Interupcia - vražda alebo právo?

Keď neviete kam to zaradiť, tak šup s tým sem...
brotherrr
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Št Nov 17, 2011 19:54

Interupcia - vražda alebo právo?

Príspevok od používateľa brotherrr »

Muž a žena dávajú svoje slobodné ÁNO počatiu vstupom do sexuálneho spolužitia, spravidla uzavretím manželstva. „Interrupcia" je pokus odstrániť dôsledky prvého rozhodnutia. Počatie, ktoré je v konflikte s inými záujmami sa vníma ako neželané. Niekedy je tehotenstvo spojené s rizikom. Ako pro-choice argument sa uvádza, že každé dieťa má právo byť chceným a zdravým.

„Morálnosť interrupcie" sa niekedy zdôvodňuje zjavnejšou nemorálnosťou v neskoršom období, napr. tvrdením, že umelý potrat je lepší, ako neželané dieťa nechať na ulici, dať do domova a nestarať sa oň alebo ho týrať. Tieto činy sú odmietnutím tej istej zodpovednosti. Ak by traumu, ktorú deťom spôsobia rodičia a choroby nedokázala zahojiť láska Dokonalejšieho Otca, sprostredkovaná aj cez dobrých ľudí, život by bol neúnosný.

Pohľad na 14 dňový plod v tele matky ako na „beztvarú hmotu", s ktorou mám právo naložiť podľa svojej vôle, je ťažkým zjednodušením. Asi najvážnejším pro-life argumentom je, že aj ja, ktorý píšem aj ty, ktorý čítaš tieto riadky, sme len neskoršou fázou jej existencie a pritom si robíme nárok na život a všetko, čo s ním súvisí. Preto, okamih spoznania, že sa počal nový život, je tá pravá príležitosť povedať celoživotné ÁNO novému stvoreniu. Lebo počatie je zázrak. Asi 10% párov má problém s plodnosťou. Časť z nich podstúpi liečbu, prípadne umelé oplodnenie, časť zostane bezdetná.

Ak je ľudský život právom hodným ochrany, potom „právo ženy" odstrániť živý plod stojí proti nemu. Nemalo by sa zakladať na neobmedzenej ľubovôli. Bytosť v stave zárodku nie je matéria, s ktorou možno robiť čokoľvek. Nestačí, že nevnímame bolesť, ktorú jej spôsobujeme. Nie je to slepé črevo, ktoré možno bez následkov odoperovať. Je dielom súhry Stvoriteľa a muža a ženy a má pozemskú i večnú perspektívu.[1] Spúšťa v tele i psychike ženy a v jej vzťahu s mužom procesy, ktoré zanechávajú nezmazateľnú stopu. Sexuálny pud stvoril Boh možno preto tak silný, aby človeku komunikoval, že ľudský život nevzniká len z vôle človeka. Otázku: Chcete rozhodovať o diele mojich rúk? Ja som stvoril človeka![2] - kladie Boh.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Interupcia - vražda alebo právo?

Príspevok od používateľa pavel »

Kresťania s tým nemajú problém. Iba katolíci. Čím to je? Čím to je?

Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Interupcia - vražda alebo právo?

Príspevok od používateľa javen »

Pavel má pravdu, kresťania musia vedieť, že každá interupcia je hriech, ak to nevedia tak potom pardón páni kresťania máte otvorenú širokú cestu do neba... Ale prečo to stále spomínajú len katolíci? Len dúfam, že mi kresťania vieme aké je naše miesto v živote i vo svete nech sme katolíci, alebo nech je to už ktokoľvek je jedno kto musí sa vedieť vždy zastať práva človeka na život o tom niet pochýb, aj keď nesúhlasím zo všetkým s RKC musím sa ich v tomto prípade zastať. RKC má toho dosť na rováši, všetci vieme, Pán Ježiš Kristus im to zlé odplatí na súde. A poviem tvrdo, kto pochybuje o tejto pravde je len diabol, vo veci života nemožno nikdy pochybovať!

Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Interupcia - vražda alebo právo?

Príspevok od používateľa javen »

A ešte dodám... Veď ja sa nehanbím za evanjelium Kristovo! Boh nás bude súdiť za dobré, alebo za zlé čo sme spravili, je hrozné upadnúť do rúk živého Boha, nájdite si to v písme tam to je čierne na bielom napísané, kto miluje pravdu nebude mať problém to nájsť v písme. Hľadajte a nájdete povedal Pán Ježiš Kristus.

Napísať odpoveď