Otázky Bohu

Všetko o našom Stvoriteľovi
Vermarka
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Po Dec 07, 2015 16:13

Otázky Bohu

Príspevok od používateľa Vermarka »

Ahojte. Som tu nová. Mám 19. Pred 2 rokmi obrátená. Verím v Boha, aj v diabla. Verím Biblii. Ale nedôverujem Bohu. Je oceán slov, kt. Mu verím, no vďaka kvapke, kt. Mu nedokážem uveriť, som, kde som. Žijúc ako ateistka, no veriac ako už len málokto dnes. Lenže na čo mi je taká viera? Je mŕtva. Svoj stav si dokonale uvedomujem. Je strašný. Žiadne city, žiadna láska k nikomu a k ničomu, len prázdno, rutina, plnenie si svetských povinností, žijúc ako zviera.
Neschopnosť milovať, dokonca neschopnosť zaľúbiť sa. Neschopnosť modliť sa, neschopnosť konať dobro zo srdca. Utlmujem svedomie. Snažím sa neubližovať a pomôcť, kde sa dá, no keď sa stane, že niekomu ublížim, necítim sa príliš vinne.Hodím to za hlavu. Bola som už aj na súkromnej spovedi - pred 2 mesiacmi - dúfajúc, že sa všetko zmení a že začnem odznova. No nie, znovu som do toho upadla. Jednoducho nedokážem zvládnuť a uspokojiť všetko naraz- to, čo chcem ja, to, čo chce odo mňa svet a to čo chce Boh. Obdivujem ľudí, čo to vedia, ja tú schopnosť nemám. Prvá a posledná myšlienka dňa: opustila si Boha, ak zomrieš, čaká ťa peklo. A predsa som ľahostajná k tejto myšlienke žijúc si naďalej a čakajúc na to, dokedy to Boha bude so mnou ešte baviť. Mohla by som Mu pomáhať s dušami, no som ľahostajná ku všetkým, k Nemu a aj mojej duši. O tomto nesmiem nikomu hovoriť. Blízki a kamaráti by ma vysmiali, Boh mi odpoveď nedáva, ateistom a inoveriacim nemôžem, nepochopili by a robila by som "zlú reklamu" a tu sa tiež najskôr stretnem s kritikou, no predsa to skúsim, topiaci sa už aj slamky chytá. Ako vždy - som sama- sama v týchto pochybnostiach hľadajúc odpovede, kt. sa asi nedočkám. Nikto mi nerozumie. A Boh na mňa kašle. Tak na čo sa mám snažiť ja? Viem, že len pri Ňom nájdem práve šťastie, pokoj, lásku a všetko, čo hľadám, no bez dôvery to nejde. Navyše si to už ani nezaslúžim.

Moje otázky na Teba, PANE:
1.Prečo si stvoril ľudí, pri kt. si už od počiatku ich stvorenia vedel, že pôjdu do pekla? Nebolo snáď láskavejšie vôbec ich nestvoriť? Teda nedať im tento (vôbec nie ľahký) a hlavne krátky život a vďaka tomu krátkemu životu, ich odsúdiť na večnosť?

2. Prečo si stvoril mňa? Prečo som bola oproti nejakej inej duši zvýhodnená? Ved je pri počatí toľko možností, tak prečo práve ja? Prečo si tým ostatným dušiam nedal šancu namiesto mňa?

3.Sú ľudia vytvorení umelým oplodnením tu na zemi Tebou nechcení? Viem, že s tým spôsobom nesúhlasíš, takže by sa ten človek prirodzenou cestou nenarodil a nepatrí sem. Otázka na teba: Prečo bola taká duša Tebou menej milovaná?

4.Prečo odsudzuješ na večnosť za tak krátku dobu ako je život? Koľkokrát to tam teda tým hriešnikom v pekle vrátiš? Kto je tu teda pomstychtivý? Ved ty si to miesto ustanovil za miesto, z kt. niet úniku a trvá to večne. Nemusel si to urobiť, ale urobil.

5.Prečo nemáme všetci rovnakú šancu na spásu? Prečo sa niektorí narodia svätým, nábožným, iní vrahom, zabijakom, hriešnikom? Určite existuje teraz duša, o kt. vieš, že ide do pekla a kt. by možno pri narodení "inde" mala väčšiu šancu na spásu. Kňaz mi povedal, že tých súdiš podľa svedomia, lenže v biblii stojí:"...Ja som cesta, pravda a život. Nik nepríde k Otcovi, iba cezo mňa." (Jn 14:6). Tak kto má teraz pravdu - kňaz či Ježiš?

6. Takže prečo zvýhodňuješ jedných oproti druhým? Ak je napr. bohatstvo zlé a bohatí len ťažko vojdú do neba, tak to znamená, že tí, čo sa narodia do bohatých rodín majú smolu a sú Tebou menej milovaní? A čo chudobní či nejak postihnutí? Nedbáš na ich hlasy, prečo si im doprial menej?

7.Si Boh, vieš všetko. Dobre si vedel, že so stvorením anjelov a človeka, príde aj diabol, zlo, bolesť, utrpenie, hriech, peklo. Prečo si to všetko chcel? Prečo si Dobro prialo zlo? Dobre si vedel, že tým spôsobíš utrpenie všetkým, dokonca aj sebe. Tak prečo?

8.Vravíš, že si v nás prítomný a cítiš našu bolesť či trápenie. Cítiš aj bolesť a trápenie všetkých tých duší v pekle? Alebo tie sú už pasé a to Ťa už netrápi? A keď skončí toto všetko a príde to Tvoje zasľúbené kráľovstvo, budeš šťastný s myšlienkou, že toľko ľudí je mučených v pekle zatiaľ čo sa Ty tešíš s pár vyvolenými? Tých v pekle už prestaneš milovať a prestanú Ťa zaujímať?

9.Prečo keď niekto vedie celý život hriešne a nakoniec sa obráti si zaslúži nebo viac ako niekto, kto sa snažil podľa Teba žiť celý život, no Ty si aj tak na ňom potom našiel nejakú chybičku krásy, za kt. si Ho poslal do pekla?

10.Veľmi aktuálna otázka: Prečo si stvoril sex ako spôsob plodenia detí, keď z neho vyplýva toľko podľa Teba zlého? Ked ho považujú všetci kresťania za hriešny, hanebný, živočíšny a také názory potom vkladajú do hláv aj svojim deťom (vravím z vlastnej skúsenosti)? Ked sa o tom nevedie žiadna otvorená diskusia, len sú okolo toho nejaké narážky a šaškovanie? Mohol si stvoriť hocijaký iný spôsob - uvedomuješ si, že vďaka týmto hriechom je veľká časť ľudstva v pekle? Takže nebolo láskavejšie stvoriť iný spôsob? Prečo vkladáš už od mladého veku ľudom tieto túžby, keď sú podľa Teba "hriešne" a "hanebné"? Prečo je človek, kt. nedopraješ šťastie nájsť si životného partnera (hlavne v dnešnej povrchnej a materiálnej dobe) odsúdený na to, aby nikdy neuspokojil túto potrebu, ako i potrebu byť milovaný a mať vlastnú rodinu? Prečo vkladáš človeku tieto potreby, keď mu ich nedovoľuješ ? A prečo keď tú potrebu uspokoja a majú od tých myšlienok aspoň na chvíľu pokoj, tak sa majú cítiť previnilo za to, že sa im uľavilo? Skutočne sa dnes všetci mladí kresťania riadia frázou "sex až po svadbe" a skutočne manželia vždy dodržujú "sex bez ochrany", keď už ľudia nemávajú vôbec toľko detí ako kedysi, max. 1,2,3? Tak kto bude teda spasený, Pane?

11. Prečo toto robíš vždy? Vkladáš nám potreby, kt. nám nechceš dovoliť uspokojiť alebo sú podľa Teba hriešne. Potreba byť milovaný, potreba byť prijatý, u žien potreba byť krásnou, potreba povedať si svoj názor - ak nepoviem, tak som za trapku bez názoru, ak poviem, tak som podľa Teba pyšná? Takže mám tomu chápať tak, že ma odsúdiš kvôli uspokojeniu potrieb, kt. si mi dal TY?

12.Prečo mi nedávaš odpovede, keď sa pýtam? Prečo mi neotváraš, keď klopem? Nechcem zomrieť bez odpovedí a v stave, že ničomu poriadne nerozumiem, lenže Ty to asi tak chceš, chceš nás trápiť pochybnosťami. Ako Ti mám veriť, keď mám tieto pochybnosti? Ok, dokázala som prijať Pravdu o Tvojej Trojjedinosti, aj o nepoškvrnenom počatí Panny Márie a hocijaké iné nevysvetliteľné veci. Prepáč ale Pane, že tieto pochybnosti, vyššie spomenuté, kt. idú proti Tvojej Láske a Spravodlivosti, sú také silné, že ich nedokážem vyhnať z hlavy a zmätená nedostávajúc žiadnu odpoveď Ťa jednoducho neviem milovať a neviem poslúchať. Hreším voči Tebe a vystrájam ako čerstvý puberťák, ale to len čakám ako zareaguješ, lenže ostáva len ticho a ja neviem, čo si mám myslieť. S pozdravom, Tvoja dcéra, kt. Ťa zradila a opustila.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Otázky Bohu

Príspevok od používateľa pavel »

