval, a že sa snažili... ;) Biblia ostáva Bibliou s takou tvárou akú má. Že to nie je román, ale opisuje realitu, minulosť, prítomnosť i budúcnosť hádam netreba zdôrazňovať...

dedo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št Okt 14, 2010 10:16

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa dedo »

Pavel - tvoje tvrdenia sa daju prijať len na základe viery, nie aj rozumu a to je pre človeka 21. storočia nedostačujúce a čím ďalej budú s tým väčšie problémy. Poľudštenie Biblie sa ukáže byť nevyhnutné. Je to môj názor.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa pavel »

dedo napísal:Pavel - tvoje tvrdenia sa daju prijať len na základe viery, nie aj rozumu a to je pre človeka 21. storočia nedostačujúce a čím ďalej budú s tým väčšie problémy. Poľudštenie Biblie sa ukáže byť nevyhnutné. Je to môj názor.
To si mysleli i iní myslitelia a už od stredoveku po nedávnu minulosť... ako vidieť, nie je to nevyhnutné... :roll:

Kto nechce, nech ju nečíta... a je po umelom probléme.

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa svklampard »

Písali ju inšpirovaní autori tzn. na základe vnuknutia a udalostí, ktoré zažili, ktoré zažili ich priami či nepriami predkovia. Nepravdivé výroky v Biblii nájdeš len vtedy, ak slovo, časť, vetu alebo príbeh vytrhneš z kontextu. Iste, pre niekoho je nepravda i zmŕtvychvstanie Krista, veď po ňom to už nikdy nikto nezopakoval, a že sa snažili... ;) Biblia ostáva Bibliou s takou tvárou akú má. Že to nie je román, ale opisuje realitu, minulosť, prítomnosť i budúcnosť hádam netreba zdôrazňovať...
tuna je na mieste otazka preco sa zavrhli apokryfi- evanielijum podla Tomasa(dvojca), Filipa , Marie Magdaleny,
a daslia zarazilo ma ako si napisal ze vytrhavat vety z kontextu ved to celi cas robis......

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa mil »

svklampard napísal:tuna je na mieste otazka preco sa zavrhli apokryfi- evanielijum podla Tomasa(dvojca), Filipa , Marie Magdaleny, a daslia zarazilo ma ako si napisal ze vytrhavat vety z kontextu ved to celi cas robis......
1Tim 4:1 Ale Duch hovorí výslovne, že v neskorších časoch odstúpia niektorí od viery, ktorí budú počúvať bludných duchov a učenia démonov,

Ja netvrdím, že všetko čo je napísané mimo Biblie je démonské, ale máme Bibliu a uveriac Slovu Písma prijímame Ducha Pravdy, aby sme nie len rozumeli Písmu, ale aj ním porovnávajúc odkryli úklady satana – iné podobné učenia. Všetko čo nie je napísané v Duchu Písma je od zlého. Preto máme byť nanajvýš obozretní ak niečo prijímame bez toho, aby sme to duchovne porovnávali. Preto treba skúmať duchov skrze slovo ktoré učia a porovnávajúc to s Písmom odhalíme či sú od Boha.
dedo napísal:Pavel - tvoje tvrdenia sa daju prijať len na základe viery, nie aj rozumu a to je pre človeka 21. storočia nedostačujúce a čím ďalej budú s tým väčšie problémy. Poľudštenie Biblie sa ukáže byť nevyhnutné. Je to môj názor.
1Kor 2:13 čo aj hovoríme, no, nie učenými ľudskej múdrosti slovami, ale učenými od Svätého Ducha, s duchovnými vecmi duchovné porovnávajúc.

Poľudštenie Biblie je ináč povedané prekrúcanie Biblie. Bibliu máme prijímať takú aká je a nie prispôsobovať rôzným módnym trendom

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa svklampard »

to mil
ako vies 100 percentne ktore slova su od boha? pretoze to niekto dal do biblie?
po druhe vy sami vytvarate ducha tejto knihy lebo to sami vykladate , pricom iyn to vykladaju inak .....

dedo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št Okt 14, 2010 10:16

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa dedo »

Poľudštenie Biblie je ináč povedané prekrúcanie Biblie. Bibliu máme prijímať takú aká je a nie prispôsobovať rôzným módnym trendom
Ale tu vôbec nejde o prekrúcanie obsuhu Biblie, ale o celkový pohľad na ňu ako pravdivé slovo božie, čo môže u skeptikov evokovať pochybnosti o vševedúcnosti božej.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa pavel »

Biblia vďaka svojej nemennosti počas takmer dvoch tisícročí /nerátam štyri tisícročia SZ/ (aj ako ju poznáme dnes a historici to potvrdzujú), nemá záujem stať sa v očiach širokej verejnosti bestselerom. Skeptici nech si ponechajú svoj názor... nikto ich predsa nenúti, aby zmenili svoj názor či pohľad na vec, tak ako nikto nenúti ani Vás.

