Koniec sveta v r. 2012?

Čo nám Boh zjavil v Biblii a aká je situácia dnes
mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Koniec sveta v r. 2012?

Príspevok od používateľa mil »

lubond napísal:Ak príde koniec Zeme tak nie preto, že ho zničí nejaký Boh ale ľudia vojnou alebo ju zničí nejaká vec z vesmíru.
Lenže na zemi nie sú len ľudia, ale aj duchovné moci kde sa zvádza boj. Ef 6:12 Lebo nie je nám zápasiť s krvou a s telom, ale s kniežatstvami, mocnosťami, so svetovládcami temnosti tohoto veku, s duchovnými mocami zlosti v ponebeských oblastiach.

2Pet 3:10Ale prijde deň Pánov ako zlodej vnoci, v ktorý pominú nebesia s rachotom, a živly, rozpálené ohňom, sa rozplynú, a zem i diela, ktoré sú na nej, zhoria.
Iz66 22Lebo jako tie nové nebesia a tá nová zem, ktoré ja učiním, budú stáť predo mnou, hovorí Hospodin, tak bude stáť vaše semeno a vaše meno.


Teda bude to deň Pánov o ktorom vie iba Otec na nebesiach. Ten kto stvoril zem má právo a moc ukončiť čas zeme, aby prišlo nové nebo a nová zem. Zem a jej koniec nie je ponechaný na náhodu, preto žiadna katastrofa globálneho významu sa nebude konať prv, ako nastane deň Pánov. Bude to teda hrozný deň 2Pet 3:13A nové nebesia a novú zem podľa jeho zasľúbenia čakáme, v ktorých prebýva spravedlivosť

---------------------

lubond
Príspevky: 24
Dátum registrácie: So Nov 06, 2010 13:42

Re: Koniec sveta v r. 2012?

Príspevok od používateľa lubond »

Sú to nezmyselné verše. My nežijeme v sci-fi filme. Keď uvidím nad nami lietať nejakých čertíkov a anjelikov ktorý po sebe hádžu ohnivé gule tak to bude len film.
A prečo by ho ten vás Boh ničil???...to mu nestačilo koľko ľudí už zabil?...veď v biblii sa tiež píše po potope, že už nebude do sveta zasahovať, že ľudia sa zničia aj sami

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Koniec sveta v r. 2012?

Príspevok od používateľa svklampard »

Ale komu sa to hovorí? Či snáď nie tým ktorí uverili Jeho Slovu. Či snáď je schopný človek ktorý v plnosti neverí Božiemu Slovu rozlíšiť druh stromu podľa ovocia. Ako vieš z histórie, tak takýto ľudia prenasledovali a zabíjali skutočných veriacich, lebo si mysleli že sú to zlé stromy, ktoré treba vykoreniť. Či snáď nevideli ich ovocie, že bolo dobré?
hovori to aj zastupom...LUKAS
43Lebo nie je to dobrý strom, ktorý rodí zlé ovocie, ani nie je zlý strom, ktorý rodí dobré ovocie; 44lebo každý strom sa pozná po vlastnom ovocí. Lebo veď z tŕnia neoberajú fíkov, ani z hložia neoberajú hrozna. 45Dobrý človek z dobrého pokladu svojho srdca vynáša dobré, a zlý človek zo zlého pokladu svojho srdca vynáša zlé; lebo čím je preplnené srdce, to hovoria jeho ústa.
46A čo ma voláte: Pane, Pane, a nečiníte, čo hovorím? 47Každý, kto prichádza ku mne a čuje moje slová a činí ich - ukážem vám, komu je podobný. 48Podobný je človekovi, staväjúcemu dom, ktorý kopal a išiel hlboko a položil základ na skale. A keď prišla povodeň, oborila sa rieka na ten dom, ale nemohla ním pohnúť, pretože bol dobre založený na skale. 49Ale ten, kto počul a neučinil, podobný je človekovi, postavivšiemu dom na zemi bez základu, na ktorý sa oborila rieka, a hneď sa zrútil, a pád toho domu bol veliký.
A CO TAKE KAZE JEZIS?
27Ale vám hovorím, ktorí čujete: milujte svojich nepriateľov, dobre čiňte tým, ktorí vás nenávidia, 28dobrorečte tým, ktorí vás preklínajú, a modlite sa za tých, ktorí vás potupujú. 29Tomu, kto ťa bije po jednom líci, nadlož i to druhé; a tomu, kto ti berie plášť, nebráň ani sukne. 30A každému, kto ťa prosí, daj, a od toho, kto berie tvoje, nežiadaj zpät. 31A jako chcete, aby vám ľudia činili, tak aj vy im čiňte podobne. 32A jestli milujete tých, ktorí vás milujú, akú máte za to vďaku? Veď aj hriešnici milujú tých, ktorí ich milujú. 33A jestli dobre činíte tým, ktorí vám dobre činia, akú máte za to vďaku? Však hriešnici robia to isté. 34A keď budete požičiavať tým, o ktorých sa nadejete, že od nich tiež dostanete, jakú máte za to vďaku? Lebo veď aj hriešnici požičiavajú hriešnikom, aby tiež toľko dostali. 35Ale milujte svojich nepriateľov, dobre čiňte a požičiavajte neočakávajúc ničoho. A vaša odplata bude veľká, a budete synmi Najvyššieho, lebo on je dobrotivý aj na nevďačných a zlých. 36Teda buďte milosrdní, jako aj váš Otec je milosrdný. 37Nesúďte, a nebudete súdení; neodsudzujte, a nebudete odsúdení; prepúšťajte, a budete prepustení. 38Dávajte, a bude vám dané, dobrú mieru natlačenú, utrasenú a presypanú, a takú dajú do vášho lona, lebo tou istou mierou, ktorou meriate, bude vám tiež odmerané.

