Jeruzalemský chrám

Keď neviete kam to zaradiť, tak šup s tým sem...
Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Jeruzalemský chrám

Príspevok od používateľa javen »

Pozdravujem vás, neviete čo je nové vo výstavbe tretieho jeruzalemského chrámu? Niekde som čítal že sa pripravuje jeho stavba. Ďakujem za odpovede.

Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Jeruzalemský chrám

Príspevok od používateľa javen »

Trochu som googloval a našiel, pre všetkých čo ich zaujíma dianie okolo Jeruzalemského chrámu navštívte www.kasanicky.czweb.org
Veci ktoré nás čakajú sú úžasné, blíži sa príchod Pána Ježiša na náš svet, jeruzalemský chrám je niečo úžasné to nám chce Boh povedať, po vyše 2000 rokoch sa pomaly končia časy pohanov a plní sa všetko čo Boh povedal cez svojich prorokov.

Potom mi zaznelo slovo Hospodinovo: 22Človeče, aké to máte úslovie o Izraeli, že dni plynú a zo všetkých videní nie je nič? Preto im povedz: Takto vraví Hospodin, Pán: Urobím koniec tomuto úsloviu, a už ho nebudú používať v Izraeli. Avšak povedz im: Priblížili sa dni a splní sa každé videnie. Lebo nebude už nijaké márne videnie ani pochlebnícke veštenie v dome Izraela, ale ja, Hospodin, budem hovoriť. Čo poviem, to sa splní; viac sa neoddiali. Ešte za vašich dní, dom vzdoru, prehovorím slovo a vyplním ho - znie výrok Hospodina, Pána. (Ezechiel 12,21-28)

stefan
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po Nov 01, 2010 17:57

Re: Jeruzalemský chrám

Príspevok od používateľa stefan »

neviete čo je nové vo výstavbe tretieho jeruzalemského chrámu? Niekde som čítal že sa pripravuje jeho stavba.
Ak myslíš ten duchovný, tak ten už stojí, v nebesiach.
Ten fyzický je už dávno naplánovaný, ale ho nestihnú vôbec postaviť do návratu Krista.
Alebo sa mýlim?

Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Jeruzalemský chrám

Príspevok od používateľa javen »

Chrám, ten fyzický v ktorom sa bude uctievať antikrist ako Boh musí byť postavený do príchodu Krista. To je jedna z podmienok príchodu Krista. Izrael ako národ už povstal, to je veľmi významná udalosť od ktorej sa budú odvíjať ďalšie veci. A Vraj už vykupujú pozemky na jeho stavbu,sú pripravení aj kňazi pre službu v chráme, posvatné nádoby atd., všetko už je pripravené aj plán budúceho chrámu ako by mal vyzerať. Otázka je kedy ho začnú stavať.

stefan
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po Nov 01, 2010 17:57

Re: Jeruzalemský chrám

Príspevok od používateľa stefan »

pre.: javen,
nie je to až tak jednoznačné, že musí.
Može byť oslavovaný aj v tomto jestvujúcom a "Ohavnosť spustošenia" (úmrtné Parte civilizácie železa)
bude visieť na verajach dverí každého chrámu na svete, keďže vieme, že zakáže omše.
Tak to vidím ja.

"Izrael ako národ už povstal," ... je ešte len predpríprava, najsamprv musia uznať mesiáša.
Chrám sa stavať nebude, je na to príliš málo času. Preštuduj si Boží kalendár, čo hovorí o 7.dňoch, 7.rokoch, 70-tich sedemročniciach a o rokoch Jubileí. Tam je aj prameň tajomstva k dátumu roka konca vekov.
Ale radšej sa do toho nepúšťaj. Kedy príde, tedy príde. Zostaň radšej pri Pavlových listoch.

Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Jeruzalemský chrám

Príspevok od používateľa javen »

Chrám sa stavať nebude, je na to príliš málo času.
Mnohý z kresťanov boli odchovaný na teórii náhrady a veria, že cirkev duchovne nahradila Izrael. To je omyl, cirkev nikdy nenahradí Izrael, cirkev a Izrael bežia spolu za jedným cieľom.
Cirkev zachováva odkaz Pána Ježiša Krista, Izrael aj napriek svojej zatvrdilosti očakáva príchod mesiáša v sláve tak isto ako my.
Tento nasledovný text vysvetľuje veľa. Židia budú prenasledovaní antikristom tak isto ako my a teraz prichádza to najlepšie: Lebo Hospodin vytiahne a bude bojovať proti tým národom, ako keď bojoval v deň boja. V ten deň zastanú Jeho nohy na Olivovom vrchu, ktorý leží východne od Jeruzalema...
Hľa, prichádza deň Hospodinov, a korisť tebe odňatá bude rozdelená uprostred teba. Vtedy zhromaždím všetky národy k Jeruzalemu do boja; mesto bude dobyté, domy vyplienené a ženy zhanobené. Polovica mesta vyjde do zajatia, ale ostatok ľudu nebude vyhladený z mesta. Lebo Hospodin vytiahne a bude bojovať proti tým národom, ako keď bojoval v deň boja. V ten deň zastanú Jeho nohy na Olivovom vrchu, ktorý leží východne od Jeruzalema, takže sa Olivový vrch rozštiepi spolovice na východ a na západ. Vznikne veľmi veľké údolie a ustúpi polovica vrchu na sever a polovica na juh. Budete odtiaľ utekať údolím mojich vrchov, pretože údolie bude siahať až k Ácalu. Budete utekať, ako ste utekali pred zemetrasením za čias judského kráľa Uziju. Vtedy príde Hospodin, môj Boh, a všetci svätí s Ním. (Zach 14,1-5)
Nech vás nikto nezvedie nijakým spôsobom, lebo deň Kristov nenastane, kým prv neprijde odpadnutie, a nebude zjavený človek hriechu, syn zatratenia, ktorý sa bude protiviť a povyšovať nado všetko, čo sa volá Boh, alebo je predmetom zbožného uctievania, takže sa posadí do Božieho chrámu a bude sa vydávať za Boha (2 Tes 2,3-4)
Tento text hovorí o antikristovi, ktorý sa posadí do Božieho chrámu a bude sa vydávať za Boha. Ty tvrdíš, že chrám sa stavať nebude. Myslím si, že v tomto texte je dôkaz, že chrám postavený bude.
Dostal som trstinu, podobnú prútu, s týmito slovami: Vstaň a zmeraj Boží chrám i oltár, i modliacich sa v ňom. Vonkajšie nádvorie chrámu však vynechaj, nemeraj ho, lebo bolo dané pohanom, ktorí budú plieniť sväté mesto štyridsaťdva mesiacov (Zj 11,1-2)
Svaté mesto nemôže byť iné mesto ako Jeruzalem, cirkev nikdy nenahradí Izrael. Boh si vyvolil Jeruzalem a preto sa naňho sústreďuje pozornosť antikrista, lebo pohania budú plieniť svaté mesto štyridsaťva mesiacov - tri a pol roka. Na žiadne iné mesto sa tak nesústredí pozornosť antikrista ako na Jeruzalem, aj Armagedon je dôkazom obrovskej nevôle antikrista ktorá ho doženie k tomu, aby nakoniec zaútočil na Jeruzalem v poslednom vojnovom konflikte, ktorý dá spolu dohromady všetky národy v boji proti Jeruzalemu (Zj 16,6). Kto sa nepodriadi antikristovi bude musieť obetovať svoj život pre Pána, kresťan musí vedieť, kde je jeho miesto a na ktorej strane bude stáť - či na strane antikrista, alebo na strane Jeruzalema, lebo ak sa kresťan nezastane tohoto pozemského Jeruzalema nezaslúži ani ten duchovný Jeruzalem a všetky zasľúbenia.
A požehnám tých, ktorí ťa žehnajú, a tých, ktorí ti zlorečia, prekľajem, a budú požehnané v tebe všetky čeľade zeme (1 Moj 12,3)
Sme blízko Pánovho príchodu, možno bližšie ako si myslíme, o tom hovorí fakt, že Židia sa vrátili do svojej zeme zo všetkých národov do ktorých ich Hospodin rozohnal pretože Ho neuposlúchli. Boh koná pre svoj ľud, lebo ak veríme, že Izrael je prirodzená ratolesť a my sme boli vštepený doň, musíme byť pripravený na čokoľvek čo bude Boh konať.
Lebo aby ste si nenamýšľali, bratia, nechcem, aby ste nepoznali tajomstvo, že časť Izraela stala sa zatvrdilou dovtedy, kým nevojde plnosť pohanov.(Rim 11,1)
Vám, (bývalým) pohanom, však hovorím: Nakoľko som apoštolom pohanov, zvelebujem svoju službu, či by som nevzbudil žiarlivosť u tých, čo sú moji podľa tela, a nezachránil niektorých z nich. Lebo keď už ich zavrhnutie bolo svetu zmierením, čím bude ich prijatie, ak nie životom zo smrti?! A keď sú prvotiny cesta sväté, (sväté je) aj cesto; a keď je koreň svätý, (sväté sú) aj ratolesti. A ak niektoré z ratolestí boli vylomené, a ty, aj keď si planou olivou, bol si vštepený do nich a stal si sa spoluúčastníkom šťavy z koreňov olivy - nevystatuj sa nad ratolesti. Ak sa však vystatuješ (nezabúdaj), že nie ty nesieš koreň, ale koreň teba. Povieš azda: Ratolesti boli vylomené, aby som ja bol vštepený? Dobre. Vylomené boli pre neveru, a ty si obstál vierou. Nenamýšľaj si, ale sa boj! Lebo keď Boh neušetril prirodzené ratolesti, neušetrí ani teba. Hľaď teda na dobrotu a na prísnosť Božiu; na tých, ktorí padli, sa vzťahuje Božia prísnosť, na teba sa však vzťahuje Božia dobrota - ak zotrváš v dobrote; inak budeš aj ty odťatý. Oni však ak nezotrvajú v nevere, budú vštepení. Lebo Boh má moc zase ich vštepiť. Veď keď si ty bol odťatý z prirodzenej planej olivy a proti prírode vštepený do šľachtenej olivy: o čo viac oni, prirodzené (ratolesti), budú vštepení do vlastnej olivy! (Rim 11,13-24)