Otázky, ktoré si položila riešia ľudia od nepamäti. A riešenia, odpovede nevedia nájsť. Prečo? Lebo sú to nesprávne položené otázky. Vysvetlím.
1.Prečo si stvoril ľudí, pri kt. si už od počiatku ich stvorenia vedel, že pôjdu do pekla? Nebolo snáď láskavejšie vôbec ich nestvoriť? Teda nedať im tento (vôbec nie ľahký) a hlavne krátky život a vďaka tomu krátkemu životu, ich odsúdiť na večnosť?
Boh nechce, aby niekto išiel do pekla. Preto dal ľuďom šancu rozhodnúť sa, či chcú ísť k Bohu, alebo nie. Na to je tých krátkych pár rokov života. To, že človek ide do pekla nie je vôlou Boha, ale slobodným rozhodnutím každého človeka. Tým, že zhrešil Adam, všetci jeho potomkovia aj ja aj ty, nesieme tento dedičný hriech. Ako z Biblie vieme, za hriech je smrť, resp. nemožnosť tráviť večnosť s Bohom. Za každý hriech, aj najmenší. Otázka by teda mala znieť: "Ako to, milý Bože, že si sa neodvrátil od človeka, ktorý odmietol s Tebou žiť, ktorý Tebou pohrdol, ako to, že aj potom si si dal tú námahu a vymyslel cestu späť a prečo nás tak miluješ, že si dal svojho milovaného Syna aby trpel a umrel na kríži? To nás máš skutočne tak rád? To je nepochopiteľná láska!
3.Sú ľudia vytvorení umelým oplodnením tu na zemi Tebou nechcení? Viem, že s tým spôsobom nesúhlasíš, takže by sa ten človek prirodzenou cestou nenarodil a nepatrí sem. Otázka na teba: Prečo bola taká duša Tebou menej milovaná?
Kde je napísané, že Boh s umelým oplodnením nesúhlasí? V Biblii sú zákon týkajúce sa zabezpečenia potomstva a dedičov, napr. Levirátny zákon (kde muž nemohol mať deti, mal ho zastúpiť jeho brat), Boh kladie na plodenie potomstva stále veľký dôraz. Boh miluje každého človeka, to len nábožníci, ktorí si z cirkvi urobili živnosť začali robiť rozdiely a napr. odmietli pochovávať nepokrstených atd.
4.Prečo odsudzuješ na večnosť za tak krátku dobu ako je život? Koľkokrát to tam teda tým hriešnikom v pekle vrátiš? Kto je tu teda pomstychtivý? Ved ty si to miesto ustanovil za miesto, z kt. niet úniku a trvá to večne. Nemusel si to urobiť, ale urobil.
Boh nebude hriešnikom nič vracať. Opäť hlboké nepochopenie. Hriešnik si to vybral sám. To je ako keby si niekoho milovala, starala sa o neho od malička, krmila ho, hladkala, utešovala a dúfala, že keď príde čas, bude ti to oplácať rovnakou mierou, a že budete mať krásny vzťah plný lásky z obidvoch strán. A tento človek, sa jedného dňa rozhodne, že Ťa opustí, na tvoju láskavú ruku napluje a odíde preč ďaleko od tvojej prítomnosti dverami, ktoré sa už z druhej strany nedajú otvoriť. Teda bez možnosti návratu. On si vybral, on odišiel, ty ho tak miluješ, že mu ponecháš slobodnú vôlu a aj tú možnosť odísť. Trestáš ho nejako? V žiadnom prípade...
5.Prečo nemáme všetci rovnakú šancu na spásu? Prečo sa niektorí narodia svätým, nábožným, iní vrahom, zabijakom, hriešnikom? Určite existuje teraz duša, o kt. vieš, že ide do pekla a kt. by možno pri narodení "inde" mala väčšiu šancu na spásu. Kňaz mi povedal, že tých súdiš podľa svedomia, lenže v biblii stojí:"...Ja som cesta, pravda a život. Nik nepríde k Otcovi, iba cezo mňa." (Jn 14:6). Tak kto má teraz pravdu - kňaz či Ježiš?
Všetci majú rovnakú šancu na základe rovnosti. V Rimanom sa píše o tom, že Boh sa dáva poznať všetkým vo svojom stvorení, aby nikto nemal výhovorky. A cesta je skutočne len skrze Pána Ježiša, ani cez Jeho pozemskú matku sa do neba nedostaneš!
6. Takže prečo zvýhodňuješ jedných oproti druhým? Ak je napr. bohatstvo zlé a bohatí len ťažko vojdú do neba, tak to znamená, že tí, čo sa narodia do bohatých rodín majú smolu a sú Tebou menej milovaní? A čo chudobní či nejak postihnutí? Nedbáš na ich hlasy, prečo si im doprial menej?
Nateraz končím odpoveďou na túto otázku. Bohatstvo nie je zlé a aj bohatý človek môže byť spasený. Keď Pán Ježiš hovoril, všetko predaj a rozdaj chudobným, bohatý nemôže vojsť, hovoril vlastne: opusti všetko svoje bohatstvo VO SVOJOM SRDCI a používaj ho na pomoc chudobným, na oslavu Boha. Ten kto má vo vojom srdci peniaze, majetok, nemôže tam mať Boha, Nemôžeš slúžiť dvom Pánom, Bohu a mamonu... Materiálne statky máš využívať a používať, nesmú byť tvojou modlou ktorej sa nemieniš za žiadnu cenu vzdať. Poznám ľudí na hranici chudoby, ale sú šťastní, lebo majú Boha, a poznám aj podnikateľov, ktorým sa darí a sú tiež štastní, lebo majú Boha. Na druhej strane poznám chudákov a bohatých, ktorí sú neštastní a nemajú vyhliadky do budúcna. Chudáce len nadávajú a boháči si snažia dopriať všetko čo len ide, lebo potom nebude nič...

Na ďalšie otázky sa budem snažiť odpovedať priebežne...

marek
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Okt 11, 2010 6:45

Re: Otázky Bohu

Príspevok od používateľa marek »

Tvoje otázky Vermarka sú zaujímavé a nanajvýš aktuálne pre mnohých mladých ľudí v súčasnosti. Pokúsim sa ti na ne priateľsky odpovedať, no moje odpovede ťa nemusia uspokojiť, nie som totiž "Boh". Navyše, hoci som od teba o 20 rokov starší, sám musím priznať, že prežívam vo viere podobné nedostatky a problémy ako ty, rozdiel je iba v tom, že ja kvôli tomu neobviňujem Boha, ale seba...
Nikto mi nerozumie. A Boh na mňa kašle.
I ja mám niekedy pocit, že mi nikto nerozumie, sčasti je to predsudok, sčasti si za to môžem sám a možno len ja nechcem rozumieť nikomu inému a možno je to prirodzený dôsledok dnešnej doby a istého odcudzenia, ktoré je dôsledkom aj nezdravej komunikácie, väčšinou internetovej, určite by aj teraz bolo lepšie pohovoriť si priamo, ako na fóre a opäť cez internet. No a pokiaľ ide o to, že Boh na teba kašle, tak to môže byť dôsledok tvojej netrpezlivosti, jednoducho chceš všetko hneď a keď sa ti nedostávajú odpovede, tak si odpovedáš sama a možno sa ti odpovede dostavajú, ale ich nechceš prijať, lebo to niesu odpovede, ktoré chceš počuť, lebo sú to odpovede, ktoré obviňujú teba, ale ty chceš vinu preniesť na Boha. A tak je namieste otázka, naozaj Boh kašle na teba, alebo sa ty chceš silou-mocou vykašlať na Boha?
Prečo si stvoril ľudí, pri kt. si už od počiatku ich stvorenia vedel, že pôjdu do pekla? Nebolo snáď láskavejšie vôbec ich nestvoriť? Teda nedať im tento (vôbec nie ľahký) a hlavne krátky život a vďaka tomu krátkemu životu, ich odsúdiť na večnosť?
Toto je naozaj trpká otázka, ktorou sa zaoberám už dosť dlhú dobu. Teda konkrétne otázkou, či Boh naozaj "vedel". Uvedom si totiž, že Boh dal človeku (Adamovi) možnosť voľby. A voľba bola obsiahnutá v zákaze, "Nejedz". Pokiaľ Adam jedol ovocie poznania dobrého a zlého dobrovoľne proti zákazu Boha, je vinný Adam právom, no pokiaľ Boh Adamovi jesť zakázal , ale predurčil mu, že ho aj tak zje, potom môžeme právom pochybovať o spravodlivosti Božej. Lebo pokiaľ Boh zakázal jedno, ale predurčil druhé, tak načo vôbec Adamovi niečo zakazoval, keď aj tak dobre vedel, že nakoniec zje ovocie, lebo mu to na druhej strane predurčil? Osobne si myslím, že nikto nechce pripustiť možnosť, že Boh nevedel, lebo Boh je všemohúci a vie všetko, ale prečo by Boh nemohol dať Adamovi možnosť voľby a sám si vo svojej všemohúcnosti odoprieť možnosť "viem", čo Adam nakoniec urobí? A jednoducho si Boh sám počkal, ako sa človek zachová, pričom prirodzene počítal s oboma možnosťami. Presnú odpoveď ti však nikto na túto otázku nedá. Buď sa zmieriš s tým, že Boh vo svojej všemohúcnosti všetko predurčil a vedel, alebo budeš veriť na spravodlivosť Božiu a nebudeš sa báť možnosti, že aj Boh možno dopredu niečo naisto nevedel, ale predurčil všetko tak, že Adam mohol zjesť, ale aj nemusel a teda mal možnosť voľby. Adam bol totiž stvorený na obraz Boží a bol bezhriešny, rovnako aj Ježiš bol stvorený na Boží obraz a bol bezhriešny, medzi Ježišom a Adamom nebol teda žiadny rozdiel, lebo Ježiš bol taktiež človek ako my a vo všetkom bol skúšaný rovnako ako my. Ježiš bol pokúšaný a postavený taktiež pred možnosť voľby, vtedy keď ho na púšti pokúšal satan. Ale Ježiš pokušeniam odolal a nemyslím si, že iba preto, lebo to bol jednoducho Boží Syn, v tele človeka mohol byť Ježiš rovnako neposlušný ako Adam a to je práve ten rozdiel medzi Ježišom a Adamom. Ježiš bol poslušný Bohu a to až po smrť na Kríži, Adam bol neposlušný hneď po tom, ako mu žena ponúkla ovocie zo stromu poznania dobrého a zlého. A to je často aj náš problém. Žijeme na jednej strane v Adamovi a skrze vieru v Krista, máme možnosť žiť v Kristovi. V Adamovi sme neposlušný a ideme do zatratenia, v Kristovi máme spásu. Vieme, čo máme robiť, vieme ako Boh chce, aby sme sa správali a pokiaľ milujeme Krista, tak Kristus prebýva v nás a pokiaľ v nás prebýva Kristus, tak potom musíme jednať ako Kristus, otázka však znie, prečo sa tak nesprávame, prečo sme neposlušný Bohu Otcovi a jednáme ako Adam? A koho za to viniť? Seba, alebo Boha?

