Sekty a Biblia

Otázky, príspevky z KC/RKC a vaše reakcie umiestňujte sem
Používateľov profilový obrázok
Tomas12345
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Pi Máj 15, 2020 18:34

Sekty a Biblia

Príspevok od používateľa Tomas12345 »

List Galaťanom 5: 19-21 Roháčkov preklad

"19 A zjavné sú skutky tela, ktoré sú: cudzoložstvo, smilstvo, nečistota a nestudatosť, 20 modloslužba, čarodejstvo, nepriateľstvá, zvady, žiarlenia, hnevy, dráždenia, rôznice, SEKTY (gr. Hairesis), 21 závisť, vraždy, opilstvá, hodovania a tomu podobné, čo vám predpovedám, ako som už aj prv povedal, že tí ktorí robia také veci, nebudú dediť Božieho kráľovstva."

List Galaťanom 5: 19-21 Kralícky preklad

"19 Zjevníť jsou pak skutkové těla, jenž jsou: Cizoložstvo, smilstvo, nečistota, chlipnost,20 Modloslužba, čarování, nepřátelství, svárové, nenávisti, hněvové, dráždění, různice, SEKTY (gr. hairesis),"

Poznámka : Božie slovo teda hovorí, že kto bude tvoriť SEKTY, STRANY, nebude dedičom Božieho kráľovstva. Výraz "SEKTY", alebo "STRANY" vyjadruje grécky výraz HAIRESIS, ktorý sa v Písme vyskytuje aj v iných častiach Písma Tit 3:20, 2Pt 2:1; Sk 24:14;26:5;28:22;5:17;15.5;24:5 a označuje v nich strany - sekty Farizejov a Saducejov.

Výaz Hairesis sa v antickom svete používal na všetky novovzniknuté strany či už išlo o politické, či náboženské strany. Cirkevní otcovia v prvých storočíach používali výraz Hairesis na označenie roznych siekt mimo apoštolských cirkví.
Božie slovo nás teda priamo vystríha k tomu, aby niekto niekedy vytváral nejaké nové strany, mimo tie strany ktoré založili apoštoli. A tu zrazu niekto v 16 storočí tento príkaz poruší, najprv Luther, a potom ostatní protestanti ktorý vytvoria a stanú sa členmi nových a nových protestantskych cirkví - strán - siekt - Hairesis.

Pavol a ostatní protestanti ..... tým že vytvárate nové a nové strany - Hairesis, robíte to pred čím apoštol karhal a povedal o tom, že kto toto bude robiť nebude dedičom Božieho kráľovstva. Prestante s tým, a zachránte sa! Urobte pokánie, ešte dnes!!!

Napísať odpoveď