Čistota vo vzťahu

Technické poradenstvo
Sona
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ut Apr 19, 2016 13:55

Čistota vo vzťahu

Príspevok od používateľa Sona »

Dobrý deň,
Veľmi rada by som poprosila o pomoc hocikoho kto ma s bojom o čistotu nejakú skúsenosť alebo pozná príbehy ľudí ktorí s týmto tiež bojovali.
Na začiatok by som vysvetlila situáciu v ktorej s priateľom sme. Obaja máme 19 rokov rokov, ja som už na vysokej, on ešte na strednej, až budúci rok maturuje. Sme spolu asi rok a pol (áno ja viem veľa ľudí si povie že to je ešte strašne kratko) , ale hocikoho kto nás pozná keby ste sa spýtali tak vám povie že títo dvaja k sebe patria. A cítime to tak aj my a chceme to dotiahnuť veľmi ďaleko, ak by sa to dalo, najradšej by sme sa zobrali aj teraz a mali už rodinu. Bohužiaľ škola a spoločnosť to moc nedovoluje.
Ale o čo ide....keď sme sa stretli on bol aktivny (a naozaj veriaci) kresťan a ja som bola vychovana ateistka. Takže ja som nemala dôvod prečo sex nie, a pravdaže keď to dievča nezastaví, tak chlapec či je alebo nie je kresťan raz neodola keď to ma dovolené. Takže doteraz žijeme v hriechu a nejak veľmi sme to neriešili. Ale ja som sa za ten rok a pol postupne obratila a už posledných pár mesiacov cítim takú potrebu žiť čisto. Proste cítim že tak je to správne, že to ma nejaký význam. Lenže paradoxne neviem presvedčiť priateľa že by sme sa o to tiež mali snažiť a že sa to dá zvládnuť. Problém je v tom že neviem nájsť poriadne argumenty, je to len nejaký nutkavy pocit vo mne že niečo by sme mali zmeniť. Lenže prečo vlastne? Aký to ma naozaj význam? A hlavne ako sa vyhrabať z takéhoto hriechu? Totižto my sme zvyknutí jeden u druhého prespavat, ležať vedľa seba ako keby sme boli manželia a síce viem že práve toto prespavanie a čas osamote najviac zvádza, tak si nevieme predstaviť že by sme aspoň raz zacas netravili noc vedľa seba. To je už taký pocit prazdoty, že niekto vedľa vás chýba, keď spite sami doma....
No ale pritom keď sa rozprávame o čistote, vidím na ňom že si tiež uvedomuje tu dôležitosť a rád by tak žil. Ale jedine čo na to povie je, že je príliš lenivý. Čo teda môžem potvrdiť. Ma problém sa ovládať keď ma pri sebe "svoju uzasnu sonicku " a ja neviem ako mu s tým pomôcť. Sama nemám najsilnejšiu vôľu a aj keď viem že čo sa týka cistoty väčšia zodpovednosti je na dievčati, ale potrebujem aby sa aj on nejak snažil. Potrebujem mu možno dať nejaký dôvod, motiváciu.....niečo
Prosím poraďte ak máte nápad čo s tým. Prípadne prosím o nejaký padny dôvod na otázku "prečo čistota? " a ako ju dosiahnuť. ....alebo aspoň nejakým kompromisom skúsiť vylepšiť to ako fungujeme.

Ďakujem veľmi pekne

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Čistota vo vzťahu

Príspevok od používateľa pavel »

Najlepším riešením by bolo uzatvoriť manželstvo. Ak to však z nejakej príčiny momentálne možné nie je, potom riešenie vidím len v tom pýtať sa Boha, volať k Nemu skrze Jeho Slovo a v modlitbách. Vyznávať mu ako svojmu Otcovi svoje zlyhania. Ak ste skutočne obrátení, odpustí. Samozrejme, netreba to brať tým systémom, hupky šupky do postele a ráno sa pekne pomodlíme. Istá zdržanlivosť je tu na mieste. Boh však vie, že sexuálny pud je ten z najsilnejších pudov a v tomto človek zlyháva najviac. Veď si len zober verše Pána Ježiša, ktorý hovorí:

Matúš 5:28  Ale ja vám hovorím, že každý, kto by pozrel na ženu s myšlienkou požiadať ju, už aj zcudzoložil s ňou vo svojom srdci.

Každý obrátený, ktorý tvrdí, že ho takéto myšlienky nenapadajú je väčší klamár ako Pinoccio Procházka...

Nechcem tému predmanželského styku zľahčovať, je to boj, ako každý iný aj po manželskom sľube. Jednu bitku prehráme, jednu vyhráme... aby sme však vyhrali celú vojnu, musíme mať Ježiša Krista, Spasiteľa, ktorý ospravedlní každý hriech...

Napísať odpoveď