Sola scriptura

Otázky, príspevky z KC/RKC a vaše reakcie umiestňujte sem
mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Sola scriptura

Príspevok od používateľa mil »

Lenže láska Simon, ide vždy s pravdou a nikdy nie bez nej. V klamstve niet lásky. A správne si povedal, že si bol len pritakávač, no ak si pritakával len preto, aby si niekoho pritiahol ku KC, tak si sa sekol. Nikto z nás ti nenaletí.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Sola scriptura

Príspevok od používateľa pavel »

Pozri sa priateľu, vraj nerozumiem a som egoista. Bol som.

Na svojej ceste k poznaniu Boha Pravdy som prešiel kus cesty. Ako ma Boh oslovil, si si iste prečítal v mojom svedectve. Tým to však neskončilo. Samozrejme, že som chcel vedieť, akým smerom sa uberať. Mal som v rukách Božie Slovo a nejaké skúsenosti z detstva. A tak som sa s týmto Slovom vybral do ulíc a sveta.

Neviem koľko farárov si oslovil ty, neviem kde si všade hľadal. Zjavne si nikdy nebol protestantom, ale na tom nezáleží. Hľadal som v knihách, hľadal som na internete. Navštevoval som fóra, jedno z najúspešnejších na fóre a-zet s názvom kresťan, som založil a moderoval ja. Keď sa mi tam situácia vymkla z rúk, žiadal som adminov a-zetu aby ho zrušili, odpinkali ma a tak funguje dodnes ako jedno z najnavštevovanejších, ale už to nie je to, čo to malo byť.

Ale to bola len jedna z epizód. Apoštolská cirkev, NKZ, KZ, RKc, Kc, EcAV, tam všade som som chodil a pýtal sa. Chcel som poznať čomu veria. K farárovi na fare Blumentálu som dotiahol dvoch ďalších z blumetálského fóra (dnes Kredo) a strávili sme dve hodiny v jednom kuse v rozhovore o učení Kc a Slove Božom. Poznám sa s ľuďmi, ktorí sú predstavitelia tých hlavných cirkví na Slovensku. Nepíšem ti to kvôli tomu, aby si si myslel, že som nadčlovek, ale len kvôli tomu, aby som ti povedal, že som hľadal, pátral, rozprával sa, a bol som vtedy ochotný pristúpiť, alebo prestúpiť na akékoľvek náboženstvo, do akejkoľvek cirkvi, ktorá by ma dokázala presvedčiť, že jej členovia sú nasledovníkmi Krista. Ako vidíš, zakotvil som v KZ Rača.

Priateľu, tvoje výtky, snaha spropagovať tu Kc/RKc, zlomiť silu Písma mi pripadajú ako tvoj boj proti Bohu. Toho sa poraziť nedá. Akokoľvek sa budeš tváriť ako Kristov, pokiaľ si neuvedomíš, že Kristus bol to Slovo od začiatku, Slovo, ktoré prišlo na túto zem, Slovo, ktoré naplnilo Zákon a učinilo zadosť Božej absolútnej spravodlivosti, dovtedy bude pre teba Slovo (to písané) handrou, ktorou utrieš rozliatu polievku aby bol na stole poriadok, poriadok aký si predstavuje RKc/Kc.

Vieš, zlomiť Slovo Boha sa dá iba tak, že presvedčíš ľudí, že toto Slovo je neúplné, nedostatočné, je nedokonalé. Toto si veľmi praje Satan, ktorý často z Písma i citoval, ale Pán sa nenechal zviklať. Citoval a prekrúcal. Človek neznalý by mu naletel, presne tak ako Eva s Adamom. Nuž a odvtedy satan využíva Písmo k tomu, aby ľudí od Boha zlákal preč. Píše o tom Slovo Božie.

Ono je veľmi pekné a dušu hľadkajúce prijať všetky tie dodatky mimo Písma. Lebo: Takto to má v rukách všetko človek. On rozhodne o tom, komu odpustí a komu nie, on rozhodne koľko treba ružencov poodriekať, on rozhodne či ten človek je súci na sobáš alebo nie,... atd. Vieš nie je to o tom. Všetko má v rukách Boh a človeku dal svoje písané Slovo, kde sú podmienky ako k Nemu prísť. Človeku dal i slobodnú vôlu rozhodnúť sa. Nielen o tom, či si umyje zuby Signálom alebo Elmexom, ale hlavne o tom, komu bude veriť. Či Jemu, alebo ľuďom.

