Jedinečnosť a pravdivosť

Otázky, odpovede, výklady, postrehy, názory...
Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa javen »

Amen.

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa svklampard »

pavol :
ako ked napises jeden odstavec toho textu tak to posobi dost matuco ....doporucujem precitat celu kapitolu 7. su tam dost poucne veci ako jezis ucil

k tomu druhem odstavcu je priamo urcene ucenikom a podla biblie im povedal aj tieto verse pokracuju: 12Vtedy vyšli a kázali, aby činili pokánie. 13A vyháňali mnoho démonov a mazali mnohých chorých olejom a uzdravovali.

jak mohli kazat evanielijum ked bol Jezis este nazive a po druhe kazali pokanie metanoju-zmena myslenia .......sam ich on poslal

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa pavel »

ako ked napises jeden odstavec toho textu tak to posobi dost matuco ....doporucujem precitat celu kapitolu 7. su tam dost poucne veci ako jezis ucil
Ja by som ti odporúčal prečítať nielen celú 7. kapitolu, ale celú Bibliu! Nemám čo dodať ...

Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa javen »

Pavel to vystihol presne. Amen

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa svklampard »

ne viem co by mi to dalo ked mi to skor pride ako dva rozne ideologie.....s tarom zakone su pasaze kde boh vrazdil ine narody a to mi vobec nepride ako bozske .....
okrem toho nevidim ani jeden dovod verit tomu ze je biblia cela od slova do slova bozie slovo pretoze sa ta kniha da rozne vylozit a to je uz potom iba podporovanie tej alebo onakej ideologie ktory kazdy vyhlasuju za neotrasitelnu pravdu ....a to je dost nebezpecne ....

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa pavel »

svklampard napísal:ne viem co by mi to dalo ked mi to skor pride ako dva rozne ideologie.....s tarom zakone su pasaze kde boh vrazdil ine narody a to mi vobec nepride ako bozske .....
okrem toho nevidim ani jeden dovod verit tomu ze je biblia cela od slova do slova bozie slovo pretoze sa ta kniha da rozne vylozit a to je uz potom iba podporovanie tej alebo onakej ideologie ktory kazdy vyhlasuju za neotrasitelnu pravdu ....
a to je dost nebezpecne ....
Pre pána Jána, nebezpečenstvo? To neriskuj!!!

Vieš čo urob? Hoď to (Bibliu a pravdu v nej) všetko do koša, pomysli si o nás, že sme pomätenci a hlavne sa snaž tento svet a jeho pôžitky vyžmýkať ako citrón, užiť si čo najviac, uchmatnúť si čo najväčší kus koláča, zažiť čo iní nezažijú ... máš na to zhruba zopár desaťročí.

Lebo nič iné, žiadna svetlá budúcnosť ťa (po fyzickej smrti) už nečaká. Len tá, ktorá je tu a teraz....

Teším sa, že si na tieto stránky vôbec zavítal a prajem ti veľa zdravia a slnka, nech si tých pár okamihov môžeš užiť plnými dúškami.

Čau.

Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa javen »

Pre Pavel: Trochu mi je ho aj ľúto. Pre svk: Boha nikdy úplne nepochopíš veď si len človek z mesa a kosti. Zapametaj si, stačí ti vedieť len jedno, keď ti bude najhoršie a zle možno si spomenieš na toho Boha ktorému teraz nerozumieš, alebo Ho nevieš pochopiť. Čo sme my? Nič, len prach sme oproti Bohu. Keď ti bude ťažko a budeš hladať pomoc niekde tam hore.. stačí ak si spomenieš, že je tu Ježiš Kristus ktorý s teba sňal to ťažké bremeno hriechu, viny a všetko zadarmo. On ťa uzdraví, pomôže ti. To ti nikto iní nemôže dať na tejto zemi. Ty nemusíš urobiť nič iné ako Ho prijať, je to dar čistej a bezhraničnej Božej lásky. Teraz možno máš všetko na čo si pomyslíš, ale môže prísť deň keď už sa nebudeš mať o koho iného oprieť a nebude nikto pri tebe stáť, spomeň si vtedy, nie tu na nás, ale na Pána Ježiša Krista, On je aj tvoj spasiteľ.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa pavel »

Pre Javen k tej ľútosti

SVK toto fórum navštevuje od októbra 2010. Po dva a pol roku napíše o Biblii, že nevie čo by mu mohla dať ... Cieľ jeho návštev tu, zjavne nie je hľadanie Boha a ani pravdy, len snaha o spochybnenie obsahu Písma. Keby k vám do zboru chodil dva a pol roka človek, ktorý by každou svojou vetou spochybňoval kázané Slovo, čo by ste urobili? Nenapadlo by vás napríklad, že ten kto ho (aj bez jeho vedomia) ku vám vyslal bude asi najväčší protivník Boha a tým, že mu dávate priestor vás spasených pripravuje o odmeny, pretože venovaný čas tomuto stratencovi by ste mali využiť napr. na oslavu Boha?

