Koniec sveta v r. 2012?

Čo nám Boh zjavil v Biblii a aká je situácia dnes
svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Koniec sveta v r. 2012?

Príspevok od používateľa svklampard »

no mal som chvilu cas a dal som za to ze vypocujem prvu cast :
prva taka otazka:
naco zoslal boh desatoro? a vobec malo niaky zmysel pre ludi ? tej dobi ? preco by boh daval vobec niake nariadenia? a prisli ludia tej dobi vobec k bohu?
alebo boh po case zmenil nazor?,ze zakon netreba dodrziavat, ze poslal niekoho ze zakon bude to ked uveria ze niekto za nich zomrel ....
idem po castiach ....zaciatok tam vas niaky duchovny hovori o viere ze viera vas ospravedlni ...
9Ty že veríš, že je jeden Bôh? Dobre robíš. Aj démoni veria a trasú sa.(jakub 2)
abraham bol priklad pretoze abraham mal vieru pretoze ak ho boh poziadal o obetovanie izaka urobil by to ak by ho boh nezstavil...

dalsia vec co sa tyka v biblii ....
15Ak ma milujete, ostríhajte moje prikázania, 16a ja požiadam Otca, a dá vám iného Tešiteľa, aby bol s vami na veky,
21Kto má moje prikázania a ostríha ich, to je ten, kto ma miluje; a ten, kto mňa miluje, bude milovaný od môjho Otca, i ja ho budem milovať a zjavím mu seba. 22Na to mu povedal Júdas, nie ten Iškariotský: Pane, čo sa stalo, že máš nám zjaviť seba a nie svetu? 23Ježiš odpovedal a riekol mu: Keď ma niekto miluje, ten bude ostríhať moje slovo, a môj Otec ho bude milovať, a prijdeme k nemu a urobíme si u neho príbytok. 24Kto ma nemiluje, ten neostríha mojich slov. A slovo ktoré čujete, nie je moje slovo, ale toho, ktorý ma poslal, Otcovo
Jn 5

24Veru, veru, hovorím vám: Kto počúva moje slovo a verí Tomu, ktorý ma poslal, má večný život a nejde na súd, ale prešiel zo smrti do života. 25Veru, veru, hovorím vám: Prichádza hodina, (už) je tu, keď mŕtvi počujú hlas Syna Božieho, a tí, čo ho počujú, budú žiť. 26Lebo ako Otec má život v sebe, tak dal aj Synovi, aby mal život v sebe; 27a dal Mu moc súdiť, pretože je Syn človeka. 28Nedivte sa, že prichádza hodina, v ktorú všetci v hroboch počujú Jeho hlas, 29a tí, čo dobre činili, vyjdú na vzkriesenie k životu, tí však, ktorí páchali zlo, na vzkriesenie k súdu. 30Ja nič nemôžem činiť sám od seba; súdim, ako počujem, a môj súd je spravodlivý, pretože nehľadám svoju vôľu, ale vôľu Toho, kto ma poslal.
mozem dat aj dalsie:
co sa tyka jeremiaša:
Hľa, idú dni, hovorí Hospodin, že vzbudím Dávidovi spravedlivý výrastok, a bude kraľovať ako kráľ a bude rozumne robiť a bude činiť súd a spravedlivosť na zemi. 6Za jeho dní bude spasený Júda, a Izrael bude bývať bezpečne. A toto bude jeho meno, ktorým ho budú nazývať: Hospodin naša spravedlivosť. 7Preto hľa, idú dni, hovorí Hospodin, že nepovedia už viacej: Ako že žije Hospodin, ktorý vyviedol synov Izraelových hore z Egyptskej zeme, 8ale: Ako že žije Hospodin, ktorý vyviedol hore a ktorý doviedol semeno domu Izraelovho zo zeme na sever a zo všetkých zemí, kam som ich bol zahnal, a budú bývať na svojej pôde.
pociarkujem sud ....lebo sud bude spravodlivi a bude nemilosrdny ktomu, ktory nebol milosrdny...
rimsky 8:
tam len rozobrate to ze je tam niaky duch ale ten duch hovori samotny jezis ....kto zachova moje slova ten am miluje :
23Ježiš odpovedal a riekol mu: Keď ma niekto miluje, ten bude ostríhať moje slovo, a môj Otec ho bude milovať, a prijdeme k nemu a urobíme si u neho príbytok.
neda sa to dosiahnut niakym obratenim alebo uverenim ako tvrdite vy lebo su urcite zivotne situacie kedy je potrebne zachovat tie slova ....miluj blizneho ako seba sameho, alebo kto prosi o suknu daj aj plast.....a vy este obvinite cloveka ktory nezistne pomoze inemu cloveku ale nepovedal mu o bohu hoci vas nikdy nenapadlo ze jezis sa zjavi prave v cloveku ktory nezistne pomaha....