Prepáč na ostatné otázky ti odpoviem neskôr, za jedno aby toho nebolo priveľa naraz, ale aj kvôli tomu, že mám momentálne aj iné povinnosti.

marek
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Okt 11, 2010 6:45

Re: Otázky Bohu

Príspevok od používateľa marek »

Vermarka
2. Prečo si stvoril mňa? Prečo som bola oproti nejakej inej duši zvýhodnená? Ved je pri počatí toľko možností, tak prečo práve ja? Prečo si tým ostatným dušiam nedal šancu namiesto mňa?
Teba nestvoril priamo Boh, Boh stvoril človeka Adama. Adam bol stvorený na obraz Boží ako duchovný človek, ale pretože zhrešil, tak duchovne zomrel a zostalo mu iba vedomie tela. Ty si bola počatá z vôle tela a krvi a narodila si sa ako telo a krv. Ježiš však hovorí, že sa musíme narodiť znova. Z ducha. A na inom mieste Ježiš hovorí. "Boh je Duch." Alebo. "Čo sa narodilo z Ducha, je Duch." Skrze Adama človeka, ktorý duchovne zomrel skrze hriech, sa ľudia rozmnožujú len telesne, teda z vôle tela a krvi, no bez ducha. Duchovne sa rodia znova, ale až skrze vieru a prijatie Ježiša Krista. Ty síce veríš, ale ako sama píšeš, tvoja viera je mŕtva. Myslím, že narodenie z Ducha ti chýba. Narodiť z ducha sa môžeš iba z vôle Božej a to len skrze úprimné prijatie Ježiša Krista.

Píšeš, že si bola zvýhodnená, ale sama si určite nemyslíš, že by tvoj život bol nejaká výhoda. No pokiaľ narážaš na to, prečo si sa vôbec narodila, tak na to ti môže naozaj odpovedať len Boh.
4.Prečo odsudzuješ na večnosť za tak krátku dobu ako je život? Koľkokrát to tam teda tým hriešnikom v pekle vrátiš? Kto je tu teda pomstychtivý? Ved ty si to miesto ustanovil za miesto, z kt. niet úniku a trvá to večne. Nemusel si to urobiť, ale urobil.
Áno, večnosť je naozaj dlhá doba a možno naozaj krutý trest. Či to tak Boh chcel, alebo musel urobiť, alebo či to mohol urobiť aj inak, to ja naozaj neviem. A ťažko ti môžem vyvrátiť aj to, že Boh je pomstychtivý. Útechou nám však môže byť viera v spravodlivosť Božiu. A verím, že Boh neodsúdi niekoho, kto by si to naozaj nezaslúžil.
3.Sú ľudia vytvorení umelým oplodnením tu na zemi Tebou nechcení? Viem, že s tým spôsobom nesúhlasíš, takže by sa ten človek prirodzenou cestou nenarodil a nepatrí sem. Otázka na teba: Prečo bola taká duša Tebou menej milovaná?
Boh zrejme naozaj nesúhlasí s týmto spôsobom oplodnenia, ale ako vieš, že Boh automaticky zavrhne aj človeka, ktorý sa takto narodil? Mám tomu rozumieť tak, že ti na toto odpovedal sám Boh. na druhej strane, prečo by sa človek, ktorý prišiel na svet "umelým oplodnením", nemohol narodiť znova, z Ducha a teda z Boha?
5.Prečo nemáme všetci rovnakú šancu na spásu? Prečo sa niektorí narodia svätým, nábožným, iní vrahom, zabijakom, hriešnikom? Určite existuje teraz duša, o kt. vieš, že ide do pekla a kt. by možno pri narodení "inde" mala väčšiu šancu na spásu. Kňaz mi povedal, že tých súdiš podľa svedomia, lenže v biblii stojí:"...Ja som cesta, pravda a život. Nik nepríde k Otcovi, iba cezo mňa." (Jn 14:6). Tak kto má teraz pravdu - kňaz či Ježiš?
V zjavení Sv. Jána 20,4 sa píše:

Prvé vzkriesenie.

4A videl som tróny, a posadali sa na ne, a dal sa im súd, a videl som i duše postínaných pre svedoctvo Ježišovo a pre slovo Božie, a ktorí sa neklaňali šelme ani jej obrazu a neprijali znamenia na svoje čelo ani na svoju ruku. A ožili a kraľovali s Kristom tisíc rokov. 5A ostatní mŕtvi neožili, až sa dokoná tisíc rokov. To je prvé vzkriesenie. 6Blahoslavený a svätý, kto má diel na prvom vzkriesení. Nad tými druhá smrť nemá moci. Ale budú kňazmi Boha a Krista a budú s ním kraľovať tisíc rokov.

To sú tí, čo majú spasenie skrze Krista.

No v zjavení Sv. Jána 20,11 sa ďalej píše tiež:

Súdny deň.

11A videl som veľký trón biely i sediaceho na ňom, pred ktorého tvárou utiekla zem i nebo, a miesto im nebolo najdené. 12A videl som mŕtvych, malých i veľkých, stojacich pred trónom Božím. A otvorily sa knihy, a otvorila sa aj iná kniha, to jest kniha života, a mŕtvi boli súdení podľa toho, čo bolo napísané v knihách, podľa svojich skutkov. 13A more vydalo mŕtvych, ktorí boli v ňom, i smrť i peklo daly mŕtvych, ktorí boli v nich, a boli súdení jeden každý podľa svojich skutkov. 14A smrť a peklo boly uvrhnuté do toho ohnivého jazera. Toto ohnivé jazero je tá druhá smrť. 15A jestli niekto nebol najdený zapísaný v knihe života, bol uvrhnutý do ohnivého jazera.

Podľa tohto by som povedal, že ľudia, ktorí z nejakého dôvodu nepoznali Krista, budú súdení podľa svojich skutkov. Ale ako týchto ľudí nakoniec rozsúdi Boh, to by som prenechal spravodlivosti Božej. Neviem ti povedať, či sa nájde vôbec jeden jediný, ktorému skutky budú na spasú stačiť. Prípadne, či jeho dobré skutky, prevážia tie zlé...

Nateraz. Opäť stačí.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Otázky Bohu

Príspevok od používateľa pavel »

10.Veľmi aktuálna otázka: Prečo si stvoril sex ako spôsob plodenia detí, keď z neho vyplýva toľko podľa Teba zlého? Ked ho považujú všetci kresťania za hriešny, hanebný, živočíšny a také názory potom vkladajú do hláv aj svojim deťom (vravím z vlastnej skúsenosti)? Ked sa o tom nevedie žiadna otvorená diskusia, len sú okolo toho nejaké narážky a šaškovanie?
Kto Ťa učí, že zo sexu vyplýva toľko zlého? A kto ti navráva, že ho kresťania považujú za hriešny??? Pokiaľ máš sex so svojim partnerom aj keď len na potešenie, nielen na plodenie detí, je všetko v poriadku:

Príslovia 5:18  Nech je tvoj prameň požehnaný, a raduj sa zo ženy svojej mladosti.
19  Jako ľúbezná laň a utešená srna; nech ťa opájajú jej prsia každého času; v jej láske sa kochaj ustavične.

1 Korintským 7:4  Žena nemá v moci svojho vlastného tela, ale muž; a podobne ani muž nemá v moci svojho vlastného tela, ale žena.
5  Neukracujte sa navzájom, iba ak čo z obapolného súhlasu na čas, aby ste stihli na pôst a na modlitbu, a zase sa vedno sídite, aby vás nepokúšal satan pre vašu nezdržanlivosť.


