O Kristu a Jeho obeti

Všetko o našom Stvoriteľovi
mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: O Kristu a Jeho obeti

Príspevok od používateľa mil »

lubond napísal: Tu sa zas uplatňuje výrok
Viera začína tam, kde končí myslenie.
Ja hovorím o viere v Slovo Božie, ktorá je na spasenie. No viera ako taká sprevádza každého po ceste životom a ty nie si výnimka. Napríklad rodina čaká že sa narodí dieťa. Muž sedí doma a je celý nervózny a plný očakávania na správu z pôrodnice. Tu zazvoní telefón a oznamujú mu že sa mu narodil chlapček.

Ak uverí tej správe, tak si vieš predstaviť čo sa s ním začne diať. Je to to isté, ako by bol pritom a videl to, teda v tom zmysle, že je si úplne istý o tom že má syna. No ak by neuveril tej správe, tak vnútorne sa s ním nič nedeje.

Tu ti dávam príklad, čo je to skutočná viera a ako pôsobí na srdce človeka. No uveriť evanjeliu Ježiša Krista, mení človeka na podobu Božieho syna. To všetko sa deje na slávu Božiu.

Aj satan zasial svoje semeno a klíči tam kde sa mu darí. Ak je srdce pripravené ho prijať, tak aj vyklíči a dáva úrodu ktorú môžeš vidieť na stave tohto sveta plného zla a démonských učení.
lubond napísal: Bez urážky ale tá kniha vás úplne zotročila. Pre vás je život smrť a život pokánie.
To semeno na zem zasadil aj Alah,Herodes a ďalší z náboženských kníh.
To je ale iné semeno a iného ducha.
lubond napísal: Ako zistíš, že mesiáš sa vrátil medzi nás keď kukáš len do tej knihy???
Ježiš príde a určite to bude každý vedieť. Mat 24:27Lebo jako vychádza blesk od východu a ukazuje sa až na západ, tak bude aj príchod Syna človeka.
lubond napísal: Ja som si prečítal všetky jeho knihy a aj keď som sa nepridal k jeho náboženstvu tak ma tie knihy aspoň vykúpili z otroctva a je zo mňa ateista, čiže som sám sebe pánom.
Ako vieš, že si sám sebe pánom. Či nevieš že existuje hriech? Nevieš čo je to slobodný človek. Sloboda nie je byť otrokom zvráteným túžbam ktoré vychádzajú zo skazeného srdca a hriechom zotročenej vôli. Až očistené srdce krvou Ježiša je slobodné. Máme tu zasľúbenie Božie, ktoré je Pravda a život. Len v Pravde Božej poznaním ktorej skrze vieru mocou Ducha sa stávame slobodnými.
Si otrokom hriechu, lebo hriech vládne nad človekom keď je pod zákonom a nie pod milosťou.
Gal 5:4 Odlúčení ste od Krista, ktorí sa ospravedlňujete zákonom, vypadli ste z milosti.
lubond napísal: Ber to ako skúšku svojej viery :D
Prosím ťa. Nebuď naivný. Učenia týchto autorov kníh len odvracajú ľudí od skutočnej Pravdy.
lubond napísal: je zo mňa ateista, čiže som sám sebe pánom
Špeciálne pre takých ako si ty

Dvojčatá v brušku mamky

Malý skeptik "Rype": "Ty naozaj veríš v život po pôrode?"
Malý veriaci: "Áno, samozrejme, je predsa celkom zjavné, že život po pôrode existuje. Náš život tu je len preto, aby sme rástli a pripravili sa na život po pôrode, aby sme boli dobre pripravená na to, čo nás čaká."
Malý skeptik: "To je blbosť, žiadny život po pôrode predsa neexistuje. Ako by mal vlastne taký život vôbec vyzerať?"
Malý veriaci: "Presne to samozrejme neviem. Ale určite tam bude oveľa viac svetla než tu. A možno, že dokonca budeme behať a jesť ústami."
Malý skeptik: "To je úplný nezmysel. Behať? To predsa nejde. A jesť ústami? Smiešná predstava! Máme predsa pupočnú šnúru, ktorá je krátka už teraz."
Malý veriaci: "Určite je to možné. Len bude všetko okolo trochu inak, než ako sme tu zvyknutí."
Malý skeptik: "Veď sa ešte nikdy nikto po pôrode nevrátil späť. Pôrodom proste život končí. A vôbec - život je jedno veľké trápenie v tme."
Malý veriaci: "Uznávam, že presne neviem, ako bude život po pôrode vyzerať ... ale v každom prípade uvidíme mamičku a ona sa o nás postará."
Malý skeptik: "Mama?!? Ty veríš na mamu? A kde má ako byť?"
Malý veriaci: "Veď je tu všade okolo nás. Sme a žijeme v nej, prostredníctvom nej. Bez nej nemôžeme vôbec existovať. A aj keď to teraz moc nevnímame, verím, že nás naša mama nesmierne miluje. Že nás priviedla na tento svet z lásky a že Láska je tiež jediným dôvodom a zmyslom našej existencie. "
Malý skeptik: "To je pekná hlúposť! Z nejakej mamy som nevidel ešte ani kúsoček, takže je jasné, že neexistuje! A tie kecy o láske, to je tiež pekná blbosť. Rozprávka pre naivné slabochov. Realita je úplne iná. Aká láska, keď ma tu všetko tlačí, nie je sa kam pohnúť, nie je na nič vidieť. Ach joj to je život. "
Malý veriaci: "Niekedy, keď sme úplne ticho, môžeš počuť mamu, ako spieva. Alebo cítiť, ako nežne hladí náš svet. Som si istý, že náš skutočný život začne až potom!"

Vidíš sa tam lubond?

admin
Site Admin
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Pi Okt 01, 2010 9:19

Re: O Kristu a Jeho obeti

Príspevok od používateľa admin »

Posledné príspevky začali tému zavádzať a nesúviseli s jej obsahom, názvom. Rozdelil som tému, posledné príspevky nájdete v novej téme Ateisti verzus veriaci v časti O človeku.

V ďalšej debate v duchu posledných príspevkov pokračujte prosím tam....

Napísať odpoveď