Všetci rovní v nebi

Keď neviete kam to zaradiť, tak šup s tým sem...
Igor
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne Sep 24, 2017 12:40

Všetci rovní v nebi

Príspevok od používateľa Igor »

Dobrý deň,dnes na omši bola kázeň o rovnosti odmeny za prácu.Aby som to priblížil tak ide o biblický príbeh ,keď pán delil každému jeden denár na deň rovnako,bez ohľadu ,kedy kto prišiel do práce.Čiže rovnako dostali aj tí ktorý neprišli hneď ráno,ale až popoludní.Vieme o čo ide Boh nám všetkým ponúka odmenu v nebi či sme veriaci celý život ,alebo sme sa obrátili až na sklonku života.
Kňaz venuje celý svoj život Kristovi a snaží sa dodržovať to čo mu Pán káže.Obetuje celý svoj život Bohu.Potom je tu človek ,ktorý nemá ani tucha o Bohu.Celý život si užíva plnými dúškami.Robí všetko pre materiálny život.Chodí po dovolenkách,kupuje si drahé autá,má niekoľko žien za života.Berie drogy,alkohol nemá žiadne zábrany,ale?Na sklonku života sa kvôli jeho štýlu života dostane do ťažkej situácii a keď už nikde nenachádza pomoc tak tu pre neho prichádza na scénu Pán ,ako posledná alternatíva.On aj skutočne pochopí a uverí a to je ten prípad ,kedy do vinice prichádza posledný.
Moja otázka teda znie ,dostaneme všetci rovnakú odmenu aj napriek tomu ,že niekto Boha našiel až na konci svojho pozemského života?Veľa nás pôjde do očistca a potom ,keď vyjdeme z neho čistý a niektorý samozrejme pôjdu aj priamo k Bohu budeme mať pri Bohu všetci rovnosť?,alebo predsa ,len tí ,ktorý sa usilovali tu na zemi o Boha viac budú nejakým iným spôsobom odlíšení?Pretože je mi jasné ,že tí ,ktorý budú pri Pánovi tak všetci budú v nekonečnej láske a blaženosti s Bohom.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Všetci rovní v nebi

Príspevok od používateľa pavel »

Milý priateľu,

skutočne sa ku spáse dostane každý a Milosť obdrží každý, kto prijme Pána Ježiša ako svojho Spasiteľa. Je jedno aký život viedol pred tým. To znamená toto podobenstvo.

Odmeny sú však už iného druhu. Je napísané, komu bolo veľa zverené, od toho sa veľa očakáva (voľne). Druhý súd sa bude sa konať pred Kristovou súdnou stolicou potom, keď mŕtvi vstanú a živí budú premenení. Nebude sa zaoberať spásou, ale odmenami za to, čo konali v tele. Tento súd rozhoduje o postavení jednotlivca v Božom kráľovstve.

Písmo menuje ako odmeny pri tomto súde rôzne „koruny“.
Koruna „neporušitelnosti“, 1Kor 9:25-27.
Koruna „chľúby“, 1Tes 2:19-20.
Koruna „spravodlivosti“, 2Tim 4:8.
Koruna „života“, Jak 1:12.
Koruna „slávy“, Zjav 2:10.

Takže môžeš byť pokojný, ten čo si užíval na tomto svete a na smrteľnej posteli sa obrátil a uveril síce spásu dosiahne, ale v Božom kráľovstve bude mať iné postavenie ako napr. ten, ktorý na Božej vinici pracoval roky, hlásal Evanjelium a sial tak semeno Slova do sveta.

PS. Biblia nepozná žiadny očistec. Je len jedna pravda. Židom 9:27  A jako je uložené ľuďom raz zomrieť, a potom súd

A čo sa týka kňazov, pokiaľ vedú ľudí ku Kristu, potom sú to praví Boží služobníci.
Pokiaľ vedú ľudí k Márii, svätým, papežovi a pod potom na nich platí:

Galatským 1:9  Jako sme už prv povedali, aj teraz zase hovorím, že ak vám niekto zvestuje iné evanjelium ako to, ktoré ste prijali, nech je prekliaty.