To akého strašiaka hlásajú z kazatelníc je zásluha RKC, nariadený celibát je v rozpore s Písmom, odsúdenie si zaslúži len promiskuita, homosexualita, zoofília, nekrofília atd...
Prečo vkladáš už od mladého veku ľudom tieto túžby, keď sú podľa Teba "hriešne" a "hanebné"? Prečo je človek, kt. nedopraješ šťastie nájsť si životného partnera (hlavne v dnešnej povrchnej a materiálnej dobe) odsúdený na to, aby nikdy neuspokojil túto potrebu, ako i potrebu byť milovaný a mať vlastnú rodinu?
Mladý človek má tiež právo na sex. Prežíva ho v predstavách a snoch. Potom si hľadá partnera, partnerku, aby ho mohol prežívať aj v súlade s Božou vôlou. Paradoxne, pokiaľ si človek nestanovil vlastné hranice dospelosti, pokiaľ si neurčil, kto a kedy sa môže oženiť a vydať, ženili 15 roční, niekde aj 12 roční... a všetko bolo v poriadku. Čo sa týka toho, žeby Boh niekomu nedoprial si nájsť partnera, takých je na svete minimum. Bežne majú partnera postihnutí, ochrnutí, teda hendikepovaní... a keď si nevie nájsť partnera zdravý človek, je to skôr len otákou času a jeho netrpezlivosti alebo, možno aj tým, že Boh si ho pripravuje pre inú službu, kedy by bol vzťah na obtiaž, či dokonca prekážkou... keď však svoju úlohu splní, môže sa pokojne stať, že si partnera nájde až potom.
Skutočne sa dnes všetci mladí kresťania riadia frázou "sex až po svadbe" a skutočne manželia vždy dodržujú "sex bez ochrany", keď už ľudia nemávajú vôbec toľko detí ako kedysi, max. 1,2,3? Tak kto bude teda spasený, Pane?
U obráteného človeka nemá sex so spásou nič spoločné, ani v dobrom ani v zlom. Spása je dar, je zadarmo a je nemenná, večná, bez ohľadu na to, čo sa dialo pred tým a čo sa deje potom... Viac o tom tu: http://www.krestan.info/index.php/istota-spasy

Sex pred svadbou by nemal byť, ale existuje ALE... u neveriaceho je to bežný spôsob testovania si budúceho partnera, u veriaceho sa veriaci spolieha na výber zo strany Boha a na partnera čaká. Tým ALE ostáva, že akékoľvek zlyhanie však nie je vstupenkou do pekla, to je krutý omyl, strašiak KC. Vstupenkou do pekla je odmietnutie Boha, odmietnutie Pána Ježiša, neprijatie Ho ako Spasiteľa a nevpustenie Ho do svojho srdca. Ako som písal vyššie (1Kor 7:4-5), sex si má človek dopriavať toľko, koľko sa obidvom partnerom páči, s ochranou alebo bez nej... majú slobodnú vôlu mať 0 až XY detí, je to na nich. Opäť tu musím skonštatovať koľko zla sa zakorenilo vo verejnej mienke vďaka najväčšej cirkvi...

Vermarka
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Po Dec 07, 2015 16:13

Re: Otázky Bohu

Príspevok od používateľa Vermarka »

pavel napísal: Otázky, ktoré si položila riešia ľudia od nepamäti. A riešenia, odpovede nevedia nájsť. Prečo? Lebo sú to nesprávne položené otázky. Vysvetlím

Boh nechce, aby niekto išiel do pekla. Preto dal ľuďom šancu rozhodnúť sa, či chcú ísť k Bohu, alebo nie. Na to je tých krátkych pár rokov života. To, že človek ide do pekla nie je vôlou Boha, ale slobodným rozhodnutím každého človeka. Tým, že zhrešil Adam, všetci jeho potomkovia aj ja aj ty, nesieme tento dedičný hriech. Ako z Biblie vieme, za hriech je smrť, resp. nemožnosť tráviť večnosť s Bohom. Za každý hriech, aj najmenší. Otázka by teda mala znieť: "Ako to, milý Bože, že si sa neodvrátil od človeka, ktorý odmietol s Tebou žiť, ktorý Tebou pohrdol, ako to, že aj potom si si dal tú námahu a vymyslel cestu späť a prečo nás tak miluješ, že si dal svojho milovaného Syna aby trpel a umrel na kríži? To nás máš skutočne tak rád? To je nepochopiteľná láska!
Lenže Boh ma donútil prijať život a ten "dar" slobodnej vôle. Boli sme odsúdení zmieriť sa s tým, že nás stvoril a že stvoril i diabla a že musíme hrať podľa Jeho pravidiel, inak prídeme do pekla. Neexistuje zlatá stredná cesta, alebo nezapojenie sa do "hry", my proste musíme. Ja som Ho o to neprosila, keby aj, tak by to bolo využité proti mne, lebo si to nemám ako pamätať.Tá tvoja otázka, kt. pokladáš je veľmi správna a na mieste, je veľa vecí, kt. sú nepochopiteľne dobré, vravím, že je oceán, čo Mu verím, ale kvapka, čo Mu neverím, no nemôžeš ňou nahrádzať moju otázku. No na mieste je aj otázka prečo stvoril človeka nedokonalého a napr. anjelov, serafínov a pod. tvorov dokonalých. Ok, môžeš namietať v otázke padlých anjelov, ale sám Lucifer nebol pokúšaný nikým, on sa tak rozhodol a ostatní anjeli sú uchránení od jeho pokúšania, tí sa len jednorazovo rozhodli či budú padlí alebo nie a hotovo. Ale MY, ako ľudia, vyhnanci tejto Zeme, kde vládne "princ tohto sveta" sme jediní, čo sme vhodení doslova na diablovu pevninu a pokúšaní nonstop. Navyše, keď pochybil Adam a celé ľudstvo nesie dedičný hriech, aký dedičný hriech nesú anjeli alebo prečo nie sú aj oni pokúšaní, keď pochybil aj dokonalejší tvor - anjel - Lucifer?
Kde je napísané, že Boh s umelým oplodnením nesúhlasí? V Biblii sú zákon týkajúce sa zabezpečenia potomstva a dedičov, napr. Levirátny zákon (kde muž nemohol mať deti, mal ho zastúpiť jeho brat), Boh kladie na plodenie potomstva stále veľký dôraz. Boh miluje každého človeka, to len nábožníci, ktorí si z cirkvi urobili živnosť začali robiť rozdiely a napr. odmietli pochovávať nepokrstených atd.
Sama neviem, bola som vychovaná v katolíckej rodine, tam mi to bolo povedané a verím RKC. Nie kvôli výchove, ale kvôli tomu, že pod pojmom Cirkev nerozumiem len Vatikán a pápeža, ale mystické Telo Krista, t.j. každého jedného žijúceho kresťana + katolícku náuku.To, že niekto ohŕňa nosom pred majetkami alebo škandálmi či hriechmi Božích poslov je úplne od veci, lebo každý sa bude zodpovedať sám za seba a Boh vidí do ich sŕdc a kto to ako myslí, prečo tie súdy nenechať na Boha? A v neposlednom rade, Ježiš povedal "A ja ti hovorím: Ty si Peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev a pekelné brány ju nepremôžu."(Mt 16:18) a tieto slová sú pravdivé a budú platné navždy.
Boh nebude hriešnikom nič vracať. Opäť hlboké nepochopenie. Hriešnik si to vybral sám. To je ako keby si niekoho milovala, starala sa o neho od malička, krmila ho, hladkala, utešovala a dúfala, že keď príde čas, bude ti to oplácať rovnakou mierou, a že budete mať krásny vzťah plný lásky z obidvoch strán. A tento človek, sa jedného dňa rozhodne, že Ťa opustí, na tvoju láskavú ruku napluje a odíde preč ďaleko od tvojej prítomnosti dverami, ktoré sa už z druhej strany nedajú otvoriť. Teda bez možnosti návratu. On si vybral, on odišiel, ty ho tak miluješ, že mu ponecháš slobodnú vôlu a aj tú možnosť odísť. Trestáš ho nejako? V žiadnom prípade...
Toto znovu súvisí s tým, že neexistuje žiadna zlatá stredná cesta a MUSÍME si vybrať z 2 možností. Viem, že Boh nám na jednej strane veľa toho dáva, najmä veľa toho, čo si nezaslúžime, snažím sa Mu rozumieť, ale v istých otázkach to proste nejde, kedže idú proti Jeho Láske a Spravodlivosti. Nemám a nikdy nebudem mať potešenie z páchania hriechov, nemám potešenie z toho, že Mu ten či onen môj hriech ubližuje, no aj tak to znamená pre Neho že mu pľujem do tváre a to je dosť smutné. Kebyže mám na výber tak volím okamžitú smrť a žiadnu slobodnú vôľu, chcela by som radšej nemať slobodnú vôľu a trebárs Mu slúžiť ako robot alebo vôbec neexistovať. Lenže to sa nedá.
Všetci majú rovnakú šancu na základe rovnosti. V Rimanom sa píše o tom, že Boh sa dáva poznať všetkým vo svojom stvorení, aby nikto nemal výhovorky. A cesta je skutočne len skrze Pána Ježiša, ani cez Jeho pozemskú matku sa do neba nedostaneš!
Ok. Možno jedna otázka zodpovedaná. Ostáva mi už len dôverovať Bohu v tom, že naozaj to s nami čo sa týka spásy myslí čo najlepšie, napriek tomu, že sa každý narodí úplne niekde inde. Neviem čo máš proti Márii, teda Jeho Matke, ale naopak, cez Ňu sa do neba dostaneš. Lebo Mária je cesta k Ježišovi a Ježiš je cesta k Otcovi. Tým nehovorím, že sa treba modliť LEN k Márii či ju uprednostňovať. Mária má veľký podiel na spáse ľudstva, preto je nazývaná aj Spoluvykupiteľka a to nie na základe toho, že by sa chcela rovnať Bohu či na základe toho, že by mala moc ako Boh, ale kvôli jej príhovoru, kt. je veľmi mocný. Ak by som sa dokázala modliť, čo teraz neviem ani k Bohu, tak by som sa chcela modliť hlavne Jej ruženec, lebo to je najmocnejšia zbraň proti diablovi, preto sú o Nej aj šírené mnohé nepravdy a veľa kresťanov nechápe jej úlohu.
Nateraz končím odpoveďou na túto otázku. Bohatstvo nie je zlé a aj bohatý človek môže byť spasený. Keď Pán Ježiš hovoril, všetko predaj a rozdaj chudobným, bohatý nemôže vojsť, hovoril vlastne: opusti všetko svoje bohatstvo VO SVOJOM SRDCI a používaj ho na pomoc chudobným, na oslavu Boha. Ten kto má vo vojom srdci peniaze, majetok, nemôže tam mať Boha, Nemôžeš slúžiť dvom Pánom, Bohu a mamonu... Materiálne statky máš využívať a používať, nesmú byť tvojou modlou ktorej sa nemieniš za žiadnu cenu vzdať. Poznám ľudí na hranici chudoby, ale sú šťastní, lebo majú Boha, a poznám aj podnikateľov, ktorým sa darí a sú tiež štastní, lebo majú Boha. Na druhej strane poznám chudákov a bohatých, ktorí sú neštastní a nemajú vyhliadky do budúcna. Chudáce len nadávajú a boháči si snažia dopriať všetko čo len ide, lebo potom nebude nič...
Ok, máš pravdu, ale čo s takými, čo sú narodení do bohatej rodiny, kde sú deti od malička vychovávané len k materiálnym hodnotám, snobstvu a pod.? Nie sú znevýhodnení oproti tým, čo sa narodia do chudobnej rodiny a vážia si aj to najmenej, vedia šetriť a rodičia ich naučia pravým hodnotám?