ZVLASTNE NIE NEPISE SA TAM NIC O UVERENI AKO PISES TY ALE NIECO UPLNE INE AKO SA PISE V LISTE JAKUBA:2
14Čo to prospeje, moji bratia, keď niekto hovorí, že má vieru, a nemá skutkov? Či ho azda tá viera môže spasiť? 15A keby brat alebo sestra boli nahí a nemali by denného pokrmu, 16A keby im niekto z vás povedal: Iďte v pokoji, zohrejte sa a najedzte sa, a keby ste im nedali toho, čo je potrebné telu, čo to osoží? 17Tak aj viera, keď nemá skutkov, je mŕtva sama v sebe. 18Ale niekto povie: Ty máš vieru a ja mám skutky. Ukáž mi svoju vieru bez skutkov, a ja ti ukážem svoju vieru zo svojich skutkov. 19Ty že veríš, že je jeden Bôh? Dobre robíš. Aj démoni veria a trasú sa. 20Ale či chceš zvedieť, ó, prázdny človeče, že viera bez skutkov je mŕtva? 21Či nebol Abrahám, náš otec, ospravedlnený zo skutkov donesúc obeťou svojho syna Izáka na oltár? 22Tedy vidíš, že viera spoluúčinkovala s jeho skutkami a že viera bola dokonaná zo skutkov. 23A naplnilo sa písmo, ktoré hovorí: Abrahám uveril Bohu, a počítalo sa mu to za spravedlivosť, a bol nazvaný priateľom Božím. 24Tak teda vidíte, že sa človek ospravedlňuje zo skutkov a nie samo z viery. 25Tak podobne aj smilnica Rachab, či nebola ospravedlnená zo skutkov, keď prijala poslov a súrne ich vyslala inou cestou? 26Lebo jako je telo bez ducha mŕtve, tak je i viera bez skutkov mŕtva.
13Lebo súd bude nemilosrdný tomu, kto neučinil milosrdenstva. Milosrdenstvo sa chváli proti súdu.
na otazku som ti odpovedal po ovoci poznam strom .....lebo neni mozne aby zly plodil dobre a opacne ...
na otazku v Biblii som sa vyjadril inde .....v celku sa neda povedat aby bola cela pravdiva,alebo nepravdiva....biblia neni matematika a neda ....to by som msuel mat natocene video kde by bol zachyteny jezisov zivot a potom by som mohol porovnavat ze ci ma pravdu...
-dalsim problemom ze ja vlastne nemam ani s cim porovnavat , Jedine estvujuce zaznami o Jezisovi Kristovi boli v evanieliju....existuju apokryfy o ktorych vy nechcete ani vidiet a tam su taketo veci ako som dal do tohto prispevku ovela tvrdsie a raznejsie napisane a o samotnej viere ako ju predsatvujete vy ze staci iba povedat uverit a som spaseny tak take nieco tam uz vonkoncom nenajdete...avsak tuna je bod s ktorym mozem porovnavat

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Koniec sveta v r. 2012?

Príspevok od používateľa mil »

lubond napísal: Sú to nezmyselné verše. My nežijeme v sci-fi filme. Keď uvidím nad nami lietať nejakých čertíkov a anjelikov ktorý po sebe hádžu ohnivé gule tak to bude len film.
Žiadna ľudská fantázia nevystihne to, čo sa deje v duchovnej oblasti. Ľudské predstavy o čertíkoch sú naivné a nezodpovedajú skutočnosti. Satan je mocný a jeho pôsobnosť je obmedzená na zem.

Luk4 5-6„A diabol ho vyviedol na vysoký vrch a ukázal mu všetky kráľovstvá sveta v okamihu. A diabol mu povedal: Tebe dám všetku túto moc aj ich slávu, lebo je mne daná, a komu chcem, tomu ju dám."

Ez2811A stalo sa slovo Hospodinovo ku mne povediac: 12Synu človeka, pozdvihni trúchlospev nad kráľom Týru a povieš mu: Takto hovorí Pán Hospodin: Ty si pečaťou úmernosti, plný múdrosti a dokonalý čo do krásy. 13V Édene, v zahrade Božej, si bol; všelijaký kameň drahý ťa pokrýval, rubín, topaz, diamant, taršíš, (chryzolit), onyx, jaspis, zafír, karbunkul a smaragd i zlato; práca tvojich bubnov a tvojich píšťal bola v tebe; v deň, v ktorý si bol stvorený, boly pripravené. 14Ty si ten veľký cherub zastierajúci, a odkedy som ťa dal, bol si bohom na svätom vrchu; prechádzal si sa medzi ohnivými kameňmi. 15Bol si dokonalý vo svojich cestách odo dňa, v ktorý si bol stvorený, dokiaľ sa nenašla pri tebe neprávosť. 16Od množstva tvojho kupectva je tvoje vnútro plné ukrutnosti, a zhrešil si. Preto ťa poškvrním a odpracem s vrchu Božieho a zahubím ťa, zastierajúci cherube, a odstránim zprostred ohnivých kameňov. 17Tvoje srdce sa povýšilo v tvojej kráse; zkazil si svoju múdrosť pre svoju skvelosť. Na zem ťa hodím: dám ťa pred kráľov, aby sa dívali na teba. 18Pre množstvo svojich neprávostí, nespravedlivosťou svojho kupectva poškvrnil si svoje svätyne, a preto vyvediem oheň zprostred teba; ten ťa strávi, a obrátim ťa na popol na zemi pred očami všetkých tých, ktorí ťa videli. 19Všetci, ktorí ťa znali medzi národami, budú sa desiť nad tebou; budeš na hrôzu, a nebude ťa nikdy viacej až na veky.
lubond napísal:..veď v biblii sa tiež píše po potope, že už nebude do sveta zasahovať, že ľudia sa zničia aj sami
Odcituj to z Biblie kde sa to píše.
lubond napísal: A prečo by ho ten vás Boh ničil???...to mu nestačilo koľko ľudí už zabil?.
Koniec príde, keď nastane veľké odpadnutie od Božieho Slova - od evanjelia Ježiša Krista a tak sa už nebudú rodiť ľudia milujúci Boha ale milujúci boha tohto sveta. Preto zmysel existencie zeme sa stratí a nastane deň Pánov.