Som presvedčený, že debata o tom, či je Biblia pre niekoho tak nepochopiteľná, že jej obsah treba poľudšťovať a meniť, je na tomto fóre absolútne bezpredmetná...

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa svklampard »

vsetko su to bla bla bla .........ja as nepytam o tom i je biblia neomylna ale pytam sa na vec co je verejen znama , a to kto povedal aky autory maju byt zahrnuty a aky nie......co ma byt zapisane do tej zvanej listiny zvanej bozie slovo a co nie.....z hladiska generacii to ma viac ci menej vyznam ..ci chcete ci nie do 15 storocia sa formovala spolocnost na zaklade nabozenskeho diania..vysledky vidime dnes......co tvorilo do 15. st vyznam? je to vieria ...ano aky panovnik taky pan a nic viac .......ludom ktory nas ovladaju netreba nic nez viac -poslusnost. nic viac niecomu comu vela ludi nevie alebo nevie comu vie a to je ta slabost ....lebo viete ked je to skutocne netreba vam ziadne dokazi lebo viete v samom sebe sebe ze to je pravda cesta a zivot ,ale vela ludi hlada uspokojenie nehlada lasku ,skor veci ktore su manipulovatelne a tak vznikne nabozenska vojna a to sa stane aj v dnesnej dobe .........ludia sa postvu svojim nabozenstvom ........diabol ich postve proti sebe ......a to bude aj vas zahuba lebo aj vy vytasiete zbrane proti tym ......avsak pametajtre kto mec berie mecom hynie

dedo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št Okt 14, 2010 10:16

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa dedo »

Som presvedčený, že debata o tom, či je Biblia pre niekoho tak nepochopiteľná, že jej obsah treba poľudšťovať a meniť, je na tomto fóre absolútne bezpredmetná...
Tu nejde o nepochopiteľnosť textov Biblie, ale tvoj názor svedčí o nepochopení môjho názoru na Bibliu, ktorej texty nemám záujem a ani nechcem meniť, ale ide mi o racionálny pohľad na ňu, pretože ani ty si nevylúčil nepravdivosť niektorých výrokov a tvrdení ktoré vylučujú všeobecnú, absolútnú, zásadu o pravdivosti toho čo je v nej napísané. Potom skôr obstojí môj celkový pohľad na Bibliu ako takú, ale nie na jej obsah. Totiž z obsahu môže vyplynuť názor či je to neomylné slovo božie a z toho neomylnosť a vševedomosť Boha.
Boh nám dal rozum na to aby sme ho využívali, nie utlmovali tupou vierou, ale vieru posilňovali rozumom!!

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa pavel »

Tak posilňuj a neutlmuj ... peknú nedeľu prajem ... ;)

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa mil »

svklampard napísal:to mil
ako vies 100 percentne ktore slova su od boha? pretoze to niekto dal do biblie?
po druhe vy sami vytvarate ducha tejto knihy lebo to sami vykladate , pricom iyn to vykladaju inak .....
Kniha nemá ducha, ale slová Biblie dal zapísať Duch skrze tých, ktorých si k tomu účelu vyvolil Boh pre vyučovanie milosťou na spásu mnohým. Slovo je produktom ducha a slovom sa identifikuje duch. Evanjelium Ježiša Krista nie je ťažké na chápanie no jedine skrze vieru.

Otec, Slovo a Svätý Duch sú jedno a prijímame tohto Ducha vierou v Slovo Otca. Preto aj vieme čo je od Boha. Stávame sa jedno s Bohom v Kristu. Tak ako tvoj duch 100 percentne vie, čo si napísal a čo nenapísal. Ak by som ti predložil citát niekoho iného pod tvojím menom, tak určite zistíš že si to nenapísal ty, pretože to nezodpovedá tvojmu presvedčeniu a spôsobu myslenia. Ako to, že s určitosťou toto vieš?

Ak teda sme prijali z milosti skrze vieru Ducha Pravdy ktorý aj vložil Slová do Biblie, tak tým, že sa stotožňujeme s týmto Duchom aj vieme ktoré slová zodpovedajú tomuto Duchu a ktoré nie.

-----

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa svklampard »