Rozhodol si sa ako si sa rozhodol. Máš predsa slobodnú voľbu. Tá voľba však so sebou prináša i dôsledky a zodpovednosť, ktorá vedie buď do večného života, alebo do večného odlúčenia od Boha. Nikam inam, do žiadnej čistiarne.

Nechcem sa už veľa rozpisovať, aj tak nikto príspevky dlhšie ako 30 riadkov nečíta. Sola Scriptura si nedokázal poprieť, aj keď stále opakuješ, že ja som ho nedokázal zdôvodniť. Nuž, poviem ti, že rozumný človek pochopí, prečo je Sola Scritura merítkom viery. Pretože je nemenné. Je stále vo svoje Pravde ako sa Boh sklonil k nám, ako si vybral jednotlivcov a ako im obrezal ich srdcia. Potvrdzuje sa tým, že v živote veriaceho svoje nemenné Pravdy dokazuje prakticky. Veľmi by som si želal, aby aj tebe tvoje srdiečko obrezal. A verím, že radosť veľká by bola aj v nebi.

Používateľov profilový obrázok
Simon
Príspevky: 175
Dátum registrácie: So Jan 07, 2012 23:36

Re: Sola scriptura

Príspevok od používateľa Simon »

"Lenže láska Simon, ide vždy s pravdou a nikdy nie bez nej. V klamstve niet lásky."

Práve preto sa opieram o stĺp a oporu pravdy, ktorou je Cirkev, chrám živého Boha, nie mŕtva litera.

"A správne si povedal, že si bol len pritakávač, no ak si pritakával len preto, aby si niekoho pritiahol ku KC, tak si sa sekol."

Bol by som teraz šťastný, keby som vášho pritakávača len hral pre dobro Cirkvi, ale priznávam - naletel som vám.

Pavel, ďakujem za tvoje úprimné svedectvo, ale pýtal som sa ťa či súdiš niekedy aj seba, nie len ľudí naokolo.

"Hľadal som v knihách, hľadal som na internete."

Škoda, že si neskúsil aj ticho.

Pri čítaní o tvojom hľadaní tej správnej C/cirkvi mi prišiel na um úryvok z Písma:

2Tim4,3: Lebo príde čas, keď neznesú zdravé učenie, ale nazháňajú si učiteľov podľa svojich chúťok, aby im šteklili uši.

Ja sa nesnažím zlomiť silu Písma. Snažím sa poukázať na falošný výklad Písma. O prekrúcaní Písma píše apoštol Peter. Varuje pred samovoľným výkladom Písma. A keďže Cirkev je stĺpom a oporou pravdy, tak je jasné koho výklad je správny. Nie výklad Martina Luthera, Jána Kalvína, Zwingliho, Dave Hunta, Antonína Uhlířa, Mila, Pavela a ďalších, ktorí hoci kritizujú pápeža za neomylnosť, sami sa považujú v otázke viery a mravov za neomylných. No nie je to pokrytectvo? Ľudia, ktorí kritizujú úbohých katolíkov za to, že veria tradíciam, sami veria tradíciam, ktoré nie sú v Písmach (napr. kánon NZ).

"Nechcem sa už veľa rozpisovať, aj tak nikto príspevky dlhšie ako 30 riadkov nečíta."

Počkaj, týmto mi chceš povedať, že moje príspevky dlhšie ako 30 riadkov ste nečítali? Už chápem prečo pôsobíte ako ľudia nepoužívajúci rozum. Takže chyba nie je v mojich argumentoch a vyjadrovaní. Dúfam, že som neprekročil počet riadkov. Ak nie a dôjtete až na koniec, dajte mi signál, že ste tento príspevok prečítali celý. Signálom nech je váš príspevok, v ktorom napíšete, že SOLA SCTIPTURA JE NÁŠ VÝMYSEL.
Moja obľúbená pieseň: http://sk.gloria.tv/?media=295833

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Sola scriptura

Príspevok od používateľa pavel »

Pavel, ďakujem za tvoje úprimné svedectvo, ale pýtal som sa ťa či súdiš niekedy aj seba, nie len ľudí naokolo.
Samozrejme, že seba súdim vo svetle pravdy Písma. Vo svetle v ktorom ma usvedčuje ten Duch, ktorý uvádza do každej pravdy. Práve tu ma neusvedčujú ľudia (aj keby to boli kňazi), lebo sú sami takí istí ako ja. Zrkadlo mi však nastavuje Slovo, ktoré je jasné a nekomrpomisné, zároveň mi ukazuje cestu ako vyjsť z tej neútešnej situácie v ktorej sa dnes a denne nachádzam.