Vermarka
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Po Dec 07, 2015 16:13

Re: Otázky Bohu

Príspevok od používateľa Vermarka »

marek napísal:Tvoje otázky Vermarka sú zaujímavé a nanajvýš aktuálne pre mnohých mladých ľudí v súčasnosti. Pokúsim sa ti na ne priateľsky odpovedať, no moje odpovede ťa nemusia uspokojiť, nie som totiž "Boh". Navyše, hoci som od teba o 20 rokov starší, sám musím priznať, že prežívam vo viere podobné nedostatky a problémy ako ty, rozdiel je iba v tom, že ja kvôli tomu neobviňujem Boha, ale seba...
Ďakujem. Aspoň viem, že nie som sama.
A tak je namieste otázka, naozaj Boh kašle na teba, alebo sa ty chceš silou-mocou vykašlať na Boha?
Nie, nechcem sa na Neho vykašlať, vôbec nie. Len neviem ako žiť podľa Neho, mám pocit, že mi to prikázal, ale nedal mi tú schopnosť. Neviem nakombinovať svoje sny,ambície, svetské povinnosti a ešte aj duchovný život.
Toto je naozaj trpká otázka, ktorou sa zaoberám už dosť dlhú dobu. Teda konkrétne otázkou, či Boh naozaj "vedel". Uvedom si totiž, že Boh dal človeku (Adamovi) možnosť voľby. A voľba bola obsiahnutá v zákaze, "Nejedz". Pokiaľ Adam jedol ovocie poznania dobrého a zlého dobrovoľne proti zákazu Boha, je vinný Adam právom, no pokiaľ Boh Adamovi jesť zakázal , ale predurčil mu, že ho aj tak zje, potom môžeme právom pochybovať o spravodlivosti Božej. Lebo pokiaľ Boh zakázal jedno, ale predurčil druhé, tak načo vôbec Adamovi niečo zakazoval, keď aj tak dobre vedel, že nakoniec zje ovocie, lebo mu to na druhej strane predurčil? Osobne si myslím, že nikto nechce pripustiť možnosť, že Boh nevedel, lebo Boh je všemohúci a vie všetko, ale prečo by Boh nemohol dať Adamovi možnosť voľby a sám si vo svojej všemohúcnosti odoprieť možnosť "viem", čo Adam nakoniec urobí? A jednoducho si Boh sám počkal, ako sa človek zachová, pričom prirodzene počítal s oboma možnosťami. Presnú odpoveď ti však nikto na túto otázku nedá. Buď sa zmieriš s tým, že Boh vo svojej všemohúcnosti všetko predurčil a vedel, alebo budeš veriť na spravodlivosť Božiu a nebudeš sa báť možnosti, že aj Boh možno dopredu niečo naisto nevedel, ale predurčil všetko tak, že Adam mohol zjesť, ale aj nemusel a teda mal možnosť voľby. Adam bol totiž stvorený na obraz Boží a bol bezhriešny, rovnako aj Ježiš bol stvorený na Boží obraz a bol bezhriešny, medzi Ježišom a Adamom nebol teda žiadny rozdiel, lebo Ježiš bol taktiež človek ako my a vo všetkom bol skúšaný rovnako ako my. Ježiš bol pokúšaný a postavený taktiež pred možnosť voľby, vtedy keď ho na púšti pokúšal satan. Ale Ježiš pokušeniam odolal a nemyslím si, že iba preto, lebo to bol jednoducho Boží Syn, v tele človeka mohol byť Ježiš rovnako neposlušný ako Adam a to je práve ten rozdiel medzi Ježišom a Adamom. Ježiš bol poslušný Bohu a to až po smrť na Kríži, Adam bol neposlušný hneď po tom, ako mu žena ponúkla ovocie zo stromu poznania dobrého a zlého. A to je často aj náš problém. Žijeme na jednej strane v Adamovi a skrze vieru v Krista, máme možnosť žiť v Kristovi. V Adamovi sme neposlušný a ideme do zatratenia, v Kristovi máme spásu. Vieme, čo máme robiť, vieme ako Boh chce, aby sme sa správali a pokiaľ milujeme Krista, tak Kristus prebýva v nás a pokiaľ v nás prebýva Kristus, tak potom musíme jednať ako Kristus, otázka však znie, prečo sa tak nesprávame, prečo sme neposlušný Bohu Otcovi a jednáme ako Adam? A koho za to viniť? Seba, alebo Boha?
Otázka predurčenia ma dosť trápi. Kňaz povedal, že je to úplná hlúposť. Lenže bola by bez Judáša zrada a následné vykúpenie? Aký iný prostriedok by Boh použil? Preto mám k Ježišovi bližšie ako k Otcovi. Lebo On si to tu na túto zem prišiel vyskúšať, no tak či tak si myslím, že s oveľa väčšou mocou ako človek. Ano, sme hriešni, lenže to je to, ako sme boli stvorení. Nemôžeme viniť Adama, my by sme urobili to isté.

Vermarka
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Po Dec 07, 2015 16:13

Re: Otázky Bohu

Príspevok od používateľa Vermarka »

marek napísal:Vermarka
Píšeš, že si bola zvýhodnená, ale sama si určite nemyslíš, že by tvoj život bol nejaká výhoda. No pokiaľ narážaš na to, prečo si sa vôbec narodila, tak na to ti môže naozaj odpovedať len Boh.
Úplná trefa do čierneho tá prvá veta :) No lenže tej odpovede sa dočkám až po smrti...
3.Sú ľudia vytvorení umelým oplodnením tu na zemi Tebou nechcení? Viem, že s tým spôsobom nesúhlasíš, takže by sa ten človek prirodzenou cestou nenarodil a nepatrí sem. Otázka na teba: Prečo bola taká duša Tebou menej milovaná?
Boh zrejme naozaj nesúhlasí s týmto spôsobom oplodnenia, ale ako vieš, že Boh automaticky zavrhne aj človeka, ktorý sa takto narodil? Mám tomu rozumieť tak, že ti na toto odpovedal sám Boh. na druhej strane, prečo by sa človek, ktorý prišiel na svet "umelým oplodnením", nemohol narodiť znova, z Ducha a teda z Boha?
Nevravím, že ho zavrhne, možno si len povie "no čo už s ním, keď sa už raz narodil". Tu ide o to, že je to človek, kt. by inak prirodzenou cestou nevznikol a nebol by žiadaný. Samozrejme, že sa môže narodiť znova, ako vravíš, z Ducha. Lenže keby neexistovalo umelé oplodnenie, nedostal by tú možnosť narodiť sa ani z tela, ani z Ducha.
Podľa tohto by som povedal, že ľudia, ktorí z nejakého dôvodu nepoznali Krista, budú súdení podľa svojich skutkov. Ale ako týchto ľudí nakoniec rozsúdi Boh, to by som prenechal spravodlivosti Božej. Neviem ti povedať, či sa nájde vôbec jeden jediný, ktorému skutky budú na spasú stačiť. Prípadne, či jeho dobré skutky, prevážia tie zlé...
Znovu z tohto plynie otázka - tak kto teda môže byť spasený?

Vermarka
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Po Dec 07, 2015 16:13

Re: Otázky Bohu

Príspevok od používateľa Vermarka »

pavel napísal:
Kto Ťa učí, že zo sexu vyplýva toľko zlého? A kto ti navráva, že ho kresťania považujú za hriešny??? Pokiaľ máš sex so svojim partnerom aj keď len na potešenie, nielen na plodenie detí, je všetko v poriadku:
A nie je to tak? Bola som jednak tak vychovávaná a jednak to nie je len medzi katolíkmi tabu, ale medzi všetkými kresťanmi. Takisto je to v celej spoločnosti, i keď médiá robia zase opačný efekt - ako byť sexy, plagát ženy so silikónovými prsiami s nápisom "Aj ty bud dokonalá", žena je zobrazovaná len ako nástroj dobrý na potešenie, muž má zase mať svaly a majetok, proste všade kam sa pozrie človek je odkaz z médií, bilboardov, internetu, rádia, televízie na sexualitu, často v tom zlom zmysle, ale otvorená diskusia nikde. Ved, vedie sa o tom niekde verejná diskusia? Ak by som začala taký rozhovor v autobuse, nepozerali by na mňa ako keby som bola nejaká úchyláčka z jahody spadnutá? Ano, viem, že to je ok, ale viem, že ochrana nie je ok.
To akého strašiaka hlásajú z kazatelníc je zásluha RKC, nariadený celibát je v rozpore s Písmom, odsúdenie si zaslúži len promiskuita, homosexualita, zoofília, nekrofília atd...
Vidím, že si zaujatý proti RKC. Kedže nesledujem len Cirkev, ale aj rôznych prorokov, zjavenia, vizionárov, viem, že Boh zastáva rovnaký "názor" ako Cirkev.
U obráteného človeka nemá sex so spásou nič spoločné, ani v dobrom ani v zlom. Spása je dar, je zadarmo a je nemenná, večná, bez ohľadu na to, čo sa dialo pred tým a čo sa deje potom... Viac o tom tu: http://www.krestan.info/index.php/istota-spasy
Lenže sex pred svadbou je hriech. Sex mimo manželstva je hriech. Sex s rozvedeným je hriech.
Sex pred svadbou by nemal byť, ale existuje ALE... u neveriaceho je to bežný spôsob testovania si budúceho partnera, u veriaceho sa veriaci spolieha na výber zo strany Boha a na partnera čaká. Tým ALE ostáva, že akékoľvek zlyhanie však nie je vstupenkou do pekla, to je krutý omyl, strašiak KC.
Tým mám rozumieť to, že neveriaci má právo "testovať" a veriaci nie? Neveriaci má právo užívať si s kým chce a veriaci nie? Veriaci musí čakať a ak nenájde, tak má smolu? A nakoniec so spásou a lepšie z tohto života môže výjsť neveriaci, kým snaha a ochota počkať u veriaceho výjde nazmar či naposmech?
Vstupenkou do pekla je odmietnutie Boha, odmietnutie Pána Ježiša, neprijatie Ho ako Spasiteľa a nevpustenie Ho do svojho srdca. Ako som písal vyššie (1Kor 7:4-5), sex si má človek dopriavať toľko, koľko sa obidvom partnerom páči, s ochranou alebo bez nej... majú slobodnú vôlu mať 0 až XY detí, je to na nich. Opäť tu musím skonštatovať koľko zla sa zakorenilo vo verejnej mienke vďaka najväčšej cirkvi...
No s týmto určite nemôžem súhlasiť. Dobre vieš, že to tak nie je. Dobre vieš, že ochrana bráni počatiu. Sex je v kresťanstve tvorený 2 vecami: potešenie + plodenie detí. Ak je jedno z toho vylúčené, tak to už nie je sex "podľa Boha" a automaticky sa to stáva hriechom. Brániť počatiu a LEN užívať si je podľa Boha, nieLEN podľa RKC sebecké, navyše ak brániš počatiu, brániš životu, takže by sa bez ochrany vyvinul život --> dieťa. V podstate je to potom niečo ako potrat, no nie? Ved ANTI+KONCEPCIA = proti+tehotenstvo.