Taká bude ich odmena, v pekle.

Pretože:

1 Ján 2:1  Moje dieťatká, toto vám píšem nato, aby ste nezhrešili. A keby niekto zhrešil, máme prímluvcu u Otca, Ježiša Krista, spravedlivého.
1 Timoteovi 2:5  Lebo je jeden Bôh, jeden aj prostredník Boha a ľudí, človek Kristus Ježiš

O nikom inom Biblia nehovorí.

Igor
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne Sep 24, 2017 12:40

Re: Všetci rovní v nebi

Príspevok od používateľa Igor »

Zmienka o očisti v Biblii nie je. Vysvetli mi ,aký má zmysel pozemský život,bez obete Krista.Chceš mi snáď povedať ,že tu na zemi si môžme žiť život,ako nás napadne aj ,keď veríme?Pretože to mi z toho vychádza veď Kristus sa za nás obetoval za naše hriechy a tým pádom nech som hriešnik ,aký koľvek tak pôjdem k samotnému Bohu skrze Krista.Bez očista znamená ,že nech hreším ,akokoľvek a hriechy oľutujem o všetko sa už postaral Kristus a tým pádom pôjdem k Bohu tak či tak.Len vlastné rozhodnutie odmietnuť Krista je cesta do pekla.Samozrejme ,že viera v Krista nám život uľahčuje a pomáha v živote prekonať ťažké prekážky,ale podstata jeho utrpenia musí byť v inom.
Mne očistec do toho zapadá ,ale ,len po niečo čo ma opäť vracia naspäť.
Očistec je práve to čo nám svojou obetou zabezpečil Kristus.Keď si niekto myslí ,že veď Pán sa už o všetko postaral a mne stačí iba uveriť a oľutovať tak sa veľmi pletie.To by si veľa ľudí v mladosti povedalo ,že ja sa Bohom zaoberať nebudem stačí mi to niekedy na sklonku života v šesťdesiatke.Za svoje hriechy budeme platiť či tu ,alebo tam.Veď to by potom človek ,ktorý síce verí,ale tu na zemi to nezvláda vôbec neriešil či svoj život ukončiť,pôjde potom k Bohu?,alebo snáď priamo do pekla?Očistec slúži práve na to ,že svoju šancu dostávame ešte aj na druhej strane a to je zásluha Krista.Všetky hriechy ,ktorých som sa nezbavil tu na zemi musím odtrpieť v očisti.To je tá šanca aj toho vraha pred popravou ,ktorý sa v posledné dni obráti.To znamená ,že všetci máme k Bohu bránu otvorenú,bez výnimky.Samozrejme skrze Krista.K Bohu musíme prísť úplne čistý a ,bez hriechu v hodine smrti sme všetci stále hriešni.Len málo ľudí pôjde k Bohu priamo.Nech žijeme aj ten najsvätejší život v Kristu vždy zomrieme z hriechom.Takže očistec slúži na to ,ktorý sa pre Boha rozhodli na dočistenie duše a dĺžka utrpenia je podľa závažnosti hriešnej duše.Naozaj by som si nevedel predstaviť silnejší význam Kristovho utrpenia,ako dať každému šancu na znovuzrodenie.
Tak ,ako som už spomenul ,že niečo si ,ale vysvetliť neviem a to je posledný súd.Kedy budeme rozdelený a súdený.Pretože to už bude definitívny ortieľ.Súdený budeme všetci živý aj mŕtvy ,ale čo ľudia ,ktorý boli v očisti?Čo ľudia ktorých koniec časov zastihne živých tu na zemi? Tý šancu na očistenie nedostanú?Na to mi asi nedopovie nik.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Všetci rovní v nebi

Príspevok od používateľa pavel »

Cit: Zmienka o očisti v Biblii nie je. Vysvetli mi ,aký má zmysel pozemský život,bez obete Krista.
Odp: Ano, očistec v biblii nieje, vymyslela ho RKC, aby si zabezpečila možnosť príjmu vo forme modlitieb a vysluhovaných omší za zomrelých. Absolútne ignoruje Písmo sväté, ktoré hovorí: Židom 9:27 A jako je uložené ľuďom raz zomrieť, a potom súd. Druhá časť otázky: Zmysel života bez Krista je zmyslom užiť si tu a teraz. Bez Krista neexistuje spasenie, teda človek, ktorý premárnil svoju šancu prijať Spasiteľa sa sám odsúdil k večnému utrpeniu, nie k zániku, ale k večnému utrpeniu.