Možno by mi kňaz/človek povedal, že sa mám obrátiť k Márii a ju prosiť. Písmo mi však hovorí, že mám prosiť Pána Ježiša, jediného prostredníka... No vidíš, tak verím Písmu a Duchu, ktorý je s týmto Písmom v absolútnej zhode. A to je rozdiel medzi nami, ktorý nechceš pochopiť. Ja verím Kristu, ty veríš ľuďom. Veď ako by mohol Kristus svoje zaznamenané Slovo, ktorým je On sám zmeniť? Veď by zo seba urobil luhára!

Napíše, "Je jediný prostredník medzi ľuďmi a Bohom, Ježíš Kristus". Vzápätí mi bude skrze stĺp opory cirkev tvrdiť, že prostredníkom je aj Jeho matka. Nie je ti to divné? To vtedy nevedel?
Snažím sa poukázať na falošný výklad Písma. O prekrúcaní Písma píše apoštol Peter. Varuje pred samovoľným výkladom Písma.
Nuž ale ako sa snažíš poukázať na falošný výklad, keď sa v Písmach píše:
Lebo je jeden Bôh, jeden aj prostredník Boha a ľudí, človek Kristus Ježiš

A stĺp pravdy hovorí:
Získanie odpustkov sa viaže na zvyčajné podmienky, ktorými sú sviatostná spoveď, sväté prijímanie a modlitba na úmysel Svätého Otca. Veriaci ich môžu získať raz denne a môžu ich tiež na spôsob príhovoru privlastniť dušiam, ktoré sa ešte zdržiavajú v očistci. Úplne odpustky môžu veriaci získať napríklad pri každej pútnickej návšteve Národnej Svätyne v Šaštíne, kde sa zúčastnia na nejakom slávení alebo sa tam aspoň primeraný čas venujú rozjímaniu, ktoré ukončia modlitbou Pána, vyznaním viery a modlitbou k Nebeskej patrónke s aspoň jedným desiatkom ruženca.

Zároveň sa dajú získať vo sviatky Panny Márie a na slávnosť Sedembolestnej Panny Márie 15. septembra 2014. Jubilejný rok práve v tento deň vyvrcholí zverením sa pod ochranu Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne. Tí, ktorým v splnení podmienok bráni staroba alebo ťažká choroba, môžu získať úplné odpustky vtedy, ak sa rozhodnú odporovať každému hriechu a vzbudia si úmysel splniť hneď ako to bude možné tri zvyčajné podmienky pred nejakým menším vyobrazením Bolestnej Matky, v duchu sa pripoja k jubilejnému sláveniu alebo púti a obetujú svoje modlitby a bolesti skrze Máriu Milosrdnému Bohu.

To nás ozaj považuješ za mentálne retardovaných, ktorí nevedia rozlíšiť kto a čo tu prekrúca a kto a čo tu učí falošne?

Používateľov profilový obrázok
Simon
Príspevky: 175
Dátum registrácie: So Jan 07, 2012 23:36

Re: Sola scriptura

Príspevok od používateľa Simon »

Mojou jedinou túžbou je Ježiš. Po ňom túžim. Mňa Písmo nezaujíma, je to len mŕtva litera, je len prostriedkom, ktorý ma má nasmerovať ku Kristovi. Rozhodne z Písma nerobím Boha. Dôležité je, čo povie živý Kristus. Jeho túžim počúvať, Jeho chcem milovať, Jemu slúžiť. Keď mi povie buď katolíkom, tak budem katolíkom. Chcem sa stýkať so živou osobou, nie neosobnou knihou. Nebaví ma obhajovať Katolícku náuku pred niekým, kto zámerne prehliada všetko pravdivé, čo napíšem. Moje srdce túži iba po Bohu. O Láske sa chcem rozprávať. Schádzať sa na tomto fóre v Kristovom mene. Pomáhať si navzájom rásť. Ja nie som teológ. Som hriešnik.
Moja obľúbená pieseň: http://sk.gloria.tv/?media=295833