marek
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Okt 11, 2010 6:45

Re: Otázky Bohu

Príspevok od používateľa marek »

Vermarka
Nie, nechcem sa na Neho vykašlať, vôbec nie. Len neviem ako žiť podľa Neho, mám pocit, že mi to prikázal, ale nedal mi tú schopnosť.
Boh je duch a tak žiť podľa Boha, alebo doslova v Bohu môžeš iba duchovne, nie telesne. No dar Ducha môžeš dostať iba skrze úprimnú vieru a pretože Boh vidí do tvojho srdca, tak Boha neoklameš.
Neviem nakombinovať svoje sny,ambície, svetské povinnosti a ešte aj duchovný život.
A o tom to práve je. Čím viac sú tvoje sny a ambície svetskejšie, telesnejšie, tým viac sa odrezávaš od Boha, od Ducha.

Čím bližšie si k Bohu, tým žiješ duchovnejšie a čím viac Ducha je v tvojom živote, tým viac sa vzďaľuješ životu vo svete a svetkým túžbam.

Preto nakombinovať svetské sny a ambície s duchovným životom jednoducho nejde. Ako nás učí Ježiš. Duch žiada proti telu a telo žiada proti duchu. A preto nás Ježiš nabáda k tomu, aby sme sa neprestajne modlili. Ty sama píšeš, že modlitbu zanedbávaš. Veľmi dobre to poznám, lebo i ja modlitbu neraz zanedbávam. Prečo? Jednoducho preto, lebo niektoré moje svetské túžby sú odrazu silnejšie a hoci sú možno naoko nevinné, tak pokiaľ na úkor modlitby dám prednosť hoci naoko nevinnej svetskej zábavke, tak nepochybne sa na to nadviažu ďalšie telesné túžby, možno už oveľa záludnejšie a horšie a napokon dôjde k zlyhaniu a k hriechu, ktorý potom oľutujem a mám preň výčitky svedomia. A poviem si, že už o d zajtra to bude lepšie, od zajtra bude moja viera dokonalejšia. Ale nie je. Prečo. Lebo na druhý deň sa všetko opakuje a k modleniu opäť nedošlo, naopak došlo k opätovnému zlyhaniu a k hriechu. Takýto spôsob viery vedie k vychladnutiu a veriaci riskuje, že Boh napokon jeho srdce zatvrdí. Dôsledkom je potom vlažná, vlastne mŕtva, neduchovná viera, plná hriechu... Bohu a Ježišovi sa jednoducho musíš oddať naplno, lebo vierou nemôžeš žiť iba na polovicu. Toto je vlastne ten zápas, ktorý tu prebieha medzi Bohom a dialblom. Diabol ťa ťahá do sveta, Boh ťa chce skrze Ježiša vytrhnúť zo sveta. A v tomto je naša možnosť voľby, poddať sa svetu a mamonu, alebo sa poddať Bohu? Nemôžeš jednou polovicou srdca slúžiť Bohu a druhou polovicou tomuto svetu. Lebo jedno budeš milovať a druhé nenávidieť... A v tomto sa ukáže aj to, po čom naozaj túži tvoje srdce, lebo to nakoniec u teba víťazí. Vravíš, že sa nechceš vykašlať na Boha, ale nevykašleš sa na Boha vždy, keď svetské túžby a radosti vymeníš za modlitbu...? A pokiaľ ťa srdce ťahá k svetskému, potom je pochopiteľné, že to, čo od teba žiada Boh vnímaš len tak, akoby ti to prikázal, keď je to navyše čosi, čo je v priamom rozpore s tým, čo žiada tvoje srdce... A potom je aj pochopiteľné, že máš na Boha zlosť, veď Boh ťa chce iba vytrhnúť z toho, v čom je doma tvoje srdce a z toho, čo naozaj miluješ viac ako Boha... Ale pochop, Boh ťa chce vytrhnúť, lebo ťa chce zachrániť pred tým, o čom sama píšeš, že bude trvať na veky. Ale Boh nechce, aby si trpela naveky. A preto ťa chce Boh vytrhnúť a zachrániť, ale nemôže ťa nútiť donekonečna. Tuším si niekde napísala, že klepeš, ale Boh ti neotvára. Ale ak ťa chce Boh stále vytrhnúť a zachrániť, potom ti už dávno otvoril a stále máš dvere k nemu otvorené, to len ty sa bojíš vojsť a práve naopak, chceš tieto dvere pred Bohom zabuchnúť... Možno sa bojíš vojsť zo strachu, čo na to povedia druhí, možno sa bojíš výsmechu, možno toho, že už nezapadneš medzi priateľov, alebo toho, že ťa potom priatelia zavrhnú... Ale ty sa predsa musíš rozhodnúť,čo má pre teba väčšiu cenu...
Preto mám k Ježišovi bližšie ako k Otcovi. Lebo On si to tu na túto zem prišiel vyskúšať, no tak či tak si myslím, že s oveľa väčšou mocou ako človek.
Tá moc však nebola telesná, ale duchovná. A bola obsiahnutá napríklad aj v tom, že Boha Otca Ježiš miloval viac, ako tento svet. A v tejto moci, môžeš žiť predsa aj ty. Veď máš moc povedať nie tomu, čo od teba žiada tento svet a práve tak máš moc povedať áno tomu, čo od teba žiada tento svet. Jedna moc je duchovná, teda Božia, druhá je telesná. Nakoniec však využívaš tú moc, ktorá je bližšia tvojmu srdcu....
Ano, sme hriešni, lenže to je to, ako sme boli stvorení. Nemôžeme viniť Adama, my by sme urobili to isté.
Neboli sme stvorení ako hriešni, ale práve preto, že zhrešil Adam, tak sme hriech spoznali aj my. Dvere k poznaniu hriechu nám otvoril Adam. Naopak dvere k Bohu nám otvoril Ježiš. A tu nejde o to, že by som chcel z niečoho viniť Adama. Adama ti predkladám skôr len ako príklad syna neposlušnosti. Naopak Ježiš je synom poslušnosti. A teda pokiaľ sa správaš neposlušne ako Adam,tak žiješ v Adamovi a tvojím otcom je obrazne Adam. Ty však považuješ za svojho otca Ježiša. No Ježiš ťa môže prijať za svoju dcéru len vtedy, pokiaľ žiješ a jednáš ako Ježiš. A pokiaľ jednáš a žiješ ako Ježiš, tak vtedy žiješ v Ježišovi a právom môžeš Ježiša nazývať svojím otcom, alebo bratom. Veď ako nás učí Ježiš, keď vraví: Kto je mojou matkou, kto je mojím bratom. Každý kto plní vôľu Božiu...

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Otázky Bohu

Príspevok od používateľa pavel »

jednak to nie je len medzi katolíkmi tabu, ale medzi všetkými kresťanmi.
No ja ti ukazujem, že to nie je medzi všetkými kresťanmi tabu, som kresťan, resp. kristovec a o sexe sa viem baviť veľmi otvorene...
Vidím, že si zaujatý proti RKC.
Nie som zaujatý LEN proti RKC, som zaujatý a vždy budem oponentom tých, ktorí Božie Slovo prekrúcajú, a to sú aj RKC.
Kedže nesledujem len Cirkev, ale aj rôznych prorokov, zjavenia, vizionárov, viem, že Boh zastáva rovnaký "názor" ako Cirkev.
A tu bude asi chyba... mala by si sledovať Božie Slovo, nie ľudské...

Galatským 1:6  Divím sa, že tak skoro odstupujete od toho, ktorý vás povolal v milosti Kristovej, k inému evanjeliu,
7  ktoré nie je iné, iba že sú niektorí, ktorí vás nepokoja a chcú prevrátiť evanjelium Kristovo.
8  Ale aj keby sme vám my alebo anjel z neba zvestoval iné ako to, čo sme vám zvestovali, nech je prekliaty!
9  Jako sme už prv povedali, aj teraz zase hovorím, že ak vám niekto zvestuje iné evanjelium ako to, ktoré ste prijali, nech je prekliaty.

