Problém - asi budem katolíkom

Technické poradenstvo
mnet
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ut Okt 04, 2011 13:11

Problém - asi budem katolíkom

Príspevok od používateľa mnet »

Nie je to isté, ale zatial z mojich štúdii Sv. Písma a ďalšich dokumentov to vyzerá, že budem len katolíkom. A silne tradičným katolíkom (nie liberálnym modernistom). Nikde inde nie je viac pravdy ako v starej katolíckej cirkvi, zdôrazňujem v starej, v starých katechizmoch a dokumentoch (nie v moderných), to zisťujem a spoznávam už roky. Tiež tie sviatosti, pri nikom inom nemám vačšej istoty, že sú naozaj pravé a pochádzajúce od Krista, než u katolíkov. Oni májú apoštolskú postupnosť až s betónovou istotou, oni su tu neprerušene naozaj od čias Ježíša Krista.

Som už skoro katolík.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Problém - asi budem katolíkom

Príspevok od používateľa pavel »

V tom prípade máš problém... nie s nami, s Bohom.

mnet
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ut Okt 04, 2011 13:11

Re: Problém - asi budem katolíkom

Príspevok od používateľa mnet »

S pravým Bohom? S tým určite nie. Iba ak s diablom, ktorý oddávna robil rozkoly a je otcom všetkých siekt.

mil
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Pi Okt 08, 2010 8:10

Re: Problém - asi budem katolíkom

Príspevok od používateľa mil »

mnet napísal:S pravým Bohom? S tým určite nie. Iba ak s diablom, ktorý oddávna robil rozkoly a je otcom všetkých siekt.
Najprv musíš definovať, čo je sekta vo svojom pravom význame. A prečo si myslíš, že práve KC nie je sektou?

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Problém - asi budem katolíkom

Príspevok od používateľa pavel »

Aj Pavel bol podľa ostatných "pravoverných" (dnes by sa dalo nazvať katolíkov), sektárom ...

Skutky 24:1  A po piatich dňoch sišiel ta dolu najvyšší kňaz Ananiáš so staršími aj s rečníkom, s akýmsi Tertullom, ktorí sa dostanovili k vladárovi so žalobou proti Pavlovi.
2  A keď ho zavolali, začal Tertullus žalovať a vravel:
3  Že sme skrze teba došli veľkého pokoja, a že tvojou prozreteľnosťou dejú sa v tomto národe znamenité nápravy, to všelijak a všade prijímame, výborný Felixe, s celou vďakou.
4  Ale aby som ťa ďalej nezdržoval, prosím ťa, žeby si nás zkrátka vypočul v sebe vlastnej prívetivosti.
5  Lebo najdúc tohoto človeka jako morovú nákazu a jako takého, ktorý robí vzbury medzi všetkými Židmi po celom svete a
jako hlavného náčelníka známej sekty nazarejov

A Pavel im na ich žalobu odpovedá:

Skutky 24:14  Ale to ti vyznávam, že práve cestou, ktorú nazývajú sektou, svätoslúžim Bohu svojich otcov veriac všetkému, čo je napísané v zákone a v prorokoch,
15  a mám nádej v Bohu, ktorú aj títo sami očakávajú, totiž že bude vzkriesenie z mŕtvych, spravedlivých i nespravedlivých.


Takže ak je to tak a nasledovníci Pána Ježiša sú sektári, ktorí slúžia Bohu a vyznávajú Evanjelium, potom som rád, že do tejto sekty, podobne ako Pavel patrím....

stefan
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po Nov 01, 2010 17:57

Re: Problém - asi budem katolíkom

Príspevok od používateľa stefan »

pre.: mnet,
cit:
v starej katolíckej cirkvi, zdôrazňujem v starej, v starých katechizmoch a dokumentoch (nie v moderných), to zisťujem a spoznávam už roky.
Zatial sú ti najbližšie k srdcu, lebo si ešte celú pravdu nespoznal. Ale poznanie príde, len študuj a duch sám ti to osvetlí, teda vysvetlí, len používaj jeho pomocnú ruku a dostane sa ti viac logického myslenia s kombinatorikou - veď nato ti ho (ducha) prepožičal.
...
cit:
Nikde inde nie je viac pravdy ako v starej katolíckej cirkvi, zdôrazňujem v starej, v starých katechizmoch a dokumentoch (nie v moderných), to zisťujem a spoznávam už roky.
Doporučujem len trpezlivosť a za pár rokov bude tvoja mienka iná.
...
pri nikom inom nemám vačšej istoty, že sú naozaj pravé a pochádzajúce od Krista
ako to myslíš?
Od Ježiša Krista,
alebo od Krista Ježiša?
Čítaj Pavlove listy a separuj tieto dva výrazy od seba a prídeš na to o čom sa ti ani len nesníva.
...
pavel ti napísal.:
15 a mám nádej v Bohu, ktorú aj títo sami očakávajú, totiž že bude vzkriesenie z mŕtvych, spravedlivých i nespravedlivých.
Vieš vôbec čo to znamená: spravodlivých i nespravodlivých ???
že môžeš zotrvať na pôde RKC, ale upri svoju pozornosť na Krista Ježiša, vtedy budeš vzkriesený ako nespravodlivý !
Je to hrozba, či útecha?
...
píšeš:
a mám nádej v Bohu, ktorú aj títo sami očakávajú
Toto ti postačuje? Prečo nie nádej v Kristovi, keď k Bohu jedine cez neho?
Pouvažuj nad.: Ježiš bol ukrižovaný a vedľa neho dvaja zločinci, ktorý celý svoj život oddali satanovi, ale len jeden z nich vyznal vieru v Ježiša a ešte v ten deň sa dostal do raja. To bol ten vzkriesený nespravodlivý. A ja verím, že aj v RKC sa nájde spústa (ovečiek) podobných jemu. Neosobujem si právo deklasovať RKC a ich ovečky, pretože len Boh sám vidí do našich sŕdc. Kristus má správu nad týmto vekom a nad pohanmi - tak by som nehľadal bočné cestičky ako sa dostať k Najvyššiemu.
Veď uvažuj, ak chceš ísť k Bohu, musíš dodržiavať Mojžišov zákon (desatoro, ako učí RKC, vnucuje nám to, čo je určené Júdu/židom) a len jedno prekročenie a Kristus na súdnej stolici pohanov sa od teba odvráti, nepoznám ťa. Ak chceš ísť k Bohu cez Krista, stačí ti neoblomná viera v Neho a zaleje ťa Jeho Duch (to je krst) a otvorí ti oči pred každou neprávosťou, ktorú už potom najpravdepodobnejšie nevykonáš (znovuzrodenie - Nikodém). Na tom je založené Pavlove učenie pohanom.
Tak ti Boh pomáhaj.
skús čerpať aj tu.:
http://1net.sk/krestanskeforum/viewtopic.php?f=6&t=97

stefan
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po Nov 01, 2010 17:57

Re: Problém - asi budem katolíkom

Príspevok od používateľa stefan »

doplnok.:

Orientuj sa na šírenie Ev. Milosti (Sk.20:24) a nie Zákona, pretože nie zo skutkov budeme súdený.

Napísať odpoveď