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Sola scriptura

Príspevok od používateľa pavel »

Mojou jedinou túžbou je Ježiš. Po ňom túžim. Mňa Písmo nezaujíma, je to len mŕtva litera, je len prostriedkom, ktorý ma má nasmerovať ku Kristovi.
Keď ti milovaná osoba, tebou milovaná osoba napíše list, kde ti popíše ako Ťa má rád, čo jeho láska znamená, a ako sa budete mať po tom ako sa zídete na svadbe Baránkovej, tak ty si povieš, je to len mŕtva litera. List, písané písmenká, poskladané jedno za druhým... Keby som ako píšeš, tú osobu miloval, čítal by som si tento list so zasľúbeniami do budúcna dnes a denne stokrát... Keby som Ho miloval...
Rozhodne z Písma nerobím Boha.
Predstav si, že ani my z Písma nerobíme Boha. Boh je Ja som ten ktorý som. Avšak Slovo bolo u boha, to Slovo prišlo na tento svet a to Slovo sa stalo človekom... a to Slovo, Alfa a Omega je nemnenné. Už to nie je litera považovaná za Boha, ale Jeho Slovo. Živé a potvrdzujúce sa v našich životoch, pôsobením Ducha Svätého...
Dôležité je, čo povie živý Kristus.
Všetko čo živý Kristus povedať ohľadom podmienok spásy chcel, to povedal. Jasnú cestu, jasné pravidlá. Nič viac nedodával, nikde v Písme nedeklaroval, žeby v budúcnosti svoje Evanjelium mienil dopĺňať. Takže som rád, že berieš princíp Sola Scriptura..., "Dôležité je, čo povie živý Kristus". Čo povedal je v Písmach. A je to dostatočné, viac už nebolo treba povedať ani slovko. Veď to sám spečatil svojím:
Ján 19:28  A potom vediac Ježiš, že je už všetko dokonané, aby sa naplnilo Písmo, povedal: Žíznim!
29  A stála tam nádoba, plná octu, a oni naplnili špongiu octom a obložiac yzopom podali jeho ústam.
30  A keď vzal Ježiš ocot, povedal: Dokonané je!
Nebaví ma obhajovať Katolícku náuku pred niekým, kto zámerne prehliada všetko pravdivé, čo napíšem.
Píšeš to, čo hovorí Kc/RKc, nie pravdu. Tú Božiu Pravdu nájdeš spolu s Duchom Svätým v Slove Božom. Tam nájdeš aj tú lásku a o nej sa môžeme rozprávať. Ale to až v inej téme. Len nezabudni, že pod pláštik lásky nemožno zakryť faloš viery.

Tou je napríklad uznávanie a vyhlasovanie toho, že všetci veriaci, moslimovia, budhisti, hinduisti, katolíci, pravoslávni, protestanti, zenisti, indiáni, inkovia a čo ja viem kto ešte, sa modlia a vyznávajú jednoho a toho isteho Boha. Toto je falošné učenie, toto je zvod satana a aj keď všetci spolu môžu v prvom rade praktizovať lásku, tá im na prechod do večného života nestačí. Aj ateista, komunista, hinduista, islamista a čo ja viem ešte aký ista vie čo je láska, môže ju rád poskytovať i prijímať. Podmienky na večný život s Bohom to však nezaručuje.

Používateľov profilový obrázok
Simon
Príspevky: 175
Dátum registrácie: So Jan 07, 2012 23:36

Re: Sola scriptura

Príspevok od používateľa Simon »

Však o to ide, že stotožnujete Slovo s Bibliou. To je ohavná modloslužba. Keď dostanem list od svojho miláčika, určite mi jeho list nenahradí jeho prítomnosť. Nech sú slová v liste akokoľvek pravdivé, neskrýva sa v nich môj milovaný. Ja, zamilovaný človek, sa túžim milovať so svojim miláčikom, miesto toho mám masturbovať nad listom? Veď o tom ten list je, že Boh nie je od nás ďaleko. Milovaný stojí za dverami a klope. V tom liste stojí: "Miláčik, stojím za dverami, otvor mi!" Kresťanstvo je vzťah so živým Bohom, to ho mám zredukovať na vzťah s Bibliou? Radšej mám, podľa tvojho návodu, stále dookola čítať list od môjho milovaného? Prečo mu neotvoriť a padnúť do jeho náručia a pocítiť jeho lásku priamo, nie len prostredníctvom listu? Áno, ten list má zmysel len vtedy, ak otvorím dvere. Vtedy list splní svoj účel.