co sa tyka duchovneho rastu kazdy by mal rast tam to bolo spomenute a mrtvit hriech s tym sa da v celku suhlasit ....avsak nie nadarmo sa pise budte bdeli....
ja uz len na zaver:jakub 2
0Ale či chceš zvedieť, ó, prázdny človeče, že viera bez skutkov je mŕtva? 21Či nebol Abrahám, náš otec, ospravedlnený zo skutkov donesúc obeťou svojho syna Izáka na oltár? 22Tedy vidíš, že viera spoluúčinkovala s jeho skutkami a že viera bola dokonaná zo skutkov. 23A naplnilo sa písmo, ktoré hovorí: Abrahám uveril Bohu, a počítalo sa mu to za spravedlivosť, a bol nazvaný priateľom Božím. 24Tak teda vidíte, že sa človek ospravedlňuje zo skutkov a nie samo z viery.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Koniec sveta v r. 2012?

Príspevok od používateľa pavel »

Cit: prva taka otazka:
naco zoslal boh desatoro? a vobec malo niaky zmysel pre ludi ? tej dobi ? preco by boh daval vobec niake nariadenia?


Tie otázky nedávaj nám... to sa pýtaj Boha skrze Písmo.... ak nevieš počúvať ani takéto výklady bez toho aby si tam hľadal len všetko proti.... načo vôbec diskutuješ a čo vôbec od nás chceš počuť?

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Koniec sveta v r. 2012?

Príspevok od používateľa mil »

svklampard napísal: tam len rozobrate to ze je tam niaky duch ale ten duch hovori samotny jezis ....kto zachova moje slova ten am miluje :
Tomu snáď rozumieš, keď to sám cituješ z Písma. Tak prečo nerozumieš aj tomu? Kto miluje Ježiša, tak aj ostrihá jeho slovo. Doteraz si neprišiel na to, že milovať Ježiša je možné iba tomu kto uveril jeho slovu? Ak neverí jeho slovu tak z Boha urobil klamára, tak ako môže povedať že ho miluje a potom ako môže činiť podľa prikázaní Ježiša . Môže činiť neviem aké dobré skutky no ak neuveril tak jeho hriechy ostávajú.

Chceš tým povedať že budhista keď činí dobrý skutok, tak je v ňom Ježiš? To snáď nie.

Bolo by pre teba dobré aby si popočúval aj ostatné dve časti, lebo na seba nadväzujú a dúfam, že ti Boh dá aby si porozumel

-----------

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Koniec sveta v r. 2012?

Príspevok od používateľa svklampard »

Jezis hovori o svojom slove nie o Biblii ......ako sa ma tu snazite presvedcit ....

biblia nebola skor ako jezis ani ako bol boh ....
Tomu snáď rozumieš, keď to sám cituješ z Písma. Tak prečo nerozumieš aj tomu? Kto miluje Ježiša, tak aj ostrihá jeho slovo. Doteraz si neprišiel na to, že milovať Ježiša je možné iba tomu kto uveril jeho slovu? Ak neverí jeho slovu tak z Boha urobil klamára, tak ako môže povedať že ho miluje a potom ako môže činiť podľa prikázaní Ježiša . Môže činiť neviem aké dobré skutky no ak neuveril tak jeho hriechy ostávajú.
ale ostrihat jeho slov znamena dodrziavat jeho prikazania .....co je evanielijum kopa...
Chceš tým povedať že budhista keď činí dobrý skutok, tak je v ňom Ježiš? To snáď nie.
urcitym sposobom ano .....samotny jakub o tom v 2 kapitole pise.....samozrejme priklad ktory si dal je extremny, lebo clovek budhista bude zrejme tazko poznat jezisove slova ....

a je rozdiel ci cini dobry skutok -alebo riadi sa prikazaniami jezisa (su to dve rozdielne veci)

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Koniec sveta v r. 2012?

