Jehovisti

Keď neviete kam to zaradiť, tak šup s tým sem...
poloponez15
Príspevky: 1
Dátum registrácie: St Okt 08, 2014 10:04

Jehovisti

Príspevok od používateľa poloponez15 »

Tento text som našiel na internete a zaoberá sa jehovistami, teda neviem čo si myslieť (asi tu bude pravda) tak chcem vedieť čo si o tom myslíte vy ...


Žijeme v dobe, kedy sa mladí ľudia viac obzerajú po duchovne. Stále hľadajú niečo nové. Duchovno ako tradičné náboženstvo ich neoslovuje, lebo je pre nich akosi zložité a dostávajú o ňom len veľmi málo pravdivých informácii. Hľadajú pre seba to pravé orechové. Chcú chvíľkové záležitosti, zážitky, ktoré majú prísť hneď. Paradoxne mi to často pripomína prechádzku v hypermarkete. Človek niečo hľadá a tak sa prechádza uličkami obchodu a z každého regálu na neho útočia ,,akcie“ mimoriadnych ponúk. Okultizmus, mágia, veštectvo, liečitelia - šarlatáni. V ďaľších regáloch ležia sekty, hnutia, ktoré šteklia uši a snažia sa tváriť ako seriózna cirkev, ale skutočnosť je veľmi iná, omnoho vážnejšia a do záhuby vedúca. Keďže už sa o túto tému nejaký čas zaujímam, chcem sa s vami podeliť o niektoré poznatky. Veľmi nebezpečnou sektou na Slovensku sú Svedkovia Jehovovi, ktorých zvykneme nazývať ,,jehovisti“. Majú svoju stratégiu lanárenia ľudí. Ich obeťami sú často ľudia osamelí, starší atď.
Čo je veľmi nebezpečné pri ich prvom kontakte : snažia sa zakryť svoj odpor ku Katolíckej cirkvi a nemajú problém o sebe vyhlásiť, že aj oni sú vlastne kresťania. Podarujú vám niektorý zo svojich časopisov : Strážna veža (Watch Tower) alebo Prebuďte sa! (Awake). To je vlastne ich zdroj vedomostí. Slobodné štúdium Biblie je zakázané. Biblia sa študuje len v kontextoch a výlučne podľa návodov uvedených v týchto časopisoch. Ak neodoláte pri prvom stretnutí, ponúknu Vám akési ,,domáce štúdium biblie“ a vtedy ste už vážnym adeptom ich lanárenia. Po čase sa vás budú snažiť presvedčiť, že vlastne vy Bibliu vôbec nechápete. Preto vám odporučia najprv študovať materiály ich spoločnosti Jehovu, vďaka ktorým ju neskoršie (keď budete pravým služobníkom Jehovu) určite pochopíte.

To je príklad cesty do tejto spoločnosti ľudí, ktorí vyhlasujú, že sú jediným zástupcom Boha Jehovu na zemi. Aj ich učenie, hoci tvrdia, že sa zakladá na Písme Svätom, je úplne zvrátené a bludárske. Aspoň základné ich tvrdenia, ktoré sa úplne priečia s Bibliou a náukou Katolíckej cirkvi:

- Ježiš Kristus nie je Bohom. Je len stvoreným (nie splodeným!) Božím Synom, ktorý bol pred príchodom na svet údajne archanjelom Michalom a po vzkriesení sa ním stal opäť (!)
- Duch Svätý, tretia Božia osoba podľa učenia svedkov Jehovových nie je osoba. Je to vraj len nejaká sila, ktorou si Boh pomáha.
- Svätá Trojica, teda Trojjediný Svätý Boh je podľa svedkov Jehovu nezmysel. Popierajú existenciu Najsvätejšej Trojice a tvrdia, že Boh je len v jednej osobe – Jehova.
- Ježiš Kristus podľa ich učenia neumrel na kríži, ale na kole. Tvrdia, že v pôvodných listoch Svätého písma bolo namiesto kríža napísané kôl. Kríž, ako symbol víťazstva a spásy neuznávajú.
- Pán Ježiš vraj nevstal z mŕtvych, ale Jehova ho opäť (nanovo) stvoril. Pôvodné telo Pána Ježiša vraj Jehova zničil.
- Človek po svojej smrti neexistuje – pretože podľa svedkov Jehovu človek nemá dušu. Preto nejde ani do neba, pekla, či očistca.
- Samotné nebo, peklo aj očistec spoločnosť Jehovu úplne popiera. Podľa nich človek po smrti ide do nejakého spoločného hrobu a tam spokojne odpočíva.
-Tiež popierajú prítomnosť Pána Ježiša v Oltárnej Sviatosti. Podľa nich sa večera Pána slávi len raz do roka, aj to len ako spomienka.
- O Panne Márii tvrdia, že nebola Panna a že mala so svätým Jozefom okrem Pána Ježiša ešte niekoľko detí.
- Kňazov nepokladajú za nástupcov apoštolov- Popierajú všetky sviatosti (okrem krstu, ktorý je však svojský), neuznávajú kresťanské modlitby (ruženec a pobožnosti), zavrhujú sochy a obrazy... A samozrejme, svätú všeobecnú apoštolskú Cirkev považujú za bludársku, pápeža nepokládajú za najvyššiu autoritu a zástupcu Pána Ježiša Krista na zemi. Toto všetko sa dozviete väčšinou až vtedy, keď sú si istí vaším vstupom do sekty. Nezabúdajte, že sú to horliví ľudia, srdeční a oddaní svojej organizácii, a to tak, že ak niečo vyhlási Ústredie spoločnosti svedkov Jehovu v Brooklyne (miestna časť New Yorku), tak sú povinní tomu veriť, aj keby bol v Biblii pravý opak. Typické pre svedkov Jehovu pri nábore nových členov je zakrývanie toho, čo sa od vás ako budúceho „otroka” vyžaduje (všetci svedkovia Jehovu sami seba nazývajú otrokmi). Preto na záver ešte niekoľko vecí, ku ktorým sa zaväzujete, ak sa k nim rozhodnete pridať.


1. Zriekate sa nároku na svoj vlastný názor, nesmiete viac slobodne myslieť a hlavne uvažovať, či mať akékoľvek pochybnosti.
2. Nemôžete viac sami čítať Sväté písmo a najmä nad ním meditovať, pretože by vás to mohlo viesť do tmy (toto tvrdí zakladateľ svedkov Jehovových T. Russell).
3. Nebudete môcť sláviť Božie narodenie – Vianoce, ani Veľkú noc, nesmiete si pripomenúť narodeniny ani meniny.
4. Zaväzujete sa rozviazať akékoľvek vzťahy s rodinou, priateľmi a známymi, pokiaľ nie sú členmi spoločnosti Jehovovej. Nesmiete im ani len pomáhať, hoci by vás nevyhnutne potrebovali.
5. Ak sa vášmu dieťaťu stane úraz a potrebuje transfúziu krvi, tak to nesmiete pripustiť a hľadáte pre jeho uzdravenie iné spôsoby liečby.
6. Musíte sa denne modliť a túžiť po tom, aby prišla celosvetová katastrofa, pri ktorej Boh zničí celý svet okrem svedkov Jehovových.
7. Boha nesmiete volať Otcom, ale výlučne Jehovom, pretože inak vás nevypočuje. Nesmiete vzdávať akúkoľvek úctu Pánu Ježišovi, pretože podľa svedkov Jehovových nie je Bohom. Preto je veľmi dôležité mať sa na pozore pred týmto klamstvom. Často sa mnohí, ktorí naleteli takýmto bludom preberú , až keď sú v mlynčeku sekty a len ťažko sa odtiaľ možno dostať. Pre lepšie spoznanie problematiky odporúčam odkazy na svedectvá ľudí, ktorí sa už stretli s praktikami života v ,,jehovistickom raji“.