Rim5 12„Preto ako skrze jedného človeka vošiel hriech do sveta a skrze hriech smrť, a tak prešla smrť na všetkých ľudí, pretože všetci zhrešili."

Boh život človeku dal a má právo ho aj vziať pretože je Bohom. Je to Božia vôľa. A ty si myslíš, že smrťou človeka sa preňho všetko končí. Že tí čo zomierajú nikdy nevstanú? Naopak, tento život je len tieň toho čo bude následovať. No rozhoduje sa tu na zemi, či budeš prebývať s Bohom čo je život, alebo preč od Boha, čo je druhá smrť - peklo.

---------

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Koniec sveta v r. 2012?

Príspevok od používateľa mil »

svklampard napísal: ZVLASTNE NIE NEPISE SA TAM NIC O UVERENI AKO PISES TY ALE NIECO UPLNE INE AKO SA PISE V LISTE JAKUBA:2
Už so ti na toto dostatočne odpovedal na starom fore. Viera bez skutkov viery je mŕtva viera. A mŕtva viera nie je vierou ale len fikciou. To dúfam chápeš. Preto skutočná viera, ktorej súčasťou sú aj skutky viery a ovocie Ducha je nám na spasenie. Skutky viery svedčia o viere, že je skutočná no nie sú nám na ospravedlnenie, ale len viera. Tak ako nemôžeš hovoriť o láske tam, kde absentujú skutky lásky. Povieš jednoducho, že tam niet lásky - mŕtva láska - fiktívna - atd.

Pozri koľko je tu v Písme Svätom zmienky o viere a to nie je všetko:

Ján 20:29 A Ježiš mu povedal: Tomášu, uveril si, že si ma videl. Blahoslavení sú, ktorí nevideli a uverili.
Ján 14:1 Nech sa neľaká vaše srdce! Veríte v Boha, verte aj vo mňa.
1Pet 1:8 ktorého, keď ho aj neznáte podľa tela, milujete, a v ktorého, keď ho aj teraz nezriete, jednako veríte a tak plesáte radosťou nevysloviteľnou a oslávenou
1Pet 1:21 ktorí skrze neho veríte v Boha, ktorý ho vzkriesil z mŕtvych a dal mu slávu, takže vaša viera je i nádejou na Boha.


2Kor 5:7 Lebo chodíme vierou a nie videním.
1Tim 1:14Ale sa preveľmi rozmnožila milosť našeho Pána s vierou a láskou, ktorá je v Kristu Ježišovi.
2Tim 2:22Ale pred žiadosťami mladosti utekaj a žeň sa za spravedlivosťou, vierou, láskou a za pokojom s tými, ktorí vzývajú Pána z čistého srdca.
Žid 6:12 aby ste nezleniveli, ale aby ste nasledovali tých, ktorí vierou a zhovievavosťou dedia zasľúbenia.
Žid 11:3 Vierou rozumieme, že sú veky ustrojené slovom Božím, áno i tomu, že nie z viditeľných vecí povstalo to, čo sa vidí.
Žid 11:4 Vierou doniesol Ábel Bohu väčšiu obeť než Kain, ktorou to vierou dostal svedoctvo, že je spravedlivý, keď svedčí Bôh pri jeho daroch, a ňou, zomrúc, ešte hovorí.
Žid 11:5 Vierou bol Enoch prenesený, aby nevidel smrti. A nenašli ho, pretože ho preniesol Bôh. Lebo pred svojím prenesením dostal svedoctvo, že sa ľúbi Bohu.
Žid 11:7 Vierou Noe, keď mu bolo zjavené od Boha o tom, čo sa ešte nevidelo, bojac sa Boha, pripravil koráb na záchranu svojho domu, ktorou to vierou odsúdil svet a stal sa dedičom spravedlivosti, spravedlivosti vo viere.
Žid 11:8 Vierou Abrahám súc volaný poslúchol, keď mu kázal Bôh, aby vyšiel zo svojej vlasti a išiel na miesto, ktoré mal dostať za dedičstvo. A vyšiel bez toho, že by bol vedel, kam ide.
Žid 11:9 Vierou pohostínil v zemi zasľúbenia ako v cudzej a býval v stánoch s Izákom a Jakobom, sospoludedičmi toho istého zasľúbenia.
Žid 11:11 Vierou i sama Sára dostala moc založiť semeno a porodila mimo času veku, keďže mala za verného toho, ktorý zasľúbil.
Žid 11:17 Vierou obetoval Abrahám Izáka zkúšaný súc a obetoval jednorodeného ten, ktorý prevzal zasľúbenia,
Žid 11:20 Vierou (tiež) o budúcich veciach požehnal Izák Jakoba a Ezava.
Žid 11:21 Vierou Jakob zomierajúc požehnal každého zo synov Jozefových a poklonil sa na vrch svojej palice.
Žid 11:22 Vierou Jozef dokonávajúc zmienil sa o vyjdení synov Izraelových z Egypta a prikázal o svojich kostiach.
Žid 11:23 Vierou Mojžiš, keď sa narodil, ukrytý bol tri mesiace, od svojich rodičov, pretože videli dieťa, že je krásne, a nebáli sa rozkazu kráľovho.
Žid 11:24 Vierou Mojžiš, keď už bol veľký, odoprel volať sa synom dcéry faraonovej
Žid 11:27 Vierou opustil Egypt nebojac sa zúrivého hnevu kráľovho, lebo jako čo by bol videl neviditeľného, zotrval.
Žid 11:28 Vierou učinil slávnosť baránka a nákrop krvi, aby sa ich nedotknul ten, ktorý hubil prvorodené.
Žid 11:29 Vierou prešli Červené more jako po suchej zemi, o čo sa pokúšali aj Egypťania a boli pohltení.
Žid 11:30 Vierou padly múry Jericha, keď ich obchádzali za sedem dní.
Žid 11:31 Vierou nezahynula smilnica Rachab s tými, ktorí neposlúchali vo viere, prijmúc vyzvedačov s pokojom.
Žid 11:33 ktorí vierou zdolali kráľovstvá, robili spravedlivosť, dosiahli zasľúbenia, zapchali ústa ľvom,
1Pet 1:5 ktorí ste mocou Božou strážení vierou cieľom spasenia, ktoré je hotové, aby bolo zjavené v poslednom čase,

lubond
Príspevky: 24
Dátum registrácie: So Nov 06, 2010 13:42

Re: Koniec sveta v r. 2012?