Príspevok od používateľa svklampard »

Tie otázky nedávaj nám... to sa pýtaj Boha skrze Písmo.... ak nevieš počúvať ani takéto výklady bez toho aby si tam hľadal len všetko proti.... načo vôbec diskutuješ a čo vôbec od nás chceš počuť?
ale ja vam davam prave vam pretoze ako vravis o sebe ty mas boha mas ducha , mal by si mi to vediet vysvetlit ....ja sa za takeho nepovazujem ty ano ....

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Koniec sveta v r. 2012?

Príspevok od používateľa pavel »

Cit: biblia nebola skor ako jezis ani ako bol boh ....

Tcss, tcss, asi máš medzery... Biblia je súbor knižiek... SZ a NZ... na súbor SZ sa Pán Ježíš odvolával v čase svojho pozemského pôsobenia....

Matthew 22:29  A Ježiš odpovedal a riekol im: Blúdite, pretože neznáte písem

PS. Neodpovedal si mi... opakujem:

Príspevok Pia Nov 26, 2010 17:42 táto diskusia ... pýta sa Pavel

načo vôbec diskutuješ a čo vôbec od nás chceš počuť?

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Koniec sveta v r. 2012?

Príspevok od používateľa svklampard »

načo vôbec diskutuješ a čo vôbec od nás chceš počuť?
diskutujem lebo to co vravite a tvrdite skumam a porovnavam a ked su pasaze cele statia v biblii ktore su na pochopenie jednoduche a netreba mi na to niaky slovnik alebo co ale viem ze pravdy ako ....co zasadis zoznes ...clovek nema 2 panov...
-vyhlasovat bibliu za celu bozim slovom je strasna opovazlivost...vsade mate nazvi kto to napisal ..ale to je vasa viera...Biblia ma obrovsku duchovne posolstvo pretoze ju napisali ludia ktore mali obrovske duchovne poznanie seba a boha...

-toz je to vasa volba ako vidim moja pritomnost na fore je zbitocna...a preto nema vyznam pisat nieco ,pretoze stale budete apelovat uverenim...
spytujete pisma ...avsak nechcete prist k BOHU...

Matthew 22:29 A Ježiš odpovedal a riekol im: Blúdite, pretože neznáte písem

pcohybujem ze niaky apostol vedel citat a poznal toru.....a okrem toho je to odpoved na konkretnu otazku samozrejme ked to vytrhnes s kontextu da sa to inak pochopit...
23Toho dňa pristúpili k nemu sadúceovia, ktorí hovoria, že nieto zmŕtvychvstania, a opýtali sa ho 24a riekli: Učiteľu, Mojžiš povedal: Keby niekto zomrel nemajúc detí, nech si jeho brat švagrovským právom vezme jeho ženu a vzbudí svojmu bratovi semeno. 25Nuž bolo u nás sedem bratov, a prvý oženiac sa zomrel a pretože nemal semena, zanechal svoju ženu svojmu bratovi. 26Tak podobne aj druhý aj tretí až do siedmeho. 27A naposledy po všetkých zomrela aj žena. 28Pri zmŕtvychvstaní tedy ktorého z tých siedmich bude ženou, lebo ju všetci mali? 29A Ježiš odpovedal a riekol im: Blúdite, pretože neznáte písem ani moci Božej; 30lebo pri zmŕtvychvstaní nebudú sa ani ženiť ani vydávať, ale budú jako anjelia Boží v nebi. 31A o zmŕtvychvstaní mŕtvych či ste nečítali, čo vám je povedané od Boha, ktorý povedal: 32Ja som Bôh Abrahámov, Bôh Izákov a Bôh Jakobov? Bôh nie je Bohom mŕtvych, ale živých. 33A keď to počuly zástupy, žasly nad jeho učením.
je tam zachyteny dej v ktorom im na otazku odpoveda takto....
ale v evanieliju je aj opak tohoto versa co si tu dal :
31Ak ja svedčím sám o sebe, moje svedoctvo nie je pravdivé. 32Je iný, kto svedčí o mne, a viem, že je to pravdivé svedoctvo, ktoré svedčí o mne. 33Vy ste boli poslali k Jánovi, a vydal pravde svedoctvo. 34No ja neprijímam svedoctva od človeka, ale to hovorím nato, aby ste vy boli zachránení. 35On bol sviecou, horiacou a svietiacou, a vy ste sa chceli na chvíľu pokochať v jeho svetle. 36Ale ja mám väčšie svedoctvo nad Jánovo, lebo skutky, ktoré mi dal Otec, aby som ich vykonal, samy tie skutky, ktoré ja činím, svedčia o mne, že ma poslal Otec. 37Ba aj sám Otec, ktorý ma poslal, vydal svedoctvo o mne. Ani ste nikdy nepočuli jeho hlasu ani nevideli jeho tvárnosti. 38A nemáte jeho slova zostávajúceho v sebe, lebo tomu, ktorého on poslal, vy neveríte. 39Veď zpytuj(e)te písma, lebo vy sa domnievate, že v nich máte večný život, a ony sú to, ktoré svedčia o mne. 40Ale nechcete prijsť ku mne, aby ste mali život. 41Chvály od ľudí neprijímam, 42ale som vás poznal, že lásky Božej nemáte v sebe. 43Ja som prišiel v mene svojeho Otca, a neprijímate ma; keby prišiel iný vo svojom vlastnom mene, toho prijmete. 44Jako vy môžete uveriť, ktorí prijímate chválu jedni od druhých a chvály od samého, jediného Boha nehľadáte?! 45Nedomnievajte sa, že ja budem na vás žalovať u Otca; jesto, kto na vás žaluje, Mojžiš, v ktorom vy nádej skladáte. 46Lebo keby ste verili Mojžišovi, verili by ste mne, lebo on písal o mne. 47Ale ak neveríte jeho písmam, ako uveríte mojim slovám?