Zjv3,20: Hľa, stojím pri dverách a klopem. Kto počúvne môj hlas a otvorí dvere, k tomu vojdem a budem s ním večerať a on so mnou.

Jn5:39Skúmate Písma, lebo si myslíte, že v nich máte večný život, a práve ony svedčia o mne. (Ježiš je centrom a cieľom Písma; porov. 1, 45; 2, 22; 5, 39. 46; 12, 16. 41; 19, 28; 20, 8.) 40Lenže vy nechcete prísť ku mne, aby ste mali život.
Moja obľúbená pieseň: http://sk.gloria.tv/?media=295833

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Sola scriptura

Príspevok od používateľa pavel »

Lenže v tom liste ti tvoj milovaný píše čo máš urobiť aby si tie dvere otvoril. Varuje Ťa pred modloslužobníctvom, vystríha Ťa, že mnohí sa budú pokúšať vojsť, otvoriť dvere, ALE ... Luk 13:24-27, Mat 7:13-23

V tom liste sú podmienky spásy... a nie je ich málo :!:

Nuž a s tým milovaním a masturbáciou si to trošku prehnal, nemyslíš? :shock:

Používateľov profilový obrázok
Simon
Príspevky: 175
Dátum registrácie: So Jan 07, 2012 23:36

Re: Sola scriptura

Príspevok od používateľa Simon »

"Lenže v tom liste ti tvoj milovaný píše čo máš urobiť aby si tie dvere otvoril."

V poriadku. Tak ten list použijem len na to, aby mi tie dvere pomohol otvoriť. No ak sa uspokojím s tým, že mám navoňaný list a dvere neotvorím, tak mi je figu platné, že teoreticky návod na ich otvorenie ovládam a vyučujem ho aj iných. Ak tie dvere neotvorím, tak so svojím milovaným jednoducho nebudem. Cieľom kresťanstva je jednota s Bohom, nie znalosť Biblie. Biblia je len prostriedkom, ktorý nám môže pomôcť cieľ dosiahnuť. No ak zabudneme na cieľ, tak aj Biblia stráca zmysel.

Luk 13:24-27, Mat 7:13-23
To sú ľudia, ktorí hoci poznali Ježiša, nepoznali Ho intímne, lebo Mu neotvorili srdcia, aby ich mohol uzdraviť.

"Vtom liste sú podmienky spásy...a nie je ich málo"
Toto je dôvod, prečo už nikdy nemôžem s protestantmi v otázke spásy súhlasiť. Keď som spoznal katolícky postoj, tak som pochopil kto má pravdu.
Takže tým vlastne tvrdíš, že spása je vec, "akási droga", ktorú ti Boh za odmenu, že si dodržal podmienky, pichne, alebo naopak, ak si ich nedodržal, tak ťa potrestá. Tragická cukríková predstava. Spása nie je za odmenu. Zatratenie nie je za trest. Je to len dôsledok nášho slobodného rozhodnutia. Je to tak prirodzené, ako keď sa žiak pripravuje na písomku. Vari mi nechceš tvrdiť, že učiteľ známkou žiaka odmení alebo potrestá? Známka je výsledkom slobodného rozhodnutia žiaka či chce, alebo nechce školu úspešne dokončiť.

"Nuž a s tým milovaním a masturbáciou si to trošku prehnal, nemyslíš?"
Nemyslím. Myslím, že toto prirovnanie výstižne zobrazuje absurditu, keď prvé miesto miesto Boha zaujme v mojom živote predmet. Vieš, človek má určité potreby, ktoré mu stvoril Boh, aby ich naplnil. Iba Boh ich môže naplniť. Prečo by som sa mal fixovať na predmet, ktorý ma nenaplní šťastím, keď ten predmet ukazuje na Toho, Ktorý ma môže naplniť šťastím?
Moja obľúbená pieseň: http://sk.gloria.tv/?media=295833

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Sola scriptura

Príspevok od používateľa pavel »

V poriadku. Tak ten list použijem len na to, aby mi tie dvere pomohol otvoriť.
Ak som to správne pochopil, tak si ho už použil na to, aby sa ti dvere otvorili. Tak to mi teda vysvetli, kam sa ti tie dvere otvorili, keď praktizuješ modlárstvo, matku staviaš na úroveň alebo nad úroveň Syna, keď šíriš bludy ohľadom odpustenia hriechov (očistec), keď akceptuješ slovo ľudí a nie Boha? Kam si sa to dostal? Za aké dvere? Ku akému kristovi?

