Je Ježiš Boh? Tvrdil niekedy Ježiš, že je Boh?

Všetko o našom Stvoriteľovi
brotherrr
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Št Nov 17, 2011 19:54

Je Ježiš Boh? Tvrdil niekedy Ježiš, že je Boh?

Príspevok od používateľa brotherrr »

Odpoveď: V Biblii nie je žiadny záznam o tom, žeby Ježiš niekedy doslova povedal: “Ja som Boh.” To neznamená ale, že nehlásal, že je Bohom. Napríklad nejaké Ježišove slová v biblii kde sa on sám nepriamo vyhlasil za Boha: “Ja a môj Otec sme jedno.” Na prvý pohľad sa nemusí zdať, že tento výrok obsahuje tvrdenie, že je Bohom. Ale všimnime si reakciu Židov na tento výrok: “Pre dobrý skutok ťa nekameňujeme, ale pre rúhanie, že sa ty, človek, robíš Bohom”. Židia pochopili Ježišov výrok ako vyhlásenie sa za Boha. V nasledujúcich veršoch Ježiš Židov nepresviedča napríklad tým, že by povedal: “Ja netvrdím, že som Boh.” To naznačuje, že Ježiš naozaj chcel povedať, že je Bohom výrokom: “Ja a môj Otec sme jedno”.Ježiš hovorí: Veru, veru, hovorím vám: Prv, ako bol Abrahám, ja som!” A znovu reakcia Židov je, že berú do rúk kamene a chcú ho kameňovať. Prečo by Židia chceli Ježiša ukameňovať, keby nepovedal niečo, o čom oni boli presvedčení, že je rúhanie, menovite, že o sebe tvrdil, že je Boh?Ján v Biblii hovorí, že “to Slovo bol Boh.” Ján hovorí, že “to Slovo sa stalo telom.” Toto jasne naznačuje, že Ježiš je vteleným Bohom.

Tomáš, učeník, vyhlasuje o Ježišovi: “Môj Pán a môj Boh”. Ježiš ho neopravuje. Títus v bibii nás povzbudzuje, aby sme očakávali príchod nášho Boha a Spasiteľa – Ježiša Krista. Inde v Bibii Boh-Otec vyhlasuje o Ježišovi: "Ale Synovi hovorí: "Tvoj trón, ó Bože, je naveky vekov a žezlo spravodlivosti je žezlom Jeho kráľovstva."

Ježiš nikdy nekarhá ľudí, že Ho uctievajú. Keby Ježiš nebol Bohom, povedal by ľuďom, aby Ho neuctievali, tak ako to povedal aj anjel v Zjavení. Je mnoho iných veršov a pasáží v Biblii, ktoré svedčia o Ježišovom božstve.

Najdôležitejším argumentum, že Ježiš musí byť Bohom je, že ak by nebol Boh, Jeho smrť by nepostačovala na splatenie dlhu za hriechy celého sveta. Jedine Boh mohol zaplatiť tento nekonečný dlh. Jedine Boh mohol vziať hriechy celého sveta, zomrieť, a byť vzkriesený – a tak zvíťaziť nad hriechom a nad smrťou.

stefan
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po Nov 01, 2010 17:57

Re: Je Ježiš Boh? Tvrdil niekedy Ježiš, že je Boh?

Príspevok od používateľa stefan »

brotherrr,
prosil by som ťa pre budúcnosť, uvádzaj presne kde sa tie verše nachádzajú v písme, lepšie sa nám potom orientovať v tvojej snahe niečo nám zdeliť a zároveň aj diskutovať.
stefan

Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Je Ježiš Boh? Tvrdil niekedy Ježiš, že je Boh?

Príspevok od používateľa javen »

Prečo by Židia chceli Ježiša ukameňovať, keby nepovedal niečo, o čom oni boli presvedčení, že je rúhanie, menovite, že o sebe tvrdil, že je Boh?
Židia neuverili Ježiša, to je ich najvačší problém, preto ho ani nemohli uznať za Syna Božieho. Pre nich je rúhanie už aj samotný fakt ak niekto verí v Ježiša, myslím pozemského samozrejme. Židia stále čakajú mesiáša ktorý má prísť a keď príde budú veľmi prekvapený, nariekať budú nad tím koho uvidia a koho prebodli.
Vylejem na dom Dávidov a na obyvateľov Jeruzalema ducha milosti a nástojčivých prosieb. Potom budú hľadieť na mňa, ktorého prebodli. Budú nad ním nariekať, ako sa narieka nad jedináčikom, a trpko nad ním žialiť, ako sa žiali nad prvorodeným (Zach 12.10)

trewor
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St Jún 25, 2014 5:51

Re: Je Ježiš Boh? Tvrdil niekedy Ježiš, že je Boh?

Príspevok od používateľa trewor »

pýtal sa svojich učeníkov: "Za koho pokladajú ľudia Syna človeka?" 14 Oni povedali: "Jedni za Jána Krstiteľa, iní za Eliáša a iní za Jeremiáša alebo jedného z prorokov."

15 Opýtal sa ich: "A za koho ma pokladáte vy?" 16 Odpovedal Šimon Peter: "Ty si Mesiáš, Syn živého Boha."

17 Ježiš mu povedal: "Šťastný si Šimon, syn Jonášov, lebo si sa to nedozvedel od tela a krvi, ale zjavil ti to môj Otec, ktorý je na nebesiach.

Mat.16:13-17

Igor
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne Sep 24, 2017 12:40

Re: Je Ježiš Boh? Tvrdil niekedy Ježiš, že je Boh?

Príspevok od používateľa Igor »

Ján 14:6-9 SSV
Ježiš mu odpovedal: „Ja som cesta, pravda a život. Nik nepríde k Otcovi, iba cezo mňa. Ak poznáte mňa, budete poznať aj môjho Otca. Už teraz ho poznáte a videli ste ho.“ Filip sa ozval: „Pane, ukáž nám Otca a to nám postačí.“ Ježiš mu vravel: „Filip, toľký čas som s vami, a nepoznáš ma?! Kto vidí mňa, vidí Otca. Ako môžeš hovoriť: »Ukáž nám Otca?!«

Napísať odpoveď