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Jeruzalemský chrám

Príspevok od používateľa pavel »

To: Javen
Dobre píšeš
Sme blízko Pánovho príchodu, možno bližšie ako si myslíme, o tom hovorí fakt, že Židia sa vrátili do svojej zeme zo všetkých národov do ktorých ich Hospodin rozohnal pretože Ho neuposlúchli. Boh koná pre svoj ľud, lebo ak veríme, že Izrael je prirodzená ratolesť a my sme boli vštepený doň, musíme byť pripravený na čokoľvek čo bude Boh konať.
A teraz sa polož na otázku, čo znamená pre nás, veriacich poznať obdobie, čas kedy príde antikrist, kedy príde Pán?

Budeš viac pobožnejší? Viac veriaci?

Ak budeš čakať kedy začnú stavať chrám, budeš si hovoriť: "Ešte mám čas? Ešte ho nezačali stavať?"

Budeš mať viac voľnosti konať zlo - dobro? Veď ešte je čas a keď uvidím, že už sa Slovo napĺňa, potom mi ešte ostáva čas na skutočné obrátenia sa!

Pýtam sa, načo je dobré veriacemu špekulovať o tom, kedy Pán príde? Kedy nastanú posledné dni?

NAČO?


Aby si mohol ostatných upozorniť že už sa to blíži? Veď sa to už blíži dvetisíc rokov a znamenie od kedy sa židia navrátili do zasľúbenej zeme je tu už takmer 90 rokov!

Sám píšeš, o pannách ktoré si lampy naplnili olejom a o tých, ktoré nie. Tie čo nie, to sú práve tie, ktoré si lampy chceli naplniť podľa znakov, ktoré mala charakterizovať nastavájúca svadba a príchod ženícha. Na jednej strane veriaci varujú, aby sme boli pripravení v každú hodinu a minútu a na druhej špekulujú o tom, či príde antikrist, kedy to bude, kedy sa začnú napĺňať znamenia posledných chvíľ...

Takže prečo na túto tému špeekuluješ aj ty ako veriaci? Možno som niečo nepostrehol, možno mi voľačo ušlo v Písme, vysvetli mi to prosím.

Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Jeruzalemský chrám

Príspevok od používateľa javen »

Pre Pavel
A teraz sa polož na otázku, čo znamená pre nás, veriacich poznať obdobie, čas kedy príde antikrist, kedy príde Pán? Budeš viac pobožnejší? Viac veriaci?
Trochu som aj čakal, že bude takáto reakcia ). Vysvetlím. Načo je dobré poznať obdobie kedy príde antikrist? Na jednu jedinú vec, aby sme boli pripravený na Pánov príchod, aby sme sa vzájomne povzbudili a možno aj aby sme prebudili "spiacich" kresťanov. Veď sa len pozrite v nedeľu do kostola a poobzerajte sa tam. Budem teraz možno trošku tvrdí, a možno sa budete aj hnevať za to na mňa, ale nevadí, nevadí ak to dokáže zobudiť čo i len jedného "spiaceho" kresťana, ktorý žije ledabolo evanjelium. Mnoho kresťanov sa tvári pobožne ale silu pobožnosti popierajú, kde je posvetenie, kde je viera, kde je tu svetlo? Možno si teraz mnohý položia otázku, kde je tu súvis s antikristom a prečo nejdem k veci. Keď príde antikrist môže už byť pre niektorých "spiacich" kresťanov žial neskoro, o nich mi ide, aby som ich upozornil na tento fakt, aby boli pripravený aj na to, lebo mnohý ani nevedia, že má prísť antikrist. Mnohý kresťania nechcú o tom ani počuť a žijú svoj život akoby tu bol raj na zemi. Nejde mi o presný príchod kedy sa to a to stane, nemáme špekulovať o presnom čase ktorý pozná len Boh, máme skúmať Písma a vedieť, že sa tak stane, byť pripravený aj na takú alternatívu, lebo sa stane len to čo chce Boh. Čo je viac podľa vás - počúvať a poznať to čo hovorí Boh, alebo čo hovoria ľudia? Ľahostajnému kresťanovi to možno bude jedno, ja sa modlím, aby všetci poznali pravdu a boli plný Pánovho Ducha, aby v Kristovom tele neboli rozdieli a ruka nevedela čo robí noha, modlím sa za "spiacich" kresťanov, aby sa v nich prebudil Duch, aby mali svetlo poznania ako múdre panny, aby poznali a boli pripravený vydať Pánovi počet, aby sa nemuseli hanbiť, lebo Pán je blízko!
(Fil 4,4-9) Radujte sa v Pánu vždycky! Opakujem :radujte sa! Vaša dobrotivosť nech je známa všetkým ľuďom. Pán blízko! O nič nebuďte ustarostení, ale vo všetkom s vďakou predkladajte Bohu svoje žiadosti vo všetkých svojich modlitbách a prosbách. A pokoj Boží, ktorý prevyšuje každý rozum, bude hájiť vaše srdcia a vaše mysle v Kristu Ježiši. Napokon premýšľajte, bratia, o všetkom, čo je pravdivé, čo čestné, čo spravodlivé, čo čisté, čo ľúbezné, čo príjemné, o všetkom, čo je cnostné a čo chválitebné. Čomu ste sa aj naučili, čo ste aj prijali aj počuli a videli na mne, to čiňte. A Boh pokoja bude s vami. Amen.

Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Jeruzalemský chrám

Príspevok od používateľa javen »