Cit: Mne očistec do toho zapadá ,ale ,len po niečo čo ma opäť vracia naspäť.
Odp: ale sa mýliš

Cit: Očistec je práve to čo nám svojou obetou zabezpečil Kristus.
Odp: Keby to bola pravda, prečo by sa o tom nezmienil v Evanjeliách? Viď príbeh Lazara a Boháča... kde je tam očistec? Lukáš 16:19-31

Cit: Keď si niekto myslí ,že veď Pán sa už o všetko postaral a mne stačí iba uveriť a oľutovať tak sa veľmi pletie.
Odp: to máš čiastočne pravdu, viera by mala byť v živote človeka vidieť, viera by sa mala prejaviť na zmene života, ale aj bez skutkov a iba vierou môže byť človek ospravedlnený. Viď príbeh zločinca na kríži vedľa Krista. Nemohol urobiť ani jeden skutok a predsa počul: Lukáš 23:43  A Ježiš mu povedal: Ameň ti hovorím, dnes budeš so mnou v raji.

Cit: Za svoje hriechy budeme platiť či tu ,alebo tam.
Odp: Mýliš sa. Židom 10:16  Toto je smluva, ktorú uzavriem s nimi po tých dňoch, hovorí Pán: Dám svoje zákony na ich srdcia a napíšem ich na ich mysle
17  a na ich hriechy a na ich neprávosti viacej nikdy nespomeniem.

Cit: K Bohu musíme prísť úplne čistý a ,bez hriechu v hodine smrti sme všetci stále hriešni.Len málo ľudí pôjde k Bohu priamo.Nech žijeme aj ten najsvätejší život v Kristu vždy zomrieme z hriechom.
Odp: Každý sa raz postaví pred Boha a je pravda, že všetci sme hriešni. Budú tam stáť spasení aj zatratení. Aj spasení so svojimi hriechmi aj zatratení so svojimi hriechmi. Tí čo prijali Krista majú svoje hriechy zahladené, ospravedlnené obetou na Golgote, tí čo nie, ich budú mať na svoje odsúdenie. Rozdiel je v tom, že vinu za náš hriech zobral Kristus, ktorý toto ospravedlnenie ponúka každému, kto ho chce prijať. Tam kde niet viny, nie je trest. Trest už bol vykonaný na Golgote.

Ak si chceš svoje hriechy odtrpieť sám, napr v pomyselnom očistci, potom vlastne neuznávaš spasiteľnú obeť na kríži. Robíš z Krista luhára, keď zvolal: "Dokonané je!" Nuž a kto mu neverí, nikdy Ním nebol ospravedlnený. Priateľu, uveril si učeniu ľudí, náboženstva, nie Kristu, nie Bohu a Jeho Slovu. Začni hľadať Krista, On sa ti dá poznať, tomu ver. Ján 5:24  Ameň, ameň vám hovorím, že ten, kto čuje moje slovo a verí tomu, ktorý ma poslal, má večný život a neprijde na súd, ale prešiel zo smrti do života.

Má život znamená UŽ MÁ život. Prešiel zo smrti do života znamená UŽ PREŠIEL... chápeš ten význam? Ak UŽ máš a UŽ si prešiel, tak aký očistec, aký trest? Aká vina? A to povedal Ježiš! A Ježiš je BOH! Papež a náboženstvo môže tvrdiť čo chce... ide, idú proti Bohu!