Príspevok od používateľa lubond »

To mil

Ten váš Boh vám nikdy v živote nepomohol len si to namýšľate a veriaci ste len preto že realita sa vám nepáči a ten Boh vám sľubuje život po smrti...ak by bol len napr. korán tak tu teraz chválite Alaha aj keď on o vás nič nevie a v živote ste ho nevideli.
Abraham Lincoln: Nepriatelia v občianskej vojne, čítali tú istú bibliu a modlili sa k tomu istému bohu. Jedni i druhí žiadali Hospodina o pomoc v boji s nepriateľom.

Keď sa vám niečo nepáči tak to zvalíte na satana či antikrista či čoho ale nič také sa nám tu nezjavuje...sú tu len zlý a dobrý ľudia
Martin Luther: Rozum je najväčší nepriateľ viery. Každý kto len chce byť kresťanom musí svoje oči odtrhnúť od svojho rozumu.

Je lepšie žiť bez bohov v tvrdej realite ako žiť v opitosti
Isaac Asimov: Nie je to ani zatvrdilosť srdca, ani zlá vášeň, čo ženie niektorých ľudí k ateizmu, ale skôr istá úzkostlivá intelektuálna čestnosť.

Aspoň keby sa raz za čas ten váš Boh zjavil aby ste mali dôvod chcieť riadiť tento svet v mene neho
Albert Eistein: Nikdy som nevidel ani najmenší vedecký dôkaz náboženských teórií o nebe a pekle, o posmrtnom živote človeka, alebo osobnom bohovi.

Náboženstvo nás učí, že sme menej cenný
R. G. Ingersoll: Náboženstvo učí otrockým cnostiam – poslušnosti, pokore, sebazapreniu, odriekaniu, neodopieraniu zlému.

Vraj, že každý človek má dušu a v sebe ducha svätého...veď keď máme toľko vecí tak potom by mali byť všetci kresťania...ale tak to nieje.
J. Lock: Príklad ateistov dokazuje, že ídea boha nie je vrodená

Keď si začal s tými výrokmi z biblie tak ja som použil pár ateistických :)

A. Schopenauer: Všetky náboženstvá sľubujú odmenu za vynikajúcu vôľu a dobré srdce, avšak žiadnu odmenu za vynikajúcu hlavu alebo chápanie.

http://www.youtube.com/watch?v=bvS8cXxo ... r_embedded


Tu sú tie vaše Božie zázraky....ak sa vám Boh nechce ukázať tak si ho zavesíte na stenu,ak vám nedokazuje že existuje tak ho stvoríte
G. B. Shaw: Skutočnosť, že veriaci je šťastnejší než skeptik nevraví nič viac než to, že opitý človek je šťastnejší než triezvy.
http://www.youtube.com/watch?v=pwjFbxUg ... r_embedded

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Koniec sveta v r. 2012?

Príspevok od používateľa svklampard »

to mil :
Ján 20:29 A Ježiš mu povedal: Tomášu, uveril si, že si ma videl. Blahoslavení sú, ktorí nevideli a uverili.

uverit niecomu a mat vieru su dost rozdielne veci .....mat zivu vieru zanmena zit a konat podla jeho priakazni co som tu daval nie rozhlasovat ze som veriaci a ze patrim niakej cirkvi XY
jan5:
vela budu hovorit pane pane avsak kto zachova moje slova bude zit naveky(tak vravi Jezis)
25Ameň, ameň vám hovorím, že prijde hodina a je teraz, keď mŕtvi počujú hlas Syna Božieho, a tí, ktorí počujú, budú žiť. 26Lebo jako má Otec život sám v sebe, tak dal aj Synovi, aby mal život sám v sebe. 27A dal mu právo a moc konať i súd, pretože je Synom človeka. 28Nedivte sa tomu, lebo prijde hodina, v ktorú všetci, ktorí sú v hroboch, počujú jeho hlas, 29a vyjdú tí, ktorí dobre činili, na vzkriesenie života, ale tí, ktorí zle robili, na vzkriesenie súdu. 30Ja nemôžem robiť nič sám od seba. Jako čujem, tak súdim, a môj súd je spravedlivý, lebo nehľadám svojej vlastnej vôle, ale vôľu toho, ktorý ma poslal, Otcovu
jan8:
51Veru, veru vám hovorím: Ak niekto zachováva moje slová, neokúsi smrť naveky.
verse ktore si dal je ze viera je spoluucastna...ak mate vieru nic nieje nemozne...avsak ked sa vierou iba ospvanedlnujete je vasa viera mrtva...ak sa neviete zbavit zleho je vasa viera mrtva(pretoze nezachovavate jeho slova).....

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Koniec sveta v r. 2012?