takysto bude zalovat jezis ak nebudete konat podla jeho slov....
toz moj posledny vstup majte sa alll

rudinec
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 11:56

Re: Koniec sveta v r. 2012?

Príspevok od používateľa rudinec »

micron napísal:Veriaci ľudia vedia,že v r.2012 nenastane koniec časov,pretože predtým musí prísť antikrist.Aj keď niesom znovuzrodený kresťan ,ale hľadám kde je pravda tak vydím,že veľa biblických proroctiev sa už naplnilo a nenaplnených zostava veľmi malo.Takže je dosť možné že ku koncu r. 2012 sa táto kríza vyvinie do neriešiteľných rozmerov čo by mohla byť živná pôda pre príchod antikrista,kedy sa predstaví ako záchranca ľudstva a ponúkne riešenia.Tým by začala nova éra.
Je zvláštne,že ty o sebe tvrdíš,že nie si znovuzrodený kresťan a pritom tvoje uvažovanie je neobyčajne hlboké.
Preto ťa chcem upozorniť na článok a knihu,kde sa načrtnutá problematika rozoberá:
Na titulnej strane webu krestan.info je rozsiahy článok s názvom "Falošný Kristus" v tomto článku je príchod antikrista potvrdený starozákonnými proroctvami.
Ďalej chcem upozorniť na knihu :"Triumf ukrižovaného" od Ericha Sauera.

micron
Príspevky: 42
Dátum registrácie: St Okt 20, 2010 13:40

Re: Koniec sveta v r. 2012?

Príspevok od používateľa micron »

rudinec napísal:Je zvláštne,že ty o sebe tvrdíš,že nie si znovuzrodený kresťan a pritom tvoje uvažovanie je neobyčajne hlboké.
Na vysvetlenie by som povedal , že ja verím v Ježiša , nemám problém to aj vyznať , ale nie som pokrstený v žiadnej kresťanskej charizmatickej cirkvi takže asi nespĺňam všetky podmienky aby som bol znovuzrodený kresťan.Alebo je to inak ? Ale o tom by sme asi mali diskutovať v inej téme .

rudinec
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 11:56

Re: Koniec sveta v r. 2012?

Príspevok od používateľa rudinec »

Na vysvetlenie by som povedal , že ja verím v Ježiša , nemám problém to aj vyznať , ale nie som pokrstený v žiadnej kresťanskej charizmatickej cirkvi takže asi nespĺňam všetky podmienky aby som bol znovuzrodený kresťan
Krst je dôležitý.Je to verejne vyznanie ,že si svoj život odovzdal Kristu.Ak poznáš nejakých biblických kresťanov vo svojom okolí požiadaj ich aby ťa
pokrstili.Tiež si prečítaj všetky texty NZ o krste.Aby si mal v celej veci jasno.

smilan
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Ne Nov 14, 2010 15:57

Re: Koniec sveta v r. 2012?

Príspevok od používateľa smilan »

Dni veľkého účtovania!