Ja viem, dalo by sa veľa hovoriť o trpezlivosti, o tom, že ak by Boh chcel, obráti k sebe človeka aj po sto rokoch ... iste ... my však máme siať, hlásať a hovoriť... vzrast už dáva niekto iný. Sám Pán Ježiš nám hovorí, že keby vás niekto nepočúval a neprijal ... už som to tu písal

Matúš 7:6 Nedávajte svätého psom, ani nehádžte svojich periel pred svine, aby ich snáď nezašliapaly nohami a obrátiac sa neroztrhaly vás.

Marek 6:10 A hovoril im: Kdekoľvek vojdete do domu, tam ostaňte, dokiaľ vôbec odtiaľ nevyjdete.
11 A ktoríkoľvek by vás neprijali ani vás nechceli počuť, idúc odtiaľ vytraste i ten prach zpod svojich nôh im na svedoctvo.


Nehovorí aby sme boli trpezliví, aby sme presviedčali dokolečka dokola, ani nehovorí, aby sme sa tam o týždeň mesiac vrátili a skúsili to znova a znova...

Rímskym 9:21  Alebo či nemá hrnčiar práva a moci nad hlinou, aby z toho istého blata učinil jednu nádobu na česť a druhú na nečesť?


S jedným človekom má Boh (hrnčiar) taký zámer a s druhým iný. Komu žalovať?

Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa javen »

S jedným človekom má Boh (hrnčiar) taký zámer a s druhým iný. Komu žalovať?
Asi tak ako si napísal k tomu niet čo dodať, ja to chápem tak isto. Svk je možno s toho všetkého popletený keď vidí také rozdieli v samotnom jadre cirkvi, možno hľadá samého seba aj keď tak dlho, nemožno mu to zazlievať, keď aj cirkev má svoje problémy ktoré musí akútne riešiť ak sa chce dokázať. Ak svk prišiel spochybnovať Slovo Božie my sme tu na to aby sme ho presvedčili a zapchali mu ústa... Nie s krikom, ale slovom lásky a milosti ktorú nám Boh dal v Kristu Ježiši, pravda v tichosti a s bázňou, aby naše obcovanie s Kristom nebolo vystavené pohoršeniu u pohanov. Keď človek vlastnou múdrosťou nepoznal Boha, Boh sa rozhodol spasiť človeka Kristom Ježišom. Iná cesta k poznaniu Boha nie je a tak je to správne. Plní sa všetko čo je napísané v biblii: My však hlásame Krista ukrižovaného — pre Židov síce pohoršenie a pohanov bláznovstvo, ale pre povolaných, tak Židov, ako aj Grékov, Krista, Božiu moc a Božiu múdrosť.… ( 1 Korintským 1,23-24 )

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa svklampard »

po dlhy cas som tu zavital ocenujem pavlovu angazovanost ze som tu od roku 2010 odvtedy som sa vela naucil mne je jedno co hlasate ano javen v situacii o ktorej hovori som uz bol a nepocitoval som niake veci co sa da povedat len som chcel len nech mi jednoducho boh odpusti co som zle urobil a a ze ja odpustam komukolvek co ku mne zle urobil to bolo vse este som sa pomodlil .......podotykam ze som mlady clovek a snazim sa boha pochopit a najst je vela veci ktory vravia tu som ale viera bez lasky je fanatizmus ako moj nemenovany a dobry profesor napisal .... k tym pochybnostiam je vela a kto podla mna nepochybuje a nehlada ani nieje pravy clovek ktory hlada boha ...k tej biblii ludia je to vec napisana spred 1500 rokov a hlavne ludmi ako posolstvo ....

stefan
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po Nov 01, 2010 17:57

Re: Jedinečnosť a pravdivosť

Príspevok od používateľa stefan »

pre.: svklampard,
k tej biblii ludia je to vec napisana spred 1500 rokov a hlavne ludmi ako posolstvo ....
vidíš, vidíš,
1500 rokov ti to trvalo aby si to pochopil, konečne,
len nevieme čo sa skrýva za tými štyrmi bodkami na konci.
--- odvtedy som sa vela naucil...
--- len nech mi jednoducho boh odpusti co som zle urobil...
--- ja odpustam komukolvek co ku mne zle urobil...
už hovoríš ako pravý veriaci,
takže vítaj v "klube", ale, hm, či sa náhodou nemýlime???
Rozober nám trochu na "drobné" tie štyri bodky za "POSOLSTVOM", neboj, nebudeme súdiť !

Napísať odpoveď