Vznik vesmíru- Kto je za tým? Alebo koho dielo je veľký tres

Stvorenie alebo evolúcia, podnety, dôkazy, polemiky
brotherrr
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Št Nov 17, 2011 19:54

Vznik vesmíru- Kto je za tým? Alebo koho dielo je veľký tres

Príspevok od používateľa brotherrr »

Pre astrofyzikov a astronómov je veľký tresk veľká záhada.
Vznik vesmíru začal podľa astronómov Veľkým treskom, tiež niekdy nazývaným aj Big Bang. Vo Veľkom tresku vzniklo všetko - priestor, energia, hmota a od tej chvíle začal plynúť i čas. Dovtedy neexistovalo nič, všetko sa podľa nich začalo Veľkým treskom.

Nezdá sa ti toto tvrdenie trochu čudné a nezodpovedané? Ako mohlo z ničoho len, tak vzniknúť všetko? Je to logické? Kto za tým všetkým stojí?

Logika hovorí, že nič sa nedeje len tak bez príčiny. Každý príčina má svoj následok! a to platí vždy a všade.

Nemyslíš, že veľký tresk a to čo po ňom nastalo sa dá rozumne vysvetliť jedine existenciou Boha?
Veď povedz ako logicky môže bez pričinenia nikoho a z ničoho vzniknúť všetko čo poznáme a čiže celý vesmír? To je nemožné! Nemyslíš?

Na discovery dávali vedecký dokument, že vedci vraj zachytili tesne pred veľkým treskom tichý hlas, ktorý to všetko spustil. Hlas sa dá zachytiť i teraz a vraj nachádza sa medzi dvomi rádiovými stanicami. To je ten šum čo tam počujeme.

A koho vlastne je ten hlas? Ten hlas je Slovo Božie, skrze ktoré vzniklo všetko tak, aby to bolo dobré-dokonalé.
Mimochodom podobnú odpoveď nám dáva i Biblia na stvorenie sveta.

pozri si toto video hlavne od 9:10-9:50 min.:

http://www.youtube.com/watch?v=VU5iZIhu ... re=related

stefan
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Po Nov 01, 2010 17:57

Re: Vznik vesmíru- Kto je za tým? Alebo koho dielo je veľký

Príspevok od používateľa stefan »

Ten hlas je Slovo Božie, skrze ktoré vzniklo všetko tak, aby to bolo dobré-dokonalé.
Gen.1:4 - dobré
Gen.1:12 - dobré
Gen.1:18 - dobré
Gen.1:21 - dobré
Gen.1:25 - dobré
Gen.1:31 - všetko čo učinil, bolo veľmi dobré.
Nikdy však nie DOKONALÉ.
Od všetkého, čo bolo Bohu len "dobré" podlieha ďalšiemu zdokonalovaniu a On to veľmi dobre vedel, len my si z Jeho práce robíme konečnú predstavu dokonalosti.
Kedy to vlastne bude "DOKONALÉ" ?
Ale to predsa je logické že Biblia je pre človeka a nie pre zvieratá, alebo vodu, kopce, moria a ostatné spomenuté veci a živočíchy. Jeho (Božie) dielo je nasmerované na "Tvorbu človeka na Jeho obraz" a preto nariadil Sobotu - Siedmy Deň - inak aj sobotenie, tá Sobota ešte stále trvá, pokial nedôjde k účtovnej uzávierke - k súdu. Vtedy sa dokáže každého človeka miera Dokonalosti.

Vtedy sa uvidí, či je v nás tá Tma, alebo Svetlo z prvého tvoriteľského aktu/dňa. V Gen.1:4 - dobré, je len predzvesťou k budúcemu zdokonaleniu cez človeka (jedine človeka), ktorého dotvoril až v rajskej záhrade, tým, že Adama uspal a vzal jednu jeho stranu, alebo rebro ak chcete a vybudoval v ženu a doviedol ju k Adamovi.
Tento verš znie akoby to bol sám Boh vlastnoručne vykonal, ale o tom nemienim polemizovať, pretože to nie je dôležité pre výsledný efekt, že ako to urobil. Je to úplne jedno, proste sa to stalo - a zrazu bola ženina/mužena. Tá je matkou všetkého človečenstva bezosporu. Cez ňu sa potomným ľuďom umožnilo dospieť k tej "Dokonalosti".
Z toho plynie, že nič nie je dokonalé, ale len dobré, avšak tá dokonalosť sa týka jedine človeka, ktorý keď pojme svetlo Kristovo do seba, stane sa Bohu podobným.
...
...
Veľký tresk ??? Veľká záhada? Pre nás ani nie. Boh má vo všetkom svoje tvorivé prstíky.
Táto téma sem nepatrí, lebo Biblia neprináša reportáže takéhoto charakteru. Tu sa ozrejmujú duchovné veci a Veľký tresk prenechajme fóram ktoré riešia podobné problematiky "viery vo vedu". Možno raz príde doba a podajú inú alternatívu teórie vzniku vesmíru. Biblia zahrňuje, konkrétne Gen.1, len problematiku našej Zeme a obzvlášť človeka.
...
Slovo Božie, skrze ktoré vzniklo všetko tak, aby to bolo dobré
veľmi správne.

Bybi
Príspevky: 2
Dátum registrácie: So Jún 22, 2013 18:14

Re: Vznik vesmíru- Kto je za tým? Alebo koho dielo je veľký

Príspevok od používateľa Bybi »

Latinské slovo universe, čo sa do slovenčiny prekladá ako vesmír znamená jedna veta , jedno vyslovenia. Presne tak ako to spravil náš Stvoriteľ. Tvoriteľ latinčiny boli síce pohan, ale z podania predkov (siahajúcich až po Noacha) vedel, že existuje Stvoriteľ . Je smutné, že dnešná moderná veda sa uberá smerom gréckej filozofie.

Napísať odpoveď