Pražské Jezuliatko

Čo nám Boh zjavil v Biblii a aká je situácia dnes
Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Pražské Jezuliatko

Príspevok od používateľa pavel »

Amen Ametyst, prečítal som to jedným dychom, a len dodám, Sláva Bohu!

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Pražské Jezuliatko

Príspevok od používateľa mil »

Slavka napísal: Nehovorím, že sa klaniam sochám, hovorím len, že nie je nič zlé na tom, ak sa pápež pokloní BOHU pred soškou predstavujúcou malého Ježiška - Jezuliatko (a požehnanou). Ak toto robí pápež, s pokojom by som to urobila aj ja a vedela by som, že pokiaľ tým vzdávam úctu Bohu vo svojom srdci, náš Otec sa z toho teší.
Ty hovoríš! No čo na to hovorí Boh? Ak nie v záujme seba, tak v záujme oslavy Boha by som sa snažil dozvedieť, čo si o tom myslí Boh a nespoliehať sa na to, čo si o tom myslí a čo robí pápež – človek. Odovzdala si sa človeku a nie Bohu.

core
Príspevky: 95
Dátum registrácie: So Dec 18, 2010 20:40

Re: Pražské Jezuliatko

Príspevok od používateľa core »

Aky ste vyslovene hlupi. Ak sa chcete poklonit musite to urobit istym smerom. Tak ktorym smerom to urobite, k soske ci k televizoru? Ked sa modlis k soske Jezisa, od koho ocakavas pomoc, od Jezisa ci od tej sosky? Rozoberate tu take sprostosti a pri tom s toho robite tie najdolezitejsie veci... vychadza mi s toho iba jedine. Vo vasom duchovnom zivote je obrovsky problem s ktorym nedokazete pohnut a snazite sa ho obist, zakryt ho, tvarit sa ze vsetko je v najlepsom poriadku. Aky iny dovod by mohol byt pre toto vase snazenie.

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Pražské Jezuliatko

Príspevok od používateľa mil »

A ty sa klaniaš komu?

----------------

core
Príspevky: 95
Dátum registrácie: So Dec 18, 2010 20:40

Re: Pražské Jezuliatko

Príspevok od používateľa core »

preco sa ma furt pytas komu sa klaniam? Ja vysvetlujem ako je to principialne s tym modlenim sa k soske. Ked sa chces pytat kto sa komu klania, tak zaloz novu temu.

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Pražské Jezuliatko

Príspevok od používateľa mil »

core napísal: Vo vasom duchovnom zivote je obrovsky problem s ktorym nedokazete pohnut a snazite sa ho obist, zakryt ho, tvarit sa ze vsetko je v najlepsom poriadku.
Problém máš ty a my máme istotu v Kristu
core napísal:Aky iny dovod by mohol byt pre toto vase snazenie.
Je to naše povolanie - šíriť evanjelium Ježiša Krista, ktoré je na spasenie mnohým. Čo je na tom zlé? A predstav si že my to šírime

Je to obdobné, ako by si sa pýtal lekárov, prečo sa tak snažia pri záchrane ľudských životov. Oni zachraňujú telo, no zvesť evanjelia má moc spasiť a uviesť do života večného a to každého kto uverí tej dobrej zvesti. Je to bez zásluh a zdarma! A prečo má tu moc? Lebo je to Slovo Božie, ktoré je Pravda.

core
Príspevky: 95
Dátum registrácie: So Dec 18, 2010 20:40

Re: Pražské Jezuliatko

Príspevok od používateľa core »

Ocividne klames. Nemas pravo vraviet nic take. Pozri sa, myslim ze som to uz vystihol dost jasne:
Ak sa chcete poklonit musite to urobit istym smerom. Tak ktorym smerom to urobite, k soske ci k televizoru? Ked sa modlis k soske Jezisa, od koho ocakavas pomoc, od Jezisa ci od tej sosky? Rozoberate tu take sprostosti a pri tom s toho robite tie najdolezitejsie veci...
Je to vysvetlene jasne a je to jednoduche na pochopenie aj pre dieta. S tym nijak nepohnes, to sa neda. Takisto ako nespravis pravdu s toho, ze 2 a 2 je 5, takisto nespravis pravdu s toho co vravis.

