Galaťanom

Otázky, odpovede, výklady, postrehy, názory...
Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Galaťanom

Príspevok od používateľa pavel »

Pavel v liste Galatským im vyčíta ich odklon od viery a útek, či návrat k nábožníctvu s vlastnými pravidlami, ktoré si k učeniu Evanjelia pridali. Napokon to prichádza tak ďaleko, že Pavel pociťuje z ich strany isté nepriateľstvo. Pritom vyslovuje vetu, ktorú som zakúsil sám na vlastnej koži.

Galatským 4:16  Tak teda som sa vám stal nepriateľom pravdu vám hovoriac?

Po našom obrátení sa s manželkou, kedy sme začali hovoriť pravdu Evanjelia okoliu bez ohľadu na to, či išlo o priateľov a známych alebo do tej doby kamarátov na život a na smrť, sme po krátkom čase zistili, že sme sa stali ich nepriateľmi, ktorým sa začali vyhýbať, prestali komunikovať, stretávať sa ...

Máte aj vy podobné skúsenosti?

Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Galaťanom

Príspevok od používateľa javen »

Všetci vás budú nenávidieť pre moje meno. Ale kto vytrvá do konca, bude spasený. (Mk 13,13)
Ak mňa prenasledovali, budú prenasledovať aj vás; (Jn 15,20)
Keď pána domu nazvali Belzebulom, o čo skôr jeho domácich?!(Mt 10,25)

Čo k tomu dodať, iba to, že ak človek prežíva isté utrpenie pre meno Pána Ježiša Krista je najšťastnejším človekom na zemi.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Galaťanom

Príspevok od používateľa pavel »

Diky Javen

Verše, ktoré tento stav avizujú sú mi známe. Len ma zaujímalo, či aj niekto iný má podobné skúsenosti. Žil-i sme bez Boha desaťročia. Práve preto sme boli naviazaní na tento svet a on na nás oveľa väčším putom, čo sa týka priateľov a známych.

Ten, kto bol odmalička vedený k Bohu, tomu strata priateľov vlastne ani nehrozí, lebo sa pohybuje medzi "svojimi". My sme po obrátení chceli, aby aj tí, ktorých sme mali radi patrili medzi tých, s ktorými sa vo večnom živote budeme stretávať. A keď práve tí nás odmietli a prestali považovať za priateľov a zaradili nás do kolónky nepriatelia, tak to teda zabolelo, dodnes sa za niektorých ešte modlíme... viac urobiť nevieme.

Myslím si, že i o takýchto sprievodných javoch "Nájdenia človeka Bohom", treba hovoriť. Práve na takýchto fórach by mohol človek, ktorý pri hľadaní Boha a Jeho reakcii odrazu nevie čo sa deje nájsť odpovede. Možno ho sem Boh v takých chvíľach dovedie.

Používateľov profilový obrázok
Simon
Príspevky: 175
Dátum registrácie: So Jan 07, 2012 23:36

Re: Galaťanom

Príspevok od používateľa Simon »

To, co je svaté, nedávejte psům, aniž házejte své perly před vepře, aby se snad nestalo, že by je zašlapali svýma nohama a obrátili se a roztrhali vás. (Matúš 7:6)

A Ježíš, uslyšev to, jim praví: Lékaře nemají zapotřebí silní, nýbrž ti, kdo se mají zle. Nepřišel jsem povolávati spravedlivé, nýbrž hříšníky. (Marek 2:17)

Do kteréhokoli města nebo vsi však vejdete, vyzvězte, kdo je tam hoden, a tam zůstaňte, dokud nevyjdete. A když budete vcházeti do domu, pozdravte jej, a bude-li ten dům hoden, nechť na něj přijde váš pokoj, pakli však hoden nebude, nechť se váš pokoj navrátí na vás. A kdokoli vás nepřijme aniž vyslechne vašich slov - až budete z toho domu nebo města vycházeti ven, vytřeste prach svých nohou. (Matúš 10:11-14)

Ťažko môžme čakať inú reakciu na evanjelium od ľudí, ktorí si myslia, že sú spravodliví. Oni Krista nepotrebujú. Im stačia ich "hodnotné" skutky.
Moja obľúbená pieseň: http://sk.gloria.tv/?media=295833

Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Galaťanom

Príspevok od používateľa javen »

Verše, ktoré tento stav avizujú sú mi známe. Len ma zaujímalo, či aj niekto iný má podobné skúsenosti.
Áno, mám a nič si z toho nerobím, milujem Pána Ježiša Krista i naďalej nech si myslí o mne kto čo chce, najdôležitejší pre mňa bol a bude môj vzťah k Pánovi Ježišovi Kristovi..

Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Galaťanom

Príspevok od používateľa javen »

Pre Pavel:
Malý dodatok, niekedy sa mi vidí, že ma ani moja vlastná žena nechápe a čuduje sa tomu čo verím. Na vysvetlenie, ona je z RKC, takže to mám skutočne veselé, keď všetci okolo mňa sú z RKC. Môj postoj k RKC je jasný... Tu mi pomáha len modlitba a viera, že sa to obráti k lepšiemu a budeme skutočne jedno ja aj moja žena v mene Pána Ježiša Krista.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Galaťanom

Príspevok od používateľa pavel »

No, bratu, neviem či Ťa obdivovať, alebo Ťa ľutovať. Ničmenej, viem, že vo svojej viere vytrváš. Mám svoje skúsenosti s príbuznými, známimi, diskutujúcimi z radov RKC. Napadá ma taká parafráza s veršami z Biblie, keď Pán Ježiš hovorí...

Matúš 19:24 A zase vám hovorím, že ľahšie je veľblúdovi prejsť cez ihelné ucho než bohatému vojsť do kráľovstva Božieho.
25  Keď to počuli jeho učeníci, náramne žasli a hovorili: Kto potom môže byť spasený?


A tu je tá parafráza: Ľahšie je ateistovi prejsť cez ucho ihly, ako (kalolíkovi), nábožníkovi vojsť do kráľovstva Božieho.

Má to svoj význam. RKc príslušník už má všetko jasné, ceremónie, odpustky, omše, obete, skutky... tade vedie cesta a je pravdivá preto, lebo takto to funguje už stáročia, dve tisícročia... Má srdce plné týchto nariadení, týchto predpisov, povinností, podobne ako mali a majú židia, ktorí sa snažili dodržiavať a do dens sa snažia dodržiavať Zákon.

Nuž, nech ti sú na potechu aspoň tieto verše, na základe ktorých som prišiel k Bohu ja, ako nepraktikujúci katolík (absolútny pohan žijúci svetom a vo svete) po tom ako sa obrátila moja žena... trvalo to dva roky:

Skutky 16:29  A keď si vypýtal svetlo, skočil do vnútra a trasúc sa padol pred Pavla a Sílasa
30  a vyvedúc ich von povedal: Pánovia, čo mám činiť, aby som bol spasený?
31  A oni povedali: Uver v Pána Ježiša Krista a budeš spasený ty aj tvoj dom.
32  A hovorili mu slovo Pánovo i všetkým, ktorí boli v jeho dome.
33  A pojal ich v tú hodinu nočnú, umyl ich od rán a bol naskutku pokrstený on i všetci jeho domáci.


Tí domáci, znamneajú rodina. Žena, deti, mama, tato ... (pravda, vtedy mali aj sluhov ktorí boli jej súčasťou) A vidíš, taká je moc viery, že aj tí všetci boli spasení... Sláva Bohu!!!

Používateľov profilový obrázok
Simon
Príspevky: 175
Dátum registrácie: So Jan 07, 2012 23:36

Re: Galaťanom

Príspevok od používateľa Simon »

Mňa si Boh povolal napriek tomu, že som "praktizujúci katolík". Pavol bol taktiež "praktizujúci farizej". Plati, že Boh sa zmilúva nad kým chce a zatvrdzuje koho chce. Nám ostáva len nádej, viera a láska. Ale najväčšia z nich je láska.
Moja obľúbená pieseň: http://sk.gloria.tv/?media=295833

Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Galaťanom

Príspevok od používateľa javen »

Nuž, nech ti sú na potechu aspoň tieto verše, na základe ktorých som prišiel k Bohu ja, ako nepraktikujúci katolík
Vďaka Pavel, už aj to, že som našiel toto fórum mi hodne pomáha uvedomiť si, že nie som sám v tomto boji... Verím, že aj moja rodina príde k poznaniu pravého evanjelia Ježiša Krista a odvráti sa od toho falošného pozlátka s názvom RKC v mene Pána Ježiša Krista, na Jeho slávu a chválu.

Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Galaťanom

Príspevok od používateľa javen »

No, bratu, neviem či Ťa obdivovať, alebo Ťa ľutovať.
Lutovať ma netreba aj keď to človeka poteší. Ja som si vyvolil život s Kristom a musím ísť tam kdekoľvek by šiel On sám... To je moja cesta.. Možno pomôže ak sa budeš za mňa modliť aby som to vydržal až do konca a dobrý boj dobojoval, vieru zachoval.

Napísať odpoveď