Igor
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne Sep 24, 2017 12:40

Re: Všetci rovní v nebi

Príspevok od používateľa Igor »

Keby sme mali hriechy zahľadené a nemuseli nič viac urobiť preto,aby sme mohli prísť pred Boha skrze Krista tak na zemi je totálny chaos a utópia.Vysvetli mi čo človek ,ktorý predčasne zomrie trebárs pri autonehode v čase ,kedy bol vyslovene proti Bohu,ale časom by sa možno obrátil.Keďže nás tam čaká niečo nádherné čo nie sme schopný pochopiť. Prečo by som mal čakať? kľudne si to predsa môžem skrátiť.To si myslíš ,že by mi to prešlo,že je to také jednoduché?Ten kto by uveril by za predpokladu ,že trest už za nás zobral Kristus okamžite konal a nezostával by v tomto nemorálnom a prehnitom svete ani minutu.
Pred Boha musíme prísť absolutne čistý a to po smrti dosiahne ,len málo ľudí.Keď vynecháme očistec tak potom tam bude asi ,len hŕstka ľudí ,ktorý sa budú v nebi radovať.
cit:Bez Krista neexistuje spasenie, teda človek, ktorý premárnil svoju šancu prijať Spasiteľa sa sám odsúdil k večnému utrpeniu, nie k zániku, ale k večnému utrpeniu.
Na to Kristus za nás vôbec nemusel trpieť to by šlo aj ,bez neho.Stačí uveriť v Boha samotného a kocky sú hodené.Ten kto uveril na ľavo ten kto nie na pravo.Podávaš to príliš zjednodušene.
Utrpenie Krista má hlbší význam ,ako ,len v neho uveriť,ako som spomenul to by šlo aj ,bez neho vierou priamo k Bohu.Kristus nám dal možnosť všetkým aj tým ,ktorý do poslednej minúty života absolútne Krista neverili.V tvojom prípade by človek skončil vo večnom utrpení.V prípade očistca má ,ale šancu ,ktorú mu práve Kristus zabezpečil.Tvoj názor sa dá absolútne zjednodušiť.Ten kto uverí bude v nebi a ten kto nie v pekle.Boh sa nechal ponížiť ,len preto ,aby sa tak mohlo diať aj ,bez jeho obety?Boh nás tak miluje že dal jediného syna,aby sme mohli všetci k nemu prísť.To je pravý význam Kristovho utrpenia.
Výklady z Biblie sú niekedy písané pre pochopenie čo nás čaká,ale význam tých viet treba hlbšie chápať.
Boh stvoril svet za sedem dní.No to mohlo byť aj sedem mesiacov,dekát a pod.Je to písané pre pochopenie,zjednodušené ,ale kto číta Bibliu cez Ducha Svätého chápe význam hlbšie.
Čo sa týka zločinca na kríži,ako môžeš vedieť ,že jeho utrpenie ,ktoré bolo taktiež veľmi silné nesplatilo dlh za jeho hriechy?Bol ešte dosť mladý a utrpením sa očisťujeme.Hlavne cez utrpenie sme bližšie k Bohu.
Pretože ,ako Boh povedal :Keď vám všetkého dám viac si na mňa nespomeniete.Ako vieš ,že zločinec na Kríži nešiel do očistca.Na druhej strane čas neplynie a tu na zemi to mohlo byť dnes.Je úplne jedno ,kedy Kristus prišiel na zem.Trpel za ľudí pred za neho po ňom.Je úplne bezvýznamné ,kedy prišiel ,pretože tak bolo dané od počiatku a bol to Boží plán a vedel ,že sa tak stane.Preto mali rovnaké podmienky po smrti aj tí ,ktorý zomreli pred Kristom.Nemôžeme Bibliu chápať ,ako noviny tak to nefunguje.Veľmi by som si prial ,keby to bolo také jednoduché,ako sa snažíš naznačiť,ale priateľu k večnej blaženosti cesta nie je jednoduchá.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Všetci rovní v nebi

Príspevok od používateľa pavel »

Cit: Keby sme mali hriechy zahľadené a nemuseli nič viac urobiť preto,aby sme mohli prísť pred Boha skrze Krista tak na zemi je totálny chaos a utópia.Vysvetli mi čo človek ,ktorý predčasne zomrie trebárs pri autonehode v čase ,kedy bol vyslovene proti Bohu,ale časom by sa možno obrátil.Keďže nás tam čaká niečo nádherné čo nie sme schopný pochopiť. Prečo by som mal čakať? kľudne si to predsa môžem skrátiť.To si myslíš ,že by mi to prešlo,že je to také jednoduché?Ten kto by uveril by za predpokladu ,že trest už za nás zobral Kristus okamžite konal a nezostával by v tomto nemorálnom a prehnitom svete ani minutu.