Príspevok od používateľa svklampard »

apokryf tomasov:
dyž vám ti, kteří vás vedou, říkají: "Hle, království je v nebi", pak vás předejdou ptáci. Kdyby vám říkali: "Je v moři", předejdou vás tam ryby. Ale království je ve vás a mimo vás. Když poznáte sebe, budete poznáni a uvědomíte si, že jste dětmi živého Boha. Když však sami sebe nepoznáte, ocitnete se v chudobě a sami budete ochuzeni.
# Učedníci: "Pouč nás o místě, kde jsi,protože je pro nás nutné , abychom je hledali." Řekl jim: "Kdo má uši k slyšení ať slyší; Uvnitř člověka je světlo a on svítí celému světu. Když nesvítí, je tmou."
jan 5
31Ak ja svedčím sám o sebe, moje svedoctvo nie je pravdivé. 32Je iný, kto svedčí o mne, a viem, že je to pravdivé svedoctvo, ktoré svedčí o mne. 33Vy ste boli poslali k Jánovi, a vydal pravde svedoctvo. 34No ja neprijímam svedoctva od človeka, ale to hovorím nato, aby ste vy boli zachránení. 35On bol sviecou, horiacou a svietiacou, a vy ste sa chceli na chvíľu pokochať v jeho svetle. 36Ale ja mám väčšie svedoctvo nad Jánovo, lebo skutky, ktoré mi dal Otec, aby som ich vykonal, samy tie skutky, ktoré ja činím, svedčia o mne, že ma poslal Otec.

apokryf:
-Učedníci: "Kdo jsi ty, že nám tohle říkáš?" Ježíš: "Z toho, co říkám, nerozumíte, kdo jsem; ale jste jako židé, protože oni milují strom - nenávidí jeho plod a milují plod a nenávidí strom."
-Není možné, aby člověk sedl na dva koně a napínal dva luky. A není možné, aby čeledín sloužil dvěma pánům, jinak bude jednoho ctít a druhého urážet. Člověk, který pije staré víno, netouží v tu chvíli po mladém. A mladé víno se nedává do starých měchů, aby nepraskly;a nedává se staré víno do nového měchu, aby jej nezničilo. Nepřišívá se stará záplata na nové šaty, protože tak vznikne díra.
-Kdo pozná veškerenstvo a má nedostatek v sobě, má nedostatek ve všem
-Blahoslavení jsou ti, kteří se pronásledují ve svém srdci. To jsou ti, kteří opravdu poznali Otce. Blahoslavení hladoví, neboť jejich břicho bude nasyceno tím, co chtějí.
- To, co máte v sobě, vás zachrání, když to zplodíte sami ze sebe. Když to v sobě nemáte,to co v sobě nemáte , vás zahubí.

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Koniec sveta v r. 2012?

Príspevok od používateľa svklampard »

lubond
urcite skupiny potrebuju nabozenstvo ako nieco cim mozu ludi ovladat ...
druha vec treba skumat seba : KTO SOM ODKIAL SOM a KAM IDEM

dalsia vec ci uz posmrtny zivot existuje alebo nie ja sa zameriavam na to ako spravit svoj zivot lepsi verim tomu co pisem v inych prispevkoch alebo odcitujem par veci avsak zameriavam sa na realny zivot -treba si uvedomit ze to co tu davam nepatri niakej cirkvi ale realnemu zivotu ...

ak by sa dodrziavalao co i len desatoro bol by svet krajsi ,nepoculi by sme o vojnach ,nepotrebovali by sme policiu vojakov vseliake veci pretoze by sa ludia spravali k sebe dobre ,nebolo by okradanie a ine...avsak realita je uplne ina ako pises ty robis si to chces bez ohladu na inych ludi a takto sa riadi vacsina ludi ......

problem je aj v takzvanych nabozenstavch ktore su vseliake pretoze si nasli sposobo ako svoj zivot praxticky nezmenit ale nasli si sposob ako si najst milion 500 vyhovoriek ako povedat ze su slaby , nemocny a ze s tym nedokazu bojovat .....u katolikov sveta spoved , u evanielikov neviem co je ......avsak najdu sa aj svetle vynimky.....preto su ludia formalne clenmi cirkvi ale realne sa ich zivot nezmenil -pretoze im chyba viera v sameho seba ze nieco take dokazu
zaroven samotne cirkvi si vytvorili urcity system nebudem menovat kazdy ma niaky ten svoj pozemsky system udelovania veci , a zaroven milion 500 veci ktore nemaju s vierou nic spolocne -posty ,sviatky ,a co ja viem co je toho vela ....
-skor tu ide o veci povrchne aby uspokojili svoje svedomie -ano vykonal som ano odovzdal som...a tym to pada...pretoze umyvaju na vonok

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Koniec sveta v r. 2012?

Príspevok od používateľa mil »

lubond napísal:A. Schopenauer: Všetky náboženstvá sľubujú odmenu za vynikajúcu vôľu a dobré srdce, avšak žiadnu odmenu za vynikajúcu hlavu alebo chápanie.
Zdá sa že nepoznal pravé evanjelium, ale len jeho falošné podoby. Tu vidíš aká je znalosť Písma Svätého.

Pravé evanjelium nám zvestuje o spasení z milosti skrze vieru bez našich skutkov a nášho pričinenia, teda bez zásluh a zdarma. Je tu dokonalá obeť syna Božieho na kríži. Boh dokončil spasiteľské dielo raz a navždy jedinou obeťou za naše hriechy.

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Koniec sveta v r. 2012?

Príspevok od používateľa mil »

svklampard napísal: preto su ludia formalne clenmi cirkvi ale realne sa ich zivot nezmenil -pretoze im chyba viera v sameho seba ze nieco take dokazu
Tak si tomu dal. Vierou v samého seba osláviš Boha? Veď týmto opovrhuješ Božím Slovom. Ján 12:48 Kto mnou pohŕda a neprijíma mojich slov, ten má, kto by ho súdil - slovo, ktoré som hovoril, to ho bude súdiť v posledný deň;

To povedal Ježiš

44A Ježiš zvolal a povedal: Ten, kto verí vo mňa, neverí vo mňa, ale v toho, ktorý ma poslal; 45a kto mňa vidí, vidí toho, ktorý ma poslal. 46Ja som prišiel svetlo na svet, aby nikto, kto verí vo mňa, nezostal vo tme. 47A keby niekto počul moje slová a neuveril by, ja ho nesúdim, lebo som neprišiel nato, aby som súdil svet, ale aby som spasil svet. 48Kto mnou pohŕda a neprijíma mojich slov, ten má, kto by ho súdil - slovo, ktoré som hovoril, to ho bude súdiť v posledný deň;

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Koniec sveta v r. 2012?

