zamestnanie

Technické poradenstvo
dayrkas
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št Máj 01, 2014 10:46

zamestnanie

Príspevok od používateľa dayrkas »

Ahojte, momentálne pracujem v jednej nebankovej spoločnosti, ..spoločnosť poskytuje pôžičky za neskutočné úroky a potom ešte to vymáhanie dlžôb od chudákov...mám s tým už dosť veľký vnútorný problém, aj keď zas spoločnosť nerobí nič čo zákon neumožňuje...Chcel by som sa spýtať ako vníma kresťanská morálka takéto zamestnanie, a či "nepácham hriech " keď sa podieľam na legálnej úžere, ale stále úžere. :? . Ďakujem za odpoveď

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: zamestnanie

Príspevok od používateľa pavel »

Nuž ak to vo svojom chápaní začínaš vnímať ako niečo čo je v rozpore s učením Pána Ježiša, je to iste tak a usvedčuje ťa Duch Svätý skrze vlastné svedomie. Takto to prebieha.

Vždy keď sa veriaci, niekedy aj neobrátený podieľa na niečom čo je v rozpore s učením Evanjelia, usvedčuje ho jeho vlastné svedomie. Potom začína hľadať odpoveď vlastne obhajobu svojho konania. Deje sa tak nielen v pracovnom ale aj súkromnom a veľmi intímnom živote...

Na druhej strane je tu potešujúca správa! Ak by ti tieto skutočnosti nevadili, respektíve ak by ti vadili nie ako osobe vo vzťahu k Stvoriteľovi ale len vo vzťahu k ľuďom, iste by si sa na ne nepýtal na tomto fóre. To znamená, že ak ti vadia vo vzťahu ku Stvoriteľovi, potom by si mal byť spokojný, lebo On ťa usvedčuje a On ti dá i východisko.

Volaj a modli sa k Nemu... riešenie iste príde a to skoro...

PS Nejde o nejakú kresťanskú morálku... ide o to aký máš vzťah s Bohom. Pokiaľ si Jeho dieťaťom, potom ti v košiari, kde sú nečisté zvieratka (svine) dobre nebude a vrátiš sa do košiara ovečiek, kde je starostlivý pastier... aj keby si mal niečo stratiť... ale ten pokoj a ochranu čo získaš sa nedá nahradiť nijakým dočasným ziskom či dočasnou prosperitou. Ten pokoj stojí za to!

dayrkas
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št Máj 01, 2014 10:46

Re: zamestnanie

Príspevok od používateľa dayrkas »

Ďakujem za odpoveď... budem sa veľa modliť a prosiť a verím, že mi pomôže ;) ...veľa nad tým rozmýšľam a zas tiež verím, že aj to, že tam robím je Boží úmysel a tak sa skúšam zamýšľať čo tým možno sledoval.. Keď mám možnosť pomáham a snažím sa byť k tým ľuďom ľudskejší,..ale stále to vo mne kričí, že sa podieľam na niečom čo nie je dobré...

Napísať odpoveď