Marek 13:21  A vtedy keby vám niekto povedal: Hľa, tu je Kristus! alebo: Hľa, tamto! neverte!
22  Lebo povstanú falošní kristovia a falošní proroci a budú činiť divy a zázraky

Luk 13:24-27, Mat 7:13-23
To sú ľudia, ktorí hoci poznali Ježiša, nepoznali Ho intímne, lebo Mu neotvorili srdcia, aby ich mohol uzdraviť.
Ano, aj tí (aj keď intimitu tu chápem skôr ako osobný, veľmi úzky vzťah otca a syna bez sexuálneho podtónu). V prvom rade sú to však tí, čo ústami vyznávajú ale srdcom neveria. A to sú tí, ktorí majú Krista plné ústa, ale skutkami, ovocím ho popierajú:

Matúš 7:16  Po ich ovocí ich poznáte. Či azda z tŕnia oberajú hrozná alebo z bodľače fíky?
"Nuž a s tým milovaním a masturbáciou si to trošku prehnal, nemyslíš?"
Nemyslím. Myslím, že toto prirovnanie výstižne zobrazuje absurditu, keď prvé miesto miesto Boha zaujme v mojom živote predmet. Vieš, človek má určité potreby, ktoré mu stvoril Boh, aby ich naplnil. Iba Boh ich môže naplniť. Prečo by som sa mal fixovať na predmet, ktorý ma nenaplní šťastím, keď ten predmet ukazuje na Toho, Ktorý ma môže naplniť šťastím?
Masturbácia, ktorú si spomenul s výtkou, že "Ja, zamilovaný človek, sa túžim milovať so svojim miláčikom, miesto toho mám masturbovať nad listom?", je sexuálny pud, nemá nič spoločné s láskou a milovaním sa navzájom medzi blížnymi a medzi Pánom Ježižom a Jeho ľudom. Ak berieš Ježiša ako objekt svojej sexuálnej rozkoše, potom nie si len blúdiaci, ale aj zvrhlý. To sa na mňa nehnevaj. V nebi nebude sex, nebude množenie, nebude rozdielu medzi mužom a ženou v ponímaní sexu. Prečítaj si Pánovu odpoveď v rozhovore so saducejmi v Luk 20:34-36, v Mar 12:25 a v Mat 22:30. Uvediem iba jednu z nich.

Lukáš 20:34 A Ježiš im povedal: Synovia tohoto veku sa ženia a vydávajú sa;
35 ale tí, ktorí budú uznaní za hodných dojsť tamtoho veku a vzkriesenia z mŕtvych, nebudú sa ani ženiť ani vydávať,
36 lebo ani zomrieť nebudú viacej môcť, lebo budú rovní anjelom a budú synmi Božími, pretože budú synmi vzkriesenia.


Posvätný manželský zväzok mal predovšetkým za cieľ rozmnožovanie ľudstva. V nebi nebude žiť muž so ženou v manželskom pomere, pretože plodenie nebude potrebné. Naše telá budú nesmrteľné a nezničiteľné, mocné a slávne, podobne ako telo nášho Pána. Život medzi bratmi a sestrami v Božej prítomnosti nás bude podľa zasľúbení Písiem napĺňať láskou, blaženosťou a radosťou, akú sme ešte nezažili. Oproti tomu budú chvíľkové radosti vyplývajúce z manželského spolužitia - sexu - zanedbateľnou skutočnosťou, na ktorú už ani nepomyslíme. Takže sa moc neteš!

Používateľov profilový obrázok
Simon
Príspevky: 175
Dátum registrácie: So Jan 07, 2012 23:36

Re: Sola scriptura

Príspevok od používateľa Simon »

"Tak to mi teda vysvetli, kam sa ti tie dvere otvorili, keď praktizuješ modlárstvo, matku staviaš na úroveň alebo nad úroveň Syna, keď šíriš bludy ohľadom odpustenia hriechov (očistec), keď akceptuješ slovo ľudí a nie Boha?"