Príspevok od používateľa svklampard »

s kontextualneho hladiska ide o vieru v nieco take ako ze sa zbavim zleho....vieru s ktorej rastiem, nie iba prijmam stav,viera v ktorej nic nieje nemozne...uzdarvenie, su ludia ktory vypiju jedovaty napoj a nic sa im nestane lebo maju vieru...
.samozrejme to pouzivame kazdy den clovek casto krat si povie to sa neda ,to nieje mozne .....nema vieru

ak by ste mali verili budu vam aj tie kamene sluzit ....
alebo ak sa dvaja uzmieria a povedia hora pohni sa pohne sa.....

a ci veris tomu?

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Koniec sveta v r. 2012?

Príspevok od používateľa mil »

Ako som už povedal, ľudia veria hocičomu. No my sa bavíme o spasiteľnej viere. Teda v plnosti uveriť Božiemu Slovu a takáto viera je darom Božím. Viera môže aj rásť. Teda stále pevnejšie sa utvrdzovať v presvedčení o Pravde Božieho Slova.

Tým, že uverím evanjeliu Ježiša Krista uznávam že Boh je Pravda a život. Spolieham sa ako na zvrchovaného Boha, ktorý nám vybojoval spasenie raz a navždy. Vierou prijímam Milosť Božiu a uvedomujem si postavenie dieťaťa Božieho do ktorého ma Boh uvádza z milosti skrze vieru zasľúbením Božím. Ak neverím, robím z Boha klamára a už som odsúdený, pretože som opovrhol milosťou Božou.

Ján 3:18Kto verí v neho, nebude odsúdený, ale ten, kto neverí, už je odsúdený, lebo neuveril v meno jednorodeného Syna Božieho.
Rim 14:23 ... A všetko, čo nie je z viery, je hriech.
Mar 16:16 ...kto neuverí, bude odsúdený.


A čo sa týka tých apokryfov.

Keď ich čítam tak je to niečo iné
svklampard napísal: Apokryf Cit: To, co máte v sobě, vás zachrání, když to zplodíte sami ze sebe. Když to v sobě nemáte,to co v sobě nemáte , vás zahubí.
Biblia to popisuje jasne ako narodenie z Boha - z Ducha a nie sami zo seba:
Jak 1:18 A chcúc to tak, splodil nás slovom pravdy, aby sme boli jakousi prvotinou jeho stvorení!
1Pet 1:3 Požehnaný Bôh a Otec nášho Pána Ježiša Krista, ktorý nás podľa svojho mnohého milosrdenstva znova splodil cieľom živej nádeje vzkriesením Ježiša Krista z mŕtvych

Je zrejme, že apokryfy sú zmanipulované

Ak podľa apokryfu to splodíme sami zo seba, tak čie sme potom deti a kto je náš otec?

marek
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Okt 11, 2010 6:45

Re: Koniec sveta v r. 2012?

Príspevok od používateľa marek »

lubond
Abraham Lincoln: Nepriatelia v občianskej vojne, čítali tú istú bibliu a modlili sa k tomu istému bohu. Jedni i druhí žiadali Hospodina o pomoc v boji s nepriateľom.
No všetko to bolo nadarmo. Boha nepoznal nikto z nich. Lebo keď čítali, tak oni nečítali?:
Zj 13:10 Ak vedie niekto do zajatia, pôjde do zajatia; ak zabije niekto mečom, musí byť zabitý mečom. Tu je trpezlivosť a viera svätých.
Keď sa vám niečo nepáči tak to zvalíte na satana či antikrista či čoho ale nič také sa nám tu nezjavuje...sú tu len zlý a dobrý ľudia
A keď Judáš zradil, nebol nazvaný satanom?
A neokríkol Ježiš aj Petra, Satan! Odstúp od mňa...

Takže omyl, satan sa nám zjavuje každý deň. V každom vábení a pokúšaní na zlé je satan. A to hoci aj keď ma pokúša a vábi na zlé moja vlastná myseľ. Lebo ak vábi a pokúša moja vlastná myseľ, sotva môžem povedať, že táto myseľ je Božia, či Kristova, čo by bolo jedno a to isté. Lebo práve naopak, táto myseľ je satanská... A takto sa nám satan zjavuje každý deň, nie ako čert, ale skrze ľudí...
Martin Luther: Rozum je najväčší nepriateľ viery. Každý kto len chce byť kresťanom musí svoje oči odtrhnúť od svojho rozumu.
A má pravdu. Lebo je myseľ Božia a myseľ satanova. A čo myslíš, akú myseľ má ľudský rozum?
Je lepšie žiť bez bohov v tvrdej realite ako žiť v opitosti
A ešte lepšie je byť opitý vierou v Boha a dosiahnuť večný život... Lebo šťastie pravého kresťana nie je z tohoto sveta a preto omyl, kresťan pokiaľ je to vôľa Božia môže mať aj spolu-účasť na spolu-utrpení Pána, čo by sme z ľudského pohľadu mohli sotva nazvať šťastím, no z pohľadu Boha je tento človek blahoslavený, lebo ak sa v spolu-utrpení dokáže a dosvedčí, tak bude mať večný život...
Isaac Asimov: Nie je to ani zatvrdilosť srdca, ani zlá vášeň, čo ženie niektorých ľudí k ateizmu, ale skôr istá úzkostlivá intelektuálna čestnosť.
Jednoducho. Vedie ich pýcha vlastného rozumu...
Aspoň keby sa raz za čas ten váš Boh zjavil aby ste mali dôvod chcieť riadiť tento svet v mene neho
Nuž a kto sa potom zjavil v Kristovi? A tak ako sa zjavil v Kristovi Boh Otec a oslávil sa v ňom, tak sa Kristus môže zjaviť aj v tebe a skrze teba a v tebe sa tak môže osláviť Kristus a skrze Krista Boh. A tak potom ty, Kristus a Boh, budete jedno...
Náboženstvo nás učí, že sme menej cenný
R. G. Ingersoll: Náboženstvo učí otrockým cnostiam – poslušnosti, pokore, sebazapreniu, odriekaniu, neodopieraniu zlému.
A kedy si podľa teba väčším otrokom:
- keď si dokážeš odriecť, alebo keď si nedokážeš odriecť vôbec nič?
- keď si poslušný, alebo neposlušný?
- keď si pokorný a tichý, alebo keď furt iba reptáš, nadávaš a nikdy nemáš dosť a nikdy nie si spokojný...
- a kedy v tebe samotnom zvíťazí dobro a kedy ty samotný porazíš zlo? Keď zlo oplatíš zlým, alebo keď zlo oplatíš dobrým?
- lebo oplatiť zlé zlým, to dokáže každý... Oveľa ťažšie je však odpustiť...