Kristus kedysi hovoril o príchode Syna Človeka, kresťania očakávajú druhý príchod Krista a židia zase svojho Mesiáša. Hovorí sa o transformačnom procese, o Mayskom kalendári a o roku 2012, o veľkej očiste a poslednom súde, o príchode planéty Nibiru a tak ďalej a tak ďalej. Vo všetkých týchto prípadoch však ide iba o rozdielne pomenovania a rozdielne zrelé pohľady na jedno a to isté. Na dianie, v ktorom na zemi zvíťazí Božia Vôľa!

Kto pozná túto Vôľu a svojim životom ju aj napĺňa, ten sa nemá čoho obávať. Ak totiž napríklad v predpovedi počasia hlásia, že bude pršať, nemusíme mať z dažďa žiadne obavy, ak si so sebou vezmeme dáždnik. No a úplne rovnaké je to aj s prevratnými udalosťami, ktoré sa blížia k našej zemi a už sa aj začínajú prejavovať extrémnym prírodným dianím, či už záplavami, požiarmi, suchami, zemetraseniami, veternými smršťami, či inými udalosťami, ktorých počet a aktivita sa priam enormne stupňuje. Niečo výnimočného sa naozaj začína diať! Ale v skutočnosti sa netreba vôbec ničoho obávať, ak sa človek dobre pripraví a vezme si do nadchádzajúceho, predpovedaného nečasu onen pomyslený dáždnik.

Pozemské ľudstvo vie už celé stáročia o tom, že na zemi raz bude vládnuť Vôľa Najvyššieho a z tohto dôvodu budú na nej môcť zostať iba tí, ktorí jeho Vôľu poznajú a snažia sa podľa nej aj žiť. Ostatní, ktorí boli v tomto smere ľahostajnými a vôbec im na tom nezáležalo, tí budú, ako trvalo nepoučiteľní a preto už ďalej nepotrební zo zeme odstránení, pretože by iba naďalej všetkému a všetkým škodili tak, ako škodili doteraz.

Ak sa v súčasnosti z rôznych strán, rôznymi formami a spôsobmi šíria správy o blízkosti príchodu dní veľkého účtovania, nemalo by to byť pre nás dôvodom k strachu a úzkosti. Tieto informácie treba zobrať vyslovene prakticky, čiže presne tak, ako keď v predpovedi počasia upozorňujú na dážď. Aj túto predpoveď treba zobrať, ako upozornenie na to, čo príde a čomu sa bez ujmy vyhneme iba tak, že si jednoducho vezmeme dáždnik.

V prípade príchodu spomínaných prevratných udalostí, súvisiacich s veľkým účtovaním je oným pomyselným dáždnikom urýchlená snaha o dosiahnutie toho najpodstatnejšieho a najdôležitejšieho v našom živote – poznania skutočnej Vôle Najvyššieho! Dosiahnutie poznania Vôle Najvyššieho a súladu nášho myslenia, cítenia, reči a jednania s ňou! Kto sa už teraz práve o toto úprimne snaží, ten sa nemá čoho obávať, nech by sa dialo čokoľvek.

Rôzne správy z rôznych strán, hovoriace o blížiacich sa prevratných udalostiach treba teda vnímať prakticky. Prakticky v tom zmysle, aby sme sa na ne dobre pripravili a to zmenou nášho vnútra i zmenou nášho vonkajšieho, viditeľného jednania. Jednoznačnou zmenou k lepšiemu! Ako základný ukazovateľ tejto zmeny nám má slúžiť nadčasová zásada, požadujúca prejavovanie úcty a dobra voči iným ľuďom presne v takej miere, v akej si ctíme a máme radi samých seba. Tento najvyšší a najdôležitejší princíp vo stvorení sa má stať neoddeliteľnou súčasťou nášho myslenia, cítenia, reči a jednania. Musí sa stať neoddeliteľnou časťou našej osobnosti! Kto toho dosiahne, ten sa naozaj nemá čoho obávať.