tvoje argumenty su na zaklade viery.......ze vsteko co je v biblii napisal boh...
pricom mas samotnych autorov- ktory to napisali
ide o to ze tato kniha ak sa vylozi nespravne moze byt pre zahubu mnohych(sami vidime kolko je cirkvi a cuduj sa vsteci maju bibliu- a kazda ta cirkev kvazi ma asi ducha -takze je evidentne ze svojim vykladom vytvaraju ducha knihy ,tak ako je rozdiel v chapani slov vo versoch medzi vami ,katolikmi ) .......to by som radsej bol za to aby sa kazdy hladal boha sam svojou dusou .....pretoze formou tradicii, samotnych vykladacov , a vsetkeho moze cloveka este viac zneistit a nemusi ho priviest do ciela ......
Tak ako tvoj duch 100 percentne vie, čo si napísal a čo nenapísal. Ak by som ti predložil citát niekoho iného pod tvojím menom, tak určite zistíš že si to nenapísal ty, pretože to nezodpovedá tvojmu presvedčeniu a spôsobu myslenia. Ako to, že s určitosťou toto vieš?
ano ja to zistim (lebo viem co pisem a co nie), len aby ti potom Boh nepovedal ze toto som nenapisal ja ale iba marek (moj sluzobnik na to aby ste sa stali lepsimi)
Ak teda sme prijali z milosti skrze vieru Ducha Pravdy ktorý aj vložil Slová do Biblie, tak tým, že sa stotožňujeme s týmto Duchom aj vieme ktoré slová zodpovedajú tomuto Duchu a ktoré nie.
zaujimave no ako som pisal na zaciatku tvoje presvedcenie je na zaklade vieri, ze to co je v biblii je biele a co mimo nej cierne ...pritom nevies kto rozhodoval o tom ake spisi tam budu a ake zavrhli -pretoze zrejme ako vravis nezodpovedali duchu v ktorom boli spisy napisane....a kto vie kolko tych spisov bolo este upravovanych-viete ak chcete ovladat ludi a deje sa to samozrejme aj dnes a vydiet to najme na minulosti treba vam vec na ktorej bude zavisli duchovny zivot cloveka -tak ako egypte sa vladcovia oznacovali za synov bohov .....tak nieco podobne sa deje aj dnes ....viete treba vytvorit pravidla -co smies co nie -musis toto a hento ...ale mam aj rozum a to mi nedovoli si naivne mysliet ze to co je v biblii napisal boh...pretoze ak to zoberiem boli to ludia ,ktory boli duchovne vyspeli a mali poznanie - preto to ich duch zapisal ..

dedo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št Okt 14, 2010 10:16

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa dedo »

mil - chcel by som sa ťa opýtať či Duch svätý čo inšpiroval pisateľov Biblie bol iný ako ten čo inšpiruje mňa alebo svklampard - a ? Dá sa to vôbec nejako zistiť? Daj návod!!

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa pavel »

To SVK
Cit: ale mam aj rozum

S prepáčením, začni ho aj používať.... ak budeš hľadať proti argumenty, satan ti ich podsunie toľko, a ako vidieť z každého tvojho príspevku, odvádza dobrú prácu. Ak začneš úprimne hľadať PRAVDU a volať k Bohu, uvidíš ako sa ti otvoria obzory. Chce to však len jedno, uznať že sme nedokonalí, a prosiť o uvedenie do Pravdy... a to málokto dokáže priznať... nie si výnimka...

PS. Toť môj posledný príspevok reakcia na tvoje chaotické vstupy... ;)
Veľa pokoja, milosti a múdrosti ti prajem....

Matthew 7:5  Pokrytče, najprv vyjmi brvno zo svojho oka a potom prezrieš, aby si vyňal ivierko z oka svojho brata.
6  Nedávajte svätého psom, ani nehádžte svojich periel pred svine, aby ich snáď nezašliapaly nohami a obrátiac sa neroztrhaly vás.
7  Proste, a bude vám dané; hľadajte a najdete; klepte, a otvorí sa vám;
8  lebo každý, kto prosí, berie; kto hľadá, nachádza, a tomu, kto klepe, sa otvorí.
9  Alebo kto je z vás človek, ktorý, keby ho jeho syn prosil o chlieb, by mu dal kameň?
10  Alebo aj keby ho prosil o rybu, či mu azda podá hada?!
11  Ak teda vy, súc zlí, viete dávať svojim deťom dobré dary, o čo skôr dá váš Otec, ktorý je v nebesiach, dobré veci tým, ktorí ho prosia!

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa pavel »

dedo napísal:mil - chcel by som sa ťa opýtať či Duch svätý čo inšpiroval pisateľov Biblie bol iný ako ten čo inšpiruje mňa alebo svklampard - a ? Dá sa to vôbec nejako zistiť? Daj návod!!
Vás neinšpiruje Duch Svätý, trojjediná osoba trojjediného Boha... Ako som už písal marekovi... Duch Svätý nemôže ísť proti zaznamenanému Svätému Písmu od Boha, toho Boha, ktorého entitu tvorí.

Duch Svätý nikde Písmu neprotirečí, ani ho nespochybňuje, to robí len ten, kto sa za anjela svetla vydáva, satan. :(

dedo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št Okt 14, 2010 10:16

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa dedo »

Vás neinšpiruje Duch Svätý, trojjediná osoba trojjediného Boha...
A práve o to ide, ako si to zistil, ako sa to dá zistiť, ktoré texty v Biblii sú pravdivé a inšpirované Bohom, keď si ty sám neoponoval môjmu tvrdeniu o zjavnej nepravde niektorých textov. Čo ak náhodou je to tak, že práve moje slová sú inšpirované Bohom a Duchom svätým a ty sa mýliš. Nie náhodou to je ten satan, čo ti prikazuje neprotirečiť zjavnej nepravde? Inak sa to nazýva psychický tlak, keď cez vyhrážanie chce niekto oponenta umlčať.

Napísať odpoveď