A tak pochop, že či tak alebo onak, stále niekomu slúžiš.
A poslušnosťou, pokorou, sebazaprením, odriekaním, dobrotou a dobrotivosťou slúžiš Bohu... A si synom Boha Otca... A si za jedno s Kristom...
A naopak neposlušnosťou, reptaním, nadávaním, egoizmom, zlobou, pýchou, nenásytnosťou... Týmto si synom satana...

A tak skrze prvé sa vo svete zjavuje Boh. A skrze druhé satan...
A preto odopieranie je Boh. Ne-odopieranie je satan...
A čím teda podľa teba satana porazíš a čím sa staneš jeho súčasťou...?
Vraj, že každý človek má dušu a v sebe ducha svätého...veď keď máme toľko vecí tak potom by mali byť všetci kresťania...ale tak to nieje.
Ježiš učí. Musíte sa narodiť znova
Lebo čo sa narodilo z tela je telo a v tele si sa už narodil a stal si sa človekom.
A čo sa narodilo z Ducha je Duch a aj Boh je Duch. A kto sa narodil znova, nenarodil sa už z tela, ale z Ducha Svätého. A kto sa narodil z Ducha Svätého, narodil sa z Boha. A ten kto sa narodil z Boha, tak ten víťazí nad neposlušnosťou, reptaním, nadávaním, nenásytnosťou, zlobou, pýchou, egoizmom a podľa tohoto aj poznáš toho kto sa znova narodil a kto nie, lebo ten kto víťazí, už viac nie je otrokom a teda služobníkom satana, ale otrokom a teda služobníkom Božím. A tu je celé tajomstvo ovocia, podľa ktorého poznáme kto akému stromu patrí...
J. Lock: Príklad ateistov dokazuje, že ídea boha nie je vrodená
Presne tak. Lebo ako som písal vyššie, človek sa musí z Boha opäť narodiť...

Na počiatku človek Bohu skrze Adama zomrel a preto od tých čias sa človek rodí duchovne mŕtvy.
Až skrze Pána Ježiša Krista sa človek stal oživujúcim, alebo ak chceš oživeným Duchom. Lebo práve obeť Pána bola tou obeťou a tými dverami, ktorá človeku dovolila a umožnila opäť vstúpiť do svätyne, alebo ak chceš do večného života.

A preto až do príchodu Pána Ježiša Krista človek žil po prekliatím a teda nie vo večnom živote, nie vo svätyni, ale v zatratení a teda vo večnej smrti....

A takto sa skrze Adama rodíme v tele do večnej smrti...

A naopak skrze Krista sa rodíme znova, rodíme sa z Ducha do večného života....

A preto aj keby Ježiša Krista nakoniec upálili, tak by opäť vstal, lebo je to jedno v akom tele, lebo nevstal skrze telo a moc tela, ale bol vzkriesený Duchom Svätým, ktorý bol v ňom a týmto Duchom bol pevne označený ako Boží Syn...
A. Schopenauer: Všetky náboženstvá sľubujú odmenu za vynikajúcu vôľu a dobré srdce, avšak žiadnu odmenu za vynikajúcu hlavu alebo chápanie.
Lebo skrze vynikajúcu (dobrú vôľu) a dobré srdce plníš vôľu Božiu a tá sa dá plniť iba skrze Božieho Svätého Ducha, ktorý víťazí nad satanským duchom neposlušnosti a vzpierania sa, ktorý sa prirodzene, (to hádam uznáš) prejavuje skrze ľudský rozum a ľudské srdce a teda skrze vlastné telo človeka... A akú odmenu môže už len človek dostať skrze telo, keď telo je prach a na prach sa obráti a keď prvoradý záujem človeka v tele je slúžiť najme svojmu vlastnému brucho a k tejto odmene a službe človeka nabáda a vedia aj satan... A tam kde skončí tento svet, tam skončí aj brucho človeka a tam kde skončí brucho človeka, tam skončí aj tento svet a nezostane tu nič... Ale Boh tu bude naveky...
Tu sú tie vaše Božie zázraky....ak sa vám Boh nechce ukázať tak si ho zavesíte na stenu,ak vám nedokazuje že existuje tak ho stvoríte.
Ten kto si zavesil Boha na stenu, tak nepoznal a nepochopil, že Kristus je v ňom. A preto ten človek ani nepoznával a nerozoznával, že sa v ňom formuje Kristus a preto sa v ňom ani neformoval, čo teda znamená, že ten človek vo viere zlyhal....

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Koniec sveta v r. 2012?