Ak sa ale ľudia boja a majú strach z toho, čo príde, ak cítia úzkosť pri zmienke o prichádzajúcom, veľkom účtovaní, tento ich strach pramení z vnútorného tušenia toho, že v blížiacej sa veľkej búrke nemajú nijaký dáždnik, ktorý by ich ochránil. Ľudia sa boja preto, lebo cítia, že nemajú v rukách ničoho, čo by ich uchránilo v ťažkých chvíľach, ktoré zanedlho udrú na obyvateľov zeme. Podvedome cítia, že tvárou v tvár voči sile vševládneho Boha im nepomôže ani technika, ani vzdelanie, ani peniaze, ani moc, ani vojenská sila, ani nič iného, čomu doteraz tak verili, čomu obetovali a na čo doslova nezmyselne vyplytvali svoje životy. Cítia, že toto všetko je ničím a bude to musieť padnúť, ak sa to nezachvievalo vo Vôli Toho, komu tu v skutočnosti všetko patrí a vždy patrilo.

Keďže sa však ľudia nikdy vážne nesnažili spoznať Vôľu Stvoriteľa a podľa nej aj žiť, keďže iba nezmyslene a v honbe za hmotou premárnili drahocenný čas práve na tento účel určený, bude musieť byť život na zemi podľa Vôle Stvorteľa vynútený násilím! Násilím a to prostredníctvom zmeny vesmírneho žiarenia, ktoré podporí, povzbudí a povznesie iba tých, ktorí stoja v tejto Vôli a naopak, zničí všetkých, ktorí túto Vôľu odmietajú a vždy odmietali rešpektovať.

Reálne a praktické východisko v danej situácii je iba jediné: Využiť zostávajúci čas k spoznaniu Vôle Najvyššieho a jeho Zákonov! Využiť ho k zmene svojej osobnosti, k zmene svojho, myslenia, cítenia, reči a jednania, ktoré dobrovoľne a vedome podriadime Božej Vôli. Takto jednoducho, prakticky a bez strachu sa treba pozrieť na celú vec.

Vedieť ako presne a celkom konkrétne k spomínaným udalostiam dôjde je nepodstatné. Takáto túžba totiž ľudí často krát iba zvádza k honbe za senzáciami podobného druhu, ktoré nás ale v skutočnosti odvádzajú od toho najpodstatnejšieho a najdôležitejšieho – od nevyhnutnej zmeny seba samého!

Žiaľ, ľudia však vždy radi počúvajú o rôznych zaujímavostiach. Majú radi príjemné mrazenie pri rôznych tajomných a mystických záležitostiach a v tomto smere, i v súvislosti s nadchádzajúcimi udalosťami, sa im naozaj ponúka obrovské množstvo rôznych informácií. Informácií, ktoré však uspokojujú iba ich dychtivosť po senzáciách a zaujímavostiach! Informácií, ktoré mnohokrát celkom odvádzajú od toho najpodstatnejšieho – od už raz spomínanej, nevyhnutnej zmeny seba samého!

Nevyhnutná zmena seba samého! To je vždy to najpodstatnejšie, na čo sa je pri tomto druhu informácií treba sústrediť. Tým veľmi jednoducho oddelíme to podstatné od nepodstatného. To podstatné od nepodstatných a prázdnych senzácií, ktoré nám v skutočnosti neprinášajú takmer žiaden duchovný prospech.

http://*****.blog.cz/ v spolupráci s M.Š.

stefan
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po Nov 01, 2010 17:57

Re: Koniec sveta v r. 2012?

Príspevok od používateľa stefan »