Používateľov profilový obrázok
Simon
Príspevky: 175
Dátum registrácie: So Jan 07, 2012 23:36

Re: Jehovisti

Príspevok od používateľa Simon »

Ja zasa chcem vedieť koho sa to na názor pýtate a prečo?
Moja obľúbená pieseň: http://sk.gloria.tv/?media=295833

stefan
Príspevky: 176
Dátum registrácie: Po Nov 01, 2010 17:57

Re: Jehovisti

Príspevok od používateľa stefan »

poloponez15,
pýtaš sa.:
tak chcem vedieť čo si o tom myslíte vy ...
no dobre, ale by sme chceli vedieť, čo si o tom myslíš ty. Ešte sa len hladáš, alebo sa už niekam svojou "vierou" zaraďuješ?
Je neslušné na otázku odpovedať otázkou, viem, ale neber to tak, že ti odpoviem - keď ty odpovieš mne.
V článku je takmer všetko mimo tvrdení Písma,
napr. YEHOVA je meno Boha?
Existuje dáky očistec?
Existuje nejaká "najsvätejšia Trojica"?
Človek nemá Dušu?
Spoločný hrob?
O Panne Márii tvrdia, že nebola Panna?
atd., atd.
Na tieto skromné otázky by som rád počul odpovede, alebo aspoň prameň, kde sa o tom hovorí (z Písma ovšem), nie od teba, ale od učiteľov Veže.
Potrebuješ proti ich argumentácii protiargumenty, chceš vedieť viac ako oni? - môj milý, stačí ti viera v Neho a bude ťa viesť. Ako? - bude ti podhadzovať pramene informácií o ktorých si ty budeš myslieť, že si ich našiel sám - od seba.
Ver mi, bez neho si ani "neprdneme" a duchovne si rozober len tieto dva verše, a to z Prísloví 16:9.:
"""Človek si v Duchu rozvažuje svoju púť, ale Pán riadi jeho krok."""
A druhý verš, kedy Pán neriadi "jeho" krok (Kniha Múdrostí 1:5-7).:
"""Lebo pred pretvárkou uteká Svätý Duch výchovy, vzďaľuje sa od pochabých myšlienok, zaháňa ho približujúca sa neprávosť""".
.
Tú ""pretvárku"" sa ti pokúsim priblížiť......:
To je vtedy, keď si svoju púť človek nezvažuje v Duchu, ale vlastným rozumom - t.j. logikou vlastného umu, alebo umu nejakej skupiny, mysliacej si, že je to pravda pravdúca (je jedno, či jehovistov, alebo Cirkvi - ktorejkoľvek), alebo nám podstrkuje svoju pravdu k získaniu náklonnosti na svoju stranu z mocenských pohnútok. Duch už dopredu vie, že za tým zvažovaním rozumom bez pomoci Ducha, je zamontovaný "hmotný zisk" tela a toto je vlastne to, čo sa volá neprávosťou, lebo v tom sú zahrnuté negatívne veci hmotného sveta, ktoré bránia Duchu obohacovať našu Dušu SVETLOM, tak potrebným pre spásu.
Neprávosť = Hriech. Jehovisti, ba ani Cirkev, dodnes nevedia definovať presne čo to vlastne HRIECH je (vo svojej podstate), preto má diabol obrovský priestor presadiť sa v tomto materiálnom svete, sídli takmer v každom človeku, aj vo mne (ale striehne a čaká...).
Žiaľ, svet nepozná základy výučby Písma v takom rozsahu, ako od nás Písmo vyžaduje. To všetko sa už dávno zabudlo vďaka minulosti Cirkvi, ale aj vďaka špatným - scestným vysvetlovaním písma jehovistami. Preto je ten svet taký ako ho momentálne vnímame, samá morálna neprávosť počnúc jednotlivcom až po parlament.
Ber to tak, nie som učiteľ, je to len môj súkromný názor a ako sním naložíš je už vecou tvojho chápania vecí okolo teba. Ak sa ti môj názor "zamlúvá" dobre, môžeme o týchto veciach hovoriť, ale uisťujem ťa, že s toho pochopíš len toľko, koľko ti tvoj Bohom pridelený DUCH dovolí. To ostatné, budeš chápať ako bludy, napr. mojej fantázie, ako asi považuješ aj článok z internetu.
.
.
.

marrek
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut Júl 28, 2020 17:59

Re: Jehovisti

Príspevok od používateľa marrek »

Ak niekto chce efektívne diskutovať so Svedkami Jehovovými, tak mu určite pomôžu tieto stránky:
http://www.straznavez.cz
http://www.krev.info
https://jwfakty.sk
Potom by si mal iste prečítať knihu Kríza svedomia a knihu Hľadanie kresťanskej slobody od R. Franza.
Na nete existuje ešte veľa iných materiálov, v prípade záujmu ma prosím kontaktujte.

Napísať odpoveď