To ze klames je jasne. Otazka je preco. Co ta k tomu motivuje? Preco sa tvaris tak dolezito ked vravis ze sa nema modlit pri soske? Na co je to dobre? O co horsia je ona, ked sa modli k jezisovi pri soske? Preco ti zalezi na tom aby si ona myslela ze modlit sa ma len bez sosky zobrazujucej jezisa? O co ti ide? Chces byt dolezity? Chces mat moc nad ludmi? Paci sa ti ked ludia povazuju to co povies za slovo bozie?

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Pražské Jezuliatko

Príspevok od používateľa pavel »

Brzdi Core, brzdi

Ak skloníš hlavu pod otvorenou oblohou, ktorým smerom si sa uklonil? K Parížu, Istanbulu, Moskve? Orechovej Potôni? Klaňanie je jedna vec, uctievanie druhá, a úplne niečo iné je pokora.

Čo sa týka obsahu, ktorý označuješ ako klamstvo, mne to ako klamstvo nepripadá. Ja to považujem za Pravdu, a na tejto pravde sme sa zhodli nezávisle na čase a mieste, osobe ... Nepoznáme sa s Mil-om, ani s ostatnými, nepoznáme sa s tisícami iných, ktorí žili v minulosti a žijú v súčasnosti. Spája nás jedno, Božie Slovo a Duch Svätý, ktorý do pravdy uvádza.

Osobne sa domnievam, že klamstvá (bez toho aby si si to uvedomoval), tu skôr prezentuješ Ty. Mám na mysli "dôkazy" pre evolúciu, mám na mysli prezentáciu názorov viď klaňanie sa, bez toho aby si sa zamyslel nad súvislosťami. Nikto Ti nič doteraz v tomto duchu nevytkol, a ani ja by som to neurobil, keby si nezačal svoje ostré vyjadrenia bez objektívnych dôkazov. Takže pokračujme v duchu vysvetľovania, nie v duchu osočovania...

Pekný večer prajem

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Pražské Jezuliatko

Príspevok od používateľa mil »

core napísal:To ze klames je jasne. Otazka je preco. Co ta k tomu motivuje? Preco sa tvaris tak dolezito ked vravis ze sa nema modlit pri soske? Na co je to dobre? O co horsia je ona, ked sa modli k jezisovi pri soske? Preco ti zalezi na tom aby si ona myslela ze modlit sa ma len bez sosky zobrazujucej jezisa? O co ti ide? Chces byt dolezity? Chces mat moc nad ludmi? Paci sa ti ked ludia povazuju to co povies za slovo bozie?
Ak teda Boh na veľa miestach v Písme jasne hovorí, že je to ohavnosťou v Božích očiach ak sa niekto klania dielam ľudských rúk a pritom vie, že Boh nie je žiadna soška ani obraz, tak keď na to v dobrom upozorním a vystríham pred takýmito praktikami tak som klamár. Klamár by som bol, keby som naopak nabádal to robiť a pritom tvrdil, že je to želanie Boha, aby sme ho tak lepšie uctili.

Tu ide o to, čo si o tom myslí Boh. A to je veľmi dôležité. Tu ide o veľa, no ty si to neuvedomuješ.

core
Príspevky: 95
Dátum registrácie: So Dec 18, 2010 20:40

Re: Pražské Jezuliatko

Príspevok od používateľa core »

Hahaha no jasne, tie tvoje "dôkazy". Mohli sme ich vidiet v byvalom fore, mozme ich vidiet aj tu.
Vysvetlil som jasne ako to je v obidvoch temach, v evolucii, aj s klananim. Nie je to nic co by bolo tazke pochopit, je to jednoduche a logicke, je to zrejme na prvy aj posledny pohlad. Tu niet o com pochybovat.

Mna nezaujima ze to ty nechces priznat. Ked to odmietas chapat tak si sa tak rozhodol lebo sa ti to hodi. S tym nemozes nijako pohnut aj ked to budes ignorovat do konca svojo zivota. V obidvoch temach nemas s cim ako pohnut, je to jasne. Kto nesuhlasi, nie ze sa mýli, ale vedome klame.