smilan napísal .:
Reálne a praktické východisko v danej situácii je iba jediné: Využiť zostávajúci čas k spoznaniu Vôle Najvyššieho a jeho Zákonov! Využiť ho k zmene svojej osobnosti, k zmene svojho, myslenia, cítenia, reči a jednania, ktoré dobrovoľne a vedome podriadime Božej Vôli.
Nevyhnutná zmena seba samého! To je vždy to najpodstatnejšie, na čo sa je pri tomto druhu informácií treba sústrediť. Tým veľmi jednoducho oddelíme to podstatné od nepodstatného. To podstatné od nepodstatných a prázdnych senzácií, ktoré nám v skutočnosti neprinášajú takmer žiaden duchovný prospech.
Neviem kto je autorom týchto tebou uverejnených slov, ale vybral som z toho to, z čím by sme mali všetci súhlasiť. Snáď by som ešte pridal,.:
Ježiš mal dvanásť učeníkov, On si však vybral na dôvažok ešte jedného, a toho vyberal velmi starostlivo, vybral si tú najväčšiu beštiu, ktorá prenasledovala samotného Ježiša a jeho učeníkov. Vybral si Šaula, dal mu meno Pavel nasypal doňho 14. tajomstiev a menoval ho svojim apoštolom medzi národmi (pohanmi), to všetko v priebehu niekolkých málo dní.
Tým chcem poukázať, že uňho došlo k tej zmene, o ktorej ty hovoríš, v podstate zo dňa na deň. Akokoľvek by som si vedel predstaviť, túto aplikáciu na dnešného človeka, pripadá mi to celkom NEMOŽNÉ. Boh je spravodlivý a aj v tejto sfére urobil dva protikladné tábory - kladné/záporné - dualitu a preto na tom nebude nič meniť, ibaže by sme si my sami uvedomili prečo - nuž aby si nás vo viere vyskúšal pokúšaním v konfrontácii s protikladom. Sú dobrí, ale aj zlí a ako Žalmy hovoria 73:22 - Bol som bez rozumu (ducha) nevedel som ničoho, jako hovädá nerozumejú. Ale aj 49:21 - Je podobný hovädám, ktoré hynú. Preštudujte si Rim.8:5-14, kde Pavol vysvetluje fungovanie mysle tela a mysle ducha.
Aby som to vysvetlil.:
Zoberte si List Rimanom. Kap.16:25-27 Pavol hovorí že je to JEHO evanielium (porovnaj aj 2:16 a 2.Tim.2:8), to evanielium nie je určené židom ale nám pochádzajúcim z pohanov (ktorí nepodliehajú zákonu ako kmene Judu), "cielom poslušnosti viery medzi všetkými národmi". K tejto Pavlovej špecializácii ešte poukazujem na Gal.2:7-8, kde sú jasne vymedzené poverenia konať evanielium u neobriezky a Peter u obriezky. Nám pohanom z národov - neobriezky, je dostačujúca viera v Ježiša tak ako nám ju Pavol ponúka vo svojich listoch. Ak sa viera v nás objaví, automaticky nás zaleje závan zákona a vo všetkom svojom nasledovnom konaní budeme hodnotiť svoje činy už úplne inak - zapojí sa svedomie. Duch sa vo vás prebudil a začína s dušou tvoriť spoločné telo obsahujúce svetlo, aby sme sa podobali na OBRAZ BOŽÍ a teda vyzliekli sme starého človeka s jeho skutkami a obliekli nového, obnovujúceho sa cielom pravej vedomosti podľa obrazu toho, ktorý nás utvoril, kde niet už ani Gréka (pohana) a ani žida (Júdu), ale všetko vo všetkom KRISTUS (Kol.3:9-10) a niet ani muža ani ženy (*tajomstvo), lebo všetci sú jedno (Gal.3:28) a tým je dosiahnutý strom večného života. Zaslúbené biele rúcho.

K tomu nám Pán Boh pomáhaj.

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Koniec sveta v r. 2012?

Príspevok od používateľa mil »

smilan napísal: Násilím a to prostredníctvom zmeny vesmírneho žiarenia, ktoré podporí, povzbudí a povznesie iba tých, ktorí stoja v tejto Vôli a naopak, zničí všetkých, ktorí túto Vôľu odmietajú a vždy odmietali rešpektovať.
No, neviem čo sa myslí pod tou zmenou vesmírneho žiarenia. Niečo mi to pripomína.Táto stránka na ktorú si dal odkaz obsahuje články, ktoré idú proti podstate evanjelia Ježiša Krista.

V rubrike kresťanstvo sa na tej stránke nachádzajú také vážne útoky na evanjelium Ježiša Krista, že môžu neupevnených kresťanov odviesť od Pravdy. Je preto potrebné byť veľmi obozretný pri čítaní týchto článkov. Preto vystríham pred nimi.

Len niektoré z nich: "Vražda na kríži nebola spasením!", "Pravá podstata zmiernej obety Krista!" atd.

Stojí to v protiklade s tým čo je napísané v Písme Svätom

ŽID9 Moc krvi Kristovej, prostredníka novej smluvy.