V ktorom príspevku tvrdím, že praktikujem modlárstvo? To skôr môžem povedať ja o tebe, že si modlár, ktorý stavia Bibliu na miesto Boha. V ktorom príspevku tvrdím, že stotožňujem Máriu s Bohom (Ty stotožňuješ Bibliu s Kristom.) alebo ju pokladám za viac (Ty miesto u Boha hľadáš odpovede v Biblii.)? Očistec ťa hriechov nezbaví. Nechápem, prečo by som mal považovať tvoje slovo za slovo Boha.

"Ano, aj tí (aj keď intimitu tu chápem skôr ako osobný, veľmi úzky vzťah otca a syna bez sexuálneho podtónu)."

Na čo to Pavel myslíš? Nezdáš sa... :-)

Nevychádzam s údivu ako sa silou mocou snažíš chytať ma za slovíčka a skompromitovať. Kto zažil Boží dotyk, tak vie, že slová chýbajú, tak si musíme pomáhať, ako vieme. Prekvapuje ma, že si ma zabudol pokárať za to, že si myslím, že v nebi budem chodiť do školy. Ale priznávam, že si za svoju reputáciu môžem sám.
Moja obľúbená pieseň: http://sk.gloria.tv/?media=295833

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Sola scriptura

Príspevok od používateľa pavel »

V ktorom príspevku tvrdím, že praktikujem modlárstvo?
V každom priateľu, kde spomínaš ako oporu a stĺp cirkev, ktorá takéto praktiky robí a ty máš na nich podiel.
Nevychádzam s údivu ako sa silou mocou snažíš chytať ma za slovíčka a skompromitovať.
Nehnevaj sa, keď začneš v príspevkoch narážať na sex, a to ešte na sex s Bohom, tak to nemám brať doslova?
Kto zažil Boží dotyk, tak vie, že slová chýbajú, tak si musíme pomáhať, ako vieme.
Ano, kto skutočne zažil obrátenie, znovuzrodenie, ktoré je dielom Boha vie, že slová chýbajú. Naštastie tu máme Jeho slovo v Biblii, obdržíme Ducha Svätého, ktorý spolu s Kristom prebýva v našich srdciach a vedie nás. To je tá skutočná pomoc.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Sola scriptura

Príspevok od používateľa pavel »

A keďže Cirkev je stĺpom a oporou pravdy, tak je jasné koho výklad je správny. Nie výklad Martina Luthera, Jána Kalvína, Zwingliho, Dave Hunta, Antonína Uhlířa, Mila, Pavela a ďalších, ktorí hoci kritizujú pápeža za neomylnosť, sami sa považujú v otázke viery a mravov za neomylných. No nie je to pokrytectvo? Ľudia, ktorí kritizujú úbohých katolíkov za to, že veria tradíciam, sami veria tradíciam, ktoré nie sú v Písmach
Ešte mi nedá aby som ti neodporučil toto video

http://www.reformace.cz/video/rimskokat ... hite-video

Jasne argumenty, aby si pochopil, čo urobil ten STĹP PRAVDY s Evanjeliom a ako Ťa uviedol do omylu a drží Ťa v ňom.

Používateľov profilový obrázok
Tomas12345
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Máj 15, 2020 18:34

Re: Sola scriptura

Príspevok od používateľa Tomas12345 »

No Pavol pozrel som si tvoje argumenty k Sola Scriptura, ale tiež tam nejaký dokaz Sola Scriptura nájsť neviem, ale pekne poporiadku :

1) "Zjavenie 22:18 Lebo ja osvedčujem každému, kto čuje slová proroctva tejto knihy, že keby niekto pridal k tomu, na toho Bôh pridá rán, napísaných v tejto knihe;
19 a keby niekto odňal zo slov knihy tohoto proroctva, tomu odníme Bôh jeho diel z knihy života a z toho svätého mesta a z toho, čo je napísané v tejto knihe."


Tu sa však píše len o tom aby sme nepridávali nič do spisu Zjavenia Jána, ale netvrdí sa tu, že okrem biblických spisov nemožme mať aj inú Božiu autoritu (ústnu Tradíciu apoštolov).

2) "Galatským 1:9 Jako sme už prv povedali, aj teraz zase hovorím, že ak vám niekto zvestuje iné evanjelium ako to, ktoré ste prijali, nech je prekliaty."