Aby si mohol ostatných upozorniť že už sa to blíži? Veď sa to už blíži dvetisíc rokov a znamenie od kedy sa židia navrátili do zasľúbenej zeme je tu už takmer 90 rokov!
Milovaní, toto je už druhý list, ktorý vám píšem, a v oboch napomínam, prebúdzam vašu čistú myseľ, aby ste pamätali na predpovedané slová svätých prorokov a na prikázanie Pána a Spasiteľa, ktoré vám zvestovali vaši apoštolovia. Predovšetkým vedzte, že posmievači, žijúci podľa svojich žiadostí, prídu v posledné dni s výsmechom a povedia: Čože je so sľubom o Jeho príchode? Veď odkedy otcovia pomreli, všetko tak zostáva od počiatku stvorenia. Skryté im je totiž - lebo tak chcú - že nebesá boli oddávna, aj zem, ktorá z vody a skrze vodu povstala na Božie slovo, 6 a že niekdajší svet, pre nich vodou zatopený, zahynul. Ale to isté Božie slovo zachováva ohňu terajšie nebesá a zem, udržiavajúc ich na deň súdu a skazy bezbožných ľudí. To jedno nech vám je však zjavné, milovaní, že jeden deň je u Pána ako tisíc rokov a tisíc rokov ako jeden deň. Pán nemešká so zasľúbením, ako sa niektorí nazdávajú, že mešká, ale vám zhovieva, lebo nechce, aby niekto zahynul, ale aby sa všetci dali na pokánie. Príde Pánov deň ako zlodej, keď sa nebesá rachotom pominú, živly sa rozplynú v ohni a zem so svojimi dielami zmizne. Keď sa všetko takto rozplynie, akí musíte byť v svätom konaní a zbožnosti vy, ktorí túžobne očakávate príchod Božieho dňa, keď sa nebesá rozplynú v ohni a živly roztopia v požiari?! Podľa Jeho zasľúbenia očakávame nové nebesá a novú zem, v ktorých spravodlivosť prebýva. (2 Pt 3,1-13)
Takže prečo na túto tému špeekuluješ aj ty ako veriaci? Možno som niečo nepostrehol, možno mi voľačo ušlo v Písme, vysvetli mi to prosím.
Nešpekulujem, to nemám za potreby ani som niky nemal v úmysle špekulovať, Boh to vie, ja verím ako veriaci, dúfám, že som vysvetlil )

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Jeruzalemský chrám

Príspevok od používateľa pavel »

Díky za vysvetlenie ;-)

stefan
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po Nov 01, 2010 17:57

Re: Jeruzalemský chrám

Príspevok od používateľa stefan »

pre.: javen,
nechcem ťa trápiť okolnosťami kolo chrámu, ale onen chrám postaví CEMACH.
V podstate sa jedná o vyslobodenie Izraela, ktoré sa bude konať prostredníctvom Cemacha
K tomu udávam verš zo Zach.6:12a13

12./ - Hľa, muž, ktorého meno bude Cemach, a k­torý vyrastie zo svoj­ho mies­ta, vy­staví chrám Hos­podinov.
13./ - On vy­staví chrám Hos­podinov a on ponesie veličen­stvo a sad­ne a bude panovať na svojom tróne a bude kňazom na svojom tróne, ...
Verš 12 je špatne preložený a má znieť.: "ktorý vyrastie mimo svojho miesta (národa)" a to je Ježiš Kristus. Alfa a Omega.

V Zach.3:8, hovorí Boh o ňom ako o svojom služobníkovi a voverši 10 ....hovorí.:
8./ - Nože počuj Jozua, naj­väčší kňazu, ty i tvoji priatelia,
ktorí sedia pred tebou, lebo sú to mužovia zá­zraku,
lebo hľa, do­vediem svoj­ho služob­níka Cemacha.
9./ - Lebo hľa, kameň, ktorý som položil pred Jozuu;
na jed­nom kameni sedem očí; hľa, vy­režem na ňom jeho rez­bu,
hovorí Hos­podin Zá­stupov, a od­stránim ne­právosť tej zeme jed­ného dňa.
10./ - Toho dňa, hovorí Hos­podin Zá­stupov,
po­voláte druh svoj­ho druha pod vinič a pod fík.
......Tu je predsa hovorené obrazne o návrate Izraela z exilu.
A vystavia CHRÁM Hospodinovi. Navráti sa ich VIERA a tá je tým chrámom, budú tvoriť tie ostatné kamene stavby.

Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Jeruzalemský chrám

Príspevok od používateľa javen »

Zaujímavý text, hovorí o druhom chráme, ktorý mali Izraelci postaviť pred prvým príchodom Pána Ježiša. Hovorí sa tam o veľkňazovi, ktorý bol vtedy ako vieme - Józue, syn Jehocádákov. Nikto iný ako Jozue nemohol byť výhonok. Tu je vysvetlenie, že ide o druhý chrám a nie o tretí a to preto, lebo sa v ňom spomína Jozue v súvislosti so stavbou druhého chrámu. (Ez 3,1-13)

Napísať odpoveď