Príspevok od používateľa svklampard »

mil:
musis sam zo seba vystavat svetlo...a to sa neda inak iba vierou zmenou myslenia a skutkami.....lebo nie reci budu o tebe svedcit ale skutky .....jakub v liste pise:to ze ty veris? , dobre robis lebo aj demoni veria,ukaz mi svoje skutky a ja ti ukazem svoju vieru zo skutkov....nebude nic skryte co by sa neodhalilo ...

milost bozia je ina vec : je to to ze napriek tomu ze ludia robia zle veci, boh ich nevrazdi ale stale im dava sancu na napravu aby svoj zivot zmenili kim je cas...

ty chces božou prvotinou co sa iba ospravedlnuje ?
A povedal im: Iďte po celom svete a kážte evanjelium každému stvoreniu! 16Ten, kto uverí a pokrstí sa, bude spasený; a kto neuverí, bude odsúdený. 17A uverivších budú sprevádzať tieto znamenia: v mojom mene budú vyháňať démonov, budú hovoriť novými jazyky, 18hadov budú brať, a keby vypili niečo smrťonosné, neuškodí im; na chorých budú vzkladať ruky, a budú sa mať dobre. 19A tak Pán Ježiš, keď dohovoril s nimi, vzatý bol hore do neba, a sadol si po pravici Božej.

nieje tam napisane uverit ze ježiša vstal z mrtvych ale verit jeho slovam ktore tvoria evanielijum .......on dokonca ani chvali od ludi neprima...ak by prisiel len vyslovene na smrt jeho učinkovanie a jeho slova v ktorych hovoril lduom ako zit by to zrejme nerobil......potom su slova o blahoslavenstvach zbitocne :
cele tri roky jeho psoobenia su zbitocne lebo vy verite ibe v to ze je Boži syn avšak on sam povedal že líšky maju svoje nory a nie kazdy kto vola pane pane vojde do nebezkeho kralovstva
zbitočna veta je kto chce ist za mnou nech vezme svoj Kríž a ide za mnou...

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Koniec sveta v r. 2012?

Príspevok od používateľa mil »

to marek:
Ámen
svklampard napísal: nieje tam napisane uverit ze ježiša vstal z mrtvych ale verit jeho slovam ktore tvoria evanielijum .
A to je čo, predsa obeť za naše hriechy je súčasťou dobrej zvesti - evanjelia Ježiša Krista. Ježišove slová sú aj toto: MAT16 21Odvtedy začal Ježiš ukazovať svojim učeníkom, že musí odísť do Jeruzalema a mnoho vytrpieť od starších a od najvyšších kňazov a od zákonníkov a byť zabitý a na tretí deň vstať z mŕtvych. 22Vtedy si ho pojal Peter a začal mu dohovárať hovoriac: Milosrdne sebe, Pane; to sa ti nikdy nestane! 23Ale on sa obrátil a povedal Petrovi: Idi za mnou, satane; pohoršením si mi, lebo nemyslíš na Božie veci, ale na ľudské.

Ide tu o to v plnosti uveriť slovám Ježiša Krista a tým prijať obeť za naše hriechy. Jasne tu Ježiš hovorí, že sa to musí stať. To že Peter povie "to sa ti nikdy nestane" naznačuje že v plnosti ešte neporozumel obeti ktorú musí Ježiš podstúpiť za naše hriechy no neskôr to všetci pochopia.

A ty to máš všetko zrozumiteľne napísané no neprijímaš to. Ak to prijmeš, tak to svetlo bude vyžarovať aj z teba. Zatiaľ si vo svojej zatvrdilosti zmätočný.

Pozri ak nevieme kedy príde náš Pán, tak aby sa nestalo že nás nájde nepripravených. Čas je blízko preto v pokore je treba v plnosti prijať evanjelium Ježiša Krista do svojho srdca. Iba z nového srdca oživeného Bohom vyžaruje svetlo Božie. Mat 12:34... Lebo čím je preplnené srdce, to hovoria ústa

Teda také sú potom aj naše skutky.


-------------------

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Koniec sveta v r. 2012?

Príspevok od používateľa svklampard »

ja tu vidim dost problem v tom co kazete lebo vy si vyberate prave to co je pre vasu vieru a to ze nech spravite cokolvek mate mysel boziu na zaklade vasej viery ste spaseny uz teraz ....

uz som to pisal mne nerobi problem povedat to hadam aj celemu svetu ze som hriesny ,lebo to je pravda to co vam chcem ako keby povedat ako spravu mojich vstupov je naprava ....nie neustale ospravedlnovanie .....clovek tym ze odstranbuje od seba zle stava sa svetlom......nie iba prijatim stavu niakeho rozumoveho uverenia ze niekto za mna zomrel a ja ked uverim ze za mna umrel budem zit vecne....ja to beriem tak ze prislo svetlo medzi nas aby nas zachranilo(avsak len ked prijmem to co hovori ako zit len to ma zachrani) ...a toboz nie urcite vsteky cirkvi na svete ktore su na tom zalozene.....

3Ale urobte strom dobrým, a urobíte i jeho ovocie dobrým; alebo urobte strom zlým, a urobíte i jeho ovocie zlým. Lebo strom sa pozná po ovocí. 34Plemä vreteníc, ako vy môžete vravieť dobré veci, keď ste zlí? Lebo čím je preplnené srdce, to hovoria ústa. 35Dobrý človek z dobrého pokladu srdca vynáša dobré veci, a zlý človek zo zlého pokladu vynáša zlé veci. 36Ale hovorím vám, že z každého prázdneho slova, ktoré povedia ľudia, vydajú počet v deň súdu; 37lebo zo svojich slov budeš ospravedlnený a zo svojich slov budeš odsúdený.

svklampard
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So Okt 09, 2010 19:18

Re: Koniec sveta v r. 2012?

Príspevok od používateľa svklampard »

dalsia vec ktora tu nehra nejak s tvojim vysvetlenim nedozvedeli by sme sa nic o tom ako zit ak by bolo evanielijum zalozene vyslovene na jeho smrti a obete a zmrtvyvstani....
naco je ostatnych 15 kapitol ? alebo 20 s ineho evanielija?
toboz hlavny sprava evanielistov by bola vyslovene zalozena na jeho smrti formou obety lebo ako vravis tym ziskam mysel boziu ....potom su ostatne pasaze z biblie na nic pretoze vsteko dostanem formou tohto co ty hovoris....

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Koniec sveta v r. 2012?

Príspevok od používateľa mil »


mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Koniec sveta v r. 2012?

Príspevok od používateľa mil »

Tu je ešte tretie časť:

http://nkz.reformace.cz/kazne/2010/2010 ... enie-3.mp3


--------------------------

Napísať odpoveď