Odp: Keď človek zomrie v čase pred tým ako uverí a obráti sa, je zatratený. Tu nie je žiadna špekulácia o tom, že by sa MOŽNO o desať rokov alebo 10 minút obrátil.

Cit: Pred Boha musíme prísť absolutne čistý a to po smrti dosiahne ,len málo ľudí.Keď vynecháme očistec tak potom tam bude asi ,len hŕstka ľudí ,ktorý sa budú v nebi radovať.

Pred Boha prídeš aj so svojimi hriechmi. Neviem kto ti nakukal niečo iné. Buď budú ospravedlnené Kristom a teda na nich nebude prihliadať alebo ťa podľa nich následne odsúdi.

Cit: Na to Kristus za nás vôbec nemusel trpieť to by šlo aj ,bez neho.Stačí uveriť v Boha samotného a kocky sú hodené.

Odp: nie nešlo. Celý SZ hovorí o zákone, ktorý človek nie je schopný dodržať. Pred zlyhaním Adama, nemusel dodržiavať nič okrem jediného zákazu, Zlyhal, dedičný hriech znamenal odsúdenie a Zákon špecifikoval Boh v Desatoru. To človek nie je schopný dodržať. Preto RKC vymyslela očistec a na druhej strane Boh dal svojho Syna aby mohol človek opäť do Božej prítomnosti. Priateľu, Boh vymyslel plán ako dať človeku opäť šancu. Poslal svojho Syna, aby vysvetlil svoje poslanie a skrze inšpirovaných autorov dal zapísať svoje Slovo, jak SZ tak i Nový. Židia veria v Boha, ale snažia sa žiť podľa Zákona, čo nedokážu, teda zaslúžia odsúdenie okrem tých, ktorí uveria v Krista.

Cit: Utrpenie Krista má hlbší význam ,ako ,len v neho uveriť,ako som spomenul to by šlo aj ,bez neho vierou priamo k Bohu.

Odp: bez neho to nejde. Tí čo zosnuli ako spravodliví pred príchodom Krista (o čom teda jeho príchode mimochodom hovorí celý SZ) boli ospravedlnený ako Abrahám, VIEROU nie SKUTKAMI !!! Tiež verili v Boha, v boha dnes veria všetci, hinduisti, zenisti, moslimovovia tí všetci veria v boha svojho, nie v Boha Biblie. ALE napr SATAN verí v BOHA Biblie a trasie sa... spolu s démonmi, vieš kde sa o tom píše v Písme?

Cit: Boh stvoril svet za sedem dní.No to mohlo byť aj sedem mesiacov,dekát a pod.Je to písané pre pochopenie,zjednodušené ,ale kto číta Bibliu cez Ducha Svätého chápe význam hlbšie.

Odp: Keď raz Boh nechá zaznamenať, že stvorenie trvalo sedem dní, tak verím, že to bolo sedem dní. Keď veríš niečomu inému, nemáš problém s mojím chápaním zaznamenaného, máš problém s autorom zaznamného s Bohom, jemu neveríš. Nejde o slepú vieru, ide o dôveru.

Cit: Čo sa týka zločinca na kríži,ako môžeš vedieť ,že jeho utrpenie ,ktoré bolo taktiež veľmi silné nesplatilo dlh za jeho hriechy?Bol ešte dosť mladý a utrpením sa očisťujeme.Hlavne cez utrpenie sme bližšie k Bohu.

Odp: pokiaľ by jeho utrpenie rádovo v hodinách malo znamenať počet, ktorý má človek vydať za svoje hriechy počas celého svojho života, tak načo sa modlíte za svojich príbuzných v očistci roky a dávate vysluhovať omše? A čo takí ktorí nemajú príbuzných, tí majú v čistiarni jednoducho smolu? Budú tam sto, dvesto, tisíc rokov? Priateľu spamätaj sa, očistec je somarina na entú.

