Exsistuje život po smrti? Čo si myslia embryá o nasledujúcom

Všetko o našom Stvoriteľovi
brotherrr
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Št Nov 17, 2011 19:54

Exsistuje život po smrti? Čo si myslia embryá o nasledujúcom

Príspevok od používateľa brotherrr »

V bruchu tehotnej ženy sa ocitli tri embryá. Jedno z nich bol malý veriaci, druhý malý pochybovač a tretie malý skeptik.
Malý pochybovač sa opýtal: "Veríte vlastne v život po pôrode?" Malý veriaci: "Áno, samozrejme, je predsa celkom zjavné, že život po pôrode existuje. Náš život tu je len preto, aby sme rástli a pripravili sa na život po pôrode, aby sme boli dosť silní na to, čo nás čaká." Malý skeptik: "To je blbosť, žiadny život po pôrode predsa neexistuje. Ako by mal vlastne taký život vôbec vyzerať?"

Malý veriaci: "Ani ja to neviem presne. Ale určite tam bude oveľa viac svetla než tu. A možno, že dokonca budeme jesť ústami a behať a. .." Malý skeptik na to: "To je úplný nezmysel. Behať, to predsa nejde. A jesť ústami, to je úplne smiešna predstava. Máme predsa pupočnú šnúru, ktorá nás živí. A mimo to je nemožné, aby existoval život po pôrode, pretože pupočná šnúra je krátka už teraz. " Malý veriaci: "Určite je to možné. Len bude všetko okolo trochu inak, než ako sme tu zvyknutí." Malý skeptik: "Veď sa ešte nikdy nikto spoza pôrodu nevrátil. Pôrodom proste život končí. A vôbec, život je jedno veľké trápenie v tme.

Malý veriaci: "Pripúšťam, že presne neviem, ako bude život po pôrode vyzerať. Ale v každom prípade potom uvidíme mamičku a ona sa o nás postará." Malý skeptik: "Mama?!? Ty veríš na mamu? A kde má ako byť?" Malý veriaci: "Veď je tu všade okolo nás. Sme a žijeme v nej, prostredníctvom nej. Bez nej vôbec nemôžeme existovať." Malý skeptik: "To je pekná hlúposť! Z nejakej mamy som nevidel ešte ani kúsoček, takže je jasné, že nemôže existovať." Malý veriaci: "Niekedy, keď sme úplne ticho, môžeš počuť, ako spieva. Alebo cítiť, ako hladí náš svet. Pevne verím tomu, že náš skutočný život začne až potom!" Exsistuje život po smrti?

stefan
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po Nov 01, 2010 17:57

Re: Exsistuje život po smrti? Čo si myslia embryá o nasleduj

Príspevok od používateľa stefan »

Ja si myslím.: že embriá si nič nemyslia.
Exsistuje život po smrti?
ÁNO a aj NIE ...ako pre koho.
Ale Písmo nám dáva na to správnu odpoveď kedy ano a kedy nie.
ÁNO vtedy, keď sa človek narodí druhý krát (Nikodém)
NIE vtedy, keď zostane hovädom po celý svoj život (neber ako urážku, tak nás menuje sám Boh Ž.73:22, Ž.49:21 a inde).
Veľmi dobrá téma na preštudovanie.

trewor
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St Jún 25, 2014 5:51

Re: Exsistuje život po smrti? Čo si myslia embryá o nasleduj

Príspevok od používateľa trewor »

Povedal som si v srdci o ľudských synoch, že [pravý] Boh ich vyberie, aby videli, že sami sú zvieratá. 19 Lebo sa stáva to isté ľudským synom a to isté sa stáva zvieratám, a všetkým sa stáva to isté. Ako umiera jeden, tak umiera druhý; všetci majú len jedného ducha, takže niet nadradenosti človeka nad zvieraťom, pretože všetko je márnosť. 20 Všetci idú na jedno miesto. Všetci pochádzajú z prachu a všetci sa vracajú do prachu. Kaz.3:18-20

Napísať odpoveď