Založenie nového spoločenstva v Poprade

Aktuality z diania na poli kresťanstva ... Umiestňujte len príspevky ktoré sú v súlade s učením Krista, Jeho Cirkvou
martinslebo
Príspevky: 2
Dátum registrácie: So Sep 03, 2011 22:00

Založenie nového spoločenstva v Poprade

Príspevok od používateľa martinslebo »

Zdravím,

som študent z Popradu a toto leto som sa po púti v Medzugorí dosť zmenil a ked som sa vratil chcel som sa v Poprade pridať do nejakého krestanskeho spoločenstva pre mládež-mladých. No zistil som že okrem salezianov ktorý mi velmi nevyhovujú nie je v Poprade žiadne ine spoločenstvo čo ma dosť zarazilo. Ale v tom ma napadlo že ak tu take nič nie je nebolo by zlé to vytvoriť. Viem zdá sa to byť dosť nerálne keďže zatial je te iba moja túžba ale viem že s Bohom nie je nič nemožné.

Takže teraz k veci: Chcel by som vytvoriť ekumenické kresťanské spoločenstvo pre mládež-mladých. Veď kde má dnešný mladý človek tráviť popoludnie? Pri bare s cigaretou v ruke? Je toto správne? Určite nie ale keďže tu nemá vela možnosti nič iné mu nezostáva. Preto by som chcel vytvorit toto spoločenstvo kde by sa mládež pravidelne stretávala, modlila, diskutovala, trávili by spolu voľný čas, výlety, chaty, tábory, púte atď... Vytvorili by sa pekné priatelstva. Mne osobne v Poprde chýbaju naozajstní krestanskí kamarati. Zatial tu v poprade nič také okrem salezianov nemáme preto by bolo dobre to vytvoriť.

Ako som už spomínal je to zatial iba moja túžba preto o tom dávam vedieť na takomto kresťanskom fóre, a prosím ak by mal niekto záujem mi pomôcť vo vybudovani nového spoločenstva budem nesmierne vďačný. Či už to bude pomoc finančná, duchovná, poskytnutie nejakých priestorov atd... Hlavne by som teraz na začiatku potreboval nejakych ludi ktory by to somnou začali všetko pripravovat.(ešte nemam ani žiadne priestory, proste nič) Priznám sa že zatial vôbec neviem kde začat ale verím že Boh mi ukáže cestu, treba sa len modliť

Používateľov profilový obrázok
javen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 7:20
Bydlisko: Spišské Tomášovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Založenie nového spoločenstva v Poprade

Príspevok od používateľa javen »

No zistil som že okrem salezianov ktorý mi velmi nevyhovujú nie je v Poprade žiadne ine spoločenstvo čo ma dosť zarazilo.
Síce neskoro, ale predsa prišla odpoveď, veď v PP máš myslím aj cirkev BJB okrem katolíkov a evanjelikov.

Používateľov profilový obrázok
pavel
Príspevky: 577
Dátum registrácie: Po Okt 04, 2010 17:00
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Založenie nového spoločenstva v Poprade

Príspevok od používateľa pavel »

Obráť sa na kresťanské spoločenstvo v Batizovciach...

Napísať odpoveď