Omša

Otázky, príspevky z KC/RKC a vaše reakcie umiestňujte sem
Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Omša

Príspevok od používateľa pavel »

To je čo za nezmysel... vy obetujete, nepozeráte... počúvaš vôbec čo pri obetovaní hovoria kňazi?

Používateľov profilový obrázok
Tomas12345
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Máj 15, 2020 18:34

Re: Omša

Príspevok od používateľa Tomas12345 »

pavel napísal:
Ne Máj 31, 2020 20:26
To je čo za nezmysel... vy obetujete, nepozeráte... počúvaš vôbec čo pri obetovaní hovoria kňazi?
No povedz teda čo máš na mysli, čo hovoria kňazi ?
A spritomnenie obety nie je obetovanie, rovnako ako spritomnenie postaveného domu natoceneho na kamere nerovná sa postaveniu nového domu. ;)

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Omša

Príspevok od používateľa pavel »

"toto je moje telo, ktoré sa vydáva za vás"

"toto je moja krv, ktorá sa vylieva na odpustenie hriechov"

Dnes a denne v stácisícoch kostoloch, niekoľkokrát denne... To nie je obraz, to je znovuobetovanie. A KKC mi tu necituj, ten mám naštudovaný aj odzadu spolu KKP.

Používateľov profilový obrázok
Tomas12345
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Máj 15, 2020 18:34

Re: Omša

Príspevok od používateľa Tomas12345 »

""toto je moje telo, ktoré sa vydáva za vás"

"toto je moja krv, ktorá sa vylieva na odpustenie hriechov"


Knaz len opakuje slová ktoré povedal Ježiš pri poslednej večeri s apoštolmi tu na Zemi.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Omša

Príspevok od používateľa pavel »

Teda sprítomňujete a znovuobetujete Krista... zrejme vám Jeho slová JE DOKONANÉ nič nehovoria.

Ani to, že povedal NA PAMIATKU:

Lukáš 22:19  A vezmúc chlieb poďakoval a lámal a dával im a povedal: Toto je moje telo, ktoré sa za vás dáva; to čiňte na moju pamiatku.
1 Korintským 11:24  a poďakujúc lámal a povedal: Vezmite, jedzte, toto je moje telo, ktoré sa za vás láme. To čiňte na moju pamiatku.
1 Korintským 11:25  Tak tiež i kalich, keď bolo po večeri, hovoriac: Tento kalich je tá nová smluva v mojej krvi; to čiňte, koľkokoľvek ráz by ste pili, na moju pamiatku.

Používateľov profilový obrázok
Tomas12345
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Máj 15, 2020 18:34

Re: Omša

Príspevok od používateľa Tomas12345 »

pavel napísal:
So Jún 20, 2020 15:22
Teda sprítomňujete a znovuobetujete Krista... zrejme vám Jeho slová JE DOKONANÉ nič nehovoria.

Ani to, že povedal NA PAMIATKU:

Lukáš 22:19  A vezmúc chlieb poďakoval a lámal a dával im a povedal: Toto je moje telo, ktoré sa za vás dáva; to čiňte na moju pamiatku.
1 Korintským 11:24  a poďakujúc lámal a povedal: Vezmite, jedzte, toto je moje telo, ktoré sa za vás láme. To čiňte na moju pamiatku.
1 Korintským 11:25  Tak tiež i kalich, keď bolo po večeri, hovoriac: Tento kalich je tá nová smluva v mojej krvi; to čiňte, koľkokoľvek ráz by ste pili, na moju pamiatku.
Ziadne znovuobetovanie sa nekoná. Katolícka eucharistia je podobne to, ako ked natočíš na video stavbu domu, a potom si túto nahrávku znovu púšťaš, avšak tým, že si ju znova pustíš, nestaviaš další dom, (neobetuješ znovu) ale len sa vraciaš v nahrávke do momentu kedy sa ten dom staval, sprítomnuješ si tú stavbu.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Omša

Príspevok od používateľa pavel »

Tomu hádam ani sám neveríš...

Kde v tom videu znovu spúšťanom nefiguruje obeť? Vy tvrdíte verejne pred všetkými na každej omši:

1. Toto je moje telo, ktoré sa obetuje za vás!
2. Toto je moja krv, ktorá sa vylieva za vás!

Asi si už dlho nebol na omši. A čo transsubstanciácia? KKC 1373... v 1374 sa píše: ňou sa totiž stáva prítomným celý a úplný Kristus, Boh a človek.

1376 Konsekráciou chleba a vína sa uskutočňuje premena celej podstaty chleba na podstatu Krista, nášho Pána, a celej podstaty vína na podstatu jeho krvi....

1378 to nazývate Kult Eucharistie.

Lukáš 22:19  A vezmúc chlieb poďakoval a lámal a dával im a povedal: Toto je moje telo, ktoré sa za vás dáva; to čiňte na moju pamiatku.
1 Korintským 11:24  a poďakujúc lámal a povedal: Vezmite, jedzte, toto je moje telo, ktoré sa za vás láme. To čiňte na moju pamiatku.
1 Korintským 11:25  Tak tiež i kalich, keď bolo po večeri, hovoriac: Tento kalich je tá nová smluva v mojej krvi; to čiňte, koľkokoľvek ráz by ste pili, na moju pamiatku.

To čo činíte vy, nie je na Pamiatku. Opäť je to váš problém, ktorý budete Pánovi musieť vysvetliť.

Napísať odpoveď