Lenže sex pred svadbou je hriech. Sex mimo manželstva je hriech. Sex s rozvedeným je hriech.
Iste máš pravdu, ale inak je to ak zhreší neobrátený a potom sa obráti, inak je to ak zhreší obrátený zo slabosti a svoj hriech vyznáva... U nespaseného je to jedno, nemá kto by jeho hriech ospravedlnil, u spaseného je to inak, nechce hrešiť, ale niekedy sa to proste stane, aj keď len v myšlienkach a aj to je hriech... avšak spasený si svoj hriech uvedomuje a zápasí s ním, vyznáva ho, kým nespasený si v ňom hovie...
No s týmto určite nemôžem súhlasiť. Dobre vieš, že to tak nie je. Dobre vieš, že ochrana bráni počatiu. Sex je v kresťanstve tvorený 2 vecami: potešenie + plodenie detí. Ak je jedno z toho vylúčené, tak to už nie je sex "podľa Boha" a automaticky sa to stáva hriechom.
Poprosím ťa cituj mi nejaké verše, ktoré potvrdzujú tvoj názor. Ja som ti odcitoval tie, že sa má človek sexom sýtiť bez ohľadu či má práve vtedy v pláne plodiť deti alebo nie. Napokon, prečo dal Boh žene neplodné dni? Nie je to tiež ochrana? Vieš, že keď mal Onan sex s manželkou svojho brata, bol potrestaný za to, že naoko sa snažil naplniť Levirátny zákon, teda splodiť svojmu bratovi potomka, ale on podvádzal a vylieval semeno na zem? Vieš, že trest nebol za to, že by onanoval, či sa chránil pred počatím takouto ochranou, ale za to, že podvádzal? http://ondera.blog.sme.sk/c/133837/O-an ... lstve.html

Princeps
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ne Jan 03, 2016 18:00

Re: Otázky Bohu

Príspevok od používateľa Princeps »

Ahoj Vermarka,

Som tu tiez novy, ale pokusim sa Ti zodpovedat podstatu tvojich otazok.

1.Prečo si stvoril ľudí, pri kt. si už od počiatku ich stvorenia vedel, že pôjdu do pekla? Nebolo snáď láskavejšie vôbec ich nestvoriť? Teda nedať im tento (vôbec nie ľahký) a hlavne krátky život a vďaka tomu krátkemu životu, ich odsúdiť na večnosť?

Boh dava kazdemu cloveku sancu byt v nebi. Je to jeho vseveducnost, ze vie, ze niektore duse ho odmietnu a budu tazko hresit. Ale do pekla ide iba ten, kto tam chce ist, lebo totalne zaprie Boha a bojuje proti Bohu a nespamata sa, pokial zije tu na zemi. Preto su tieto duse v pekle. Svojim vlastnym sudom, ked vidia Boziu Lasku po smrti, a stejne jej neveria a su plni nenavisti voci Bohu aj po smrti. O tychto vieme, ze nechcu zit v nebi. Ostatni, velmi vela dusi prejde cez branu Milosrdenstva. Ale castokrat musia trpiet v ocistci, kde sa ocistia. Toto ocistovanie je vsak v radosti, lebo vedia, ze budu raz vecne hladiet na Pana. Do pekla ide iba ten, kto tam naozaj chce ist - to su slova jednej mysticky.

2. Prečo si stvoril mňa? Prečo som bola oproti nejakej inej duši zvýhodnená? Ved je pri počatí toľko možností, tak prečo práve ja? Prečo si tým ostatným dušiam nedal šancu namiesto mňa?
Boh dava kazdej dusi sancu spasit sa. Kazdy ma svoj kriz postaveny pre seba. Ide o to prijat tento kriz. Nas vlastny. Tak sa rychlejsie dostaneme do neba a castokrat nejdeme ani cez ocistec, ak sa dostatocne ocistime uz tu na zemi. Boh dava kazdej dusi sancu. Aj detom v Afrike ktore ziju len par dni. Mnoho ludi, o ktorych si myslime, ze su totalne zatrateni idu do Neba. Kazdy ma sancu, lebo na dvere kazdeho klope Boh neustale. Kym zijeme v tomto tele. Po smrti sa to da iba v kratkom case - obratit sa, ale dolezite je ako skoncime nas zivot a ako sa zmierime s Panom.