Cit: Ako vieš ,že zločinec na Kríži nešiel do očistca.

Odp: Ešte dnes budeš so mnou v raji, povedal Kristus Boh... Ja neviem asi nechápeš, alebo pomaly... to bol kolko v očistci? Desať minút? Rimania boli síce krutí, ale len tak pre zábavu nepribíjali ľudí na kríž, ten zločinec musel byť vrah, alebo iný ťažký zločinec.

Cit: Na druhej strane čas neplynie a tu na zemi to mohlo byť dnes.Je úplne jedno ,kedy Kristus prišiel na zem.Trpel za ľudí pred za neho po ňom.Je úplne bezvýznamné ,kedy prišiel ,pretože tak bolo dané od počiatku a bol to Boží plán a vedel ,že sa tak stane.Preto mali rovnaké podmienky po smrti aj tí ,ktorý zomreli pred Kristom.Nemôžeme Bibliu chápať ,ako noviny tak to nefunguje.Veľmi by som si prial ,keby to bolo také jednoduché,ako sa snažíš naznačiť,ale priateľu k večnej blaženosti cesta nie je jednoduchá.

Odp: Mýliš sa. Boh nie je nejaký despota, tajomný diktátor, ktorý si robí z ľudí bábky a chce všetko zahaliť tajomstvom. Boh je Otec, ktorý trpezlivo vysvetluje svojim deťom ako majú rásť, ako majú v byť poslušnými deťmi. Vysvetľuje to svojim Slovom tým čo majú uši a počujú. Zjavne nepočuješ. Písmo nečítaš, veď načo, je to len list od BOHA, tebe stačí katechizmus a farár... To, že to je také jednoduché je trňom v oku nielen satanovi, ktorý sa to práve cez rôzne cirkvi snaží znemožniť, ale práve tá jednoduchosť poráža pýchu človeka, ktorý vo všetkom hľadá zložité riešenia, len aby si dokázal svoj príspevok k božej Milosti. Tu ti musím povedať. Milosť je zadarmo, k tej nemusíš nič pridať. Milosťou ste (a ak uveríš budeš aj ty) spasení, vierou, nie skutkami, aby sa niekto nechválil. To píše Boh vo svojom Slove...

Má ťa rád, ponúka ti večný život, zadarmo, Milosťou. Prijmi to prosím, staneš sa mojím bratom... v božej rodine

Igor
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne Sep 24, 2017 12:40

Re: Všetci rovní v nebi

Príspevok od používateľa Igor »

Myslím ,že by sme tu jeden proti druhému argumentovali do nekonečna,ale som si istý ,že tebe spoveď ani prijímanie asi nič nevravia.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Všetci rovní v nebi

Príspevok od používateľa pavel »

Igor napísal:Myslím ,že by sme tu jeden proti druhému argumentovali do nekonečna,ale som si istý ,že tebe spoveď ani prijímanie asi nič nevravia.
Ukaž mi, kde je to v Písme a môžeme sa o tom začať baviť...

Máme vyznávať hriechy jeden druhému, nie všetci kňazovi...

Jakub 5:16  Teda vyznávajte si jeden druhému hriechy a modlite sa druh za druha, aby ste boli uzdravení. Mnoho vládze modlitba spravedlivého pôsobiaca.

Čo sa týka prijímania, kedy si naposledy pil z kalicha víno? Ja minulú nedeľu... a pred tým som mal aj chlieb, nie oplatky z pečivárne Sereď

1 Korintským 11:23  Lebo ja som prijal od Pána, čo som vám aj vydal, že Pán Ježiš v noci, v ktorej bol zradený, vzal chlieb
24  a poďakujúc lámal a povedal: Vezmite, jedzte, toto je moje telo, ktoré sa za vás láme. To čiňte na moju pamiatku.
25  Tak tiež i kalich, keď bolo po večeri, hovoriac: Tento kalich je tá nová smluva v mojej krvi; to čiňte, koľkokoľvek ráz by ste pili, na moju pamiatku.

Napísať odpoveď