Židia

Keď neviete kam to zaradiť, tak šup s tým sem...
rybar
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Ne Jan 09, 2011 14:12

Židia

Príspevok od používateľa rybar »

Mat.27 kap.
22 A Pilát im povedal: Čo tedy mám urobiť s Ježišom, zvaným Kristom? Všetci mu povedali: Ukrižovať ho!
23 A vladár im povedal: A čože zlého učinil? Ale oni ešte väčšmi kričali a hovorili: Ukrižovať ho!
24 A keď videl Pilát, že nič neosoží, ale že povstáva ešte väčší rozbroj, vzal vodu, umyl si ruky pred zástupom a povedal: Som čistý od krvi tohoto spravedlivého; vy už teraz vidzte.
25 A všetok ľud odpovedal a riekol: Jeho krv na nás a na naše deti!

Kristova nevinná krv dopadla na hlavy židov v roku 70 ,keď Titus so svojim vojskom
porazil judské povstanie a Jeruzalem bez mála zrovnal so zemou.
Väčšina obyvateľov bola povraždena a zbytok bol odvlečený do otroctva.

Kristova nevinná krv dopadla na hlavy židovských detí počas pogromov, ktoré sa
konali v niektorých štátoch.

Najtragickejšie vyvrcholenie kliadby, ktorú si židia privolali na seba svojim vražedným postojom ku Kristu / Jeho krv na nás a na naše deti! / nastalo počas 2 svet.vojny.

Židia samozrejme vinia za holocaust Hitlera. Pre tých čo neovládajú výroky Písma
su ich obvinenia oprávnené.Ale povedzme si na rovinu: každý rád vidí vinu na druhom a nie na sebe.

Zo SZ však vieme,že Boh každú vzburu proti nemu tvrdo trestal.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Židia

Príspevok od používateľa pavel »

Nezabúdaj však, že ide o národ Bohom vyvolený, ktorý má v ekonómii Božej spásy svoje osobitné miesto. To, že ich tvrdo trestal (vychovával) neznamená, že ich zavrhol. Naopak, každý kto s nepriateľstvom, nenávisťou vystupuje voči Izraelu (Izrael = Jakobovo potomstvo) sa dotýka zreničky oka samotného Boha. A to bolí, veľmi bolí...

Zachariáš 2:8  Lebo takto hovorí Hospodin Zástupov: Po sláve ma poslal k národom, ktoré vás olupovaly; lebo ten, kto sa vás dotýka, dotýka sa zrenice jeho oka.

Napísať odpoveď