11Ale keď prišiel Kristus, veľkňaz budúceho dobrého, väčším a dokonalejším stánom, nie učineným rukou, to jest nie stánom tohoto stvorenia, 12ani nie krvou kozlov a teliat, ale svojou vlastnou krvou vošiel raz navždy do svätyne vynajdúc večné vykúpenie. 13Lebo jestli krv kozlov a býkov a popol jalovice, kropiaci zobecnených, poškvrnených, posväcuje na čistotu tela, 14o koľko viacej krv Kristova, ktorý skrze večného Ducha obetoval sám seba bezvadného Bohu, očistí vaše svedomie od mŕtvych skutkov, aby ste svätoslúžili živému Bohu. 15A preto je prostredníkom novej smluvy, aby, keď sa stala smrť na vykúpenie z prestúpení za prvej smluvy, dostali zasľúbenie večného dedičstva tí, ktorí sú povolaní. 16Lebo tam, kde je smluva čiže záveť a keď má mať platnosť, je nevyhnutne potrebné, aby bola donesená, to jest zistená smrť toho, kto učinil tú smluvu čiže záveť. 17Lebo záveť je pevná až pri mŕtvych, keďže nemá nikdy moci, kým žije ten, kto učinil záveť. 18Z tej príčiny ani tamtá prvá smluva nebola posvätená bez krvi. 19Lebo keď podľa zákona predniesol Mojžiš všetkému ľudu všetky prikázania a vzal krv teliat a kozlov s vodou a s purpuro-červenou vlnou a s yzopom, pokropil i samu knihu i všetok ľud 20a povedal: Toto je krv smluvy, ktorú prikázal u vás Bôh. 21Ale i stán i všetky nádoby svätoslužby podobne pokropil krvou. 22A skoro všetko sa krvou očisťuje podľa zákona, a bez vyliatia krvi nedeje sa odpustenie. 23Bolo tedy nevyhnutne potrebné, aby sa obrazy vecí, ktoré sú v nebesiach, tým očisťovaly, ale samy nebeské lepšími obeťami ako tieto. 24Lebo Kristus nevošiel do svätyne, učinenej rukou, protiobrazu to pravej, ale do samého neba ukázať sa teraz tvári Božej za nás. 25Ani nie, aby sa často obetoval, ako čo najvyšší kňaz každý rok vchádza do svätyne s cudzou krvou, 26keďže by bol musel mnoho ráz trpieť od založenia sveta. Ale teraz pri skonaní vekov zjavil sa raz navždy na odstránenie hriechu svojou obeťou. 27A jako je uložené ľuďom raz zomrieť, a potom súd, 28tak i Kristus, raz obetovaný tým cieľom, aby vyniesol hriechy mnohých na kríž, po druhé sa ukáže bez hriechu tým, ktorí ho očakávajú, na spasenie.

-----
-------------

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Koniec sveta v r. 2012?

Príspevok od používateľa mil »

Osobne ti odporúčam smilan prečítať si naozaj celú knihu od J.F. Strombecka, ktorá je zdravá a vystihuje podstatu evanjelia Ježiša Krista. Tu je odkaz : http://www.krestan.sk/kniha/milost-vyuc ... -strombeck

http://www.krestan.sk/blog/selah/12-mocou-bozou

http://www.krestan.sk/blog/selah/14-skutky-bohu-lube

Často z nej čerpám
----------------------

stefan
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po Nov 01, 2010 17:57

Re: Koniec sveta v r. 2012?

Príspevok od používateľa stefan »

mil doporučuje.:

"osobne sa k tejto výzve pripájam".
Je to kniha akoby prepracované evanielium podľa najnovších "hermeneutických" trendov, kde text zostáva nepohnutý, nezmenený, ale významovo vyložený v duchu súčasného spôsobu chápania.
Hermeneutika = jediný správny výklad textu a pochopenie pravého zmyslu pre dnešného človeka.
Malo by to byť dostatočne zrozumitelné každému.

janosik1953
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ut Apr 26, 2011 11:04

Re: Koniec sveta v r. 2012?

Príspevok od používateľa janosik1953 »

Neprecital som si vsetky prispevky tak je mozne ze to tu uz niekto napisal...?
"vsade bude koniec sveta, len nie na SR -lebo zevraj sme 30 rokov po zadu ! " :):)
ale teraz vaznejsie;
moj osobny nazor je taky ze "kazdy clovek zazije koniec sveta " pri svojej smrti.
dovolujem si to tvrdit na zaklade svojej skusenosti ked som bol v kome ako 22 rocny 10 dni ...
neveril som Bohu ani cirkvam a ani vtedajsiemu komu. rezimu...
..moj zivot bol rozdeleni na dve polovicky;
- to co som urobil zle
- a to co som urobil dobre...
Dakujem Bohu ze mi dal druhu sancu a ze stale mi ju dava vtedy ked znova a znova zhresim !
ale snad na buduce o tom viac- musim mazat do prace...
Pan vas zehnaj a opatruj !

Napísať odpoveď