A budem rozpravat tak ako rozpravam. Jasne, otvorene, bez okolkov a tvrdo. Pretoze na tolerancii a miernosti len parazitujes a vyuzivas to na spochybnovanie toho o com sa neda diskutovat. Mna nezaujimas ty osobne ani nikto. Nejde mi o to aby som ta urazil. Ide mi cisto o to ukazat skutocnost a pravdu a vytlacit omyl a klamstvo, a to bezohladu na to ci sa ti to paci, alebo nie. Ak sa urazis je to tvoj problem. To nie je moj zamer. Povazuj ma za robota, ktory vravi iba to, ako to je.

core
Príspevky: 95
Dátum registrácie: So Dec 18, 2010 20:40

Re: Pražské Jezuliatko

Príspevok od používateľa core »

Ak teda Boh na veľa miestach v Písme jasne hovorí, že je to ohavnosťou v Božích očiach ak sa niekto klania dielam ľudských rúk a pritom vie, že Boh nie je žiadna soška ani obraz,
Vysvetlim to este raz a naposledy, preto ze ty sam vies ze je to pravda. Ak sa ta zena modli pri soske zobrazujucu jezisa, tak prosi Jezisa a k nemu sa modli a nie k tomu materialu s ktoreho je soska vyrobena. Alebo o tom pochybujes a myslis si ze priklada nejaku magicku moc tej sadre? Nie. Neviem co by som mal k tomu este povedat. Uz nic neexistuje. Cela pravda je tu a ty sa to snazis spochybnovat.
Ak skloníš hlavu pod otvorenou oblohou, ktorým smerom si sa uklonil? K Parížu, Istanbulu, Moskve? Orechovej Potôni? Klaňanie je jedna vec, uctievanie druhá, a úplne niečo iné je pokora.
Aha takze ty sa klanias oblohe. A dokonca otvorenej. Hned to boh viac odceni. A nehovor mi o pokore. Pred cim sa mam pokorit. Pred tym, co viem ze je nezmysel?

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Pražské Jezuliatko

Príspevok od používateľa mil »

Skade vieš o Ježišovi? Skade vieš čo učil? Čítal si to, alebo počul? Predstav si, že aj ja som sa dozvedel o Ježišovi z takého istého zdroja ako ty. Ak teda Boh povie že je niečo čierne, tak prečo sa snažíš hovoriť že je to biele? Teba nezaujíma, čo hovorí Boh? Skade to viem čo hovorí Boh? No predsa z toho istého zdroja, z ktorého si sa o ňom dozvedel aj ty. No ty tomu neveríš!

core
Príspevky: 95
Dátum registrácie: So Dec 18, 2010 20:40

Re: Pražské Jezuliatko

Príspevok od používateľa core »

Neviem co sa snazis povedat a preco sa ma pytas take odveci otazky. Ani neviem aky zdroj myslis. Rozpravame sa o soske nie?

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Pražské Jezuliatko

Príspevok od používateľa mil »

core napísal: Ani neviem aky zdroj myslis. Rozpravame sa o soske nie?
No predsa z Písma Svätého sme sa o tom dozvedeli. Buď to niekto prečítal a ty si to počul, alebo si to čítal. Teda z Písma svätého si sa dozvedel o Ježišovi a v tom istom Písme Svätom je napísané okrem iného aj o klaňaní sa dielam ľudských rúk ako o ohavnosti v Božích očiach. Je to jedno o akú sošku sa jedná a koho predstavuje. Nemáme to robiť!

Je iba jediný zdroj a to Biblia v ktorej toto všetko nájdeme. Nikde inde o Ježišovi niet zmienky - teda čo sa týka pravého evanjelia.

core
Príspevky: 95
Dátum registrácie: So Dec 18, 2010 20:40

Re: Pražské Jezuliatko

Príspevok od používateľa core »

tak potom je jasne ze to svate pismo nie je az take svate. Co som povedal je jasne nic s tym nenarobis, iba ak podkopes sam seba. A tebe asi nevadi ked sa klanias dielu ludskych ruk ktore toto napisali a povazujes to za zdroj pravdy. Je jedno co si budes vraviet o biblii. To co som povedal musi byt pravda. Ani Boh nebude vraviet ze je nieco modre, ak to je cervene. A ak je nieco cervene, budes verit niekomu kto tvrdi, ze boh vravi ze je to modre? A pritom sam vidis a vies, ze je to cervene? Tym padom nemoze byt svate pismo od Boha. Bud to zle chapes ty, alebo je zle to pismo. Inej moznosti niet.

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Pražské Jezuliatko

Príspevok od používateľa mil »

A ty svoju pravdu máš zo seba, alebo ti ju niekto povedal?

core
Príspevky: 95
Dátum registrácie: So Dec 18, 2010 20:40

Re: Pražské Jezuliatko

Príspevok od používateľa core »

Dostal som tu moznost vidiet ju, tak ako vsetci. Zo seba? Haha, nie, nesnaz sa. Ja ju vidim, nie ze by som ju ja stanovil.

Napísať odpoveď