A odkial vieme že jediné evanjelium, ktoré apoštoli zvestovali bolo Písmo ? Toto sa nedá na základe Biblie dokázať.


3) "Biblické posolstvo vdýchnuté Bohom je zjavením v písomnej forme (2. Timoteovi 3:15-16). Biblia tvrdí, že to, čo Boh inšpiroval, je Jeho písané slovo (2. Petra 1:20-21). Keď Pán Ježiš Kristus povedal, že „Písmo nemôže byť zrušené“ (Ján 10:35), hovoril o Božom písanom slove."

Písmo pochádza od Boha a preto pochopitelne že nemože byť zrušené, avšak nikde sa tu nepíše že je to jedine Písmo, ktoré pochádza od Boha.

4) "Pri pokúšaní sa Pán Ježiš trikrát vzoprel Satanovi hovoriac „Je napísané“, ako napríklad u Matúša 4:4:"

Ak pojdem do potravím a kúpim tam tri rožky, znamená to že v daných potravinách sa nič okrem rožkov nenachádza ?

5) "Pánovo úplné prijatie autority Starej zmluvy je zjavné z Jeho slov, ktoré nachádzame u Matúša 5:17-18: „Nemyslite si, že som prišiel zrušiť zákon alebo prorokov; neprišiel som zrušiť, ale naplniť; lebo veru vám hovorím: Dokiaľ sa nebo a zem nepominú, nepominie sa ani jediné písmenko, ani jediná čiaročka zo zákona, kým sa všetko nestane.“"

Pochopiteľne, že ked Písmo pochádza od Boha, nemože ho nikto zrušiť, no nikde sa tu nepíše o Písme ako jedinej autorite.

6) "2 Timoteovi 3:15 a že od detinstva znáš sväté písma, ktoré ťa môžu učiniť múdrym na spasenie skrze vieru v Kristu Ježišovi.
16 Každé písmo, vdýchnuté Bohom, je aj užitočné na vynaučovanie, karhanie, naprávanie, na výchovné káznenie v spravedlivosti
Nehovorí sa žeby Ťa mohli naučiť múdrym Tradície, ale Sväté Písma! A Písmo, vdýchnuté Bohom rovná sa inšpirované a inšpirovanými autormi zaznamenané Slovo."


Písmo može človeka naučiť múdrym, no znovu sa tu nehovorí o Písme ako o jedinej autorite ktorá človeka učiní mudrym. O Tradícii sa priamo píše v 2Sol 2:15, kde Pavol veriacich vyzýva, aby sa držali Tradície ktorú od apoštolov prijali.

7) "Žalmy 119:142 Tvoja spravedlivosť je spravedlivosťou na veky, a tvoj zákon je pravda
Už žalmisti vedeli, že Božie Zákony sú večné a len Boží Zákon je pravdou."


Nikde sa tam nepíše o tom že len Zákon je pravda, takže nezavádzaj. A mimochodom, ako vieme či sa v danom Zákone nachádzalo len Písmo, alebo aj Tradícia ?

8) "Matúš 22:29 A Ježiš odpovedal a riekol im: Blúdite, pretože neznáte písem ani moci Božej
A tu sa už dostávame k upozorneniam, ktoré Písma uvádzajú ako merítko na porovnanie pri hľadaní pravdy."


Toto sa týkalo len otázky komu bude patriť manželka brata po vzkriesení a nie všetkých náboženských otázok.

9) "Príslovia 30:5 Každá reč Božia je čistá jako zlato, prečistené v ohni. On je štítom tým, ktorí sa utiekajú k nemu.
6 Nepridaj k jeho slovám, aby ťa neskáral, a bol by si postihnutý v lži.
Tak ako na konci súboru 66 kníh zvaných Biblia, i tu je príkaz, výstraha nič k Jeho Slovám nepridávať. A tradícia si pridáva od buka do buka, hoja ďuňda zvesela..."


O akom nepridávaní je tu reč, ked sa tu hovorí o Starom Zákone, pričom vieme že vznikol po nom aj Nový Zákon ? Tradícia nepridáva, ona len zachováva ústnu tradíciu, teda len zachováva to čo uťž bolo Bohom ústne povedané a nezapísalo sa do Písma.

Napísať odpoveď