3.Sú ľudia vytvorení umelým oplodnením tu na zemi Tebou nechcení? Viem, že s tým spôsobom nesúhlasíš, takže by sa ten človek prirodzenou cestou nenarodil a nepatrí sem. Otázka na teba: Prečo bola taká duša Tebou menej milovaná?
Boh je kto dava zivot. Ak bunkam v skumavke dal Boh zivot, tak nieje ten dotycny nechteny. Dolezite je co je eticky spravne podla nas ludi. Ale Bozie cesty niesu ludskymi cestami, On je Laska a to do slova a do pismena !!! Aj z nasich neduhov a zlych skutkov si pripravuje cesty k Nemu !!!
4.Prečo odsudzuješ na večnosť za tak krátku dobu ako je život? Koľkokrát to tam teda tým hriešnikom v pekle vrátiš? Kto je tu teda pomstychtivý? Ved ty si to miesto ustanovil za miesto, z kt. niet úniku a trvá to večne. Nemusel si to urobiť, ale urobil.
Zivot sa moze zdat byt kratuckym, ale verte mi, staci na prejavenie sa tej ktorej bytosti. A Boh nezatracuje. V pekle su iba ti, ktori zatracuju Boha a nechcu ku nemu a chovali sa cez svoj zivot takto a v hodine smrti neolutovali a spajali sa so Zlym. Na druhej strane Peklo bolo vytovrene pre padlych anjelov aby im sluzilo ako " utocisko ", aby zodpovedalo ich zvratenemu stavu mysli. Boh mnohych pocas zivota zachranuje z nebezpecentva pekla, vlastne do posledneho dychu a este aj isty okamih po smrti ked dusa uvidi Boha plne a plne ho pochopi sa jej Boh pyta --- " Chces byt so mnou ? ". Berie na vedomie nasu zmatenost diablom, a vylzene iba kto sa chce spojit s diablom a nie s Bohom je v pekle !
5.Prečo nemáme všetci rovnakú šancu na spásu? Prečo sa niektorí narodia svätým, nábožným, iní vrahom, zabijakom, hriešnikom? Určite existuje teraz duša, o kt. vieš, že ide do pekla a kt. by možno pri narodení "inde" mala väčšiu šancu na spásu. Kňaz mi povedal, že tých súdiš podľa svedomia, lenže v biblii stojí:"...Ja som cesta, pravda a život. Nik nepríde k Otcovi, iba cezo mňa." (Jn 14:6). Tak kto má teraz pravdu - kňaz či Ježiš?
Kazdy ma rovnaku sancu na spasu, ale nie vsetci sme stejni. Ku kazdemu sa Boh prihovara inac. Kazdy, kazda bytost ma sancu na spasu a keby to bolo Bozim rozhodnutim dane, tak vsetci sme v nebi. Vyvolenie sa nesmie chapat v zmysle, ze on si vyvolil niekoho na zahubu. Pise sa sice, ze Boh si vyvolil i svojvolnika na zly den, ale to su ludske sudy. On si aj anjelov vyvolil aby mali trony v nebi. A mystici hovoria, ze tieto trony sa postupne zaplnuju svatymi, ze napr. Sv. Frantisek z Assisi ma priamo byvaly Luciferov tron. To ze zhresime je z nas, alebo z diabla, ale Boh nas neskonale miluje a dava nam stale moznost sa obratit. Stale ! Niesme anjeli, nevideli sme Boha v plnosti poznania a sily, ked zhresime my ludia da sa to odcinit pokial sme nevideli Boha. Prave preto je Boh skryty, aby sme mali zivot a v hojnosti, lebo keby sme videli Boha stale a zhresili by sme, nebolo by navratu. Teraz ked tu na zemi v tomto udoli slz tuzime po Bohu a hladame ho, mame neskonale velky pocet moznosti ako ho vzdy po pochybeni odprosit za chyby a hriechy a On nam da do srdca opat svoj Pokoj - Seba Sameho, ubezpeci nas o svojej laske !!! Takze aj ked nedokonale chapeme a vidime, vieme, ze tam je a mame moznost sa obratit az do smrti milionkrat po hriechu. V tom je Bozia velkost, ze nesudi, ale miluje. I to, ze sa nam skryl je Bozia Milost, vdaka ktorej maju zivot mnohi !!! Boh je Velky !!!
6. Takže prečo zvýhodňuješ jedných oproti druhým? Ak je napr. bohatstvo zlé a bohatí len ťažko vojdú do neba, tak to znamená, že tí, čo sa narodia do bohatých rodín majú smolu a sú Tebou menej milovaní? A čo chudobní či nejak postihnutí? Nedbáš na ich hlasy, prečo si im doprial menej?
Kazdy ma svoj kriz. Ale kazdemu je davana schopnost tento kriz niest a obetovat Bohu a tak prijst do neba. Pozrite sa na handicapovanych !!! Aku maju castokrat radost zo zivota !!! To Boh posobi vsetko vo vsetkych !!! A tito to maju tu na zemi dokonca v istom zmysle lahsie, lebo su Bohu blizski. On ja vsade tam, kde sa trpi !!!
7.Si Boh, vieš všetko. Dobre si vedel, že so stvorením anjelov a človeka, príde aj diabol, zlo, bolesť, utrpenie, hriech, peklo. Prečo si to všetko chcel? Prečo si Dobro prialo zlo? Dobre si vedel, že tým spôsobíš utrpenie všetkým, dokonca aj sebe. Tak prečo?
Lebo dobry hospodar vie, ze ked zaseje zrno, vyjde i kukol a bodliaky. Ale zatva je neskonale vacsia nez kukol a bodliaky. Najtvrdsie diamanty sa rodia v najvacsom tlaku.
8.Vravíš, že si v nás prítomný a cítiš našu bolesť či trápenie. Cítiš aj bolesť a trápenie všetkých tých duší v pekle? Alebo tie sú už pasé a to Ťa už netrápi? A keď skončí toto všetko a príde to Tvoje zasľúbené kráľovstvo, budeš šťastný s myšlienkou, že toľko ľudí je mučených v pekle zatiaľ čo sa Ty tešíš s pár vyvolenými? Tých v pekle už prestaneš milovať a prestanú Ťa zaujímať?
V pekle budu iba ti, ktori boli jeden duch s demonmi.Neponasaju sa uz na ludi, ale na demonov. A zlo musi byt raz naveky oddelene od dobra, aby bola vecna radost !
9.Prečo keď niekto vedie celý život hriešne a nakoniec sa obráti si zaslúži nebo viac ako niekto, kto sa snažil podľa Teba žiť celý život, no Ty si aj tak na ňom potom našiel nejakú chybičku krásy, za kt. si Ho poslal do pekla?
1. Boh nikoho do pekla neposiela. Dusa sa musi zatratit sama, vedome. NIk iny v pekle neni.
2. Chybicka krasy neexistuje. Existuje iba Bozia Laska a nase odmietnutie Bozej Lasky. Ked ho v plnosti uvidime a verte mi, ze potom budeme " JEDNO S BOHOM " " NASYTIM SA HLADENIM NA TEBA ", a ked toto nebudeme chciet tak odmietnutie tohoto je peklo samo o sebe. Druha smrt, ktora nieje zivotom, lebo len Boh je Zivot. Budete mat pocit, ze horite vecne neuhasitelnym plamenom a nic Vas nikdy nemoze zachranit --- toto je peklo. Opak tohoto je Zivot v Bohu - kedy sme s Bohom JEDEN DUCH. Kde nieje rozdiel medzi nami a Bohom, aspon to tak necitime a budeme naozaj JEDNO ! Aj ked svoju osobnost si kazdy ponechame !
10.Veľmi aktuálna otázka: Prečo si stvoril sex ako spôsob plodenia detí, keď z neho vyplýva toľko podľa Teba zlého? Ked ho považujú všetci kresťania za hriešny, hanebný, živočíšny a také názory potom vkladajú do hláv aj svojim deťom (vravím z vlastnej skúsenosti)? Ked sa o tom nevedie žiadna otvorená diskusia, len sú okolo toho nejaké narážky a šaškovanie? Mohol si stvoriť hocijaký iný spôsob - uvedomuješ si, že vďaka týmto hriechom je veľká časť ľudstva v pekle? Takže nebolo láskavejšie stvoriť iný spôsob? Prečo vkladáš už od mladého veku ľudom tieto túžby, keď sú podľa Teba "hriešne" a "hanebné"? Prečo je človek, kt. nedopraješ šťastie nájsť si životného partnera (hlavne v dnešnej povrchnej a materiálnej dobe) odsúdený na to, aby nikdy neuspokojil túto potrebu, ako i potrebu byť milovaný a mať vlastnú rodinu? Prečo vkladáš človeku tieto potreby, keď mu ich nedovoľuješ ? A prečo keď tú potrebu uspokoja a majú od tých myšlienok aspoň na chvíľu pokoj, tak sa majú cítiť previnilo za to, že sa im uľavilo? Skutočne sa dnes všetci mladí kresťania riadia frázou "sex až po svadbe" a skutočne manželia vždy dodržujú "sex bez ochrany", keď už ľudia nemávajú vôbec toľko detí ako kedysi, max. 1,2,3? Tak kto bude teda spasený, Pane?
Sex je z Boha. Keby bol sex zly tak by zvierata hresili neustale. Dolezite je asi toto : Laska - On a Ona sa miluju a darjuju sa jeden druhemu, a vznikne tretie - dieta. Sex - uzit si , uzit si , uzit si, jedno s kym, jedno ako len upokojit tuzbu.
Tuzba tu je, ale nie u kazdeho. Ja som napr. pustovnik, a zijem od 13 rokov sam, po VS som nemal nikdy vztah - chapem, ze Jezis povedal : " Niekto sa tak narodil ". " Niekoho takeho urobili ludia " a " ini su vhodni na manzelstvo ". Ja napr, aj ked som miloval a to velmi na VS tak vztah ma nenaplnal tak ako Boh. Viem, ze kazdy ma potreby a tuzby, na nich nieje nic hriesne, aspon podla mna, dolezite je, ze v tomto zivote treba vsetko prijat tak ako nam to Pan dava ... situacie, tuzby, a treba vzdy volit medzi 1. lepsie a 2. horsie. Ak volite 1. lepsie tak nehresite. Lenze to lepsie musi byt zo strany Bozej to " lepsie " :-). Laska je normalna, ked chyba a je ostrakizovana iba na sex, tak nieco nieje v poriadku. Ale su potreby, ktore ma kazdy clovek a kedze nam ich Boh dal do vienka ako ludom, On sam toto iste sudi iba podla toho, ako sme 1. poskodili seba, alebo 2. poskodili blizneho. (prostitucia etc. ). Ak zijeme normalny manzelsky zivot tak nieje sa z coho ani spovedat, ak sa nechava vsetko prirodzene a neberie sa napr. antikoncepcia. Ale toto tema nieje moj silny konicek.
11. Prečo toto robíš vždy? Vkladáš nám potreby, kt. nám nechceš dovoliť uspokojiť alebo sú podľa Teba hriešne. Potreba byť milovaný, potreba byť prijatý, u žien potreba byť krásnou, potreba povedať si svoj názor - ak nepoviem, tak som za trapku bez názoru, ak poviem, tak som podľa Teba pyšná? Takže mám tomu chápať tak, že ma odsúdiš kvôli uspokojeniu potrieb, kt. si mi dal TY?
Su potreby a potreby. Treba rozoznavat tie ozajstne {hlad, smad, hygiena} od tych umelych {chcem byt krasna}. Myslim si, ze hladom netrpime nie ?
12.Prečo mi nedávaš odpovede, keď sa pýtam? Prečo mi neotváraš, keď klopem? Nechcem zomrieť bez odpovedí a v stave, že ničomu poriadne nerozumiem, lenže Ty to asi tak chceš, chceš nás trápiť pochybnosťami. Ako Ti mám veriť, keď mám tieto pochybnosti? Ok, dokázala som prijať Pravdu o Tvojej Trojjedinosti, aj o nepoškvrnenom počatí Panny Márie a hocijaké iné nevysvetliteľné veci. Prepáč ale Pane, že tieto pochybnosti, vyššie spomenuté, kt. idú proti Tvojej Láske a Spravodlivosti, sú také silné, že ich nedokážem vyhnať z hlavy a zmätená nedostávajúc žiadnu odpoveď Ťa jednoducho neviem milovať a neviem poslúchať. Hreším voči Tebe a vystrájam ako čerstvý puberťák, ale to len čakám ako zareaguješ, lenže ostáva len ticho a ja neviem, čo si mám myslieť. S pozdravom, Tvoja dcéra, kt. Ťa zradila a opustila.

Vermarka

Príspevky: 5
Registrovaný: Pon Dec 07, 2015 16:13


Ty hladas a pytas sa ! Si milovane dieta Bozie, ktore ma tu odvahu, ze polozilo Bohu svojich prvych 10 otazok ! To je uzasny uspech a Boh Ta neskonale miluje !!! Su mu blizsie vzdy ti, co sa ho pytaju, nez ti, co sa uz prestali pytat. Niesme anjeli, ze by sme uz vsetko vedeli. A otazok je tolko !!! Vsetko raz v nebi pochopis, lebo ked ho uvidis, vsetko sa zmeni. Bude to iny zivot ako tu na zemi. Vsetko bude ine ! Preto nejaky ten sebezapor stoji vzdy za to. Budeme zit s Bohom a budeme s nim Jeden Duch !!! Uz teraz v Duchu Svatom toto mozeme poznavat. Vermarka neprestan sa nikdy pytat, lebo len tak dojdes k odpovediam. Nebude to iste hned a na vsetko, ale postupnym pytanim zistis, ze tie odpovede su uz davno v tebe. Intuitivne spoznas, ak budes chciet, ze CREATOR MUNDI stvoritel sveta je v Tebe a v kazdom stvorenom cloveku !!! A zivot s nim prinesie odpovede na vsetko. Ver Jezisovi !!! A pytaj sa !!! Pokoj a Dobro !!! Gabriel

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Otázky Bohu

Príspevok od používateľa svklampard »

1.Prečo si stvoril ľudí, pri kt. si už od počiatku ich stvorenia vedel, že pôjdu do pekla? Nebolo snáď láskavejšie vôbec ich nestvoriť? Teda nedať im tento (vôbec nie ľahký) a hlavne krátky život a vďaka tomu krátkemu životu, ich odsúdiť na večnosť?

dlho som tu nebol ale tato otázka ma zujala, lebo buď boh nevie alebo vie a už sa to aj tak nedá zmeniť a sa naskytá otázka či vôbec máme niaku moc nad našim životom, problém je že svoj život posudzujeme z hľadiska minulosti teda podľa skúseností, a pritom v rukách máme len prítomný okamih. Ak je teda pravda že človek si volí je otázka na mieste či by nebolo lepšie tých ľudí nestvoriť, osobne by som nechcel svoje dieťa trpieť hoc by bolo akékoľvek zlé ( a to je iba pozemská láska ) a ako píšeš dozvies sa možno podstatnú vec až po smrti, lebo každá cirkev hlása my sme tá pravá cirkev.

Napísať odpoveď